o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Książki i komiksy
 » Odpowiedz na ten temat

Szukam książki, nie pamietam tytułu ani autora

[02.05.2013] 01:38
Ciekawski_dżordż
Witam,
Ostatnio mnie wzięło na przypomnienie sobie książki, ale nie mogę jej znaleźć... Opowiadała o pojawiających sie w rożnych miejscach na ziemi monolitach/obeliskach. (Spoiler)okazuje sie ze to glowny bohater wysyla sobie te pomniki w celu ostrzezenia(spoiler). Okładka pokazywała właśnie wspomniany obelisk na tle jakiegoś pejzażu. Jakby ktos był w stanie mi pomoc byłbym wdzięczny.
Pozdrawiam

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[11.06.2014] 12:52
Agul9219
Hej, ja też proszę o pomoc. Chociaż niewiele z książki pamiętam. Był tam chłopak który dostał szansę zmiany ale musiał pomagać staruszkowi w spełnianiu jego marzeń. Książka była trochę pokręcona, ale chętnie bym jeszcze raz do niej sięgnęła.
Tam chyba jeszcze jakiś pies był ale nie jestem pewna.

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [21218427]
[23.06.2014] 13:38
st44
Robert Charles WILSON
CHRONOLITY

IP i czas połączenia logowane. [21234504]
[14.04.2015] 10:32
KrEdka111111
Pomóżcie mi odnaleźć książkę, której rozpaczliwie poszukuje mój znajomy. Przeczytał ją wiele lat temu, bardzo mu się podobała i pragnąłby przeczytać ją ponownie, jednak nie pamięta ani tytułu, ani autora tejże książki. Była to książka science fiction polskiego autora. Opowiadała ona historię mężczyzny, który w jednym z warszawskich parków spotkał dziwnie zachowujących się ludzi, którzy pytali go aktualną datę. Okazało się że są oni przybyszami z przyszłości i odbywają podróż w przeszłość. Mężczyzna postanawia udać się na tę wyprawę wraz z nimi. Dalej książka traktuje o przygodach w czasie tej właśnie wyprawy. Czy ktoś ją czytał? Znacie jej tytuł, lub chociaż autora? Będę zobowiązana!!! Pozdrawiam!

IP i czas połączenia logowane. [21719065]
[18.04.2015] 23:29
shellerine
cześć
Szukam książki , pamiętam ze dziewczyna mieszkała sama z (chyba) ciotka i podrzucono im dziecko o imieniu Marianna . ona myślała ze to dziecko jest hrabi ( czy kogo tam kto obok Mieszkał) , a później wyjeżdża z nim i jego matka, chyba do Londynu szukać matki dziecka .
może ktoś wie jaki ma tytuł , bo w Google szukałam już na wszystkie sposoby

IP i czas połączenia logowane. [21727287]
[22.09.2017] 12:04
[22.04.2015] 15:03
Malgo355k
prosze o pomoc. Od lat szukam dosc grubej( przynajmniej 600 stron) ksiazki. Jedyne co pamietam to mapa manhatanu na pierwszej stronie I pierwsze linijki " nienawidze zapachu szpitali" Tytułu nie znam, autora tez nie ale z jakos kojarzy mi sie cosmopolitan albo metropolitan... Z gory dziekuje za pomoc

IP i czas połączenia logowane. [21733615]
[25.08.2015] 03:14
sunset29
Witam wszystkich. Mam ten sam problem co większość. Otóż chcę ponownie sięgnąć po lekturę, która utkwiła mi głęboko w pamięci, ale niestety tytuł i autor już nie. Oto parę szczegółów, które pamiętam:
Romans o wdowcu, który nie mógł pogodzić się ze śmiercią małżonki. Jego dziecko dostało traumy i przestało mówić. Bohater ożenił się ponownie ze względów praktycznych. Nadal jednak kochał zmarłą, czego dowodem był olbrzymi portret w gabinecie. Nowa żona oczywiście pomogła ojcu pogodzić się z przeszłością, a dziecko dzięki jej trosce zaczęło w końcu mówić. Pamiętam też pewną dramatyczną scenę pod koniec. Bohaterka została porwana. Ogłuszona spoczęła w trumnie i została przysypana ziemią. Oczywiście bohater ją odnalazł i wówczas pogrzebał swoja przeszłość.
Brzmi znajomo?

