o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Moralność i etyka
 » Odpowiedz na ten temat

Wierzę w Boga ale nie wierzę w religie

1 2 3
[27.07.2012] 18:29
Dr Eugeniusz Flescher
Uważam że Boga religie źle pojmują, nie umniejszam tutaj prawdzie czy Bóg na prawdę istnieje czy też nie ale jedynie sam fakt złożoności wszystkich zjawisk w przyrodzie wraz z anomaliami oraz jego energią która im towarzyszy, Nie od dzisiaj wiadomo że zdarzają się przypadki samo uzdrowień i i właśnie ta reguła która jest elementem samym w sobie i przejawia się we wszystkich aspektach organizmów żywych tj. materii ożywionej a nie podlegającej w materii nieożywionej jako czynnika samo decydującego o tym czy dane zjawisko zachodzi bądź zachodzą w całokształcie ekosystemów biologicznych w tym ludzkich czy też planetarnych...

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[18.08.2012] 14:42
Dr Eugeniusz Flescher
Forum Polska (12.08.18 10:32):
To nic złego ja też wierzę w boga ale nie w kościół który nie jest bogiem a jest sam dla siebie

A ja w kościół wierzę bo widziałem i nawet byłem w srodku i mogłem dotknąć.

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [19777125]
[21.08.2012] 12:41
Ja też wierzę!
http://www.youtube.com/watch?v=VNXfRW3YQzQ

IP i czas połączenia logowane. [19784049]
[14.09.2012] 13:36
karrrola8  karrrola8@tlen.pl
moze go to nie obchodzi jednak...

IP i czas połączenia logowane. [19845312]
[19.09.2012] 18:14
auag
Obok mojego domu wybudowali kościół, co rano mam pobudkę o 6. Nie wiem czym sobie na to zasłużyłam...

IP i czas połączenia logowane. [19859234]
[17.11.2017] 18:35
[19.09.2012] 19:03
malinin1
auag (12.09.19 18:14):
Obok mojego domu wybudowali kościół, co rano mam pobudkę o 6. Nie wiem czym sobie na to zasłużyłam...

a dzień święty święcisz?, zdrowaśki odklepujesz? może konfsjonał omijasz?

IP i czas połączenia logowane. [19859387]
[20.09.2012] 12:35
auag
malinin1 (12.09.19 19:03):
auag (12.09.19 18:14):

a dzień święty święcisz?, zdrowaśki odklepujesz? może konfsjonał omijasz?

Mówisz, że to kara za grzechy?

IP i czas połączenia logowane. [19861302]
[22.09.2012] 14:01
nasza wspaniała przyszłość
http://www.youtube.com/watch?v=Bh6q58WWFAo

IP i czas połączenia logowane. [19867501]
[03.10.2012] 08:47
Ekspert w tej dziedzinie
Komuna to była we wspólnocie pierwotnej, gamonie, albo u hipisów amerykańskich w II poł. lat 60-tych. U nas (po powstaniu państwowości polskiej) nigdy jej nie było, a w CCCP dążono do komunizmu, a nie do komuny.

IP i czas połączenia logowane. [19894704]
[12.10.2012] 18:48
mikikun
Wierzę w Boga ale nie wierzę w religie
czy to nie jest zawołanie masońskie
które walczy z kk i polska
to dzięki masonom mieliśmy rozbiory
TVN i Canal+ uzgodniły połączenie platform satelitarnych
TVN i Rotschildowie
Grupa Canal należy do firmy Vivendi Universal, a za nią stoi rodzina Rotschildów[4].
Nawet w Wikipedii znajdujemy, choć bardzo ostrożnie sformułowaną, następującą informację na temat Rotschildów: uważa się ich za członków różnych tajnych stowarzyszeń, np. zakonu Iluminatów, podobnie jak inne potężne rodziny bankierskie, jak np. Rockefellerowie, czy Morganowie. Wg wielu z teorii, bankierzy ci są odpowiedzialni za wszystkie decyzje geopolityczne; nie będąc eksponowanymi przez media (ludzie-cienie), stanowią prawdziwą władzę; dążą do stworzenia totalitarnego rządu światowego, z czym wiąże się idea tzw. Nowego porządku świata[5].
P. de Villemarest wymienia Rotschildów wśród głównych sponsorów rewolucji w Rosji

IP i czas połączenia logowane. [19918763]
[22.10.2012] 09:30
dorin01
Coraz więcej ludzi tak myśli i w tak wierzy. Kościół teraz nie skupia się na nauczaniu o Bogu i nie troszczy się o ludzi potrzebujących jak kiedyś teraz oni skupiają się jak tu wyciągnąć więcej na tacy.

IP i czas połączenia logowane. [19940140]
[23.10.2012] 02:20
zokeo
Jeśli chodzi o ludzi typu autor konia na wrotkach, to dyskusja z osobą takiego pokroju jest bezsensowna, podobnie jak dyskusja z fanatykami religijnymi. Jedyną rzecz jaką radzę komuś takiemu to mieć otwarty umysł, nie powątpiewać czy też głębiej przyjrzeć się osobą i ich rzekomym cudom, Z czasem prawdopodobne że taka osoba sama tego doświadczy i wyrobi sobie swoje zdanie, bywa też że człowiek zmienia swoje zdanie na dany temat, wiele jest spraw których nie da się dowieść ani im zaprzeczyć bo jak wiadomo nie ma dowodów, co daje tylko pewien szkielet spraw o których już wiemy lecz nie mówi to niczego dosłownego bo jak czegoś nie da się dowieść to można chociażby badać używając rozumu i potrafiąc się zdystansować co to swoich poglądów a dzięki temu więcej jest się w stanie dojrzec

IP i czas połączenia logowane. [19942251]
[18.11.2012] 13:09
nika3
Kosciol to ludzie a ludzie popelniaja bledy, dlatego nie powinno sie werfikiowac wlasnej wiary w Boga przez swoj stosunek do kosciola

IP i czas połączenia logowane. [20009157]
[18.11.2012] 17:26
Ojciec Dyrektor
Zeus (12.11.18 13:42):
Chrześcijański Bóg jest mordercą, zabił wielu niewinnych ludzi. Np. niewinnych pierworodnych synów w Egipcie.
Taki Bóg jest o wiele gorszy niż Kościół Katolicki! Dlatego dziwię się ludziom którzy mówią ze nie wierzą w kościół bo jest zły ale wierzą w boga.
Zastanówcie się czasami w jakiego boga wierzycie! To morderca.
Nawet jeśli by byłby to prawdziwy bóg to dobry człowiek nie powinien tego mordercy wychwalać!
Dobry człowiek gdy przeciwstawi się każdemu mordercy nawet gdy sam miałby przez to zginąć!
Dlatego dobrymi ludźmi są tylko ateiści.

No dobra przegiąłeś. Moi agenci są już ta twoim tropie. Przypomnisz sobie, że piekło to jest miejsce kary wiecznej

IP i czas połączenia logowane. [20009658]
[18.11.2012] 18:07
heh
Zeus (12.11.18 13:42):
Chrześcijański Bóg jest mordercą, zabił wielu niewinnych ludzi. Np. niewinnych pierworodnych synów w Egipcie.
Taki Bóg jest o wiele gorszy niż Kościół Katolicki! Dlatego dziwię się ludziom którzy mówią ze nie wierzą w kościół bo jest zły ale wierzą w boga.
Zastanówcie się czasami w jakiego boga wierzycie! To morderca.
Nawet jeśli by byłby to prawdziwy bóg to dobry człowiek nie powinien tego mordercy wychwalać!
Dobry człowiek gdy przeciwstawi się każdemu mordercy nawet gdy sam miałby przez to zginąć!
Dlatego dobrymi ludźmi są tylko ateiści.

Wydaje mi się że to nie Bóg jest taki jak opisujesz, tylko ludzie sobie go źle wyobrażali i wyobrażają, bo sami tacy są. Dla ludzi Bóg jest poza ich zasięgiem dlatego wyobrażają go sobie jak chcą.

IP i czas połączenia logowane. [20009775]
[18.11.2012] 18:14
Tak?
heh (12.11.18 18:07):
Wydaje mi się że to nie Bóg jest taki jak opisujesz,

A jaki jest? Ty wiesz?

IP i czas połączenia logowane. [20009790]
[18.11.2012] 19:59
heh
Tak? (12.11.18 18:14):
A jaki jest? Ty wiesz?

Są dwie możliwości:
I. Jest nieskończenie wielki, wszechogarniający wszechświat znany i nieznany.
II. Jest nieskończenie mały, tak mały że nawet w Zderzaczu Hadronów go nie znaleziono.
Możesz sobie wybrać dogodną opcję.

IP i czas połączenia logowane. [20009987]
[18.11.2012] 20:11
Tak?
Zacznijmy od tej drugiej opcji - pośmiejemy się?
A teraz ta pierwsza.
Tu jest dużo bardziej skomplikowanie. Możesz to rozwinąć?

IP i czas połączenia logowane. [20010012]
[13.01.2013] 19:16
Eva Green
a ja nawet w Boga nie wierzę

IP i czas połączenia logowane. [20141733]
[08.02.2013] 17:07
każdy ma swoją religię
na świecie jest milion religii/ktora z nich jest prawdziwa/któż to wie/jedni w Boga nie wierzą inni sami za Boga się podają/chyba nie sztuką jest widzieć lecz sztuką jest uwierzyć/z wiarą w Boga wszystko łatwiej przychodzi/jak mówi przysłowie'bez Boga ani do proga' może dlatego co niektórzy mają takie marne życie/kościół ma za zadanie nawracać pogan/każdego powinien do wiary katolickiej uduchowić/aczkwlwiek ksiądz jest taki sam człowiek jak każy/też grzeszy w obecnym świecie/tak też w księdza się nie wierzę lecz w Boga tak/jak też nie mam nic przeciwko każdej innej wierze/gdyż z każdym człowiekiem powinno się porozmawiać/jedynie co to dziwią mnie ludzie
dlaczego zmieniają wiarę/ponoć każdy miłości pragnie/nie chce kłamstwa/gwałtu/pijaństwa/więc każdy chce dobrze/znając troszkę ludzi tych dobrych i tych mniej dobrych można powiedzieć w życiu najgorszych/każdy z nich marnie ginie często w bólach leży/jak też niejeden ma lekką śmierć/choć dla rodziny utrapienie/dla takiego człowieka jest wybawienie od Boga/jak ktoś myśli inaczej to się może i myli choć człowiek jest tylko człowiekiem/ma sumienie jak duszę/
niczym przestrzeń lekka jak płóca świata

IP i czas połączenia logowane. [20219623]
[18.05.2013] 20:57
prawda jest taka...
że na religię nie można patrzeć tylko zwłasnego punktu widzenia. Chodzi tu przecież owielbienie Boga, które Jemu musiałoby się podobać. Dlatego zamiast zapewniać: "Mnie wystarczy moja religia", lepiej będzie poszukać odpowiedzi na pytanie zasadniczej wagi: "Czy moja religia podoba się Bogu?"

IP i czas połączenia logowane. [20495405]
[22.05.2013] 10:57
Rozumni
ALGORYTM PRAWDY ABSOLUTU
MATERIALNA FORMA ŻYCIA- PRÓBA i SELEKCJA MODELU FAZY WSTĘPNEJ
Materia to Modele Życia.. pozbawione Świadomości, głównie Świat Zwierzęcy, Prowadzony wg instynktowych reakcji, zachowań NAKAZÓW jako - PODSTAWOWY SCHEMAT ( PROGRAM NATURA) STEROWANIA MASĄ ISTNIEŃ BEZ Zdolności ..do Odkrywania PORZĄDKU i ZASAD.
ZASAD WYKREOWANYCH dla MATERII, jej ew Zdolnych do EWOLUCJI UMYSŁOWEJ, MODELI MATERIALNYCH : o Tak Zaplanowanych w Mózgu.. możliwościach, odmiennych od Niższych form Zwierzęcego świata. Modeli Istnień kiedyś ODTWARZANYCH sukcesywnie, wg PLANU ŻYCIA Zróżnicowanego, Zaprojektowanego Wszystkie, jako Wstępne formy Pozbawione WŁASNEJ ŚWIADOMOŚCI ,zdolności Rozumienia USTALEŃ PORZĄDKOWYCH.
ISTNIEŃ ODTWORZONYCH wg USTALEŃ PRAWA i RYGORYSTYCZNEJ KONTROLI SYSTEMU.. Nadzorującego Całość jako WYKONAWCZA INSTYTUCJA MECHANICYSTYCZNA a.. więc nie bóg za którego od biedy można uznać dział i PROGRAM NATURA.. STERUJĄCY MATERIĄ a więc BEZMYŚLNYMI Przestrzeniami Świata Zwierzęcego.
Do tej PLATFORMY STERUJĄCEJ PROGRAMEM NATURY.. należymy, bez względu na to co myślimy, sądzimy o sobie jako Nieświadomi Materialni w Fazie Wstępnej, dla nas PRÓBY Modeli Typu -EWOLUUJĄCEGO Umysłowo.. a więc posiadających teoretycznie -Zdolność tworzenia pojęć i obrazów widzianych w ograniczony Sposób Wyobraźni, Imaginacji własnej a więc Mechanicznych Ram REAKCJI Instynktowych.
Dlatego.. nie wyobraźnia a Nadana WYPADKOWĄ WPŁYWÓW PROGRAMUJĄCYCH Określony Bagaż OSOBOWOŚCI daje indywidualną ZDOLNOŚĆ tworzenia własnych wizji, interpretacji odbieranego świata.Daje też odmienny.. od przeciętnych POTENCJAŁ PONAD NORMALNYCH Postrzegań Percepcji, Nadając Wyjątkowość i Ponad Normalne.. dla Wyższego typu osobowości, Możliwości sięgania poza granice Masowych postrzegań modelu Zwierzoludzia Niereformowalnego i stricte MATERIALNEGO, DAR ROZWOJU UMYSŁOWEGO..
Tego rodzaju Wyższa WYDOLNOŚĆ udostępnianych Paru procent .. z przestrzeni Mózgu, pozwala na dostrzeganie Barier, budowanych dla Materialnej, próbnej formy Życia, próbę sięgania poza te OGRANICZENIA Innycha więc Odbiegania w Wyższe Potrzeby, rozsądnego, otwartego POZNANIA INDYWIDUALNEGO stając się STOPNIAMI sięgania po REAL< PRAWDZIWE ŹRÓDŁO INFORMACJI ALGORYTMIE NADRZĘDNYCH ZASAD< NORM PRAWA ROZWOJOWEGO.
Ta pozazmysłowa Komunikacja, Naturalna u Jednostki wyposażonej w Zdolność i Potencjał..POTRZEBY POZNANIA , URUCHOMIENIA intuicyjnej POMOCY EDUKACYJNEJ.. STANU TEGO CO RZECZYWISTE a więc ORYGINALNEGO, WYKREOWANEGO OBRAZU stworzonego WZORCA UNIWERSALNEGO, ukrytego w PROGRAMUJĄCEJ Funkcji -DOBRO pozornie znanego.. nam terminu.
Takiej potrzeby.. nie są w stanie uruchomić, pojąć sens i Wartość.. jako Niezbędną - Zaprogramowane na Jedynie Instynktowy reagujący, w ograniczonej Formie ZWIERZOLUDZIA skończonego.. . na tej tylko Naturalnej Płaskiej postaci MATERIALNEGO Istnienia.. w .. Jego.. Mechanicznym Świecie.. dalej Zwierzęcymna Ziemi a nawet Innych, pozostałych Sześciu cywilizacjach technicznych.
Im.. wystarcza Iluzja myślenia mechanicznego, Ram w których mieszczą się Ich pojmowanie świata z NARZUCANYMI rozwiązaniami.. akceptowanych na pozornie dwu poziomach : Irracjonalnej pogoni za wizjami,chaotycznych dążeń czy też świadomie wybranych, jako ORYGINALNEJ WARTOŚCI - Skali PROGRAMUJĄCEJ REAKCJE.. nakierowane na Materialistyczną, prymitywną pogoń za zyskiem, władzą i Narzucaną swoja polityką egoizmu.
To właśnie uznajemy za.. rozwój i tradycje gatunku Imaginującego, uzurpującego sobie swymi irracjonalnie chaotycznymi, nieodpowiedzialnymi działaniami .. nieuporządkowanych, z sufitu wziętych wartości.. uznanych wzorców Własnych?
Barbarzyństwo genetyczne Zwierzoludzia, surowy instynktowy bagaż inteligencji mechanicznej, to macanie na oslep .. tylko tego, co Daje satysfakcję , co pozwala pojąć w ten Ograniczony sposób samorealizacji, samorozwoju a płaskości dążeń, tworzenia czegoś, w Prymitywnej sferze Niedostrzeganych Barier, granicy akceptowanej prostej i Niereformowanej w ten sposób Sfery Próbnej dla nas, Skończonej MATERIALNOŚCI.
Cała SFERA WYŻSZYCH, REALNYCH DĄŻEŃ pozostaje Niewidoczna i Nieosiągalna.. bo ZBYT WYMAGAJĄCA OD ŻYCIA Jego Rozsądku, analitycznego i mądrego podejścia do tak, Samego siebie jak też POTRZEBY DOSKONALSZEJ, PEŁNIEJSZEJ.. niż ta żałosna , chałupnicza..UZYSKANIA WYŻSZEJ ŚWIADOMOŚCI a więc i Szerszego Wglądu w TO COŚ , co pozostaje Nadal. poza Naszym postrzeganiem.
To potrzeba intuicyjnego sięgania poza Bariery nas ograniczające, Zdeterminowanego.. świadomością chaosu i nijakiej wartości ,naszego odwiecznego dążenia, spojrzenia więc pozbawionego emocji, naiwnych teorii z Boku
WYBORU- POZNANIA TEGO.. co POZOSTAJE NIEODKRYTE a.. jeśli Jest REALNIE na co wskazują Nieznane Niewidoczne .. Zewnętrzne Oddziaływania na Materię dające jakieś oznaki .. Istnienia WYŻSZEJ, ŚWIADOMIE UPORZĄDKOWANEJ DROGI DĄŻENIA .. MYŚLI DOSKONALSZEJ.
Kiedy te interpretacje gatunku.. nie dość że trącące niefrasobliwością, naiwnych, fałszywych wizji oszołomów ..to jako uznawane ogólnierealne wartości ,stają się blokadą, na siłę masom Narzucane . Takie po dziś dzień .. święcą tryumfy.. jako Najwyższe Świętości a mechanicznie .. powielane, uznawane są za kierunek dążenia dl;a Większości obrosłe tą pozorną świętością.
Te Fałszywki Wiedzy gatunku w ZAŁOŻENIACH NADRZĘDNEGO ŚWIATA KONTROLI PORZĄDKU
( NIEWIDOCZNEGO ŚWIATA PONAD MATERIĄ ) a Jego PRAWNYCH , Obiektywnych OCEN w schemacie SELEKCYJNEJ PRÓBY Wydolności MATERII.. STAJĄ się tym Odcinającym Zwierzoludzia balastem, Granicą umysłu próbującego czegoś więcej POZNANIE RZECZYWISTOŚCI, .. być może.. Zdolnym do Odkrycia w sobie Innej,

IP i czas połączenia logowane. [20502631]
[22.05.2013] 18:13
Horteks
Cennym źródłem informacji na temat wiary jest Biblia, ponieważ Księga ta bynajmniej nie pochwala naiwności czy łatwowierności. Nie zachęca też do umysłowego lenistwa. Wprost przeciwnie, tych, którzy dają wiarę każdemu słowu, nazywa "niedoświadczonymi" anawet "głupimi". Być może dla niektórych to mocne słowa, ale nie da się zaprzeczyć, że przyjęcie jakiegoś poglądu bez sprawdzenia faktów świadczyłoby ogłupocie. Kto tak postępuje, przypomina człowieka, który zopaską na oczach próbuje przejść przez ruchliwą ulicę jedynie dlatego, że usłyszał takie polecenie. Biblia nie tylko nie zaleca ślepej wiary, ale wręcz nawołuje, żebyśmy mieli oczy szeroko otwarte inie dali się wprowadzić wbłąd. Wtym celu powinniśmy korzystać ze zdolności rozumowania. Przecież po to mamy intelekt żeby go używać. Biblia uczy, żeby analizować dowody iwyciągać wnioski oparte na faktach. Takie podejście widać na przykład wlistach apostoła Pawła. Polecam

IP i czas połączenia logowane. [20503523]
[23.05.2013] 14:03
Home
Horteks (13.05.22 18:13):
Cennym źródłem informacji na temat wiary jest Biblia, ponieważ Księga ta bynajmniej nie pochwala naiwności czy łatwowierności. Nie zachęca też do umysłowego lenistwa. Wprost przeciwnie, tych, którzy dają wiarę każdemu słowu, nazywa "niedoświadczonymi" a nawet "głupimi". Być może dla niektórych to mocne słowa, ale nie da się zaprzeczyć, że przyjęcie jakiegoś poglądu bez sprawdzenia faktów świadczyłoby o głupocie. Kto tak postępuje, przypomina człowieka, który z opaską na oczach próbuje przejść przez ruchliwą ulicę jedynie dlatego, że usłyszał takie polecenie. Biblia nie tylko nie zaleca ślepej wiary, ale wręcz nawołuje, żebyśmy mieli oczy szeroko otwarte inie dali się wprowadzić w błąd. W tym celu powinniśmy korzystać ze zdolności rozumowania. Przecież po to mamy intelekt żeby go używać. Biblia uczy, żeby analizować dowody i wyciągać wnioski oparte na faktach. Takie podejście widać na przykład w listach apostoła Pawła. Polecam

Zdumiewająca w tym wszystkim jest okoliczność, że wiele religii uzurpuje sobie prawo do reprezentowania Boga Biblii. Ale czy to możliwe, by wszechmocny, wszechmądry, kochający Stwórca miał coś wspólnego z religiami, które wywołują podziały i są splamione krwią?

IP i czas połączenia logowane. [20505400]
[10.07.2015] 15:46
doggnaszkowa
Tak mysle ze na tej stronie tez uda sie Wam odnalez sens wiary i tego jak duże ma ona na nas wpływ http://www.faustyna.pl/zmbm/

IP i czas połączenia logowane. [21863607]
[14.07.2015] 17:37
Hehehe!
Biblia jest takim samym dowodem na istnienie Boga jak książka Kornela Makuszyńskiego na istnienie Koziołka Matołka.

IP i czas połączenia logowane. [21870388]
[15.07.2015] 18:11
Hehehe!
Albo 'dzieła' Lenina na wyższość komunizmu nad kapitalizmem.

IP i czas połączenia logowane. [21872525]
[16.07.2015] 16:45
martyna 33
Dlaczego w ogóle jest głoszona ewangelia? Ponieważ wszyscy ludzie są winni i zasłużyli tylko na gniew Bo.ży (Jan.3.36).
Czasami ludzie mówią, że nie ma Bo.ga. Podważają Jego istnienie. A to nierozsądne twierdzić, że nic się nie dostrzega z Bo.żej mocy i boskości w cudach stworzenia, z którymi mamy na codzień do czynienia. Dlatego Słowo Bo.że mówi, że nie ma dla takich ludzi usprawiedliwienia!
Wielu ludzi uznaje teorię ewolucji, zaprzeczając istnieniu Stwórcy, który w Swej mądrości wszystko tak cudownie uczynił. Oni mienią się mądrymi, a stali się głupcami (Rzym.1.22). Co gorsza, zwodzą innych ludzi na drogę, która prowadzi do moralnego upadku. Bo ich teorie głoszą, że nie ma żadnej wyższej instancji, przed którą człowiek byłby odpowiedzialny.
A to kłamstwo!!!

IP i czas połączenia logowane. [21874631]
[16.07.2015] 22:33
martyna 33
Na gnie.w Boż.y zasłu.żyli głów.nie c.i któr.zy n.ie opanowal. sz.tuki łopot.ania zwieracz.ami o.dbytu.

IP i czas połączenia logowane. [21875415]
[24.07.2015] 15:37
Karolcia_jaa
Ja wieżę w Boga, ale nie w to co mówią księża. Niestety... Szczęśliwi czasu nie licza - http://outletwatch.pl/

IP i czas połączenia logowane. [21888770]
[24.07.2015] 16:58
Ooo,tak!
Karolcia_jaa (15.07.2015.24 15:37):
Ja wieżę w Boga, ale nie w to co mówią księża. Niestety...

Skoro WIEŻYSZ w Boga to rozumiem, że nie WIEŻYSZ w to co MUWIOM KSIĘRZA.

IP i czas połączenia logowane. [21888917]

1 2 3
 » Odpowiedz na ten temat