o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Auto-Moto
 » Odpowiedz na ten temat

Regeneracja turbosprężarek czy nowa?

1 2 3   » 5 Strony tematu:
[28.09.2013] 19:13
ziemiak987
Witam
Proszę mi coś więcej powiedzieć czy lepsza będzie regeneracja turbosprężarek czy może zakup nowych?
P.S. Jestem z Wrocławia więc jak ktoś może mi zaoferować w korzystnych cenach regenerację albo wymianę na nową proszę dać znać!

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[09.10.2013] 15:51
budzik_88
Wszystko zależy od kosztów. Regneracja turbiny jest około połowę tańsza niż nowa. W przypadku nowej jest nowa, a w przypadku regeneracji jest wymieniany srodek.
Ja osobiście robiłem regenerację. Jeżeli nie zależy Ci na kosztach, możesz kupić nową, jednak zapewne koszty to kilka tysięcy złotych.

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [20791719]
[15.10.2013] 09:39
ziemiak987
Dziękuje za odpowiedź. Czy zatem możesz kogoś polecić z Wrocławia, kogoś kto mam pewność że zrobi dobrze a nie odwali fuszerkę przy regeneracji tychże turbin??

IP i czas połączenia logowane. [20803866]
[01.11.2013] 12:13
jan_szwedo
We Wrocławiu mogę polecić serwis "Turboserwis" - 2 lata temu u nich regenerowałem turbo i do tej pory śmiga jestem zadowolony z naprawy.

IP i czas połączenia logowane. [20838042]
[01.11.2013] 16:32
odświeżaj, odświeżaj
reklamodawco z turboserwisu

IP i czas połączenia logowane. [20838563]
[15.12.2017] 13:03
[03.11.2013] 08:40
jan_szwedo
witam, dziś rano padła turbina, szybko, nie polecam tego serwisu

IP i czas połączenia logowane. [20841029]
[07.11.2013] 21:50
diesel
prawda jest taka że nikt nie potrafi regenerować turbosprężarek wszystko co robią jest na tzw. felka oko , jak im ktoś zda dobrą to wypiaskują i jest dobra , bo i była . jestem z branży moto wiem coś o tym. a jak oddasz na gwarancji to każden udaje że się zna i to nie wina turbo tylko samochodu dają następną może trafią no bo przecież ktoś dobrą zdał . śmieszne to wszystko ale hula

IP i czas połączenia logowane. [20849679]
[21.12.2013] 23:20
wro_00
Ja tam jestem zadowolony, zrobili diagnostyke komp. nawet gratis. A turbinka pracuje już 30 tys. km bez zarzutu.
Pytałem ich w sprawie piaskowania - powiedzieli, ze większośc firm kupuje na giełdach, potem je czyszczą w piaskarkach i zależy, bo czasem taka turbina wytrzymac może i 100 tys. km a może i wytrzymać 1000 km.
Ponoć nawet są jakieś mafie i ludzie się bija na tych giełdach o te turbiny...

IP i czas połączenia logowane. [20935419]
[22.07.2014] 11:47
pjotrek75
To nie do końca prawda, że nie da się zregenerować turbosprężarki Jak trafisz na fachowców to potrafią przedłużyć jej żywotność nawet o kilka lat i wiele tysięcy kilometrów.Jestem z Mielca, tu jest dużo firm, które regenerują, i wiele z nich, co by nie mówić, robi to trochę słabo. Ja swoją (z golfa IV) oddałem firmie Turbor, jeżdżę ponad rok, a jeżdżę sporo, i jakoś nic jej się nie dzieje, a silnik praktycznie nie bierze oleju i nie ma dymu z rury.

IP i czas połączenia logowane. [21277244]
[24.08.2014] 17:22
polecić to sobie możesz
jak zapłacisz za reklamę, darmowy reklamodawco. "Zajmują się", "warto im zaufać". Buahaha, co za forma. Piszesz przecież o swojej firmie, a nie o jakichś tam onych.

IP i czas połączenia logowane. [21325791]
[10.11.2014] 10:23
Alex13e
Moim zdaniem koszt nowej turbiny to szkoda kasy! Lepiej kupić regenerowaną lub zregenerować swoją obecną. Turbopik jest firmą która działa w Pruszkowie, ale bez problemu zregenerowała mi turbinę którą im wysłałem (z Łodzi). Turbinę po 2 dniach miałem już u siebie. Zdecydowałem się na tą firmę, gdyż jest wydawała mi się profesjonalna i nie myliłem się. Wyślij im turbinę a oni odeślą ci zdrową
Cenami również konkurują z innymi firmami. Ja jestem zadowolony, a turbina działa już 2 lata.

