o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Czy wiecie coś na temat...
 » Odpowiedz na ten temat

JAKI KOCIOŁ CO KUPIĆ?

1 2 3
[30.07.2012] 12:13
Xeno
Witam! Niedawno wysiadł mi kocioł, i to tak już na amen, koniecznie trzeba go wymienić. Na rynku jest oczywiście masa firm, ale mnie zależy na takiej, w której stosunek jakości do ceny będzie ok i która solidnie wykona montaż. Kolega poradził mi, żebym zastanowił się nad firmą Kotły Witkowski z Tomic (mam ich niedaleko, ok. 35km) - czy ktoś miał może z nimi jakieś doświadczenia??

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[30.07.2012] 12:20
alma100
my mamy kocioł Witkowskiego - konkretnie jest to model KMB-RP. mieszkamy w domku jednorodzinnym (150mkw) i kocioł pracuje rewelacyjnie, nie mamy na co narzekać (i dobrze .
my mamy z podajnikiem ślimakowym.

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [19734385]
[30.07.2012] 12:23
Xeno
Ooo, jak dobrze, że ktoś się znalazł, kto miał styczność z nimi.
Jak było z montażem? Jakaś fuszerka czy wszystko ok?
I jak z jakością kotła?
No i jaki piec lepiej zamawiać - z podajnikiem czy bez? Domy mamy o podobnej powierzchni (ja mam 140 metrów kwadratowych).

IP i czas połączenia logowane. [19734392]
[30.07.2012] 12:26
alma100
kocioł solidny, masywny, z grubej blachy kotłowej, zamontowali go bardzo fachowo.
co do podajnika - hmmmmmm, zależy, jak leży. spytaj sam siebie, jaki potrzebujesz - dla mnie podajnik to wygoda, bo wsypię do zasobnika węgiel i mam spokój na kilka dni - po prostu nie muszę codziennie angażować się w to wszystko, bo robi to za mnie mój piec, nie miałabym an to wszystko czasu zwyczajnie.

IP i czas połączenia logowane. [19734401]
[30.07.2012] 12:29
Xeno
To chyba na dniach przejadę się tam do nich i wypytam o szczegóły, bo ja, delikatnie mówiąc, ekspertem w tej branży nie jestem. Gdyby ktoś mógłby się jeszcze wypowiedzieć o ich kotłach, to bardzo proszę.

IP i czas połączenia logowane. [19734409]
[23.09.2017] 06:02
[26.09.2012] 10:57
RafałJG
Witam,
używam od nich kotła UKS-N i faktycznie spisuje się bardzo dobrze,
ze względu na dostępność palę w nim węglem brunatnym. Nie duże wymiary i wybór podłączenia pod komin dobrze się spisały w mojej kotłowni.
Kocił faktycznie jest wykonany z dobrej blachy, do tego mam 5 l gwarancji.

IP i czas połączenia logowane. [19877968]
[15.10.2012] 19:39
Sonia%
Ja nie mam tego kotła ,ale mam inny ,który mogę śmiało polecić - Ekowitt . Mają dobrą blachę , nie ma z nimi kłopotów . Palę eko groszkiem ,ale można wybrać też inny rodzaj paliwa .

IP i czas połączenia logowane. [19925680]
[20.10.2012] 18:39
Łuki
Cześć ja natomiast mam kocioł EKW-RAPS PLUS od Pana Witkowskiego, tłokowiec świetnie się spisuje przy paleniu miałem, a tylko takiego opału używam do ogrzewania domu. Jakość wykonania kotła jest bardzo przyzwoita. Ja jestem bardzo zadowolony z zakupu.

IP i czas połączenia logowane. [19936629]
[24.10.2012] 11:50
violett_83
I jak sprawuje się kocioł? naucz się jeździć bezpiecznie - kursy nauki jazdy http://orbiter.com.pl/kursy/

IP i czas połączenia logowane. [19945788]
[28.10.2012] 21:26
dariooo
Ja użytkuję kocioł Viessmann Vitodens 200 (szczegółowe dane tu http://www.makroterm.pl/produkty/koty/viessm ann ) i bardzo jestem zadowolony. Zamawiałem w tej firmie i ich się radziłem co wybrać

IP i czas połączenia logowane. [19957863]
[29.10.2012] 17:39
Łuki
violett_83 (12.10.24 11:50):
I jak sprawuje się kocioł?

Nie wiem czy pytanie było skierowane do mnie ale jeśli tak to powtórzę że mój kocioł z Tomic od Pana Witkowskiego spisuje się bardzo dobrze. Będzie u mnie grzał 3 sezon, jak do tej pory bezawaryjnie.
Masz jeszcze jakieś pytania ?

IP i czas połączenia logowane. [19959657]
[17.03.2013] 22:49
tomek_dds
a ja mam pytanko na temat Piecbudu - mam firmę rzut beretem praktycznie, ktoś coś o nich wie???? firma warta zainteresowania...? zależy mi na solidnym kotle, już nieważna cena, po prostu nie chcę później ciągle mieć jakiś usterek, ani na to czasu nie mam, ani nerwów. ;/

IP i czas połączenia logowane. [20328532]
[19.03.2013] 20:39
mirek455
z piecbudu kocioł ma mój kumpel, zamawiał jakieś 2 lata temu, sam mu pomagałem przy nim na początku (kocioł solidnie zbudowany, sam widziałem, zresztą potwierdził to też znajomy fachowiec), wszystko jest ok z tego co opowiadał.

IP i czas połączenia logowane. [20334312]
[15.04.2013] 01:31
mariusz-wlk
Moi rodzice mają od nich piec od ponad 7 lat i wszystko działa jak w zegarku, zero problemów od samego początku. Także firma warta polecenia myślę.

IP i czas połączenia logowane. [20414144]
[16.04.2013] 13:43
Lucja0
Tutaj powinno być coś fajnego:
http://www.dobry-ranking.pl/10229 ,kotly-i-piece

IP i czas połączenia logowane. [20417575]
[01.06.2013] 18:30
jacek48
Ja ze swojego doświadczenia mogę polecić kotły Ekowittu - jestem instalatorem kotłów CO od przeszło 18 lat i sporo już widziałem. Kotły tej firmy instaluję ostatnio dosyć często, ludzie często zamawiają zwłaszcza kotły podajnikowe, i mogę je polecić w 100% - nie dość, że praktycznie bezobsługowe, to jeszcze nieawaryjne, ta firma bubli nie wypuszcza.

IP i czas połączenia logowane. [20525530]
[20.06.2013] 18:44
bartek_kawa
Zobacz jeszcze piece od firmy Witkowski. Tutaj masz ich ofertę: http://www.kotly-witkowski.pl/oferta Jak nie jesteś pewien, to spokojnie do nich przedzwoń. Znają się na swojej pracy, bo to firma rodzinna i stawiają na jakość produktów.

IP i czas połączenia logowane. [20562040]
[22.06.2013] 10:43
Michal0082
Te kotły od firmy Witkowskiego są faktycznie solidnie wykonane i dają jeszcze na nie do 5 lat gwarancji, więc muszą być pewni swojej pracy. A jaki masz piec, bo ja kocioł z podajnikiem slimakowym KMB-RP.

IP i czas połączenia logowane. [20565227]
[23.06.2013] 00:39
grafynka
ja polecamwww.zagrzej.pl , piece tego producenta: http://caminettimontegrappa.pl/ sam taki mam !

IP i czas połączenia logowane. [20567045]
[23.06.2013] 09:06
bartek_kawa
U mnie jest uniwersalny kocioł UKS-N z zainstalowanym sterownikiem do kontroli temperatury, spalania itd. Świetna rzecz. Po za tym na stronie firmy jest też sklep internetowy z wieloma przydatnymi akcesoriami do kotłów.

IP i czas połączenia logowane. [20567266]
[30.06.2013] 15:19
baseasd
Firma makroterm podobno robi bardzo dobre kotły i specjalizuje się w ogrzewaniu domów - może tam poszukaj

IP i czas połączenia logowane. [20584129]
[08.07.2013] 16:06
Michał0082
Faktycznie ciekawy ten sklep internetowy. Nawet nie zwróciłem wcześniej na niego uwagi. Może dokupię jakiś sterownik do mojego pieca, zawsze wtedy obsługa jest wygodniejsza.

IP i czas połączenia logowane. [20600243]
[10.07.2013] 22:20
tomek36.
Ja użytkuję od kilkunastu miesięcy kocioł KJ G Piecbudu, z podajnikiem ślimakowym. Spisuje się naprawdę dobrze, mam go zainstalowanego w domu 130mkw., podłaczony jest sterownik pokojowy, także tym bardziej wygodnie, przy piecu praktycznie nic nie trzeba robic.

IP i czas połączenia logowane. [20605604]
[25.07.2013] 14:16
pawel3425
Piecbud to potwierdzę, sprawdzona i dobra firma, sam mam od nich piec i jestem w 100% zadowolony!! Kupiłem na początku zeszłego roku, i jak do tej pory wszystko gra, mam kocioł ze ślimakiem, /KJ G/.

IP i czas połączenia logowane. [20635612]
[31.07.2013] 14:22
JANO_OO
Kup Viessmann, jak dla Ciebie, to nie będzie najlepsze. Jak kupiłem taki we Wrocławiu na ul.Krzywoustego i jestem ultra zadowolony. Nie mam do czego się przyczepić.

IP i czas połączenia logowane. [20648016]
[26.08.2013] 22:36
tadek47
jacek48 (13.06.01 18:30):
Ja ze swojego doświadczenia mogę polecić kotły Ekowittu - jestem instalatorem kotłów CO od przeszło 18 lat i sporo już widziałem. Kotły tej firmy instaluję ostatnio dosyć często, ludzie często zamawiają zwłaszcza kotły podajnikowe, i mogę je polecić w 100% - nie dość, że praktycznie bezobsługowe, to jeszcze nieawaryjne, ta firma bubli nie wypuszcza.

O Ekowitt sporo słyszałem, sam miałem przyjemność tylko raz instalować ich kocioł i zaskoczył mnie, to nie powiem, naprawdę solidny i jakościowo bardzo mocny. A słyszałem same dobre opinie, i od instalatorów, i od użytkowników.

IP i czas połączenia logowane. [20699727]
[03.09.2013] 16:42
mala_mi.9
Polecam kotły TERMET - więcej info na stronie http://termet-rzeszow.pl/ Polski producent, od lat na rynku, godny zaufania. http://bafomet.pl
http://termet-rzeszow.pl
http://unical-rzeszow.pl/

IP i czas połączenia logowane. [20716717]
[13.09.2013] 10:53
Budowlaniec2013
Tak czytam i czytam ten wątek o kotłach Witkowski de facto . Byłem też na ich stronie internetowej żeby poszukać pewnej bardzo ważnej informacji - a mianowicie: jakiej grubości jest blacha w tych kotłach? Są jakieś informacje, skąd biorą stal do produkcji tych pieców?
W sumie patrząc na technologię produkcji, jaką stosują można się spodziewać wysokiej jakości. Marka chyba dosyć młoda na rynku. Czas pokaże na ile te kotły są żywotne .
Ciekaw też jestem jak się ma sprawa z serwisem tych kotłów? Wiem, że w kotłach Buderus -> http://buderus-inserw.pl/katalog/kotly-na-pa liwa-stale możemy być pewni, że części zamienne są dostępne prawie zawsze. Stal jest wysokiej jakości. Podobnie jest z kotłami żeliwnymi. Szperając po internecie widać, że marka Witkowski przeprowadziła chyba dosyć intensywną i przemyślaną kampanię marketingu szeptanego. Zobaczymy jakie informacje o marce będziemy mieli w sieci za 10 lat .

IP i czas połączenia logowane. [20737063]
[13.09.2013] 10:58
Budowlaniec2013
Przeglądam sobie teraz sklep witkowski i stwierdzam, że faktycznie asortyment jest całkiem niezły. Bardzo fajne i praktyczne rozwiązanie dotyczące możliwości łatwego zakupu np. ślimaków podajnikowych.

IP i czas połączenia logowane. [20737080]
[26.09.2013] 13:38
sylwudnia23ds
Bez kompromisu polecam piece na pellet. Bardzo ekonomiczne rozwiązanie. - wklady-kominkowe.com/pl/piece-na-pellet .

IP i czas połączenia logowane. [20763685]
[30.09.2013] 23:31
grzesiek3209
Ja mam z Piecbudu, od razu nastawiony byłem zresztą na kupno od polskiego producenta. Kocioł ma 2 lata i nie sprawia żadnych kłopotów, automatyka sprawna, panel pokojowy działa doskonale.

IP i czas połączenia logowane. [20773100]

1 2 3
 » Odpowiedz na ten temat