o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Wegetarianizm
 » Odpowiedz na ten temat

jaka kuchnia najlepsza?

1 2
[20.05.2013] 09:53
osters
Waszym zdaniem jaka kuchnia jest najlepsza-włoska, grecka, polska itd.? oczywiście biorąc pod uwagę ilość dań i możliwości dla wege?!

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[20.05.2013] 18:17
Ruda22
hej ja uwielbiam kuchnie srodziemnomorska ciekawe potrawy lokalne maja tez na Wyspach Kanaryjskich ( Gran Canaria)

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [20499395]
[02.06.2013] 10:03
quatroquatro  quatroquatro@tlen.pl
Ja uważam że w dzisiejszych czasach nie powinniśmy się ograniczać do wyboru regionu, skoro możemy je wszystkie łączyć, mieszać i kombinować Szczególnie, że powinniśmy pewne rzeczy modyfikować w tym regionalizmie np. oleje. W kuchni śródziemnomorskiej, stosuję się oliwę z oliwek, która nie ma w składzie zbyt wielu kwasów omega-3, ale im to nie potrzebne bo jedzą dużo ryb i owoców morza. W Polsce, a szczególnie w diecie wegetarian, którzy wykluczyli z diety także owoce morza i ryby, lepiej sprawdzi się olej rzepakowy, który ma bardzo dużo owych kwasów omega-3. Dlatego też nie ma sensu skupiać się na kuchni z jakiegoś regionu, tylko w taki sposób komponować dietę, by nie brakowało nam żadnych składników.

IP i czas połączenia logowane. [20526552]
[18.06.2013] 11:00
Weronika-
Moim zdaniem najlepsza jest kuchnia polska którą można nieco urozmaicić oraz odchudzić http://vivalavita.pl/artykul/tortillajakurozmaicickuchniepolska-1055.html czasem niektóre potrawy w kuchni polskiej są zbyt tłuste i ja postanowiłam je odchudzić, smakują identycznie, ale mają mniej kalorii

IP i czas połączenia logowane. [20557376]
[10.09.2013] 20:20
sam-smak
Jaka Najlepsza Kuchnia? Oczywiście, że włoska, i oczywiście, że w resturacji Mollini SPrawdźcie sobie, nic nie będę sugerował, smak ich potraw powie sam za siebi

IP i czas połączenia logowane. [20731666]
[24.09.2017] 05:21
[14.09.2013] 23:44
sandrawa
Ja też najczęściej korzystam z dań kuchni śródziemnomorskiej. http://www.wiecejnizeko.pl/pl/c/Kosmetyki-z- maslem-Shea/126

IP i czas połączenia logowane. [20740779]
[15.09.2013] 10:27
Zakąska
sandrawa (13.09.14 23:44):
Ja też najczęściej korzystam z dań kuchni śródziemnomorskiej.

A co byś polecił patrząc na menu na mollini.pl, które danie najbardziej przypadłoby CI do gustu, bo mnie chyba czarne spaghetti z owocami morza

IP i czas połączenia logowane. [20741182]
[02.10.2013] 13:28
tak dali
hmm ciężko powiedzieć która jest najlepsza, niewątpliwie w każdej kuchni da się znaleźć sporo różnych wege wariacji. Ja bym obstawiała kuchnię indyjską, gdzie jest mnóstwo potraw opartych na białkach i tłuszczach roślinnych.
Zgodzę się jednak z quatroquatro, że nie ma się co ograniczać oraz, że skoro mieszkamy w Polsce, to z tej polskości trzeba czerpać całymi garściami - przykład oleju rzepakowego jest tutaj bardzo dobry.

IP i czas połączenia logowane. [20775958]
[06.10.2013] 16:30
ZygaB
Włoska kuchnia może nie należy do najbardziej dietetycznych i zdrowych, ale na pewno jest bardzo syta i przepyszna. Makarony, w ogóle mączne rzeczy,ciasta. TO wszystko jest wspaniałe,a najlepiej jak jeszcze jest dobrze przygotowane, w Mollini przygotowują to najlepiej.

IP i czas połączenia logowane. [20785249]
[07.10.2013] 05:51
peachean
ZygaB (13.10.06 16:30):
Włoska kuchnia może nie należy do najbardziej dietetycznych i zdrowych, ale na pewno jest bardzo syta i przepyszna. Makarony, w ogóle mączne rzeczy,ciasta. TO wszystko jest wspaniałe,a najlepiej jak jeszcze jest dobrze przygotowane, w Mollini przygotowują to najlepiej.

Syta jest również ze względu na dużą ilość oliwy z oliwek. Każdy tłuszcz, olej rzepakowy także, sprawiają że najadamy się bardziej (dlatego poleca się dressingi na olejach do sałatek - ciężko najeść się samymi warzywkami)

IP i czas połączenia logowane. [20786330]
[13.10.2013] 13:08
ZygaB
Tak, masz rację, oliwa z oliwek wypełnia ale czymże była by włoska kuchnia bez oliwy, tam gdzie chodzę na włoską kuchnię do Mollini tam podają zawsze do dań oliwy smakowe z bazylią czosnkiem chilli, nie można się opanować by nie jeść i nie próbować.

IP i czas połączenia logowane. [20799962]
[03.11.2013] 09:57
jesiennapogoda
Ja robię takie smakowe oliwy i oleje sama w domu. Oliwa ma swój charakterystyczny smak, który fajnie się komponuje z niektórymi przyprawami, ale czasami wolę użyć bardziej neutralny w smaku olej rzepakowy np. do oleju cytrynowego lub rozmarynowego

IP i czas połączenia logowane. [20841077]
[29.12.2014] 08:17
mentosill
najlepsza to kuchnia z wyspą Poczytaj sobie choćby tu http://www.miastokobiet.pl/kuchnia-z-wyspa-w -eleganckim-wydaniu/ i pooglądaj, da się dopasować wszędzie

IP i czas połączenia logowane. [21528371]
[21.01.2015] 00:30
chaidesongdu1976iqffi
sandrawa (13.09.2013.14 23:44):
Ja też najczęściej korzystam z dań kuchni śródziemnomorskiej.

Jasne http://www.web-gis.co.uk/phurl/cc9Y

IP i czas połączenia logowane. [21573256]
[25.01.2015] 02:32
tructetvlati1986halhr
jesiennapogoda (13.11.2013.03 09:57):
Ja robię takie smakowe oliwy i oleje sama w domu. Oliwa ma swój charakterystyczny smak, który fajnie się komponuje z niektórymi przyprawami, ale czasami wolę użyć bardziej neutralny w smaku olej rzepakowy np. do oleju cytrynowego lub rozmarynowego

Jasne http://dnld.us/10

IP i czas połączenia logowane. [21581161]
[27.01.2015] 03:35
smithrabertti1988kjmev
jesiennapogoda (13.11.2013.03 09:57):

Jasne http://schad.es/u

IP i czas połączenia logowane. [21585518]
[29.01.2015] 15:47
egrabie
Zdrowa,
zapraszamy na http://www.egrabie.pl/

IP i czas połączenia logowane. [21590499]
[03.02.2015] 18:15
zzzz_mateusz
Zostanę zlinczowany jak powiem, że uwielbiam hamburgery, pizzę, burrito i kebaby? I masę innych fasto-foodów. I nie, nie jestem grubasem ważącym 350 kilogramów, uprzedzam od razu Ale po prostu lubię śmieciowe jedzenie i od czasu do czasu...

IP i czas połączenia logowane. [21598981]
[25.02.2015] 13:57
Leo2000
Nie no spoko fast-foody są dobre, ale trzeba jeść z umiarem, bo inaczej cholesterol zapcha Ci żyły. Ja najbardziej lubię kuchnie orientalną, szczególnie tajską i indyjską. To bogactw przypraw, nieznane wcześniej smaki. Kulinarny odlot!

IP i czas połączenia logowane. [21637982]
[30.03.2015] 11:18
weradaszynksa
wg mnie najlepsza jest polska, tylko nie wszyscy odkrywają polskie smaki niestety. Lubię odwiedzać polskie knajpki np. ostatnio byłam w Zamościu w pierogarni zamojskiej super z soczewicą z bobem, takie dla mnie polskie smaki, oczywiście z kapustką i grzybami czy z mięsem też bardzo lubię. Albo miejsca w których dominuje lokalna polska kuchnia np. dziczyzna - uwielbiam po porstu!

IP i czas połączenia logowane. [21694575]
[18.04.2015] 13:02
Grimjon921
Ja lubię różne smaki, jednak najbardziej chyba smakuje mi kuchnia orientalna.Od dłuższego czasu lubię kuchnię japońską, gdzie na sushi chodzę do restauracjiwww.kanpai.com.pl którą mi wcześniej znajomi polecili. Świetna miejscówka

IP i czas połączenia logowane. [21726281]
[09.06.2015] 14:47
m&m11
Ja tez obstawiam kuchnię polską, nie ma jak to pierożki, bigos, dziczyzna wg polskich dawnych przepisów. Staram się wspierać polskie firmy piekarnie, zakłady mięsne itd. uważam że bardzo dobrze że w programach kulinarnych zwraca się uwagę na wysoką klasę polskiej kuchni. Ostatnio odktylam pyszne wedliny od Kiszeczki ( z Mazowsza tradycja wieloletnia) i to jest smak, a jak wiadomo produkt to podstawa smacznej kuchni, potraw.

