o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Zdrowe życie
 » Odpowiedz na ten temat

Sanatorium Orlik Ustroń

1 2
[13.03.2013] 12:01
zgredek72
Witam wszystkich.
Dostałem skierowanie z ZUS na rechabilitację w Orliku. Prosiłbym o opinie osób które były tam na turnusie z ZUS. Jak rehabilitacja (jakość, ile zabiegów, godziny), jak z dyscypliną?
Rok temu byłem w Róży, było super, ale o Orliku nic nie wiem, bo to podobno nowy ośrodek ZUS-owski. Ktoś pomoże, zaopiniuje? Pzdr.

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[11.08.2013] 20:03
iviaa
Właśnie jestem w Orliku na "na zesłaniu z ZUS". Czujemy się jak w obozie o zaostrzonym rygorze. Organizacja do d.... Ciagle czegos brak np., posiłku na stoliku dla 2 osob, poszewki na koldrach dla dzieci,. Zdjecia osrodka na stronie z kosmosu, nie ma to pokrycia, zadnej lawki czy basenu przed budynkiem, sierpień a trawa nie wykoszona tylko chwasty. Jedzenie znosnne, dla panow niestety racje dziecięce. Zabiegi ok ale rozciagniete do samej kolacji i w soboty tez. O wyjściu nie mam co marzyc!!! A kuracjuszy zastrasza się relegiowaniem za najmniejsze przewinienie , np. spóźnienie na zabiegi, brak podpisu na karcie zabiegowaej, A jak zlapia na paleniu na balkonie wzywa się policje badanie krwi i fiuuuuuuuuuuu do domu z oplata za pobyt. Zdecydowanie odradzam!!! ośrodek ORLIK. POlecam ROZE w której bylam i tez w Ustroniu i nie było obozu przetrwania !!!

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [20668618]
[19.08.2013] 13:49
oskarII
iviaa (13.08.11 20:03):
Właśnie jestem w Orliku na "na zesłaniu z ZUS". Czujemy się jak w obozie o zaostrzonym rygorze. Organizacja do d.... Ciagle czegos brak np., posiłku na stoliku dla 2 osob, poszewki na koldrach dla dzieci,. Zdjecia osrodka na stronie z kosmosu, nie ma to pokrycia, zadnej lawki czy basenu przed budynkiem, sierpień a trawa nie wykoszona tylko chwasty. Jedzenie znosnne, dla panow niestety racje dziecięce. Zabiegi ok ale rozciagniete do samej kolacji i w soboty tez. O wyjściu nie mam co marzyc!!! A kuracjuszy zastrasza się relegiowaniem za najmniejsze przewinienie , np. spóźnienie na zabiegi, brak podpisu na karcie zabiegowaej, A jak zlapia na paleniu na balkonie wzywa się policje badanie krwi i fiuuuuuuuuuuu do domu z oplata za pobyt. Zdecydowanie odradzam!!! ośrodek ORLIK. POlecam ROZE w której bylam i tez w Ustroniu i nie było obozu przetrwania !!!

Panowie, którzy zostali wypisani mieli 1,5 promila alkoholu we krwi i się awanturowali i jest w końcu spokój!Nie słuchajcie proszę bzdur. Mnie wszystko pasuje!

IP i czas połączenia logowane. [20684077]
[29.08.2013] 09:10
megusia38
witam,
dostałam skierowanie do Orlika na 02/01/2014 i jestem przerażona ,że to środek zimy, a tam tak wysoko
Dwa lata temu i rok temu byłam w Róży, i byłam bardzo zadowolona, ale podobno ZUS już nie podpisuje z ośrodkiem umowy na kolejny rok( Róża stała się ośrodkiem SPA), aż się boję co to bedzie
Prosze o informację na temay pokoi, czy są w miarę przestronne, jak wyglądają dwójki i studia, czy zabiegi są na miejscu czy trzeba dreptać gdzieś do innych ośrodków.
Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich obecnych i przyszłych kuracjuszy
Megusia38

IP i czas połączenia logowane. [20705142]
[30.08.2013] 07:38
IVIAA
Czy hałas remontowy, niewykoszona trawa wokół, gruzowisko z każdej strony, brak terenów do wypoczynku to jest miejsce do rehabilitacji, wypoczynku i zregenerowania sil? No chyba do" cudownych uzdrowień tez nie". Wymiana urządzeń na kuchni a potem wydawanie posiłków ? Trzeba się trochę rozglądać. To jest zarabianie pieniędzy z naszych składek młody człowieku.

IP i czas połączenia logowane. [20707228]
[29.11.2014] 08:18
[10.10.2013] 08:42
anecz
witam. Dostałam skierowane do Orlika w terminie 15 .03. 2013. Złośliwość losu. Proszę o wypowiedzi na temat tego sanatorium. Poprzednio bylam w Róży, było super, teraz mam obawy.

IP i czas połączenia logowane. [20793018]
[10.10.2013] 08:43
anecz
przepraszam, nie 2013 ale 2014 rok

IP i czas połączenia logowane. [20793019]
[23.10.2013] 13:38
Nowy Kuracjusz
Witam, ja także dostałem skierowanie na 15.03.2014 do Orlika. Proszę o informacje nt warunków bytowych, zabiegów, rozrywek jakie są oferowane etc. Z góry dziękuje

IP i czas połączenia logowane. [20820184]
[06.11.2013] 17:30
kuracjusz ustronski
Jestem obecnie w orliku, pokoje rozne ,np dwojki sa bardzo male lub spore.Jak sie trafi.
ZIMNO!!!!
Kaloryfery ciagle zimne czasem na noc wlączaja. Na basenie zimno, woda tez zimna.
Remontuja, stukaja.
Generalnie zabiegi oki, ale od 8 do 18 godz.
Wyjsc nie ma kiedy.
Zadupie do centrum daleko, do sklepow.
Zalezy na ile jestes chora. Jesli z tych symulantow zdrowych jak byki, dla ciebie oki. Dla ludzi naprawde chorych, szkoda czasu na taki wyjazd zusowski.

IP i czas połączenia logowane. [20847571]
[07.11.2013] 07:52
Nowy Kuracjusz
Witam,
napisz jeśli możesz coś o pracownikach sanatorium, jakie jest ich podejście...ile osób jest na takim turnusie, w jakim wieku ? Jakie macie jedzenie, co z internetem ?? Ewentualne przepustki na weekend są możliwe ? Czy na miejscu są jakieś rozrywki ? Dużo tego, ale jadę pierwszy raz, więc chciałbym mięć jakieś rozeznanie...
Pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [20848415]
[07.11.2013] 11:11
megusia38
witam wszystkich, ja dostałam skierowanie na 02/01/2014 cały czas się zastanawiam czy nie napisać do zusu o zmainę terminu i miejsca
Gdzieś przeczytałam,że na zabiegi trzeba wychodzić po za ośrodek, a zimą nie będzie z tym za ciekawie.Do tej pory jeździłam do Róży, ale pewnie drugiego takiego miejsca nie ma .
Pozdrawiam obecnych kuracjuszy

IP i czas połączenia logowane. [20848609]
[08.11.2013] 08:10
Nowy Kuracjusz
Witaj megusiu,
ja miałem pierwotnie termin lutowy, lecz poprosiłem z uwagi na obowiązki zawodowe o przesunięcie terminu na marzec. Muszę przyznać, że jest bardzo niewiele informacji nt warunków i całej otoczki związanej z pobytem w Orliku. W związku z tym, także zastanawiam się nad ewentualną prośbą o zmianę miejsca pobytu sanatoryjnego, gdyż nie chciałbym trafić - zwłaszcza jadąc po raz pierwszy - do ośrodka, w którym wszystko będzie niewiadomą...

IP i czas połączenia logowane. [20850080]
[12.11.2013] 13:10
PREWENCJA RENTOWA
proszę o szczegóły: jak wygląda zakwaterowanie, miejsce na stołówce (czy sami się dobieramy czy jest to narzucone), czy w pokoju jest czajnik, czy w weekendy są zabiegi? jadę tam 30.11 i nie udało mi się znaleźć żadnych informacji w ww. kwestii

IP i czas połączenia logowane. [20857893]
[14.11.2013] 07:53
Zażenowany
Fatalne jest to forum, żadnych informacji, żadnej aktywności...

IP i czas połączenia logowane. [20861006]
[19.11.2013] 13:00
witek666  pl@tlen.pl
witam ja sie wybieram 30,11 jak tam z laskami są mozna po balować dancingi

IP i czas połączenia logowane. [20870548]
[19.11.2013] 13:02
witek666  pl@tlen.pl
kuracjusz ustronski (13.11.06 17:30):
Jestem obecnie w orliku, pokoje rozne ,np dwojki sa bardzo male lub spore.Jak sie trafi.
ZIMNO!!!!
Kaloryfery ciagle zimne czasem na noc wlączaja. Na basenie zimno, woda tez zimna.
Remontuja, stukaja.
Generalnie zabiegi oki, ale od 8 do 18 godz.
Wyjsc nie ma kiedy.
Zadupie do centrum daleko, do sklepow.
Zalezy na ile jestes chora. Jesli z tych symulantow zdrowych jak byki, dla ciebie oki. Dla ludzi naprawde chorych, szkoda czasu na taki wyjazd zusowski.

witam ja mam skierowanie na 30 11 jak tam z laskami są jakie fajne

IP i czas połączenia logowane. [20870550]
[25.11.2013] 08:14
Tomek33
Witam,
mam prośbę do osób które były, bądź aktualnie przebywają w Orliku, aby podzieliły się swoimi wrażeniami z pobytu...co myślicie o ośrodku, jakie są jego plusy i minusy ? O czy warto pamiętać itd..
Odezwijcie się ludzie...

IP i czas połączenia logowane. [20881174]
[28.11.2013] 11:35
megusia38
Nowy Kuracjusz (13.11.08 08:10):
Witaj megusiu,
ja miałem pierwotnie termin lutowy, lecz poprosiłem z uwagi na obowiązki zawodowe o przesunięcie terminu na marzec. Muszę przyznać, że jest bardzo niewiele informacji nt warunków i całej otoczki związanej z pobytem w Orliku. W związku z tym, także zastanawiam się nad ewentualną prośbą o zmianę miejsca pobytu sanatoryjnego, gdyż nie chciałbym trafić - zwłaszcza jadąc po raz pierwszy - do ośrodka, w którym wszystko będzie niewiadomą...

witaj,
jutro jadę do Zusu przełozyć ten styczniowy termin, dzwoniłam juz i powiedziano mi,że nie ma problemu, mozna zmienić i termin i miejsce.
Zastanawiam się jeszcze nad Polańczykim lub Cieplicami, mam sprawdzone informację co do tych ośrodków. Nie ukrywam,że najlepsza byłaby Róża, ale umowy na 2014 juz raczej nie bedzie.
OOrliku czytałam też na forumsantarium.pl tam jest więcej informacji.
Zapraszam do lektury i pozdrawiam wszystkich

IP i czas połączenia logowane. [20887286]
[28.11.2013] 11:36
megusia38
megusia38 (13.11.28 11:35):
Nowy Kuracjusz (13.11.08 08:10):
Witaj megusiu,

witaj,
jutro jadę do Zusu przełozyć ten styczniowy termin, dzwoniłam juz i powiedziano mi,że nie ma problemu, mozna zmienić i termin i miejsce.
Zastanawiam się jeszcze nad Polańczykim lub Cieplicami, mam sprawdzone informację co do tych ośrodków. Nie ukrywam,że najlepsza byłaby Róża, ale umowy na 2014 juz raczej nie bedzie.
OOrliku czytałam też na forumsantarium.pl tam jest więcej informacji.
Zapraszam do lektury i pozdrawiam wszystkich

zapomniałam o linku: http://forum.nasze-sanatorium.pl/viewtopic.p hp?f=3&amp ;t=5067

IP i czas połączenia logowane. [20887293]
[28.11.2013] 12:11
Agnieszka1980
moja babcia tam była i jeśli chodzi o towarzystwo, to wiem, że była zachwycona, opowiadała i opowiadała.

IP i czas połączenia logowane. [20887384]
[28.11.2013] 12:27
megusia38
Agnieszka1980 (13.11.28 12:11):
moja babcia tam była i jeśli chodzi o towarzystwo, to wiem, że była zachwycona, opowiadała i opowiadała.

w cieplicach czy Polańczyku?

IP i czas połączenia logowane. [20887431]
[03.12.2013] 08:33
Tomek33
witam raz jeszcze,
powiedz mi megusiu dlaczego uciekasz z Orlika ? Byłem w zeszły weekend na miejscu i muszę powiedzieć, ze obiekt jak i warunki są całkiem przyjazne...Nie mam co prawda porównania z innymi ośrodkami, ale moje nastawienie jest pozytywne..Na czy opierasz swoja opinie ?

IP i czas połączenia logowane. [20896928]
[29.01.2014] 17:14
irenka111
anecz (13.10.10 08:43):
przepraszam, nie 2013 ale 2014 rok

Witam
Bylam w Orliku na przełomie listopada i grudnia 2013 roku i czytając wypowiedzi poprzednikow zastanawiałam się skad się takie opinie wziely.Ja mieszkałam w pokoju 2 osobowym na drugim piętrze.W pokoju była schludna lazienka,telewizor.czajnik,telefon i czysta pościel przescieradlo do zabiegow i czyste reczniki papieru toaletowego tez nie brakowało.Rehabilitacja była OK rehabilitanci bardzo mili ludzie.Posilki mi odpowiadaly.Zabiegi były na miejscu basen tez , z internetem nie było problemu .Nie miałam na co narzekac.W pokoju mielismy uchylony lufcik bowiem nie można było spac bo było za cieplo.Wrocilam bardzo zadowolona i jeżeli będę miała okazje to na pewno tam wroce.

IP i czas połączenia logowane. [21013291]
[23.02.2014] 10:41
gaga 75
Witam!Właśnie wróciłam z tak zwanego zesłania ZUS do Orlika uważam że wcześniejsze opinie są przesadzone i to bardzo grubo. Ośrodek jest bardzo fajny, wszystkie zabiegi na miejscu nie trzeba nigdzie dochodzic Rehabilitanci bardzo mili przykładają się do pacjentów tłumaczą jak wykonac cwiczenie aby było zrobione dobrze a nie po łepkach. Jedzenie dobre (niektórym panom może byc mało )Palic można przed budynkiem, ale nie wolno na balkonach, pokoje ładne,balety 2 razy w tygodniu, Remont budynku jest ale nie jest zbyt uciążliwy Przez 24 dni mojego pobytu nikt nie pukał nam do drzwi i nie robił kontroli. Ludzie Orlik to ośrodek sanatoryjny a nie Mariot a ludzie w nim są dorośli i powinni wiedziec co wolno a co nie nikt o drinka lub piwo nie robi hałasu trzeba się umiec zachowac.Jak będę miec kiedyś okazję pojechac do sanatorium to tylko do Orlika.

