o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Usługi
 » Odpowiedz na ten temat

Dom z bali, z drewna, czy murowany

1 2 3   » 6 Strony tematu:
[09.07.2012] 09:46
gargulec_84
Po kilku dobrych latach zaczęliśmy z mężem myśleć o czymś własnym. Mamy niedużą działkę za miastem odziedziczoną po teściach, trochę pieniędzy odłożonych i myślimy nad budową małego domku. Słyszałam, ze najtaniej wychodzą domy szkieletowe, że z bali są ekologiczne i nie trzeba dużo palić, za to murowane są trwalsze. W jakich domkach mieszkacie i co byście polecili? Czy warto budować z drewna? A może domy szkieletowe? ktoś z Was w takim mieszka? jakie by wyszły koszty budowy domku z bali/ szkieletowego/ murowanego tak około 100-120 metrów?

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[09.12.2012] 18:46
olidre
witam forumowiczów
jeśli mogę coś powiedzieć na temat domu drewnianego z bali to dla mnie jest to rewelacja. Mieszkam w takim domku od dwóch lat i jestem mega zadowolony. Firma, która mi go stawiała wywiązała się ze wszystkich swoich obowiązków w 100%. Napiszę tylko, że jest to DREW-PASZ z woj. Łódzkiego
Pozdrawiam

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [20056630]
[18.07.2013] 22:07
Slaweks
Ja 2 tyg temu w projcad zamawiałem projekt domu z archonu. Mieli wtedy promocje, że dołączali do projektu wiertarkę boscha. Wszystko sprawnie przebiegło, polecam jak coś

IP i czas połączenia logowane. [20621858]
[28.08.2013] 14:17
panpawlik
Domki z Bali są na prawdę super, innowacyjne, ładne i estetyczne. Co prawa nie mam takiego ale mieszkałem tydzień i bardzo mi się podobało. Polecam!

IP i czas połączenia logowane. [20703473]
[28.09.2013] 12:26
passlink
Domy szkieletowe wychodzą tanio ale są drogie w eksploatacji - ogrzewanie, dodatkowo nie dają poczucia poczucia solidności konstrukcji.
Domy z bali są bardzo drogie, a na naszym rynku trzeba mieć zaufanego dostawcę by sprzedał nam wysezonowane bale, które nadają się na budowę. Robocizna przy budowie także pochłonie dużo środków.
Moim zdaniem najlepsze są domy murowane, ale murowane z betonu komórkowego, który pozwala na zatrzymanie dużej ilości ciepła w sezonie grzewczym - to powoduje domy z betonu komórkowego tanimi w eksploatacji, np bloczki od Termalici mają wsp przenikania ciepla poniżej 0,2 W/m2K.

IP i czas połączenia logowane. [20768015]
[24.11.2017] 15:51
[15.11.2013] 12:41
nikola__38
Mój brat postawił dom z bali i jest bardzo zadowolony, wszystkim poleca teraz, jak bym miała działkę, to bym się nie zastanawiała. Takie domy są o wiele ładniejsze niż murowane i mają swój niepowtarzalny klimat. Projekt brał ze strony zapusckorzenie.pl, wewnątrz kominek z granitu, drewno + szkło, przepięknie!

IP i czas połączenia logowane. [20863117]
[24.01.2014] 22:11
krzysz.tof
Dom z bali, z drewna, czy murowany? Tak naprawdę to dużo zależy gdzie się chcemy budować. Jak w mieście to bym nie stawiał drewnianego domu. Ale w górach to już co innego. Po pierwsze lepiej się komponuje z otoczeniem, łatwiejszy dostęp do fachowców, którzy go zbudują. Większa konkurencja robi swoje i ich praca jest tańsza niż gdzieś w centrlanej Polsce gdzie może są ekipy konkurencyjne cenowo ale nie do końca umieją stawiać drewniane domy (nie mówię o szkieletówce ale o balach czy też płazach). A co do projektu to sporo drewnianych domów ma jedna z pracowni oferującyh gotowe projekty. No i nie bójcie się kupować u pośredników, znajomy tak zamawiał przez neta i chyba ze dwie stówki zyskał na tym. Jakaś firemka z opola to była czy gdzieś z tamtych rejonów. Pzdr

IP i czas połączenia logowane. [21004123]
[24.04.2014] 11:06
Rublaszna
Razem z mężem zdecydowaliśmy się na dom drewniany pod Warszawą, niedaleko las, spokój i cisza. Drewno mamy z siekierek, plany zamówiliśmy, ale nie pamiętam już od kogo. Myślę, że do takiej okolicy dom drewniany idealnie będzie pasował, boję się jedynie tego, że może w zimie być zimno, ale fachowcy twierdzą, że dobrze wybudowany jest tak samo ciepły jak murowany.

IP i czas połączenia logowane. [21147714]
[29.04.2014] 01:49
danfross  katarzynawieczorek4@tlen.pl
Mi się marzy dom z bali podobno tańszy niż taki z cegły

IP i czas połączenia logowane. [21154739]
[20.05.2014] 01:32
mmmajka
Domy drewniane są naprawdę piękne, praktyczne i wbrew pozorom niedrogie. Kropla Bałtyku prowadzi obecnie sprzedaż takich domów. Fajne jest to, że na ich stronie jest możliwość odbycia wirtualnego spaceru.

IP i czas połączenia logowane. [21185050]
[27.05.2014] 14:40
qotia
Domy drewniane koniecznie muszą mieć drewniane tarasy, inaczej zupełnie tracą swój charakter! najpiękniejsze drewniane tarasy stawia firma Fast Poznań, zapewniam, z mojego bankgirai w sezonie letnim prawie nie schodzę

IP i czas połączenia logowane. [21195209]
[20.06.2014] 09:57
Lernat
Domy drewniane stawia się bardzo szybko, a do tego teraz drewno można tak zabezpieczyć, że naprawdę ciężko będzie o pożar. Też mogę polecić wam firmę Siekierki, co prawda kupowałem z niej deski podłogowe a nie drewno na dom, ale materiał mają najwyższej jakości.

IP i czas połączenia logowane. [21230011]
[24.06.2014] 09:20
Loka
Te Siekierki to jednak solidna firma, widzę że dużo osób u nich się zaopatruje (ja jestem jedną z nich)

IP i czas połączenia logowane. [21235836]
[24.06.2014] 22:08
Qinna
Też się wahaliśmy, ale ostatecznie postawiliśmy dom murowany. Cóż, projekt nam się spodobał, a Marysi, czyli projektu na bal przerobić się nie dało, bo straciłaby cały swój urok. Zresztą - spójrzcie sami: http://hbstudio.pl/

IP i czas połączenia logowane. [21237139]
[25.06.2014] 09:42
kasia777
Dom z bali to nie tylko rodzaj budownictwa to przede wszystkim sposób na życie w zgodzie z przyrodą i otoczenie. Nie można zestawiać ze sobą tego budownictwa. Ja zdecydowałam się na dom z bali http://www.polskadrewniana.pl/ i sądzę, że była to dobra decyzja.

IP i czas połączenia logowane. [21237503]
[04.07.2014] 09:51
kalkulator77
Opcji jest wiele, pomysły się mnożą, a człowiek potem zostaje z dylematem Ja jestem fanem domów drewnianych, mam do takich sentyment i sam taki wybudowałem. Możesz sobie poprzeglądać jakie są możliwości na stronie http://www.domo.com.pl/projekty-domow-drewni anych - jest tam kilka fajnych propozycji, szczególnie Huragan

IP i czas połączenia logowane. [21249901]
[08.07.2014] 09:12
Gerbed
Ja wybrałem z drewna, pięknie wygląda i przyjemnie spędza się w nim wieczory. Drewno kupiłem tutaj -www.siekierki.com.pl , dzięki czemu zaoszczędziłem kilka tysięcy na budowie, chociaż ogólnie cena między domem murowanym i drewnianym bardzo się nie różni.

IP i czas połączenia logowane. [21255565]
[14.07.2014] 11:08
Lucas24
Miałem sporo wątpliwości przed inwestycją w dom z bali, ale się przekonałem. W sumie to propozycja firmy Domlux mnie przekonała Bo faktycznie mają przystępne ceny, a domy robią z certyfikowanego drewna, które spełnia wysokie standardy jeśli chodzi o wytrzymałość. Także może z nimi się skontaktuj. Zostawiam link do ich stronki domywdrewnie.pl. Pozdrawiam!

IP i czas połączenia logowane. [21264705]
[22.07.2014] 08:32
kamaila9097
Ja zdecydowałem się na renowację starego drewnianego domu i teraz nie żałuję. Mój dom wygląda podobnie do tego http://www.polskadrewniana.pl/remont-chaty-m azurskiej-w-galkowi/1855

IP i czas połączenia logowane. [21276909]
[25.08.2014] 12:33
krysia102
tylko z drewna. Są dużo tańsze od tych z bali, bardziej ekologiczne od takich betonowych. o niebo szybciej się je buduje, gotowe elementy, rach ciach i dom stoi Ja projekt domu zamawiałam w http://www.its-koszalin.pl/ , mają taki wybór, że aż trudno się zdecydować

IP i czas połączenia logowane. [21326970]
[24.09.2014] 15:36
tydjtr
cześć, czy ktoś z was korzystał może z usług tej firmywww.eko-deska.pl?
zastanawiam sie nad kupnem realizacji tarasu drewnianego moze ktos pomoc w podjeciu decyzji?

IP i czas połączenia logowane. [21367266]
[07.10.2014] 21:29
kuvetta
Polecam gorąco wybudowanie domu drewnianego Zdrowo i pięknie! Stawiali nam domek http://www.domyzdrewnaibali.com.pl/ i jest cudny!!

IP i czas połączenia logowane. [21388009]
[21.10.2014] 21:10
AntonEgo
Witam, od jakiegoś czasu szukam domu dla siebie (tak na wypadek gdybym w najbliższym czasie wzbogacił się niespodziewanie) i mam problem z określeniem jednej rzeczy. Pojawiają się najczęściej w temacie domów drewnianych dwa określenia: domy z bali oraz domy kanadyjskie. Nie wiem czy jest jakaś różnica oprócz tego, że "kanadyjczyki" wyglądają nowocześnie a nie "po góralsku"? W dolnym rzędzie skrajny prawy obrazek http://www.domyzdrewnaibali.com.pl/2010-2011 to jest "z bali" czy "kanadyjczyk"? wygląda nowocześnie ale jest z drewna. Jak to ugryźć?

IP i czas połączenia logowane. [21410103]
[22.10.2014] 21:50
misia-ko-cardka
Hejka, niezależnie od tego czy drewniany czy murowany chciałabym mieć domek jak z tej kartki http://www.kartkiswiateczne.com.pl/kartki/81 5.html. Są po prostu śliczne.

IP i czas połączenia logowane. [21412072]
[22.10.2014] 22:01
zorientowany
Jeżeli ktoś chce może budować od początku - na pewno ma to również swoje zalety. Ale jeżeli nie masz czasu lub ochoty na budowę domku (zdecydowanie łatwiej i szybciej jeżeli chodzi o te drewniane) to może warto skorzystać z oferty już wybudowanych. Znam firmęwww.gold-house.com.pl i wiem, że na pewno pomogą w Jeleniej Górze i w okolicy. Mają spory wybór drewnianych domków.

IP i czas połączenia logowane. [21412096]
[28.10.2014] 23:05
doku77din
drewno wygląda super, ale jest trochę mało praktyczne, bo wymaga impregnacji co kilka lat a nawet częściej jeśli jest wilgotno. Bardzo podoba mi się osobiscie klinkier na ścianach - http://www.artbrick.com.pl/galeria-zdjec.php jest w dodatku trwały i nie wymaga czyszczenia nawet przez dekady. Ale niestety jest nieco droższy niż elewacja z tynku, moim zdaniem warto dopłacić i mieć spokój na długie lata

IP i czas połączenia logowane. [21422041]
[03.11.2014] 20:55
burydzz
Ja polecę również bardzo dobrą firmę stawiającą drewniane domki http://www.domyzdrewnaibali.com.pl/ Firma z Jeleniej Góry

IP i czas połączenia logowane. [21432650]
[06.11.2014] 19:25
jasinskaa
Ja przymierzam się do renowacji starego domu drewnianego, będę go ocieplać, wymieniać dach, robić podłogi, gładzić ściany itp. itd.,remont pełną gębą. Macie może podobne doświadczenia? http://www.pracujzagranica.eu

IP i czas połączenia logowane. [21435331]
[03.12.2014] 10:38
priter33
Osobiście jestem zdania, że w Polsce mamy totalnego bzika na punkcie budowania domów murowanych .Nie rozumiem czemu? Domy takie są przecież o wiele droższe.
Może warto byłoby zainwestować w niedrogą kanadyjkę? Tutaj znajduje się kilka ciekawych artykułów:
http://nasze4katy.net/
O ekologicznych rozwiązaniach oraz o tym w jakiej technologii warto jest wybudować dom. Polecam sobie poczytać bo dzięki temu można zaoszczędzić wiele pieniędzy.

IP i czas połączenia logowane. [21482970]
[09.12.2014] 13:40
Karina Krupa
My długo myśleliśmy o domu z bali, jednak zdecydowaliśmy się finalnie na tradycyjny z elementami ekologicznymi. Budujemy się z Architetto.pl. Właściwie jesteśmy już na finiszu - nie mogę się doczekać przeprowadzki!

IP i czas połączenia logowane. [21494215]
[09.12.2014] 22:52
kosat6544
Ja jestem za murowanym zdecydowanie!! Drewno totalnie nie przemawia do mnie. Moim zdaniem dom musi miec solidne betonowe fundamenty z porządnego betonu np. od http://www.contractor.com.pl/ i tyle.

IP i czas połączenia logowane. [21495607]

1 2 3   » 6 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat