o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Linux
 » Odpowiedz na ten temat

Co mi radzicie?

[02.02.2013] 15:07
Anteusz
J.W. Zainstalować sobie darmowego Ubunciaka, czy korzystać dalej z pirackiego Windowsa?

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[02.02.2013] 16:38
UBU
Korzystając z pirackiego Windowsa musisz się liczyć z tym że pewnego dnia u twych drzwi stanie załoga G.

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [20200727]
[02.02.2013] 18:14
adam.241
UBU (13.02.02 16:38):
Korzystając z pirackiego Windowsa musisz się liczyć z tym że pewnego dnia u twych drzwi stanie załoga G.

Bo oni nie mają co robić, tylko wpadać do ludzi z nielegalnymi windowsami Microsoft-owi akurat jest na rękę że prywatni użytkownicy korzystają z ich systemu, bo dzięki temu mają monopol, gdyby nie to to windows już dawno odszedłby w zapomnienie.
A co do pytania autora tematu... zależy do czego ma służyć komputer, jeśli do pracy biurowej, multimediów, itp... to linux będzie szybszy, natomiast jeśli chcesz pograć to wyboru nie masz.

IP i czas połączenia logowane. [20200988]
[02.02.2013] 18:32
user Linuxa
Dokładnie tak - naloty policji, na tych, co mają nielegalne oprogramowanie to fikcja, namierzają głównie tych, co masowo udostępiają w sieci różne pliki itp

IP i czas połączenia logowane. [20201032]
[02.02.2013] 18:37
user Linuxa
natomiast co do Linux'a to jak najbardziej polecam chociaż wypróbować i sprawdzić, ubuntu jest naprawdę niezłym systemem, można za darmo mieć legalne oprogramowanie, które wbrew powszechnym mitom może służyć nie tylko do przeglądania netu

IP i czas połączenia logowane. [20201051]
[25.09.2017] 17:18
[02.02.2013] 18:43
adam.241
Legalnego windowsa to trzeba mieć w firmie, ale w domu... sam microsoft jakoś nie ściga ludzi za to, a przecież to nie byłoby dla nich żadnym problemem
Poza tym te niby przypadkowe wycieki kluczy, czy możliwość uzyskania legalnego klucza po telefonie do microsoftu jak to było na początku windowsa7 i 8... to wszystko nie przypadek, tylko celowe działania żeby nowy system jak najszybciej się rozpowszechnił.

IP i czas połączenia logowane. [20201067]
[04.02.2013] 09:49
UBU
Może z powodu samego systemu nie ścigają ale jak kogoś namierzą że coś nielegalnego ściąga przez torrenty to mogą takiemu złożyć wizytę.A jak się jeszcze do tego okaże że ma nielegalny system to dupa blada.

IP i czas połączenia logowane. [20206004]
[04.02.2013] 19:45
SK admin
Zależy do czego chcesz używać systemu operacyjnego. Jak najbardziej polecam Ubuntu. Jeżeli jednak chcesz głównie grać w nowe gry to kup oryginalną windę nie bądź złodziejem.
pozdrawiam Automatyzacja procesów biurowych, migracja na systemy Linuksowe, Portale internetowe, Oprogramowanie dedykowane
www.skadmin.pl
www.systemyoperacyjne.info.pl
www.e-katalogfirm.net.pl

IP i czas połączenia logowane. [20207658]
[04.02.2013] 19:54
adam.241
UBU (13.02.04 09:49):
Może z powodu samego systemu nie ścigają ale jak kogoś namierzą że coś nielegalnego ściąga przez torrenty to mogą takiemu złożyć wizytę.A jak się jeszcze do tego okaże że ma nielegalny system to dupa blada.

jak go namierzą przy ściąganiu (a raczej udostępnianiu) plików, to nawet legalny windows mu nie pomoże
To fakt że najlepiej byłoby kupić oryginała, ale nie oszukujmy się... dla przeciętnego Polaka 500zł to duży wydatek, tym bardziej że microsoft teraz zapowiada wypuszczanie nowego systemu co rok, mamy już 8 a teraz pracują nad windows blue i cholera wie czy to będzie tylko aktualizacja do 8 czy może "nowy" system, a może wpadną na pomysł płatnej aktualizacji.

IP i czas połączenia logowane. [20207697]
[16.02.2013] 13:56
user Linuxa
Dokładnie tak. Jeżeli ktoś głównie gra to Linux raczej nie zda egzaminu, chyba że komuś uda się to za pomocą Wina. Z drugiej strony - mnóstwo jest ludzi, który używają kompa właśnie do typowych rzeczy jak net, GG, Skype, poczta albo jakieś multimedia jak film czy muzyka. W takim przypadku aż się prosi o Linuxa np: Ubuntu. Aczkolwiek - gdy ktoś "masowo" udostępnia pliki na Torrentach to w przypadku namierzenia takie gościa nawet legalne oprogramowanie mu raczej nie pomoże
A co do samego systemu Ubuntu - można go kochać albo nienawidzić. Ja osobiście uważam, że jest naprawdę niezły, ale nie mogę też powiedzieć, że jest całkowicie stabilny Wiele razy się zawiesił albo zamulił, nawet Windows XP działał u mnie o wiele stabilniej.

IP i czas połączenia logowane. [20240583]
[16.02.2013] 15:07
Ja polecam windowsa legalnego
Legalny system jest na bieżąco z aktualizacjami i chodzi stabilnie, ponadto jest bezpieczniejszy albowiem nie ma w nim trojanów rootkitów czy wirusów, pirackie to nie wiadomo co w tym siedzi. Co prawda windows 7 box kosztuje nieco około 500 - 600 zł ale za tą cenę ma się gwarancję dobrego działania, servis i wsparcie techniczne, system oprócz tego że jest stabilny i bez robali to dodatkowo ma jeszcze co najmniej 10 lat wsparcia dzięki temu działa super, podobno niektórzy skarzą się że ich nie stać na system, no cóż, Jak ktoś np chce jeździć dobrym samochodem musi wydać sporo kasy, a już nie liczę ile pójdzie na benzynę, tutaj inwestuje się w system który kosztuje 600 zł na 10 lat co można by przyrównać do 4 zł dziennie, ludziska na papieroch i alkohol wydają więcej w ciągu dnia, nie mówiąc już o jedzeniu gdzie średnio dziennie człowiek przeżera 15 - 20 zł. Czyż nie lepiej zaoszczędzić na benzynie i jeżdżeniu byle gdzie zamiast kupić legalny system?

IP i czas połączenia logowane. [20240746]
[16.02.2013] 15:14
Ja polecam windowsa legalnego
Argumenty linuksiarzy są śmieszne, gadają że pod Linuksem są odpowiedniki programów z windowsa i jeszcze to całe wine, no cóż 90 procent linuksiarskich programów nie dorasta jakością i zaawansowaniem do Licencjowanego oprogramowania które ma windows, a pod wine co 4 aplikacja działa w miarę, reszta albo się nie uruchamia albo zawiesza. To tak jakby ktoś mi mówił żeby jeździć syrenką bo też jeździ i argumentował że syrenki rozdają za darmo

IP i czas połączenia logowane. [20240761]
[16.02.2013] 17:18
user Linuxa
Ja polecam windowsa legalnego (13.02.16 15:14):
a pod wine co 4 aplikacja działa w miarę, reszta albo się nie uruchamia albo zawiesza.

Właśnie dlatego uważam, że jak ktoś używa kompa do gier albo powiedzmy głównie do gier to powinien mieć Windows + ew. może być Linux zainstalowany, używany jako drugi (pomocniczy) ale podstawowym systemem takiego usera niech będzie Windows
Co do programów - owszem, jest ich całe mnóstwo, większość dostępna w wygodnym w obsłudze Centrum. Ale faktycznie w przypadku Linuxa brakuje specjalistycznych programów, które niekoniecznie mogą zostać uruchomione przez Wine. Tutaj niestety minus dla Linuxa, ale może za 100 lat to się zmieni

IP i czas połączenia logowane. [20241010]
[17.02.2013] 09:58
vikal2
tu masz o linuxie.
Facet wie bardzo dużo i chętnie pomaga
http://oszczedzamy.iq24.pl/default.asp?grupa =212934

IP i czas połączenia logowane. [20243123]
[17.06.2016] 12:30
szefowazpoznania
no to zależy... ja np musze mieć legalne programy, bo prowadze swoją firmę. WIęc tutaj nie ma gadania - kupuję na kluczsystem-sklep.pl i jestem zadowolona, bo wszystko ma certyfikaty zaświadczajace o oryginalności Ja lubię u nich kupować

IP i czas połączenia logowane. [22347949]
[27.06.2016] 21:51
TomekSzef
kupuj w takim miejscu, zeby była pewność, ze płacisz za oryginalne programy. ja np zawsze w kluczsystem-sklep.pl kupuję

IP i czas połączenia logowane. [22359087]
[13.02.2017] 13:48
szefowazpoznania
Lubię jak mnie facet wali w dupę, sapie z rozkoszy do ucha i ściska za gołe cycki!

IP i czas połączenia logowane. [22644442]
[15.02.2017] 22:30
hłehłehłehłe
szefowazpoznania (17.02.2017.13 13:48):
Lubię jak mnie facet wali w dupę, sapie z rozkoszy do ucha i ściska za gołe cycki!

Wawrzek, to pewnie ty!

IP i czas połączenia logowane. [22647369]
[23.02.2017] 15:43
hłehłehłehłe
Chętnie bym wylizał Wawrzkowi goovna z doopy!

IP i czas połączenia logowane. [22655844]
[02.03.2017] 18:55
Wawrzek z Woli.
Chciałbyś! Wszystko co miałem w dupie już wyjadłem. Chętnie spróbuję twoich.

IP i czas połączenia logowane. [22664492]

» Odpowiedz na ten temat