o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Niepełnosprawni
 » Odpowiedz na ten temat

Pytanie dla osób kłopoty ze słuchem

1 2
[10.08.2012] 18:26
Sylcc12
Od urodzenia mam niedosłuch 70-80% obu słuch.Kilka razy starałam się o umiarkowany stopień i w końcu udało mi się na 5 lat. Słuch mnie nie poprawia a wręcz pogarsza się. Pani mi zaproponowała mi implant ślimakowy myślałam o tym ale nie chcę ryzykować. Noszę aparaty słuchowe słyszę ale nie tak jak każdy. -Oglądam telewizję ale tylko wyłącznie z napisami a jeśli chodzi o lektor słyszę ale kompletnie nic nie rozumiem co mówią
- nie słucham radia bo nie rozumiem co mówią
-nie rozmawiam przez telefon bo też nie rozumiem co kto mnie mówi wiec za mnie robi mama
- słucham muzyki ale nie mam pojęcia o czym to jest muzyka i co śpiewa Powiedzcie mi czy warto o implant ślimakowy
Chciałabym normalnie słyszeć o czym jest muzyka, rozmawiać przez tel tak jak każdy ale nie jest mi dane więc jeśli zdecyduję na implant to polepszy?
Czy ktoś miał aparat słuchowy ale postanowiliście implant i jak dużo zmiana jest w tym przypadku i czy nie żałujecie ?

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[11.08.2012] 10:37
nowiniak
Ja mam też znaczną wadę słuchu na jedno ucho nic nie słyszę a na prawe tak sobie.Toteż często musze używac aparatu słuchowego na to prawe ucho gdzie mam jeszcze resztke słuchu.Jeśli chodzi o implant ślimakowy myślałem o tym ale po badaniach nie zostałem zakwalifikowany.Słyszałem że zabieg wczepienia ślimaku wiąże się z ryzykiem.Jabym nie ryzykował.

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [19760279]
[14.10.2012] 17:30
mycha3035  alex3035@tlen.pl
Witam
Sylcc12
Zainteresowała mnie twoja wypowiedz, a zarazem łączy nas ten sam problem. Ja także borykam się z tym problemem, mam spory niedosłuch ( wciąż się pogarsza ). Z tego powodu jestem zmuszona nosić aparat słuchowy, który w jakimś stopniu ułatwia mi funkcjonowanie. Proponowali mi wszczepienie implantu w ostateczności, ale jak czytałam o tym, wiąże się to ze sporym ryzykiem. Może w twoim przypadku zdawałoby to egzamin. Pozdrawiam cieplutko.

IP i czas połączenia logowane. [19923013]
[14.10.2012] 22:16
nowiniak
Mam znaczny niedosłuch,chętnie poznam osoby również z wadą słuchu moje gg 9019367

IP i czas połączenia logowane. [19923755]
[16.10.2013] 02:32
kazior
Ja też miałem problem ze zrozumieniem dialogów w telewizji. Mimo że posiadałem aparat słuchowy musiałem głośno słuchać telewizji co nie było przyjemne dla moich bliskich.
Rozwiązaniem okazała się specjalna pętla indukcyjna do oglądania telewizji:
http://mikrosluchawka.pl/petla-indukcyjna-tv -loop-audio-dla-niedoslyszacych-do-ogladania-telewizji.html

IP i czas połączenia logowane. [20805629]
[27.03.2017] 02:44
[12.03.2014] 17:44
Iwona 25 lat
Mam niedosłuch na prawe ucho prawie 100kHz a na lewe 60kHz staram się o stopień niepełnosprawności lekarze nawet mi nie proponowali operacji bo stan prawego ucha jest beznadziejny ale zaproponowali mi aparat słuchowy z mikrofonem przeprowadzajacy dzwięki ale źeby kupić taki aparat i mieć dofinansowanie muszę mieć orzeczenie, a bede stawać teraz trzeci raz odwołując się,twierdzą że grupa mi się nie należy bo niedosłuch powstał sam z siebie a nie z określonej przyczyny. Czy może ktoś mi pomóc?co mam dalej robić jeżeli teraz mi odmówią po raz czwarty...proszę... Czy ktoś miał podobny przypadek?

IP i czas połączenia logowane. [21087142]
[13.05.2014] 21:13
leo2
ja tez nie słysze

IP i czas połączenia logowane. [21175749]
[13.05.2014] 21:22
leo2
ja też nie słyszę ,mój problem zaczoł się 30 lat temu od szumów i słabych pisków w uszach.Teraz nie słyszę na jedno ucho a na drugie powyżej 90 db.mam orzeczony drugi stopień niepełnosprawności.

IP i czas połączenia logowane. [21175757]
[21.08.2014] 14:09
Ryb-eka
Wiesz co na pewno dobrze podpowie Ci otolaryngolog. Dzisiejsze aparaty słuchowe są tak malutkie, przez co mało widoczne i wygodne w użyciu ,że to żaden dyskomfort nosić taki aparat. Poczytaj nieco na stronce jednej z przychodni http://www.sono.com.pl moja mama się u nich leczyła.

IP i czas połączenia logowane. [21321198]
[10.09.2014] 12:13
ekspertcochlear
Iwona 25 lat (14.03.2014.12 17:44):
Mam niedosłuch na prawe ucho prawie 100kHz a na lewe 60kHz staram się o stopień niepełnosprawności lekarze nawet mi nie proponowali operacji bo stan prawego ucha jest beznadziejny ale zaproponowali mi aparat słuchowy z mikrofonem przeprowadzajacy dzwięki ale źeby kupić taki aparat i mieć dofinansowanie muszę mieć orzeczenie, a bede stawać teraz trzeci raz odwołując się,twierdzą że grupa mi się nie należy bo niedosłuch powstał sam z siebie a nie z określonej przyczyny. Czy może ktoś mi pomóc?co mam dalej robić jeżeli teraz mi odmówią po raz czwarty...proszę... Czy ktoś miał podobny przypadek?

Witam,
ubytek słuchu na poziomie 100dB na jedno ucho i 60db na drugie jest kwalifikacją do wszczepienia implantu ślimakowego (oczywiście na to słabsze ucho). Opis sytuacji nie zawiera jednak ewentualnych dodatkowych przesłanek medycznych, które zadecydowały o takiej decyzji lekarzy.
Każdy pacjent mający jakiekolwiek wątpliwości co do diagnozy, zawsze ma prawo zwrócić się z prośbą o konsultacje do innego lekarza czy kliniki.
W razie pytań dotyczących leczenia implantami można skontaktować się ze specjalną ogólnopolską infolinią dla osób niedosłyszących i ich rodzin. Infolinia Razem dla Słuchu, tel.: 22 3333 000.
Pozdrawiam,
Łukasz Narożny
Medicus - implanty słuchowe Cochlear

IP i czas połączenia logowane. [21347120]
[16.09.2014] 20:57
SiwyTom  gerard-1948@tlen.pl
Mam podobne upośledzenie słuchu słyszę na jedno ucho, korzystam ze zwykłego aparatu słuchowego po prostu najtańsza wersja aparatu.
Jeśli chodzi o rozmowy telefoniczne po prostu trzeba odpowiednio przykładać aparat telefoniczny do aparatu słuchowego, najkorzystniej się słyszy rozmowę kiedy aparat telefoniczny trzymamy powyżej słuchawki aparatu słuchowego, czyli nad uchem.
Należy poćwiczyć ustawienie telefonu względem słuchawki aparatu, ja też długi czas miałem podobne problemy, obecnie wszystko załatwiam przez telefon mam chorą żonę i mogę się wszędzie porozumieć.
Jeśli chodzi o telewizor ja oglądam nieznacznie głośniej, radzę tak jak napisał mycha3035 warto zaopatrzyć się w pętlę indukcyjną, może to poprawić oglądnie. Serdecznie Pozdrawiam
SiwyTom
http://bizneskursyiebooki.blogspot.com/
http://zarabiajipozyczaj.blogspot.com/

