o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Depresja poporodowa - forum eksperckie
 » Odpowiedz na ten temat

depresja poporodowa

[22.05.2013] 11:05
viki11
witam, jestem już ponad 4 miesiące po porodzie i nie mogę dalej dojść do siebie. Próbowałam już wszystkiego diety,ćwiczeń a nawet pogłębiania religii i nic.Przed urodzeniem dziecka byłam bardzo szczęśliwa oczekiwałam na narodziny w spokoju. Przed porodem miałam uporządkowane życie, super radziłam sobie z dzieleniem obowiązków między pracą domem,mężem i pierwszym dzieckiem. Po prostu jak ktoś powiedział idealna biznes wommen i pani domu w jednym. A teraz wszystko mnie przerasta, ciągle czegoś się boję, źle się czuję, mało sypiam jeśli już to prawie na jawie co za tym idzie jestem ciągle zmęczona. Dawniej pracowałam nawet 9-12 godzin i jeszcze wszystko w domu było na cacy.Prace miałam bardzo wymagającą i odpowiedzialną i zawsze radziłam sobie nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Znajomi podziwiali minie za moje osiągnięcia i starania, gdyż na moim miejscu nie poradziliby sobie w tej branży.A teraz płaczę jak mała dziewczynka nikomu niepotrzebna co robić pomóżcie

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[22.05.2013] 12:43
kopikana
To często spotykane że kobieta nie potrafi się odnaleźć w nowej tak trudnej sytuacji i roli.
Masz jakieś wsparcie? Mąż? Rodzina? Wiedzą o tym jak się czujesz?

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [20502833]
[23.05.2013] 13:45
viki11
kopikana (13.05.22 12:43):
To często spotykane że kobieta nie potrafi się odnaleźć w nowej tak trudnej sytuacji i roli.

niestety raczej nie, maż myśli że to jakieś moje wymyły, do tej pory to ja byłam głową rodziny i to ja załatwiałam wszystkie sprawy płaciłam rachunki- bo więce3j zarabiałam , dalej muszę się o to martwić. Jednak nie wolno pokazywać facetom swojej samodzielności bo na stare lata mają nas po prostu w nosie- myślą że już zawsze będziemy za nich załatwiać wszystkie sprawy a przecież każdy ma tej słabsze momenty w życiu,gdzie przydałaby się pomoc najbliższej rodziny

IP i czas połączenia logowane. [20505365]
[12.04.2014] 10:35
imbryk  grzyb_ela@tlen.pl
przy depresji poporodowej, bardzo ważne jest, żeby:
- nie bagatelizować tego
- nie przejmować się presją otoczenia, że musisz być najlepszą matką (dziecko na prawdę trudno jest popsuć)
- pamiętać, że to mija

IP i czas połączenia logowane. [21131063]
[24.01.2015] 14:03
inelorar1983makkw
viki11 (13.05.2013.23 13:45):
kopikana (13.05.22 12:43):

niestety raczej nie, maż myśli że to jakieś moje wymyły, do tej pory to ja byłam głową rodziny i to ja załatwiałam wszystkie sprawy płaciłam rachunki- bo więce3j zarabiałam , dalej muszę się o to martwić. Jednak nie wolno pokazywać facetom swojej samodzielności bo na stare lata mają nas po prostu w nosie- myślą że już zawsze będziemy za nich załatwiać wszystkie sprawy a przecież każdy ma tej słabsze momenty w życiu,gdzie przydałaby się pomoc najbliższej rodziny

Jasne http://l.chananwalia.com/r

IP i czas połączenia logowane. [21579624]
[23.11.2017] 12:04
[04.03.2015] 12:27
manka09
Depresja poporodowa dotyczy chyba wielu osób w mniejszym czy większym stopniu, a jeszcze jak nie masz wsparcia ze strony męża, to się wcale nie dziwię. Tym bardziej, że byłaś dotąd idealna, a nagle cię wszystko przerasta. Tak jak pisze imbryk, nie bagatelizuj tego! Najlepiej, jak pójdziesz na terapię. Może nawet razem z mężem, ale najpierw lepiej samemu. Psycholog ci pomoże, bo samej na pewno ciężko ci będzie z tego wyjść. Jak nie wiesz gdzie się udać, to może tu spróbuj poczytać najpierw trochę: http://psychoterapia-kielczyk.pl/psychoterap ia-indywidualna/leczenie-depresji/ To strona Pracowni Psychorozwoju w Warszawie, bardzo dobra placówka.

IP i czas połączenia logowane. [21651840]
[16.03.2015] 22:10
hanka9089
nie znam się niestety na tym, ale wiele cennych i naprawdę wartościowych treści odnośnie macierzyństwa, od strony właśnie kobiety, anie tylko tej "społecznej" znalazłam na portalu http://www.osesek.pl/ciaza-i-porod/kalendarz -ciazy/trzeci-trymestr-ciazy/1174-trzydziestypierwszy-tydzie n-ciazy.html Nie wiem akurat absolutnie nic odnośnie depresji poporodowej [na szczęście] ale zachęcam, żeby tam zajrzeć - czasem zrozumienie samego siebie jest najlepszym lekarstwem

IP i czas połączenia logowane. [21673412]
[18.03.2015] 22:42
Ania Grodzka
Depresja poporodowa jest bardzo groźna.
Każda kobieta to wie.

IP i czas połączenia logowane. [21676606]
[21.04.2015] 22:37
orunka443
ja nawet nie miałam ochoty ani sily z tym walczyc. było mi zle, nawet nie wiedziałam dlaczego. Czułam bezsilnosc, brak ochoty do zycia. nigdy nie bylam tak zgaszona, przygnebiona. i nawet nie wiedziałam dlaczego tak sie dzieje. Koleżanka namówiła mnie na oczyszczenie aury ze strony http://rzeka-energii.pl . Jak się okazało był to strzał w dziesiątkę. Stanęłam w końcu na nogi. Tego było mi trzeba. Nigdy bym nie powiedziała, wcześniej, że moje niepowodzenia życiowe były spowodowane brakami energetycznymi, a jednak to było prawdą. Obecnie żyję z dnia na dzień i cieszę się życiem.

IP i czas połączenia logowane. [21732342]
[30.04.2015] 13:57
michal007
Depresja poporodowa odbiera radość życia i radość z posiadania dziecka, choćby nie wiem jak bardzo się oczekiwało jego przyjścia na świat. Najlepiej zrozumie to tylko kobieta, która również przeszła depresję poporodową. Może ona wesprzeć koleżankę z tym samym problemem.

IP i czas połączenia logowane. [21747272]
[05.05.2015] 16:05
Kałcikokruk
sram chuujem ᘉᓮᙓ ᖰᗩᙢᓰᙓ♈ᗩᗰ ᕈᗝᙅᔓᗩ☂Ḱᘮ ᓰ ﬡᓮᗴ ᙡᓮᗴᙢ ᑕᗢ ᒎᙓᔕ♈ ᒎᙓᒎ Ḱᗢﬡᙅᙓᙢ, ᙡᓰᙓᑕ ᒎᙓᔕᒪᓮ ﬡᓰᙓ ᔓﬡᗩᙢ ᙡᒪᗩᔕﬡᗴᒎ ᕍᖇᗢᘐᓮ, ᔕḰᗩᖱ ᙢᗢᘐᗴ ᙡᓰᙓᖙᔓᓮᙓᑕ ᔓᗴ ﬡᓰᙓ ᕊᒪᗩᕍᔓᙓ?

IP i czas połączenia logowane. [21755158]
[26.05.2015] 16:33
mycha007
Cóż, depresja poważna sprawa, a tu jakieś oszołomy się wypowiadają nie wiadomo o czym.

IP i czas połączenia logowane. [21784543]
[28.05.2015] 17:38
Karolcia_jaa
Niestety najgorsze jest to, że depresja poporodowa przychodzi nagle i często pierwsze obiawy nie są odrazu po porodzie. Wiele mężów, babć i cioć myli depresje u Matki z zmęczeniem bądź lenistwem niestety. Depresja poporodowa jest bardzo ciężką chorobą i tylko szybka diagnoza może uratować wiele istnień od strasznego nieszczęścia. Uważam, że w naszym kraju prócz kontroli ginekologicznej po 6 tygodniach po porodzie powinna być obowiązkowa konsultacja psychiatryczna. Tak na wszelki wypadek. Szczęśliwi czasu nie licza -www.outletwatch.pl

IP i czas połączenia logowane. [21787588]
[05.06.2015] 10:22
diana226
Witaj. Ja urodziłam 25 maja trzeciego syna Tomka. Nie mogę się pozbierać i dojść do siebie. Jestem załamana, bo cały czas płaczę i krzyczę. Wszyscy mają mnie dość. Dzieci są niczemu winne a ja wyżywam się na nich, bądź na mężu. Mam dość tego stanu zawieszenia. Słabo jem, słabo śpię. Masakra. Jak masz chęć popisać to ja chętnie.

IP i czas połączenia logowane. [21798801]
[03.09.2015] 21:13
Martynka221
Spróbuj może. Porannej medytacji oraz biegania Mi z dodatkiem Revitasens pomaga i zaczęłam również uczestniczyć w 30 dniowym planie, aby stać się optymistką, które zorganizował właśnie producent i powoli wracam już do dawnej energicznej siebie xyz

IP i czas połączenia logowane. [21951831]
[09.11.2015] 23:14
melistek54
Zacznę od tego ze wychowałem się w patologicznej rodzinie (ojciec pije, matka nie wie co ma robić, siostra w domu dziecka etc.). Jakiś długi czas temu, dość długi czas temu zakochałem się w mojej bliskiej koleżance i to do tego stopnia że nie mogłem myśleć o niczym innym... o nikim innym - traciłem ROZUM JAK O NIEJ MYŚLAŁEM . Wiedziałem że nic z tego nie będzie, i perspektywa tego że prawdopodobnie wyjedzie na studia do Krakowa mnie jeszcze bardziej przygnębiała. Traciłem chęć do życia, miałem myśli samobójcze, użalałem się nad sobą i swoim życiem i .... szukając pomocy natrafiłem na stronę http://moc-energii.pl , pomyślałem że to moja ostatnia szansy i zamówiłem rytuał oczyszczający mnie ze złych energii. Chociaż na początku trochę wątpiłem w efekty, po odprawieniu rytuału wszystko powoli zaczęlo zmieniać się na lepsze. Zająłem się swoim życiem, natrętne myśli o tamtej dziewczynie odeszły w niepamięć i zacząłem żyć pełnią życia.

IP i czas połączenia logowane. [22055994]
[09.12.2015] 11:36
kaja83
Ja uważam, że powinnaś skupić się trochę na sobie. Może mąż albo rodzina mogą odciążyć Cię w obowiązkach, a Ty będziesz mogła pójść do kina z koleżanką czy na zajęcia z jogi. Myślę, że sporo wskazówek dotyczących tego jak wrócić po porodzie "do siebie" znajdziesz też tutaj http://emaluszki.pl/ . Jeśli nadal będziesz źle się czuła, idź do specjalisty psychologa. To żaden wstyd.

IP i czas połączenia logowane. [22100389]
[17.02.2016] 20:56
kasiu_linka
Martynka221 (15.09.2015.03 21:13):
Spróbuj może. Porannej medytacji oraz biegania Mi z dodatkiem Revitasens pomaga i zaczęłam również uczestniczyć w 30 dniowym planie, aby stać się optymistką, które zorganizował właśnie producent i powoli wracam już do dawnej energicznej siebie

Tez korzystalam z tego programu revitasensu, dzieki niemu przetrwalam jesien i zimę, ktore dotychczas byly najbardziej znienawidzonymi przeze mnie porami roku. A tym razem- dalam rade, przetrwalam ten okres z usmiechem na twarzy !

IP i czas połączenia logowane. [22200510]
[04.01.2017] 00:01
Gabbi333
Depresja poporodowa to poważna sprawa, często bagatelizowana, ponieważ niedostatecznie nagłośniona. Psycholog to jedyne rozwiązanie, jeśli taki stan utrzymuje się dłużej niż 3 miesiące.Miejsce, któremu warto zaufać, aby takie problemy rozwiązać to poradnia http://psycholog-ms.pl/poradnia/ , polecam.

IP i czas połączenia logowane. [22586586]
[01.05.2017] 14:07
olak22  olak1989@tlen.pl
Ja bym radziła skonsultować się z lekarzem z psychologiem najlepiej, może jemu/jej uda się coś pomóc. tyd

IP i czas połączenia logowane. [22724936]

» Odpowiedz na ten temat