IP i czas połączenia logowane. [21057977]
[02.03.2014] 18:39
Aniaaniaania
Byłam tam w lutym 2014. Było super. Dużo osób starszych. Nieliczni młodzi. Jedzenie ok, ale dla panów może być nałóg
obsługa bardzo miła poza panią w warkoczu. Palić na balkonie nie wolno tylko przed budynkiem. Zabiegi ok, w końcu jedzie się tam człowiek leczyć więc nie marudźcie ze pa do późną. Jak się Pogada dobrze z rehabilitantem to zalatwi zabieg wcześniej. Do miasta 15minut drogi , są skróty. Bus jeździ 4zł w jedną stronę spod orlika- w wekendy o stałych porach a w tygodniu na telefon do kierowcy. Taksi zdziera takze odradzam. Zabawy są mniej więcej 2x w tyg. Organizowane są wycieczki ale często w godzinach kiedy ma się zabiegi. Ale w niedzielę można się wybrać. Wycieczki płatne.
Pokoje ok, ja miałam 212 na 2pietrze. Dużą łazienka, ciepło, telewizor, czajnika, szklanki, ręczniki koce pościel ok. Sprzątanie 2x w tyg. Mieliśmy też koncert górali za wolne datki. Można zagrać w tenis bilard i pilkarze kiedy się chce za darmo. Basen ok, czasami chłodna woda ale do ćwiczeń w raz. Paniom radzę wziąć dwa stroje nasiękowe, bo jeżeli będziecie miały basen a potem komore zimna to trzeba mieć drugi gdyż ten pierwszy nie wyśchnie. Chociaż koszulka i spodenki też mogą być.
W razie pytań proszę pisać.
Pozdrawiam Pana Mateusza, Bartłomieja, Marka i Pana z brodą oraz Panią Kasie i Magde i Panią pielęgniarkę z krótkimi włosami

IP i czas połączenia logowane. [21071353]
[03.03.2014] 15:53
Aniaaniaania
Oczywiście remont jeszcze trwa, ale wiadomo, kiedyś go muszą zrobić. Nie ich wina że ciągle są tam kuracjusze. Nie jest bardzo głośno, da się wytrzymać.
W poprzedniej wiadomości zrobilam parę błędów bo pisze na telefonie. Tam miało być "kostium kapielowy".
Warto wziąć sobie trochę kasy, bo wszędzie jest drogo. Najlepiej na zakupy iść lub jechać do miasta do lidla lub carfura, lewiatana.
W szpitalu położonego niżej od orlika, minuta drogi. Jest sklepik gdzie można zjeść tanio ciacho.
Jeżeli ktoś pali to lepiej kupić fajki na zapas niż potem iść do sklepu.
O czepku nie zapomnijcie bo w orliku można kupić ale za 8zł.
Alkohol w barze na dole 5zł , są też droższe. To lepiej wziąć zapas z domu flaszke też, bo zwykły drink tj wodka ze sokiem 8zł.
Nad orlikiem jest park niespodzianek czyli park ze zwierzętami, bilet 16zł, a za okazaniem karty z zabiegami 3zł taniej. Można kupić karme dla zwierzaków 3zł. Warto wziąć aparat.
Lodówki w Orliku nie ma nigdzie także jedyne wyjście to parapet, balkon. Chociaż jak świeci słońce to lipa.
A i można wziąć kilka swoich spinaczy do ubrań bo sznurki na balkonie są ale spinaczy zaledwie kilka sztuk.
Książki do Poczytania można pożyczyć za darmo ale są tam same miłosne opowiadania, harlekiny więc jak kogoś to nudzi to lepiej wziąć coś swojego.
Można podłączyć się do neta przez wifi. Wszędzie dobry zasięg. W pokoju lub W recepcji są kartki z login i hasłem.
Niektórzy w pokoju mieli chłodno to ciepły sweter się przyda. Inni mieli ciepło i zbyt ciepło. Ja nie narzekalam, a w lazience sauna była . Człowiek się wykapie a już się zdąży spocic
Mieliśmy zajęcia z psychologiem raz. A poza tym 2lub 3x w tygodniu relaksacje, czyli grupa kładzie się na materacu i leży pół godziny. Pani puszcza szum morza, śpiew ptaków z płyty no i trzeba się zrelaksowac. opuścić się tych zajęć nie da bo jak ktoś nie przyjdzie to musi odrobic z inna grupa. Dobrze wziąć sobie mała poduszkę z domu. Jasia
Awaryjnie papier toal można wziąć.

IP i czas połączenia logowane. [21072449]
[07.03.2014] 14:51
carollines19
A czy ktoś korzystał zwww.luxmedica.pl? Jest to rehabilitacja szczecin i właśnie też dostałam skierowanie, potrzebuję jakiś opinii.

IP i czas połączenia logowane. [21078796]
[11.03.2014] 14:20
Anna...
Witam wszystkich,
po raz pierwszy będę w Ustroniu w sanatorium, proszę o opinie osoby, które już tutaj były - otóż, chciałam zapytać, gdzie są organizowane tańce, gdzie można się najlepiej pobawić oraz do której zazwyczaj trwają ?
Pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [21085252]
[28.03.2014] 21:51
MEWA
witam.mam pytanie cyz ktos jechal do ustronia pkp.czy z pkp jest jakies polaczenie do sanatorium orlik.dziekuje i pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [21110430]
[08.04.2014] 08:57
anecz

IP i czas połączenia logowane. [21125266]
[08.04.2014] 09:25
anecz
Witam wszystkich.
Chciałabym zmienić troszkę opinię, która na tym forum krąży o Orliku. Słowa napisane przez Was kochani spowodowały, ze gdy dostałam skierowanie do tego właśnie sanatorium miałam niebywałą ochote zrezygnowania z wyjazdu na ten koniec swiata. Jednak pewna , bliska memu sercu osoba powiedziała, że będzie OK,ze to ludzie sa wazni i oni tworza atmosferę, JEDŹ. Pojechałam ,nie pierwszy raz , ale pierwszy raz tak zniechęcona i przerazona.... TO BYŁ NAJLEPSZY MÓJ POBYT
Ludzie , których spotkałam , z którymi stworzylismy SUPER GRUPĘ, sa NIEPOWTARZALNI i NIEZASTAPIENI
Panie Prezydencie ze swoją Switą - POZDRAWIAM
Pozdrawiam wszystkie Anie, Agnieszkę, Agusię, Jolunię , Halinkę kochaną, Danusię Jedyna, Iwonkę, Basię, , Beatke , Grzesia( kawa super0, Dareczka, Januszka, Bogusia, Roberta Grażynkę, i wszystkich :)
Co do samego budynku - remont trwa, jednak to nie jest tak uciażliwe jak ktos pisał. Pokoje ładne, większe i mniejsze, kobietom jak to nam - zawsze jest za mało SZAF :) hahaha... łazienki ładne, nawet bardzo. Nie brakowało niczego. Jedzenie- mniam. Panowie lubią i potrafią pojesć , jednak dla kobietek było ok. A panowie sobie tez radzili....
Personel- rehabilitanci - SUPER :) PODZIĘKOWANIA OGROMNE, DLA WSZYSTKICH. Jedynie na wyższym szczeblu była naburmuszona mina u szanownego pana D. Pielegniarki - uśmiech posyłam .
Co do połozenia budynku - oj wysoko.... jednak sa takie skróty , że do centrum można dojsć w 20 minut. Widoki rekompmensuja wszystko.
Na miejscu jest kawiarnia- piwo tez. Jest gdzie spacerować, pobawić się, potanczyc...... och Jaśko:):):) Super.
W zyciu piękne sa tylko chwile - i ja dziękuję wszystkim, którzy tę chwilę spędzili razem ze mna, szcególnie dziękuję jednej , jedynej osobie.... zaczepiam .... DZIĘKUJE z ogromnym usmiechem za to ze jesteście... pozdrawiam serdecznie I Z UŚMIECHEM. Jedna z A.

IP i czas połączenia logowane. [21125302]

1 2
 » Odpowiedz na ten temat