IP i czas połączenia logowane. [21937678]
[05.11.2015] 17:41
Aska1408
Hej może pomożecie.. nie mogę przypomnieć sobie tytułu książki która chciała bym znów przeczytać... jedyne co pamiętam z książki to to że najprawdopodobniej jest to kryminał.. Książka byłA o wyrywaniu zębów dzieciom lub dziewczynkA były chyba później duszone. Na końcu okazało się że z wszystkich wyrwanych zębów została zrobiona posadzka w domku dla lalek..bardzo proszę o podpowiedź może ktoś czytał i pamięta..

IP i czas połączenia logowane. [22049385]
[22.11.2015] 11:43
kasicado2
Witam
poszukuję książki, fantastyka,
czytałam ją kilkanaście lat temu dlatego opiszę dość chaotycznie
do wioski Przybywają ze stolicy wysłańcy władz , w jakimś konkursie jak co roku ma być wyłonione kilka najładniejszych młodych osób... ( mgliście kojarzę że wyglądają jak konie ? mają sierść i grzywę) główna bohaterka nie jest ładna ale jej przyjaciel o francusko brzmiącym imieniu (mnw. dannou ?)jest piękny ..
Razem są jednak zabrani do miasta.
Na miejscu okazuje się że ci najpiękniejsi przez jakiś specjalny cech rzemieślniczy zamieniani są ( otruci) w żywe piękne posągi które wystawione są w pałacu na (przyjęciu ? uczcie ?)
Na tym przyjęciu pojawiają się demony (ludzie ze skrzydłami )którzy są jakby bogami w tym świecie , charakterystyczne jest ich pojawianie się jakby znikąd w "puff" obłoku dymu .
Nasza bohaterka pozostaje w domu tego ce@@@ako pomoc. Toczą się jakieś walki....
Książka kończy się pojawieniem dzieci istot przypominających konie i demonów które wyglądają jak ludzie .
Nie umiem zapomnieć i chętnie przeczytałabym jeszcze raz tą książkę.

IP i czas połączenia logowane. [22075103]
[22.11.2015] 16:11
Malgo2345
Sharp Objects Gillian Flynn

IP i czas połączenia logowane. [22075430]
[22.11.2015] 16:12
Malgo2345
Aska1408 (15.11.2015.05 17:41):
Hej może pomożecie.. nie mogę przypomnieć sobie tytułu książki która chciała bym znów przeczytać... jedyne co pamiętam z książki to to że najprawdopodobniej jest to kryminał.. Książka byłA o wyrywaniu zębów dzieciom lub dziewczynkA były chyba później duszone. Na końcu okazało się że z wszystkich wyrwanych zębów została zrobiona posadzka w domku dla lalek..bardzo proszę o podpowiedź może ktoś czytał i pamięta..

Na 100% to Sharp Objects Gillian Flynn

IP i czas połączenia logowane. [22075434]
[22.11.2015] 17:05
Aska1408
Malgo2345 (15.11.2015.22 16:12):
Aska1408 (15.11.2015.05 17:41):

Na 100% to Sharp Objects Gillian Flynn

Malgo 2345. Dziękuję ci bardzo szukałam tego bardzo długo.. i nie mogłam sobie przypomnieć..

IP i czas połączenia logowane. [22075519]
[07.12.2015] 22:13
pająk 28
witam, moja udręka to kryminał opowiadający o kobiecie, która miała wyjechać z mężem na wakacje do domku nad klifem/przepaścią. przez jakieś sprawy w pracy (ważna nie podpisana umowa?) wysłał żonę samą. ona nie chciała jechać sama, panicznie się bała.
Był jeszcze wątek o tym jak musiała iść spory kawałek do jakiejś wioski, bo w nocy słyszała jakieś hałasy, jakby ktoś był na zewnątrz. Pamiętam jeszcze,że na końcu książki wybiegła z domku podczas burzy i że ktoś chciał doprowadzić do tego żeby skoczyła.
jeśli ktoś kojarzy byłabym wdzięczna za pomoc

IP i czas połączenia logowane. [22098361]
[28.02.2016] 20:46
Iwi2
Witam, mam ten sam problem co większość osób na tym forum. Szukam książki dla młodzieży, którą przeczytałam jakieś 7 lat temu. nie pamiętam wiele ale od kilku tygodni nie daje mi ona spokoju cały czas o niej myślę. Książka opowiadała o życiu nastolatków, o liceum do którego chodzili i o miłości. Jeden z bohaterów ( na 80% był to chłopak) chorował na ciężką chorobę dlatego postanowił oddalić się od najbliższych aby jego śmierć ich nie zraniła. Dziewczyna, która go kochała nie dawała za wygraną i starała się z nim skontaktować ale on tego nie chciał. Pod koniec książki jest scena w szpitalu. jeszcze coś było o szkolnym balu ale nie pamiętam tego wątku. I nie jest to książka pt. Jesienna miłość.