IP i czas połączenia logowane. [21356175]
[12.01.2015] 09:40
Arekm Klarcz
Zgadzam się z przedmówcami. Technika aparatów słuchowych zdecyowanie poszła do przodu i przy dzisiejszych możliwościach aparat słuchowy może być praktycznie niewidoczny. Ja od roku noszę i rzadko kto na niego zwraca uwagę nawet jeśli go zauważy. Zgłoś się do http://sono.com.pl/ i dowiedz się więcej nt. tego jaki aparat mogą dopasować do Twojej wady.

IP i czas połączenia logowane. [21555794]
[21.01.2015] 07:27
phatybutkau1988qznmr
leo2 (14.05.2014.13 21:13):
ja tez nie słysze

Jasne http://torching.us/7

IP i czas połączenia logowane. [21573494]
[05.02.2015] 19:49
Iga wiosenna50
Arekm Klarcz (15.01.2015.12 09:40):
Zgadzam się z przedmówcami. Technika aparatów słuchowych zdecyowanie poszła do przodu i przy dzisiejszych możliwościach aparat słuchowy może być praktycznie niewidoczny. Ja od roku noszę i rzadko kto na niego zwraca uwagę nawet jeśli go zauważy. Zgłoś się do http://sono.com.pl/ i dowiedz się więcej nt. tego jaki aparat mogą dopasować do Twojej wady.

W Kajetanach polecają widex,mam taki,jest super.polecam

IP i czas połączenia logowane. [21602891]
[14.03.2015] 23:50
GochaKocha
A nie chciałabyś przetestować czegoś innego, mniej inwazyjnego? Też słyszałam różne głosy na ten temat. Mój mąż też miał spore problemy ale zdecydowaliśmy się na aparat Geers i teraz rozumie znaczną większość z tego, co się do niego mówi. http://www.geers.pl/kontrola-sluchu/niedoslu ch-i-jego-przyczyny tutaj możesz znaleźć swojego najbliższego protetyka słuchu - może to Ci pomoże?

IP i czas połączenia logowane. [21670384]
[20.03.2015] 14:46
Omka
Kochani, polecicie jakieś aparaty słuchowe przy lekkim niedosłuchu?

IP i czas połączenia logowane. [21678733]
[23.03.2015] 14:48
barbara.frankowicz
Podobno różnie z tym jest i przede wszystkim dużo kosztuje. http://twoj-ksiegowy.com.pl/nowoczesne-techn ologie-to-nowoczesna-firma-2/

IP i czas połączenia logowane. [21683490]
[01.04.2015] 10:17
PiotreQ
Omka (15.03.2015.20 14:46):
Kochani, polecicie jakieś aparaty słuchowe przy lekkim niedosłuchu?

Ja wiele dobrego słyszałem o BrandVital, mają ciekawą ofertę i dobre ceny http://www.brandvital.eu/pl/aparaty

IP i czas połączenia logowane. [21697957]
[04.04.2015] 19:44
nowiniak
Ja kupiłem niedawno w sklepie z aparatami w Warszawie przy ul.Mokotowskiej 9 za 600 zł i również jestem zadowolony.Wolę w sklepie niż przez internet np. w brandvital!

