o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Moje doświadczenia z...
 » Odpowiedz na ten temat

nagość w rodzinie

1 «   3 4 5 Strony tematu:
[15.12.2016] 12:34
no to
postaw go przed ściągnięciem majtek to się nie odważa ściągać

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [22560277]
[15.12.2016] 19:09
Aga X
tomek14 (16.12.2016.15 11:26):
Monia37. (16.12.2016.09 10:32):
grldf (16.11.2016.15 15:48):
Dla mnie jak dzieci są nago jak się kąpią albo są na plaży to nie jest w ogóle temat, bo to dzieci. Bycie nago przy dzieciach albo w sytuacji doroślejszej to już osobny temat, ale de facto nie jest to takie kontrowersyjne jak by się mogło wydawać. Niektórzy są naturystami i czują się swobodnie nago, u innych jest albo to sfera intymna i się tak nie pokazują, albo jest dystans, że przypadkowo się raz w życiu zdarzy i nie ma to znaczenia. Paradoksalnie tworzenie z tego niepotrzebnego tabu czyni nagość nie wiadomo czym. Bez tabu ludzie odczuwają wstyd albo w naturalny sposób zaczynają tego unikać i jest ok albo nie ma problemu.

Bardzo ciekawie napisałeś. Zawsze jest potrzeba odrobina dystansu. U mnie w domu nagość nie była tematem tabu. Rodziców nigdy się nie wstydziłam. Może trochę ojca. Jednak często widywal mnie nago. Nawet jeszcze jak bylam na studiach. Nie chodziłam po domu nago, ale nieraz zdarzało mi się tak wyjść z łazienki. Z mama to pełna swoboda. Ją też często widywałam nago. Ojca to tylko kilka razy przez przypadek. Teraz mam własną rodzinę. I tu zachodzi pewien problem. Jak dzieci były małe to nawet brałam je do wanny do kąpieli. Obecnie z córką to pełny luz. Ma 13 lat. Z dziewiecioletnim synem to mam mieszane uczucia. Zamykam się w łazience ale czasem zapka bo czegoś chce. Wpuszczam go jednak nie eksponuje swoich wdzieków. Zastanawiam się czy powoli przestać mu się pokazywać nago.

mam 14 lat i mam rękę w gipsie i wiadomo że jest mi ciężko się kąpać i mama i siostra powiedziały siostra ma 17lat że tak nie będzie i dopóki mam rękę w gipsie to będą mi pomagały w kąpaniu się .I dzisiaj się tym zajmą i nie mam nic do gadania . Pomocy - co mam zrobić bardzo się wstydzę już mam tam włoski i mi staje co robić ,majtki mi zsiągną i tyle .

Nie przesadzaj. To twoja matka i siostra. . Przecież cię nie zgwałcą.

IP i czas połączenia logowane. [22560657]
[15.12.2016] 19:23
spadaj
Aga X (16.12.2016.15 19:09):
Dla mnie jak dzieci są nago jak się kąpią albo są na plaży to nie jest w ogóle temat, bo to dzieci. Bycie nago przy dzieciach albo w sytuacji doroślejszej to już osobny temat, ale de facto nie jest to takie kontrowersyjne jak by się mogło wydawać. Niektórzy są naturystami i czują się swobodnie nago, u innych jest albo to sfera intymna i się tak nie pokazują, albo jest dystans, że przypadkowo się raz w życiu zdarzy i nie ma to znaczenia. Paradoksalnie tworzenie z tego niepotrzebnego tabu czyni nagość nie wiadomo czym. Bez tabu ludzie odczuwają wstyd albo w naturalny sposób zaczynają tego unikać i jest ok albo nie ma problemu.

Bardzo ciekawie napisałeś. Zawsze jest potrzeba odrobina dystansu. U mnie w domu nagość nie była tematem tabu. Rodziców nigdy się nie wstydziłam. Może trochę ojca. Jednak często widywal mnie nago. Nawet jeszcze jak bylam na studiach. Nie chodziłam po domu nago, ale nieraz zdarzało mi się tak wyjść z łazienki. Z mama to pełna swoboda. Ją też często widywałam nago. Ojca to tylko kilka razy przez przypadek. Teraz mam własną rodzinę. I tu zachodzi pewien problem. Jak dzieci były małe to nawet brałam je do wanny do kąpieli. Obecnie z córką to pełny luz. Ma 13 lat. Z dziewiecioletnim synem to mam mieszane uczucia. Zamykam się w łazience ale czasem zapka bo czegoś chce. Wpuszczam go jednak nie eksponuje swoich wdzieków. Zastanawiam się czy powoli przestać mu się pokazywać nago.

mam 14 lat i mam rękę w gipsie i wiadomo że jest mi ciężko się kąpać i mama i siostra powiedziały siostra ma 17lat że tak nie będzie i dopóki mam rękę w gipsie to będą mi pomagały w kąpaniu się .I dzisiaj się tym zajmą i nie mam nic do gadania . Pomocy - co mam zrobić bardzo się wstydzę już mam tam włoski i mi staje co robić ,majtki mi zsiągną i tyle .

smarku z tego forum.

IP i czas połączenia logowane. [22560667]
[15.12.2016] 19:46
uu333
Aga X (16.12.2016.15 19:09):

Kategorycznie powiedz, że nie życzysz sobie pomocy siostry, matka może być - to w końcu twoja matka.

IP i czas połączenia logowane. [22560706]
[04.04.2017] 10:39
Sandra.
Ciekawy iekawy temat. Wypowiem się może nie całkiem na temat. U mnie w domu u rodziców panowała pewnego rodzaju tolerancja pod tym względem. W moim jestem teraz podobnie. Syn nie ma motywacji by mnie podglądać Oczywiście nikt specjalnie z gołym tyłkiem nie lata. Jeszcze trzy lata temu na wczasach szłam razem z synem pod prysznic. W tej chwili ma on 11 lat. Teraz czasem też zdarza się że zobaczy mnie nie całkiem ubraną albo wcale. Nie robię z tego narazie problemu.

IP i czas połączenia logowane. [22700694]
[23.10.2017] 02:41
[04.04.2017] 23:56
Vimer
O nagości wypowiedziałem się w innych tematach. Nagość w rodzinie to sprawa prosta. Żadne dziecko nie chce widzieć rodziców w sytuacjach intymnych, seksualnych. I nic więcej nie ma tu do dodania.

IP i czas połączenia logowane. [22701509]
[22.04.2017] 23:01
szczepek71825
Orchidea (13.02.2013.27 14:58):
Myślę że niemasz czym się przejmować. Ja jestem najmłodsza w rodzinie. Mam jeszcze brata o dwa lata starszego i siostrę starszą o sześciu lat. Ma ona teraz 20 lat. Jakoś tak się utarło że ja nie wstyddze nikogo swobodnie nieraz chodzę po mieszkaniu goła. A w zeszłe lato to nawet opalalam się nago przy wszystkich z mojej rodziny. Brata, siostrę i mamę też nieraz widzę nago. Nawet trzy razy wpadłam na gołego ojca i skończyło się na śmiechu.

Dla wielu osób takie wyznanie jest szokujące,ale jestem przekonany,że taka sytuacja jest normalna.To jest wspaniała komunikacja rodzinna.Ja w swojej rodzinie mam takie same zachowania.Pozdrawiam.

IP i czas połączenia logowane. [22717244]
[22.04.2017] 23:16
szczepek71825
Magda* (13.02.2013.28 16:29):
Miałam założyć taki temat ale znalazłam ten. Nurtuje mnie to od pewnego czasu. Mój syn ma dziesięć lat, całkiem na nago mnie jeszcze nie widział. Bez stanika parę razy się zdarzyło. Syn mnie się jeszcze nie wstydzi. Swobodnie wycodzi nago z łazienki Niedawno odwiedziła nas rodzina z Niemiec. Dosyć bliska kuzynka z mężem i córkami. Oboje są Polakami. Córki już urodziły się tam. Kuzynka bez skrępowania dosyć często pokazywała się w samej bieliźnie i to dosyć prześwitujacej. Ich córki mają dziesięć i piętnaście lat. W pierwszy dzień ich pobytu zauważyłam że ich młodsza pociecha po wieczornej kąpieli wychodzi nago z łazienki. No cóż to jeszcze dziecko. Ale za chwilę to samo zrobiła piętnastolatka. Dziewczyny nie czuły wcale skrępowania. Na sto procent wiem że nie są oni naturystami. Zacisnełam zęby i nie reagowałam. Mój syn miał niezłą lekcje anatomi. Na początku był zdziwiony, później jednak się przyzwyczaił i nawet nie patrzył na wdzięki dziewczyn.początkowo zniechał nagiego wychodzenia z łazienki widząc jedna@@@ dziewczyny tez przestał się ich wstydzić Trwało to dwa tygodnie. Mąż też na to nic nie mówił nie wiem czy dobrze postąpiłam nie reagując. .Latem teraz jedziemy do nich na wakacje. Jestem w rozterce. Proszę o jakieś rady. Co byście zrabili na moim miejscu.

Podpowiem Ci,że właśnie w innych Krajach nie ma takiego zawstydzenia nagością---to jest normalne zachowanie i ludzkie.A,Właśnie Niemcy tak się normalnie zachowują.Może nie wsłu@@@ą się w słowa Klery o grzesznej nagości.Może opowiesz po swoim powrocie.Pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [22717258]
[03.05.2017] 11:20
jarek6776
Mam znajomych którym nagość w rodzinie nie jest obca.
Regularnie uczęszczają do Sauny ze strefą nagości.
Po prostu ich dzieci od małości były przygotowane do nagości i poprawnej kultury korzystania z sauny.

IP i czas połączenia logowane. [22726883]
[19.09.2017] 23:25
sid
(AGA) (16.07.2016.13 10:32):
Mam 36 lat.
Nie taki diabeł straszny jak go malują. Przyznam się ze byłam w nerwach. Musiałam wypić lampkę wina dla rozluźnienia. Spytalam się czy pomoże mi wejść do wanny. Spojrzał się na mnie. Nie ma sprawy ,odpowiedział. Powiedziałam że go zawołam. Jak byłam w samych majtkach to go poprosiłam do łazienki. Zdjęłam majtki , złapał mnie pod ramię i prawie jednym ruchem wstawił do wanny. Dużo nie ważę. Chyba chciał wyjść ale kazałam mu przytrzymać nogę w górze by gips nie zakończył sie. Właściwie to widział mnie z każdej strony. Później pomógł wyjść. I to tyle

No widzisz, a tyle problemów narobiłaś... W wieku 15 lat to może i człowiek nie jest jeszcze dojrzały, ale mimo wszystko raczej chyba wie, czym się różnią kobiety od mężczyzn.
Ja uważam, że jest rzeczą złą, kiedy rodzice wstydzą się przed swoimi dziećmi. Przede mną mama też się wstydziła (choć i tak parę razy ją nago widziałem, również jako nastolatek), co niestety nauczyło wstydu również mnie i ten wstyd długie lata u mnie pokutował, zupełnie bez sensu. Dopiero dobre kilka lat temu zetknięcie z sauną, a nieco później również z naturyzmem stopniowo wyleczyło mnie z tego wstydu. Dziś opalam się, kąpię tylko i wyłącznie nago.
Jest jasne, że nikt nie będzie się eksponować na lewo i prawo z nagością, ale uważam, że w sytuacjach, gdy nagość jest uzasadniona, nie powinniśmy się jej wstydzić, i to nie tylko przed rodziną, ale przed kimkolwiek. W końcu i tak wszyscy ludzie wiedzą, jak dana płeć wygląda. A jeśli nie wiedzą, to przynajmniej będą mieli okazję się dowiedzieć. Nie powinno się szukać problemów tam, gdzie ich nie ma.
Vimer (17.04.2017.04 23:56):
O nagości wypowiedziałem się w innych tematach. Nagość w rodzinie to sprawa prosta. Żadne dziecko nie chce widzieć rodziców w sytuacjach intymnych, seksualnych. I nic więcej nie ma tu do dodania.

W sytuacjach seksualnych to jasna sprawa, ale nagość takową nie jest i sama w sobie nie ma ABSOLUTNIE NIC wspólnego z seksem. To, że bardzo wielu na tym forum nagość się kojarzy erotycznie, to niestety ale problem jest tylko w ich głowach.
jarek6776 (17.05.2017.03 11:20):
Mam znajomych którym nagość w rodzinie nie jest obca.
Regularnie uczęszczają do Sauny ze strefą nagości.
Po prostu ich dzieci od małości były przygotowane do nagości i poprawnej kultury korzystania z sauny.

Otóż to, sam kilka lat temu polubiłem saunowanie i oprócz dobrego wpływu na różne aspekty funkcjonowania organizmu, ta forma relaksu pozwala oswoić się z nagością w realiach koedukacyjnych, tym bardziej, że wielu obiektach saunowych są nawet koedukacyjne prysznice, w żaden sposób od siebie nie oddzielone. I naprawdę (przynajmniej w normalnych obiektach) często po seansie biorą prysznic obok siebie osoby obojga płci i nikt się tym nie emocjonuje i po prostu skupia się na umyciu po wyjściu z sauny. W samych saunach ludzie też są nago i podobnie przy wchodzeniu do basenów, jacuzzi. Po prostu widzi się innych ludzi nago, a inni ludzie widzą Ciebie i generalnie każdy normalny człowiek się z tym oswaja i przestaje się kwestią nagości przejmować. W Polsce wprawdzie większość saun nie wpuszcza niepełnoletnich, ale w Niemczech czy w Czechach ludzie chodzą da saunariów całymi rodzinami i nie jest to dla nikogo jakikolwiek problem.

IP i czas połączenia logowane. [22807134]

1 «   3 4 5 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat