o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Niepełnosprawni
 » Odpowiedz na ten temat

pytanie o rente opis mojej sytuacji

[14.03.2013] 20:59
adam kowalski
posiadam wrodzona wade kregosłupa ktora bardzo mi doskwiera jednak nigdy nie zajmowalem sie w tym by dostac rente lub jakas grupe itp. mam 32 lata i 2 lata składek w zusie. gdzie mam sie zgłosic by dostac jakies swiadczenie stanac na komisje lek chodzim i o rente i czy to mozliwe w moim przypadku???zus mops moze ktos sie orientuje w temacie

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[21.04.2013] 13:06
marysiak47
Pierwsze kroki skieruj do lekarza. On wypisuje wniosek, który rozpoczyna całą procedurę. Sądzę, że leczyłeś się już, więc po prostu idź do tego lekarza, który zna Twoją historię choroby.

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [20429119]
[22.04.2013] 19:13
adam_per
renta o częściowej niezdolności do pracy, druk w twoim oddziale ZUS, plus cała dokumentacja medyczna niepełnosprawny http://niepelnosprawny.org

IP i czas połączenia logowane. [20432329]
[23.04.2013] 12:22
URSZULA
Nikt nie jest w stanie wirtualnie określić jak poważna jest Twoja wada kręgosłupa, więc udaj się do lekarza i zdiagnozuj.Wyniki badań dołącz do wniosku o rentę i czekaj na wezwanie ZUS. Tak na marginesie 2 lata pracy w Twoim wieku nie daje Ci uprawnienia do renty chorobowej. Jeśli jednak schorzenie powstało w okresie dzieciństwa i masz na to dowody, to możesz ubiegać się o rentę socjalną, jednak musisz być CAŁKOWICIE niezdolny do pracy.

IP i czas połączenia logowane. [20433710]
[24.04.2013] 00:22
kociarka
2 lata składek przy wieku 32... O rencie w ZUSie możesz zapomnieć. Udaj się lepiej do PFONu w swoim miejscu zamieszkania

IP i czas połączenia logowane. [20435624]
[21.09.2014] 08:04
[27.04.2013] 16:05
marysiak47
Nie jest tak źle. Na stronie ZUS piszą:
Okres składkowy i nieskładkowy wymagany do przyznania renty uzależniony jest od wieku osoby, w jakim powstała niezdolność do pracy. Okres ten wynosi:
1 rok - jeżeli niezdolność do pracy powstała przed ukończeniem 20 lat,
2 lata - jeżeli niezdolność do pracy powstała w wieku powyżej 20 do 22 lat,
3 lata - jeżeli niezdolność do pracy powstała w wieku powyżej 22 do 25 lat,
4 lata - jeżeli niezdolność do pracy powstała w wieku powyżej 25 do 30 lat,
5 lat - jeżeli niezdolność do pracy powstała w wieku powyżej 30 lat.
Warunek wymaganego okresu składkowego i nieskładkowego nie jest wymagany od ubezpieczonego, który stał się niezdolny do pracy z powodu skutków wypadku w drodze do pracy lub z pracy.
Okres wymaganych 5-ciu lat w odniesieniu do osób, u których niezdolność do pracy powstała po ukończeniu 30 roku życia, musi przypadać w ciągu ostatniego dziesięciolecia przypadającego przed dniem zgłoszenia wniosku o rentę lub przed dniem powstania niezdolności do pracy.
Wychodzi mi, że w Twojej sytuacji jak najbardziej można się o rentę starać. Powodzenia!

IP i czas połączenia logowane. [20443310]

» Odpowiedz na ten temat