IP i czas połączenia logowane. [21806435]
[08.07.2015] 14:31
angielskadama
Chyba jednak kuchnia polska u mnie by wygrała .

IP i czas połączenia logowane. [21859665]
[20.07.2015] 10:13
Igglybuff
Dla mnie właska dla wege ok ale dla wegan odpada bo to co Ci zostaje to biała mąka, oliwa i pasta pomidorowa, bez szału
a najlepsza oczywiści kuchnia fusion bo kazdy zakątek świata ma do zaoferowania coś ciekawego, nie bójmy się tego łączyć i mieszać
http://www.zdrowe-zycie.pl/

IP i czas połączenia logowane. [21881237]
[27.08.2015] 17:44
agave
Włoska sądzę, że najwięcej makaronów ma aczkolwiek bardzo duże ilości tłustych dań jest przygotowanych. Jak dla mnie może i wege ale bardzo tłusta - dla mnie coś okropnego. Bardzo mi odpowiada kuchnia gracka z ogromem ilości warzyw pod wieloma postaciami - dla mnie bomba. Saama w każdej restauracji do jakiej się wybieram albo zamawiam posiłki dla firm (http://krakowskiemetro.pl/index.php?p=strona -glowna ) muszą być sałatki ponieważ uwielbiam je.

IP i czas połączenia logowane. [21941633]
[21.09.2015] 17:34
Ulka30
Oczywiście, że polska kuchnia jest najlepsza. Jeśli chodzi o restauracje Bydgoszcz ma wiele do zaoferowania. Ja osobiście chodzę do http://www.karczmamlynska.com.pl/ i mogę polecić w stu procentach. Przepyszne jedzenie, mniam i do tego niesamowity klimat.

IP i czas połączenia logowane. [21978549]
[16.10.2015] 11:18
Róża92
JA biorę coś z kazdej kuchni i nie mogę powiedzieć , że gotuje typowo polsko albo na sposób sródziemnomorski. Po prostu robię to co lubię Strategie nauki języków omawiam na bloguwww.problemyjezykowevskrebs.blogspot.com

IP i czas połączenia logowane. [22017470]
[11.11.2015] 15:32
Meliska898
Ja w kuchni gotuję potrawy przeróżne i makarony i sałatki. Oczywiście polska kuchnia jest niesamowita, ale czasochłonna w przygotowaniu, przynajmniej niektórych potraw i częściej stawiam na lekkie sałatki oraz makarony. Podstawa to dobra oliwa z oliwek, ja zmawiam z http://kochamoliwe.com .To ważne jaką oliwę wybierzemy ponieważ ona nadaje potrawom smaku w dużej mierze zaraz obok przypraw. To podstawa sosów do sałatek, a często przyrządzam sałatkę grecką, więc bez oliwy ani rusz. Myślę, że nie warto ograniczać się do jednego rodzaju kuchni, każda ma w sobie coś wyjątkowego. No i uwielbiam chrupkie pieczywo maczane w oliwie, pychota.

IP i czas połączenia logowane. [22058626]
[02.12.2015] 14:10
aktiw
u mnie na "tapecie" jest ostatnio azjatycka, byłam z mężem na rocznicy w Nowym Sączu w restauracji Mekong, pysznie tam gotują, nie wiedziałam że ta kuchnia może byc tak dobra, zawsze mi sięz fast foodem kojarzyła, a tu taka niespodzianka

IP i czas połączenia logowane. [22090493]
[03.08.2016] 15:00
florencja89
Ja ostatnio robię dużo kuchni amerykańskiej moja miłość zaczęła się od pobytu w Wiśle w góach i spróbowania tam pysznych steków z polskiej i amerykańskiej wołowiny http://www.mercurewisla.pl/restauracja teraz sama robie pyszne steki i zaczęłam próbować też innych dań amerykańskich

IP i czas połączenia logowane. [22401754]
[06.10.2016] 12:30
angielskadama
A jakie są typowe dania kuchni amerykańskiej? Ostatnio się nad tym zastanawiałam.

IP i czas połączenia logowane. [22467495]

1 2
 » Odpowiedz na ten temat