IP i czas połączenia logowane. [21703412]
[07.04.2015] 11:04
olka manolka
Ja z kolei wole przez internet. Jak kupowalam swoj obecny aparat to korzystalam z oferty znalezionej na sluch.net

IP i czas połączenia logowane. [21707377]
[14.04.2015] 01:25
Adrraww
Dobry implant lub aparat słuchowy powinien poprawić twój słuch. Wykonaj badanie słuchu i sprawdź co może być powodem, dla którego nie rozumiesz tego co mówią w radiu lub telewizji. Ja takie badanie wykonałem uwww.sono.com.pl

IP i czas połączenia logowane. [21718732]
[24.04.2015] 14:20
PiotreQ
Z tego co wiem BrandVital prowadzi nie tylko sprzedaż internetową. Oni mają swoje punkty w kilku maiastach Polski

IP i czas połączenia logowane. [21737255]
[28.04.2015] 23:09
Emi_l
PiotreQ (15.04.2015.24 14:20):
Z tego co wiem BrandVital prowadzi nie tylko sprzedaż internetową. Oni mają swoje punkty w kilku maiastach Polski

Wiele dobrego tzn. co?

IP i czas połączenia logowane. [21744467]
[29.04.2015] 11:34
PiotreQ
Przede wszystkim chodzi o ceny aparatów, obsługę i zakres usług. A punkty mają w Łodzi Wrocławiu, Ksawerowie, Bytomiu, Poznaniu i Józefosławiu. Może komuś się przyda

IP i czas połączenia logowane. [21745077]
[29.04.2015] 18:07
Em_il
Widzę, że mają szeroką ofertę sprzty, wypożyczalnie, aparaty, ciekawe jak to wygląda w rzeczywistości i jakiej jakości mają sprzęt!

IP i czas połączenia logowane. [21745821]
[31.05.2015] 09:40
Oracz Paweł
Może potrzebujesz nowego, lepszego aparatu słuchowego? Zalecałbym dodatkowe badanie słuchu wwww.sono.com.pl i ponowny dobór sprzętu. Jeśli słabo słyszysz mimo aparatu to może być to problem z samym urządzeniem. Na Twoim miejscu wybrałbym się na badanie i wtedy ustalił problem.

IP i czas połączenia logowane. [21790656]
[01.06.2015] 22:59
Adam_S
jeśli chodzi o aparat dla dziecka to gdzie najlepiej szukać?

IP i czas połączenia logowane. [21793189]
[14.08.2015] 13:23
Lotta91
Mam problem z moim tatą, który coraz słabiej słyszy a o aparacie słuchowym nie chce rozmawiać, bo przecież nie ma takiej potrzeby... Cała rodzina się denerwuje, możecie coś podpowiedzieć jak go namówić na badanie słuchu?

IP i czas połączenia logowane. [21921767]
[14.08.2015] 13:35
Kon_rad
Lotta91 (15.08.2015.14 13:23):
Mam problem z moim tatą, który coraz słabiej słyszy a o aparacie słuchowym nie chce rozmawiać, bo przecież nie ma takiej potrzeby... Cała rodzina się denerwuje, możecie coś podpowiedzieć jak go namówić na badanie słuchu?

miałem ten sam problem z moim ojcem kilka lat temu i w końcu udało się go namówić na wyjazd do sanatorium, jak chciał prowdzić nocne rodaków rozmowy z kuracjuszkami to sie sam zdecydowal na aparat

IP i czas połączenia logowane. [21921789]
[14.08.2015] 13:42
Lotta91
Kon_rad (15.08.2015.14 13:35):

miałem ten sam problem z moim ojcem kilka lat temu i w końcu udało się go namówić na wyjazd do sanatorium, jak chciał prowdzić nocne rodaków rozmowy z kuracjuszkami to sie sam zdecydowal na aparat

Dzięki Kon_rad za radę, może coś takiego mi się uda zrobić, chociaż łatwo nie będzie

IP i czas połączenia logowane. [21921804]
[31.08.2015] 14:05
Kon_rad
I jak poszlo? Udalo się cos zadzialac?
Lotta91 (15.08.2015.14 13:42):
Kon_rad (15.08.2015.14 13:35):

Dzięki Kon_rad za radę, może coś takiego mi się uda zrobić, chociaż łatwo nie będzie

IP i czas połączenia logowane. [21947127]

1 2
 » Odpowiedz na ten temat