o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Ogólna dyskusja
 » Odpowiedz na ten temat

Jak zabezpieczyć mieszkanie w bloku przed włamaniem?

1 2 3
[19.07.2012] 10:46
Darek Mijewski
Witam! Niedawno mieliśmy z żoną włamanie do domu. Mieszkamy na pierwszym piętrze, kiedy wróciliśmy do domu otwarte były drzwi balkonowe jak i wejściowe. Kupiłem już antywłamaniowe drzwi, jutro mają przyjść fachowcy od zabudowy balkonu i tak się zastanawiam - co jeszcze? Może jakieś rolety by się przydały? Co byście radzili?

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[31.07.2012] 12:03
tatar
ja co prawda mieszkam w domu ale na wszystkich oknach i drzwiach balkonowych mam zamontowane rolety z napędami FAAC'a, a w drzwiach porządne zamki Gerdy i czuje się bezpiecznie. oczywiście posiadam jeszcze alarm ale w twojej sytuacji nie jest konieczny...

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [19736867]
[05.08.2012] 19:45
Mittka
ja mieszkam w bloku ale rolety mam założone. to dobry pomysł jak się często wyjeżdża. wczesniej korzystałem z wyłącznika czasowego ale teraz same rolety wystarczą. mam przy nich napęd z faac TM 45 M.

IP i czas połączenia logowane. [19747992]
[05.08.2012] 19:57
Autentik roM
Po pierwsze drzwi antywłamaniowe co juz uczyniliscie Państwo, zarówno balkonowe jak i wejściowe. Odpowiednim zabezpieczeniem będzie tez wstawienie takich drzwi do każdego pojoju i przed wyjściem nalezy zamykac każdy pokój na klucz, jesli włamywacze dostaną się już do mieszkania to będa mieli kłopot z pokonaniem drzwi pokojowych (pomysł własny) Druga sprawa jest alarm zarówno przy wejściu do mieszkania jak i przy drzwiach balkonowych, w mieszkaniu czujniki ruchu obowiązkowo, jeśli juz włamywacze rozpracuja alarm przy wejściu zaskoczą ich czujniki Do okien proponuję załozyc rolety antywłamaniowe. Oczywiscie najlepszym sposobem byłoby tez posiadanie psa obronnego specjalie szkolonego. Przed wyjsciem z domu nalezy tez poinformowac o swojej nieobecnosci sąsiadów podajac czas nieobecnosci i proszac aby mieli mieszkanie na oku. Myślę ze sa to wystarczajace srodki zapobiegawcze, mam nadzieje ze pomoglem. Pozdrawiam Czy odnajde miłość by nie kluczyć samotnie przez ścieszki życia?
POSZUKUJE PRACY! JESTEM CZŁOWIEKIEM WYKSZTAŁCONYM PO SZKOLE ZAWODOWEJ JAKO ŚLUSARZ ALE PODEJME SIE TEZ INNEJ PRACY.ROZPATRZE WSZYSTKIE OFERTY KTORE MNIE ZAINTERESUJĄ. CV DOSTEPNE DLA PRACODAWCOW W MOIM PROFILU!

Jako artysta - poeta zatracam się nieraz w mysleniu..

Z serialu M jak Miłośc odchodzi Maria Zduńska!

IP i czas połączenia logowane. [19748021]
[24.01.2014] 13:35
ParkietuKról
Drzwi antywłamaniowe to bardzo często zbędny wydatek. Złodziej jak będzie chciał i tak otworzy takie drzwi, tylko kwestia czasu. W większości wypadków wybierają okna, które są banalne w otwarciu. Piszecie o zamku gerdy, przewiercić można każdy.

IP i czas połączenia logowane. [21003142]
[14.12.2017] 23:54
[26.01.2014] 13:34
eemee
Drzwi antywłamaniowe to właściwie drzwi drzwi przeciwwłamaniowe a to nie jest to samo. Drzwi takie mają utrudnić włamanie a nie wykluczyć je w 100%. Znacznie słabszym punktem drzwi antywłamaniowych jest miejsce montażu do muru. Tak jak pisał kolega wyżej - przez wszystkie drzwi można przejść, a sama konstrukcja drzwi niewiele tu da. Rozsądniej jest zainwestować w lepsze wkładki i skrzydło w 2 klasie zabezpieczeń antywłamaniowych

IP i czas połączenia logowane. [21007166]
[26.01.2014] 18:25
ParkietuKról
O proszę, o takiej różnicy nie wiedziałem. Drzwi antywłamaniowe i przeciwwłamaniowe. Znam przypadek w mojej rodzinie. Budowali się. Okna już były, na przedzie postawili drzwi antywłamaniowe wysokiej klasy. Poza oknami z tyłu taras. I co, pewnego dnia przyszli złodzieje. Drzwi chyba specjalnie poniszczyli jakimś łomem. Nie wyglądało to na próbę włamania, a porysowanie czymś ostrym, obijanie. Tak jakby chcieli zrobić na złość. Jakiś czas później rodzina przyjechała, patrzą na uszkodzone drzwi, ale są zamknięte - więc nic się nie stało. Weszli dalej, w jednym z pokoi wyważone okno, drzwi balkonowe otwarte od wewnątrz. W środku skradziona większość narzędzi, niezamontowane grzejniki, jakieś lustra, żyrandole itd. Bez sensu kupować drzwi antywłamaniowe, jeśli i tak można znaleźć dużo szybszą i wygodniejszą drogę.
Zamiast takich drzwi to lepiej kupić jakieś solidne normalne, a różnicę wydać na rolety antywłamaniowe.

IP i czas połączenia logowane. [21007717]
[03.02.2014] 14:49
stru
Otórz mili panstwo w bloku rolet antywlamaniowych zamontowac nie mozna. Poza tym koszt takich rolet jest duzo duzo wiekszy niz "zabezpieczajacych" rolet aluminiowych.
Rolety aluminiowe wypelnione pianka natomiast to pic na wode.
Sama mialam montowac, ale pewien uprzejmy czlowiek rozcial przy mnie raka rolete najgorszymi nozyczkami jakie mialam w domu. Nie zrobil przy tym halasu. W opisach takich rolet czytamy najczesciej, ze sa one zabezpieczajace i ze ciezko taka rolete PODWAZYC.(ANI SLOWA O CIECIU) Rolety zasuniete na kilka dni to znak dla zlodziei, ze nikogo nie ma w domu i maja zielone swiatlo. Poza tym tak jak w moim przypadku (mieszkam na parterze) rolety sprawilyby, ze nie moglabym otworzyc sobie balkonu latem i wietrzyc bedac na przyklad w kuchni bo albo bedzie ciemno i nieprzewiewnie, albo niebezpiecznie. Ja wybralam kraty. Brzydkie to, ale jednak pewne. Do tego zamontowac mozna sztaby antywlamaniowe (dyskretne i chroniace przed otworzeniem okna srubokretem) i nalepke o tym, ze mieszkanie jest monitorowane. Zlodziej nie bedzie wiedzial czy to prawda czy nie, ale raczej nie bedzie ryzykowal, jesli rownoczesnie mieszkanie sasiada jest niezabezpieczone

IP i czas połączenia logowane. [21022335]
[04.02.2014] 19:45
theme
Stru - dlaczego nie można montować rolet antywłamaniowych w bloku? Wyrazić na to zgodę musi spółdzielnia (zależnie od sytuacji prawnej w bloku: własność, kto zarządza itd itp). Więcej problemów jest z zamontowaniem krat na parterze, szczególnie gdy mają one być na samym końcu balkonu (łączą się z poręczą). Po takich kratach złodziej może wspiąć się na 1 piętro i tam odczyniać szaber (tak mi powiedzieli w spółdzielni mieszkaniowej l-w). Pytanie co z nami parterowcami .
Rolety, tak samo jak inne sprzęty antywłamaniowe są do przejścia. One mają narobić hałasu przy rozbrajaniu oraz zatrzymać przy tym złodzieja jak najdłużej.
P.S. jak ciął monter te rolety, bo jestem ciekam. Nie handluję takimi systemami ale zawsze interesuje mnie to co dzieje się wokół stolarki.

IP i czas połączenia logowane. [21024657]
[24.04.2014] 14:12
Słowo
Najlepszym wyjściem będzie wykwaterowanie wszystkich ateistów, członków PO, SLD i TR.

IP i czas połączenia logowane. [21147979]
[02.07.2014] 13:44
karol_maj77.1980
Moim skromnym zdaniem najlepszym zabezpieczeniem mieszkania w bloku oprócz zamka był ,jest i będzie dobry zaufany i czujny sąsiad. Od czasu do czasu kwiaty podleje w waszym mieszkaniu ,pozbiera ulotki z pod drzwi a potencjalny złodziej pomyśli ,że jesteście w domu i da sobie spokój z waszym mieszkaniem.

IP i czas połączenia logowane. [21247211]
[01.09.2014] 12:23
uwaga reklamodawca - idiota
Znów reklamuje swój badziewny sklep.

IP i czas połączenia logowane. [21336512]
[31.01.2015] 22:48
asdczxasdw
Mysle, ze nie musisz się sam glowic nad tym. U mnie administratorzy, w moim przypadkuwww.lidar.pl jak poszedłem po rade, po prostu mi doradzili. Przeciez im tez zalezy, żeby mieszkancy byli zadowoleni

IP i czas połączenia logowane. [21594413]
[02.02.2015] 14:19
czxwwq
Koniecznie trzeba zabezpieczyc drzwi, to podstawa. Na Twoim miejscu poszedłbym po rade dowww.pogotowie-zamkowe-warszawa.pl kiedys raz korzystałem z ich usług, akurat przy zepsutym zamku i wszystko naprawili bardzo szybko

IP i czas połączenia logowane. [21597119]
[02.02.2015] 16:20
czxwwq
Nie zwracajcie uwagi na to co piszę. Jestem dałnem reklamodawczym i zjadłbym gówno spod siebie dla darmowej reklamy

IP i czas połączenia logowane. [21597301]
[03.02.2015] 18:44
heven1814
Dobre drzwi antywłamaniowe to podstawa, rolety też, ale chyba ważniejsza jest czujność własna i sąsiadów. Do tego może warto się ubezpieczyć przed kradzieżą i odzyskać choć część tego co nam skradziono.

IP i czas połączenia logowane. [21599037]
[27.02.2015] 09:04
miki22
Jeśli miałabym polecić firmę zakładającą rolety byłaby to firma solar. Solidne wykonanie i świetni fachowcy. Ze świeczką takich szukać

IP i czas połączenia logowane. [21641651]
[27.02.2015] 17:14
miki22
Biorę z dupy do ust jak moje drugie wcielenie reklamodawcze, sonia22.

IP i czas połączenia logowane. [21642507]
[28.02.2015] 21:50
lech22
Kupić groźnego psa.

IP i czas połączenia logowane. [21644943]
[01.03.2015] 13:03
cxzcwqdqw
U mnie np. mój zarzadcawww.lidar.pl dal instrukcje dla każdego mieszkanca jak to zrobic, sprowadzalo się to do wymiany na odpowiednie zamki wlasciwie

IP i czas połączenia logowane. [21645963]
[01.03.2015] 13:14
no i co z tego
darmowy reklamodawco? Co ma wspólnego z tym tematem link reklamodawczy do twojej firmy? Do usunięcia.

IP i czas połączenia logowane. [21645987]
[10.03.2015] 17:09
kavlos
Solidne drzwi (np. Gerdy - sami takie mamy) to na pewno podstawa w mieszkaniach. Zamek przy którym złodziej musiałby się natrudzić to czas przez który ktoś inny może go zauważyć. Im lepszy zamek, tym więcej czasu na reakcję. Od drzwi należy zacząć zabezpieczanie domu.

IP i czas połączenia logowane. [21663274]
[25.03.2015] 09:31
gfdgdf
Na pewno szyby antywłamaniowe, Duzy wybor możesz znaleźć tutajwww.bojar.com.pl jest to jeden z podstawowych srodkow do bezpieczeństwa w bloku

IP i czas połączenia logowane. [21686575]
[21.04.2015] 19:46
asdwqd
Pamietaj o odpowiednich zamkach, należy je starannie dopasowac do drzwi. Mi wybrac zamek pomagali eksperci zwww.pogotowie-zamkowe-warszawa.pl a trafilem na nich gdy zatrzasnal mi się wlasnie zamek

IP i czas połączenia logowane. [21731895]
[21.04.2015] 20:01
asdwqd
Jestem idiotą reklamodawczym

IP i czas połączenia logowane. [21731937]
[23.04.2015] 11:14
Soczysta Trawa  soczysta-trawa@tlen.pl
Oprócz drzwi i rolet antywłamaniowych ja dodałam alarm. W mieszkaniu to nie jest coś popularnego i nawet jeśli złodziej wejdzie to się spłoszy od hałasu. Mieszkam w Szczecinie i miałam już dwa włąmania teraz nie oszczędzam na zabezpieczeniach. Po drugim kupiłam alarm. Czytuję http://www.jaimojapielegniarka.blogspot.com i http://slodkaerotyka.pl

IP i czas połączenia logowane. [21735099]
[29.04.2015] 10:36
tymida_0982
Dla mnie najważniejsza jest inwestycja w porządny zamek do drzwi. Ja na przykład stawiam na system Master Key dostępny tu:www.jeden-klucz.pl/ , ma naprawdę świetne rozwiązanie jeden klucz do wszystkich zamków, zresztą najlepiej sobie o tym poczytać i samemu wyrobić zdanie

IP i czas połączenia logowane. [21744951]
[04.05.2015] 09:39
hjkjhkh
Wedlug mnie to drzwi odgrywaja glowna role, polecam wszystkim zakupic jakies drzwi antywlamaniowe, one rozwiazauja sprawe na dobre. Ja ostatnio wlasnie w moim domu wymienialem na takie http://www.abra.szczecin.pl/101-cx20.html

IP i czas połączenia logowane. [21752680]
[04.05.2015] 11:10
adam-p
Trzeba mieć w zanadrzu wścibską sąsiadkę, która w razie czego przyfiluje złodzieja i zadzwoni po policję.

IP i czas połączenia logowane. [21752824]
[25.05.2015] 16:58
Marlennaa
Chyba najlepszym wyjściem są dobre drzwi - nawet nie antywłamaniowe- po prostu dobre. Coś takiego http://www.drzwidladomu.com.pl/ . I sąsiedzi którzy nie maja co robić więc obserwują co na klatce schodowej sie dzieje. I myślę, że to wystarczy by nie mieć włamania

IP i czas połączenia logowane. [21783076]
[17.06.2015] 22:50
natafqa
U mnie też super sprawdził się system Master Key odwww.jeden-klucz.pl. Dostępne tam mają różne warianty tego systemu, też z wkładką wzmocnioną, czy antywłamaniową. Myślę, że warto się w taki system zaopatrzyć, bo wiem z własnego doświadczenia, że skutecznie chroni przed intruzami. Firma jest rzetelna, zapewniają długi okres gwarancji, no i przede wszystkich ich produkty są trwałe, a mają korzystne ceny

IP i czas połączenia logowane. [21821069]

1 2 3
 » Odpowiedz na ten temat