IP i czas połączenia logowane. [21441567]
[10.11.2014] 12:08
kolejny idiota reklamodawczy
Do kasacji, tłuku.

IP i czas połączenia logowane. [21441798]
[18.11.2014] 22:20
szadek.nowalek
Możecie sobie mówić co chcecie, ale mi turbina po regeneracji w Turboserwisie pracuje już 3 rok. Jak widać się da.
3..2..1... Start. Czekam aż się zaczną posty typu: reklamodawca Turboserwisu.Pozdrawiam wszystkich.

IP i czas połączenia logowane. [21457159]
[19.11.2014] 10:01
Tyuikoa
Ja uważam, ze to jest kwestia indywidualna. Zależy od rodzaju usterki. Niemniej jednak ja zawsze najpierw stawiam na regenerację turbosprężarki, a dopiero potem spisuję ją na straty. W każdym razie mam swój sprawdzony warsztat samochodowy ( http://celmer.torun.pl/ ) w którym prężnie działają, więc spoko. Dają radę nawet z ciężkimi przypadkami.

IP i czas połączenia logowane. [21457587]
[19.11.2014] 13:47
Tykoa
Tak, odgrzybianie klimatyzacji to jest chyba najbardziej prawdopodobny scenariuszja właśnie miałam okazję zamawiać ją w tym warsztacie samochodowym: http://www.green-car.com.pl/. Cena przyzwoita i wszystko już działa jak trzeba.

IP i czas połączenia logowane. [21457932]
[19.11.2014] 16:41
gadaj sam ze sobą, idioto
i wpisz od razu 10 darmowych reklam, tłuku reklamodawczy. Zgłoszono je do kasacji.

IP i czas połączenia logowane. [21458218]
[19.11.2014] 16:54
Tytai
Taak, możecie mówić też co chcecie, ja uważam, że najpierw trzeba co najmniej spróbować naprawić turbosprężarkę a potem szukać nowej. No, ale najwazniejsze, żeby znaleźć spoko serwis turbosprężarek - kurka wodna, ja się naszukałem i spotkałem tylu naciągaczy, ze głowa mała, adres pod którym znalazłem spoko gości: http://www.regmex.pl/

IP i czas połączenia logowane. [21458258]
[20.11.2014] 00:15
Możliwoooość
No tak, z tą regeneracją turbosprężarki to jest różnie. Czasem jak warsztat zaśpiewa tak wiele pieniędzy to się nie opłaca nawet regenerować...ale ja trafiłem na tę firmę http://www.scanwir.pl/...no i chyba po kosztach polecieli bo napradę jakoś super dużo to nie wyszło...

IP i czas połączenia logowane. [21459262]
[20.11.2014] 00:57
Tujuiaa
Ja chyba jestem jednak za tym, żeby kupić nową..no co ja na to poradzę...chyba bym się nie odwazył tegenerować starej, ale to jak kto tam woli. Mam swój sprawdzony sklep z autoczęściami: http://www.automotopol.lubin.pl/ i jest bardzo ok

IP i czas połączenia logowane. [21459327]
[26.11.2014] 11:17
CzarekJ
To chyba zależy od konkretnego przypadku moim skromnym zdaniem. Czasem opłaca sie regenerować turbosprężarkę, a czasem po prostu lepiej zainwestować w nowa. ja mam sprawdzony warsztat samochodowy w którym w sumie każda naprawa jest godna poświęcenia kasy i czasu: http://www.dekar.radom.pl/

IP i czas połączenia logowane. [21469904]
[26.11.2014] 11:41
darmowy reklamodawca-idiota
Ale się pchają tłuki reklamodawcze. Do kasacji.

IP i czas połączenia logowane. [21469934]
[26.11.2014] 13:36
hajduczek435
Wydaje mi się, że regeneracja będzie tańsza niż kupno nowej turbiny. Ale możesz popytać w serwisach. Ja kiedys regenerowałem swoją w http://turbotech.pl/ , więc mozesz się ich zapytać co cenowo lepiej wychodzi.