IP i czas połączenia logowane. [22216867]
[01.04.2016] 13:26
bprzestrzel
szukam książki o tytule Księżniczka.Nie pamiętam autora. Mowa jest o szlachciance, której ojciec zbankrutował, córka zaczęła ściągać pieniądze z
dłużników ojca przez których popadł w długi i zaczyna zmieniać podejście do życia; pomóżcie, bardzo chcę odszukać tę książkę

IP i czas połączenia logowane. [22256126]
[10.04.2016] 18:46
Tayla
Rownież szukam książki ktorą dawno przeczytałam i nie znam ani autora ani tytułu...
Pamiętam, ze była tam mowa o jakiś wojownikach/rycerzach czy mnichach ktorzy walczyli z ludzmi na placu przed klasztorem/zamkiem czymśtam i że jesli komuś uda sie go pokonać to otrzyma mnostwo złota. Pamiętam, ze ci wojownicy jak sie pozniej okazało zywili się tymi trupami pokonanych bo co noc przechodzili cykl odrodzenia sie czy cos takiego. Acha i że z kosci tych poległych ludzi wytwarzano złoto... wiem że brzmi to chaotycznie ale te najbardziej krwawe fragmenty tak mi utkwily w pamięci. Ach i pamiętam, że jeden z pobocznych bohaterow pokonał tego jednego wojownika i mimo ze byl na skraju śmierci to następnego dni był jak nowo narodzony i nie odszedł ze złotem tylko został pośrod nich.
No to tyle. Pomożecie?

IP i czas połączenia logowane. [22267267]
[16.04.2016] 14:28
blazejek1976
Witam,Szukam rosyjskiej powiesci przetlumaczonej na jezyk hiszpanski pod tytulem Una mujer de 1900 z lat 90-tych opisujacej historie bliskiej przyjazni dwoch kobiet z innych klas spolecznych. Okolicznosci zyciowe zmuszaja kobiete z nizszej klasy spolecznej do wyjazdu i zerwania bardzo bliskiej przyjazni, i odtad jej zycie zaczyna sie komplikowac. Umiera jej ojciec,zostaje sie zupelnie sama,wychodzi za maz i rodzi sie dziecko,ale zwiazek sie rozsypuje. Od czasu opuszczenia swojej przyjaciolki,nie ma takiej chwili,aby cos zlego nie wydarzylo sie w jej zyciu,jakby ktos rzucil klatwe.Wydaje mi sie, ze ta bliska przyjazn to byla milosc zakazana w tych czasach. Szukam tej ksiazki dla przyjaciolki,jesli ktos cos wie na ten temat, to bardzo prosze o pomoc.
Dziekuje,pozdrawiam wszystkich

IP i czas połączenia logowane. [22274805]
[27.06.2016] 09:39
DankaADy
Kiedyś trawiłam na opis książki w której bohaterką była rudowłosa, dziewczyna z zielonymi oczami. A w fabule było coś o tym ze na świecie była jakaś choroba którą przeżyli tylko rudzi z zielonymi oczami.
Może ktoś wie co to za książka bo nie mogę sobie przypomnieć tytułu.

IP i czas połączenia logowane. [22358325]
[23.08.2016] 22:41
look
poszukuje książkę którą czytałem jakiś rok temu nie pamiętam tytułu.
na okładce były pola lawendy . historia książki jest o dziewczynie pani weterynarz, poznaje facet gdzie nie pamiętam, on ja odprowadzał do domu i skręcił nogę u niej na schodach , zostaje u niej na noc. potem uprawiali sex w następny dzień znika, nie daje znaku życia. po pewnym czasie przychodzi list o jakiejś rodzinie z Francji. jedzie do Francji z koleżanką tam poznaje starsza panią która jest jej rodziną. na uroczystej kolacji zjawia się ten chłopak i okazuję się ze ten chłopak pracuje.
gdyby znał ktoś tytuł tej książki będę wdzięczy za odpowiedź.

IP i czas połączenia logowane. [22421368]
[23.10.2016] 14:10
Krewka
Szukam książki, czytanki, bajki dla dzieci. Pamiętam tylko jej fragment:
Patrzcie dzieci o poranku siedzą kotki przy śniadanku, siedzą grzecznie piją mleczko zagryzają zaś bułeczką
lub:
Wstały kotki o poranku, grzecznie siadły przy śniadanku.
Coś takiego.... Jeżeli ktoś coś kojarzy to proszę o jakąkolwiek informację

IP i czas połączenia logowane. [22489724]
[05.11.2016] 00:16
Martynag  Szczytno@tlen.pl
Hej nie pamiętam tytułu Ani autora, jest to książka typu harlquin, główny bohater chciał zapobiec ślubu swojego brata z pewna kobieta i spotkał się z jej siostrą żeby to obgadac, poszli do łóżka następnego dnia ona się dowiedziała kim on jest,i po co chciał się z nią spotkać, później ona wyjechał za granicę na rok, jak wróciła okazało się że urodziła jego dziecko on się dowiedział, zamieszkali razem ale on miał jakąś stuknieta matkę i siostrę. Kojarzę jeszcze że ta główna bohaterka nie utrzymywała kontakt z rodzicami i on pomógł się im pogodzić. Niestety tylko tyle pamiętam i to nie wiem czy nie mylę fabuły, jeżeli ktoś byłby w stanie mi pomoc była bym wdzięczna.z góry dziękuję za pomoc

IP i czas połączenia logowane. [22506252]
[13.11.2016] 20:48
MartynagH
Hej nie pamiętam tytułu Ani autora, jest to książka typu harlquin, główny bohater chciał zapobiec ślubu swojego brata z pewna kobieta i spotkał się z jej siostrą żeby to obgadac, poszli do łóżka następnego dnia ona się dowiedziała kim on jest,i po co chciał się z nią spotkać, później ona wyjechał za granicę na rok, jak wróciła okazało się że urodziła jego dziecko on się dowiedział, zamieszkali razem ale on miał jakąś stuknieta matkę i siostrę. Kojarzę jeszcze że ta główna bohaterka nie utrzymywała kontakt z rodzicami i on pomógł się im pogodzić. Niestety tylko tyle pamiętam i to nie wiem czy nie mylę fabuły, jeżeli ktoś byłby w stanie mi pomoc była bym wdzięczna.z góry dziękuję za pomoc

IP i czas połączenia logowane. [22516957]
[30.12.2016] 01:14
Kindż
Wiele lat temu wpadła mi w ręcę książka, która do tej pory chodzi mi po głowie. Nie za wiele pamiętam, ale o ile dobrze kojarzę na okładce był obrazek ślimaka a akcja opowieści działa się prawdopodobnie w dalekiej przyszłości. Takie chyba Sci-Fi. Był tam wątek jakiejś relacji między dziewczyną a chłopakiem, chyba się przyjaźnili. Coś było też z plażą. Że albo mieszkali blisko niej albo po niej chodzili i coś zbierali. Niestety nic więcej nie pamiętam. Czy ktoś kojarzy jakąś pozycję, która mogłaby wpasowywać się w ten ubogi opis?;p Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc.

IP i czas połączenia logowane. [22579211]
[22.01.2017] 00:56
bez.nati
Mam podobny problem, może znacie tytuł książki o: główną bohaterką była 7 córka rodziców, którzy też byli 7 dziećmi. Spodziewano się że ta córka będzie miała ogromny talent magiczny, ale niestety nie potrafiła nic. Występowało tam też tkanie magii. Niestety nie pamiętam imienia głównej bohaterki, zaczynało się chyba na T...

IP i czas połączenia logowane. [22610812]
[09.03.2017] 08:21
zaczytany
Szukam książki, polskiego autora, fantasty sensacyjna. Co pamiętam z książki:
Polscy agenci specjalni jakiejś tajnej organizacji rządowej zwalczają terrorystów którzy chcą dokonać zamachu w naszym pięknym kraju. Wśród tych agentów jest agent, chyba pseud"duch", który może dokonywać bilokacji ( być w dwóch miejscach jednocześnie). Ta umiejętność pozwoliła mu na ocalenie przed zamachem Jana Pawła II. Doczytałem książkę do fragmentu gdzie większość agentów ginie z rąk terrorysty ale to była dopiero połowa książki. I chciałbym doczytać reszty. Pomożecie?

IP i czas połączenia logowane. [22671422]
[15.03.2017] 18:29
mac
KrEdka111111 (15.04.2015.14 10:32):
Pomóżcie mi odnaleźć książkę, której rozpaczliwie poszukuje mój znajomy. Przeczytał ją wiele lat temu, bardzo mu się podobała i pragnąłby przeczytać ją ponownie, jednak nie pamięta ani tytułu, ani autora tejże książki. Była to książka science fiction polskiego autora. Opowiadała ona historię mężczyzny, który w jednym z warszawskich parków spotkał dziwnie zachowujących się ludzi, którzy pytali go aktualną datę. Okazało się że są oni przybyszami z przyszłości i odbywają podróż w przeszłość. Mężczyzna postanawia udać się na tę wyprawę wraz z nimi. Dalej książka traktuje o przygodach w czasie tej właśnie wyprawy. Czy ktoś ją czytał? Znacie jej tytuł, lub chociaż autora? Będę zobowiązana!!! Pozdrawiam!

Bohdan Korewicki - Przez ocean czasu.

IP i czas połączenia logowane. [22678954]
[23.03.2017] 13:17
zetha
Jak w temacie poszukuje ksiazki ktorej nie znam tytulu ani aktora. Czytalem ze 3 lata temu i szukam autora bo duzo podobno ma takiej tematyki
z wazniejszych rzeczy :
Ksiazka byla o spisku z bomba walizkowa gdzie amerykanie sami chcieli ja u siebie zdetonowac by wprowadzic jakis tam kod (do mozliwosci rozpoczecia atakow) w sprawe byly zamieszane wysoko postawione osoby
Sprawe rozwiazywal jakis policjant ktorego partner chyba zginal gdzies na poczatku w jakiejs przyczepie
Z ciekawostek ktore zapadly w glowe (bylo o jakiejs trabce na niedzwiedzie)
bylo tez o przechwyceniu sygnalow o kodach atomowych z lodzi podwodnej.
Jezeli komus sie cos kojarzy prosze o info

IP i czas połączenia logowane. [22688036]
[27.03.2017] 20:50
Hdvsbbcssfbbh
Witam.
Szukam książki niestety nie pamiętam z niej bardzo mało. Akcja toczyła się obecnie i w przeszłości. Obecnie jakaś dziennikarka miała rozwiązać zagadkę a gdy wracali do przeszłości to było coś o eksperymentach przeprowadzanych na dzieciach podczas II swiatowej. Pamiętam że na okładce była twarz dziecka i miało ono jedno oko zielone a drugie niebieskie. Proszę o pomoc.

IP i czas połączenia logowane. [22692776]
[31.03.2017] 08:21
m_adzikkk
Czytałam nie tak dawno, książkę o kobiecie, która dziedziczy/kupuje dom i go remontuje. Niby nie przywiązuje się do miejsc i ludzi, ale zaczyna remont tego domu, znajduje na drodze psa (początkowo szuka jego właściciela ale w końcu zostaje z nią) - pamiętam scenę, że po jakimś zabiegu żeby pies nie lizał szwów to ubrała go w męskie spodenki. I poznaje jakiegoś faceta, którego początkowo nie polubiła. Ktoś podpowie?

IP i czas połączenia logowane. [22696639]
[02.05.2017] 07:32
Piotrek K.
Malgo355k (15.04.2015.22 15:03):
prosze o pomoc. Od lat szukam dosc grubej( przynajmniej 600 stron) ksiazki. Jedyne co pamietam to mapa manhatanu na pierwszej stronie I pierwsze linijki " nienawidze zapachu szpitali" Tytułu nie znam, autora tez nie ale z jakos kojarzy mi sie cosmopolitan albo metropolitan... Z gory dziekuje za pomoc

To bardzo nieprecyzyjny opis, ale czy nie jest to "Cosmopolis" Dona DeLillo?

IP i czas połączenia logowane. [22725566]

» Odpowiedz na ten temat