o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Seniorzy
 » Odpowiedz na ten temat

MASTURBACJA U LUDZI DOJRZAŁYCH

1 2 3
[20.09.2013] 10:58
Genoweńka po 60
Całkowicie się zgadzam z tym że większość ludzi ma potrzebę masturbacji. Zresztą doskonale tą sytuację odzwierciedlają statystyki.
Brak zrozumienia zaczyna się od tego że rodzice kiedy zauważą że ich dziecko w okresie dojrzewania zaczyna odkrywać piękno seksu i zaczyna się masturbować to robią z tego problem choć sami to bardzo często sami robili. Zwłaszcza do tego tematu źle podchodzą nadopiekuńcze mamuśki. Później sytuacja się odwraca, bo te dzieciaki nie potrafią zrozumieć swoich dojrzałych rodziców , że mogą mieć potrzebę masturbacji.
No i mamy koło zamknięte.
Może jednak lepiej by było zacząć od tego że wszyscy podchodzimy ze zrozumieniem. Jeżeli się ktoś znajdzie któremu masturbacja jest niepotrzebna to niech nie narzuca swej woli innym osobom.

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [20751213]
[20.09.2013] 11:01
Genoweńka po 60
napisało mi się dwa razy bo uważam że temat jest ważny a tylko niewielka część ludzi ma odwagę na sensowną dyskusję.

IP i czas połączenia logowane. [20751217]
[20.09.2013] 11:10
Hubert Gajowy
Kobietka a jaką mądra. Całkowicie się z tym zgadzam. Mogę tylko powiedzieć że chodząc po lecie w swoim życiu widziałem wiele ludzi którzy to robili w lesie bez względu na wiek.

IP i czas połączenia logowane. [20751231]
[20.09.2013] 14:53
Redik
Ja to robię i moja żona również i jest dobrze. Najlepiej lubimy to robić razem . Podnosi to między nami pragnienie bycia ze sobą.
Inni niech krytykują i narzekają że im źle a my robimy swoje.

IP i czas połączenia logowane. [20751750]
[22.09.2013] 15:44
barylka
robie to tez dosc czesto jak mam ochote nie ukrywam tego przed zona gdyz zona ma mala ochote juz na sex i pieszczoty ale w zamian nieraz tez mi jeszcze popiesci po narzadch jest wtedy milo i przyjemnie jak patzrzy co ja robie
chetnie z kims popiszenaten temat

IP i czas połączenia logowane. [20755257]
[02.09.2014] 20:51
[23.09.2013] 13:56
Jagódka (#)
Masturbacja jest i była niezależnie od wieku. Zgadzam się z Geńką że najpierw sami wywołujemy problem u naszych dzieci jak zobaczymy że już dorastają. Boimy się że już nam odfruną. Natomiast nasze niezrozumienie tego że nasze dzieci zaczynają mieć potrzebę masturbacji jest spowrotem przenoszone na nas samych.
Bądźmy bardziej tolerancyjni.
Kiedyś zobaczyłam jak mąż się pieścił pod prysznicem. Popatrzyłam a później wieczorem porozmawiałam z nim i poprosiłam aby to zrobił dla mnie. Powiedziałam mu , że nie musi się z tym ukrywać bo ja rozumiem że ma większe potrzeby ode mnie. Jeżeli będzie to robił przy mnie i dla mnie to obojgu nam będzie lepiej. Po jakimś czasie to ja miałam ochotę a on był zmęczony i powiedział abym to ja zrobiła sama dla niego. Najpierw z obawą ale zaczęłam się pieścić . To tak mocno podziałało na niego , że za chwilę pomimo jego zmęczenia kochaliśmy się razem. Więc co w tym złego. Same plusy.
Niedawno rozmawiałam z córką. Powiedziała mi że jej syn a mój wnuk się masturbuje. Ja jej powiedziałam aby nie robiła niczego złego, aby się nie wyśmiewała ani nie krzyczała. Ona zdziwiona moim stanowiskiem. Więc spytałam- a ty tego nie robisz. Ona próbowała się uchylić z odpowiedzi. Mówię , że skoro ty to robisz to dlaczego synowi chcesz zabronić. Przecież to normalna droga rozwoju każdego człowieka. Na koniec ona mnie spytała czy ja widziałam jak to ona robiła jak dorastała i czy ja jeszcze też to robię.
Spokojnie jej odpowiedziałam że się domyślałam, że to robi i dlatego tym z nią rozmawiałam jak była młoda. Natomiast jeżeli chodzi o mnie to powiedziałam , że jeszcze teraz bywają takie chwile że jestem podniecona i potrzebuję rozładować swoje napięcie.
Córka była zadowolona z rozmowy ze mną.

IP i czas połączenia logowane. [20757081]
[23.09.2013] 16:17
Ludwinio
Czemu moja żona jest inna. Chciałbym Jagódka, abyś jej to wytłumaczyła. Z nią to nawet o tym nie da się porozmawiać.
Teraz sobie powiedziałem, że albo się coś zmieni albo znajdę sobie inną kobietę.

IP i czas połączenia logowane. [20757453]
[24.09.2013] 15:42
Józek z Będzimina
Ludwinio znajdz sobie kobietę z którą będziesz mógł spełnić swoje marzenia. Jak jest taka zacofana to nic z tego nie będzie.

IP i czas połączenia logowane. [20759653]
[27.09.2013] 09:13
brrrrrrrrrrrrrrrrr
Taka pruderia , że nawet tutaj anonimowo ludzie boją się do tego przyznać. Ja mówię że sobie czasami dobrze robię.

IP i czas połączenia logowane. [20765414]
[27.09.2013] 11:23
podlotek pod 60-tkę
A ja często wyobrażam sobie jakąś kształtną kobietkę w moim wieku jak się przytulamy, pieścimy i rozbieramy nawzajem.
Wtedy mój wacuś zaczyna pulsować i muszę coś z tym zrobić.
Szkoda, że sam, ale to jest życie i marzenia rzadko się spełniają...

IP i czas połączenia logowane. [20765660]
[08.01.2014] 20:52
bongo bongo
Stosunek docewkowy, polega na wprowadzeniu członka do cewki moczowej partnerki." Usłyszałam dzisiaj od znajomego, że jego to strasznie kręci - jakoś sobie tego nie wyobrażam, powiedzcie mi na czym to polega i czy ktoś z was Zboczuszki miał z tym styczność??

IP i czas połączenia logowane. [20971697]
[17.01.2014] 18:43
brzoza
bongo bongo (14.01.08 20:52):
Stosunek docewkowy, polega na wprowadzeniu członka do cewki moczowej partnerki." Usłyszałam dzisiaj od znajomego, że jego to strasznie kręci - jakoś sobie tego nie wyobrażam, powiedzcie mi na czym to polega i czy ktoś z was Zboczuszki miał z tym styczność??

Bongo bongo, a czy ten Twój znajomy, powiedział Ci, jak tego dokonał, bo
aby wejść do cewki, z cieniutkim cewnikiem, należy cewkę znieczulić Lignokainą, aby nie bolało.
Ciekawe, jak on tam trafia, w taką maciupeńką "dziurkę", bo chyba nie po palcu?
U faceta, cewka jest w zasięgu wzroku, a u kobiety, ukryta wśród fałd...warg sromowych.
A może ten Twój znajomy, należy do gatunku "opowiadaczy". „Jedni są wiecznie młodzi
Drudzy wiecznie starzy
To kwestia charakteru
A nie kalendarzy”
J. Sztaudynger

IP i czas połączenia logowane. [20990848]
[19.01.2014] 12:22
mynalgo
Błagam was, wchodźcie na mynalgo, perturbujcie się!

IP i czas połączenia logowane. [20993951]
[19.01.2014] 15:37
ciućmoku
sam się perturbuj z tą swoją całą badziewną stronką

IP i czas połączenia logowane. [20994399]
[27.01.2014] 01:50
ERkana
O jakiej porze dnia i kiedy Polacy się masturbują? ZOBACZ FILM!!!!!!
http://www.youtube.com/watch?v=b-t94OKAogY

IP i czas połączenia logowane. [21008811]
[04.02.2014] 14:35
Julian - senior
Co może pozostać facetowi jak jego żona z którą był 30 lat razem przestała mieć ochotę na figielki.
Taki ktoś ma do wyboru;
- na początku sobie będzie sam radził
- po jakimś czasie poszuka sobie takiej co będzie miała taką samą ochotę co on
Ja jeszcze jestem w pierwszej fazie i sam sobie robię dobrze.
Wielu ludzi mówi , że oni tego nie robią. To nie jest prawdą.
Kiedyś miałem taką sytuację. Całkowicie przez przypadek zobaczyłem jak szwagier robi sobie dobrze. Wcześniej podśmiewał się w swoich wypowiedziach z osób które robią sobie dobrze. Tak wiec go spytałem. Czemu sobie szydzi z ludzi jak sam sobie dobrze robi.
Oczywiście było wiele powodów, że jemu tak źle i musi sobie sam pomóc. Więc mu powiedziałem aby nie robił z siebie i innych głupków.
Dodałem , że jak jeszcze raz usłyszę słowa krytyki to wszyscy dookoła będą wiedzieli że go widziałem. Aby się gnojek nie wyparł zrobiłem mu zdjęcie.

IP i czas połączenia logowane. [21024114]
[05.02.2014] 13:41
Zawiedziony mocno
Jest bo nic innego nie pozostało. Żona jest bo taki dokument podpisałem. Kochanki nie chcę mieć, bo chciałbym z żoną.
Koło się zamknęło, a ja cóż - sam.
W tym nie widzę nic złego. Nawet jak się współżyje to zawsze może ktoś mieć ochotę na coś więcej. Wtedy można się wspomagać samemu.
Znacznie gorzej jest jak tylko to nam pozostaje.
Jak ktoś zostaje sam to jest jeszcze zrozumiałe ale jak ma się z żoną a czuje się jak by było się samemu to się niczego nie chce.

IP i czas połączenia logowane. [21025787]
[05.02.2014] 13:44
Też tak samo niezadowolony
Ja rozumiem młodych facetów którzy nie mają ochoty się żenić. Mogą być w związku ale bez formalizowania.

IP i czas połączenia logowane. [21025797]
[08.02.2014] 11:27
Stary Wuj
mynalgo (14.01.19 12:22):

Żałosny jesteś

IP i czas połączenia logowane. [21031216]
[08.02.2014] 17:57
mówi wuj do wuja
Stary Wuj (14.02.08 11:27):
mynalgo (14.01.19 12:22):

Żałosny jesteś

mój kochany wuju,
ja wiaderko wody
podnoszę na schody

IP i czas połączenia logowane. [21031794]
[24.02.2014] 11:39
fistfan
C
Coś wielkiego w cipce. Jakie są seniorki wasze doświadczenia? Jakie są wasze rekordy? No i najważniejsze, jakie były wasze odczucia?

IP i czas połączenia logowane. [21059986]
[21.05.2014] 07:56
marcusiwy  m1940@tlen.pl
Witam widzę że nie jestem sam z tym problemem przynajmniej tu można pogadać na ten temat . Różnych mamy partnerów jedni są bardziej potrzebujący inny mniej mimo że jestem po 50-ce też to robię od bardzo dawna i mimo że mam żone ale żonka nigdy niema ochoty na sex nawet przez kilka lat byliśmy białym małżeństwem .Lubie się masturbować bo tylko to mi zostało a zdrada nie zastanawiałem się nigdy nad tym .POZDRAWIAM

IP i czas połączenia logowane. [21186337]
[21.05.2014] 11:23
pachnidło
99% ludzi to robi, a ten jeden procent się nie przyznaje

IP i czas połączenia logowane. [21186574]
[21.05.2014] 11:37
Franek bez ubranek
Masz rację , że tak jest ale ten jeden procent robi tyle zamieszania, żewszyscy myślą że jest odwrotnie.

IP i czas połączenia logowane. [21186596]

1 2 3
 » Odpowiedz na ten temat