IP i czas połączenia logowane. [21470145]
[09.12.2014] 07:22
alojza
Wiem, że nie jest to tania sprawa, ale zawsze można poszukać taniej. Ja znalazłam http://www.turbopik.pl/ i jestem zadowolona, że to właśnie oni regenerowali mi turbinę. Szybko, sprawnie i co najważniejsze bez problemów.

IP i czas połączenia logowane. [21493483]
[09.12.2014] 12:26
Noo,no
To już nie jesteś majkelosem11 tylko jakąś oną, darmowy reklamodawco? Do kasacji.

IP i czas połączenia logowane. [21493976]
[09.12.2014] 14:53
mario32
wydaje mi sie ze na jedno wyjdzie - bez wzgledu na co sie zdecydujesz. Poza tym warto jeszcze skonsultowac sie ze specjalistami www.turboreg.pl/ (naprawa turbosprezarek) zeby doradzili czy w ogole jest sens regenerowania

IP i czas połączenia logowane. [21494409]
[17.12.2014] 09:54
Eryk15
Istotna jest poprawna diagnoza I ocean czy warto regenerować. Niezaleznie od tego czy chciałbyś naprawic, czy kupić, możesz poszukać swojego modelu w katalogu (http://www.turbo-sprezarki.com.pl/1-katalog- turbosprezarek.html?orderdir=ASC ). Pozdrawiam.

IP i czas połączenia logowane. [21509409]
[18.12.2014] 11:27
piotrek137
Jak masz okazję ją jeszcze naprawić to nie ma potrzeby kupowania nowej, ewentualnie używaną w dobrym stanie. Zaoszczędzisz znacznie. Najlepszą robotę jaką jest regeneracja turbosprężarki w Pruszkowie wykonuje firma http://turbo-rentgen.pl/ także jakbyście byli w okolicach polecam. Sporo zaoszczędziłem a samochód teraz jeździ idealnie

IP i czas połączenia logowane. [21511256]
[08.01.2015] 10:05
makaroniarz
Zazwyczaj po regeneracji turbosprężarka prędzej czy później znowu pada i konieczna jest jej wymiana na nową. A to też sporo kosztuje. Regeneracja turbosprężarki to tak naprawdę jej podtrzymanie na kilkanaście miesięcy max. A to też zależy od tego, jaką metodą jest regenerowana - zdarzało się, że miesiąc po rzekomej regeneracji turbosprężarka się psuła a słyszałem o przypadkach, gdzie po regeneracji pracowała kilka ładnych lat. Nie wiem jak robią w Turboserwisie, ale dają gwarancję 2 lata, to chyba są pewni swoich usług i produktów.

IP i czas połączenia logowane. [21547480]
[16.01.2015] 21:12
misiek z miasta
regenerowanie turbin to naciaganie ludzi na koszty robisz to sam w imadle i tak samo działa . nie ma w polsce wyważarek do turbin . kupujesz zestaw do regeneracji i działa tak samo długo jak od cudaków.
należy założyć dodatkowe chłodzenie wężem dmuchać na turbinę i bedzie chodzić.
można pchać powietrze za pomocą dodatkowej dmuchawy i węża peszel

IP i czas połączenia logowane. [21565062]
[20.01.2015] 13:09
niedowiarek
misiek z miasta (15.01.2015.16 21:12):
regenerowanie turbin to naciaganie ludzi na koszty robisz to sam w imadle i tak samo działa . nie ma w polsce wyważarek do turbin . kupujesz zestaw do regeneracji i działa tak samo długo jak od cudaków.
należy założyć dodatkowe chłodzenie wężem dmuchać na turbinę i bedzie chodzić.
można pchać powietrze za pomocą dodatkowej dmuchawy i węża peszel

co za bzdury

IP i czas połączenia logowane. [21571751]
[26.01.2015] 14:32
rómcajz
To ile razy w końcu chcecie tę turbinę regenerować 10? Czasem po prostu jak padnie drugi raz to się wymienia sprzęt na nowy i jest po kłopocie. Np. ja kupowałem nową w sts turbo, bo stara była regenerowana dwa razy i trzeci nie widziałem sensu już. Tak więc lepiej zainwestować w nową część i mieć święty spokój.

IP i czas połączenia logowane. [21583684]

1 2 3   » 5 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat