o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Sci-fi / Fantasy
 » Odpowiedz na ten temat

najlepsza książka s-f

[28.02.2012] 21:44
malinin1
kródko:
1 tytuł
2 autor
3 (podgatunek..np.space opera, cybrer punk, ..itd)
4 kródka zachęta

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[21.06.2012] 04:17
Tukan1
Tytuł: Niezwyciężony. Autor St. Lem. Klasyka S-F. Trzeba przeczytać.

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [19635573]
[21.06.2012] 04:21
Tukan1
Tytuł: Fiasko. St. Lem. Też trzeba przeczytać.

IP i czas połączenia logowane. [19635574]
[13.09.2012] 19:32
malinin1
oxi (12.06.25 16:00):
Witam
Tytuł: Hobbit, czyli tam i z powrotem. Autora, chyba przedstawiać nie trzeba, John Ronald Reuel Tolkien. Czytać nie trzeba.
http://mojezakupy.nextore.pl/audiobooki/hobb it ,_czyli_tam_i_z_powrotem__p31358.xml

dzięki za info ale nie gniewaj się ale otworzyłem stronę do s-f , hobbit i autor rewelka ale to fantasy

IP i czas połączenia logowane. [19843610]
[13.09.2012] 19:39
malinin1
Robot , A. Wiśniewski, Snerg(jak już jesteśmy przy Polakach)
świetna książka, biorąc pod uwagę kiedy wydana z wizją świata wręcz rewelacyjna, myślę że, tu nawet Lem mógłby pochylić czoła
ps. Snerg to ten kolo od kogo Wachowscy brs. splagiatowali Matrixa

IP i czas połączenia logowane. [19843627]
[20.10.2017] 07:04
[13.09.2012] 23:21
Willie
Diuna - Frank Herbert gatunek ciężko określic -> http://bitly.com/fantastyka <- polecam równiez inne http://bitly.com/e-book-audiobook

IP i czas połączenia logowane. [19844432]
[21.09.2012] 19:34
malinin1
jego synek zapodał kolejne części, warto się w nie zagłębić?

IP i czas połączenia logowane. [19865573]
[27.03.2013] 01:10
hellraiser
"Bill bohater galaktyki"
Harry Harisson
Space Opera
Świetna rozrywka z humorem i głębszym przesłaniem. That's my own way,straight way deep into the darkness...

IP i czas połączenia logowane. [20354404]
[27.03.2013] 01:35
hellraiser
"Gdzie wasze ciała porzucone"
Philip Hose Farmer
Cholera, nigdy nie przeczytałem do końca... That's my own way,straight way deep into the darkness...

IP i czas połączenia logowane. [20354410]
[02.09.2014] 19:12
lzma
1. Pierścień (i/lub Czasopodobna nieskończoność)
2. Stephen Baxter
3. Hard science fiction
4. Jak ktoś lubi rozmach i ciekawe pomysły to polecam

IP i czas połączenia logowane. [21338236]
[03.09.2014] 11:38
danfross  katarzynawieczorek4@tlen.pl
Mi podoba się książka Stephenie Meyer "Intruz" i też trzeba ją przeczytać. Wstawiam link, może ktoś będzie chciał kupić http://www.skapiec.pl/site/cat/1016/comp/755 349#from35101

IP i czas połączenia logowane. [21338891]
[05.09.2014] 00:05
malinin1
alaister reynolds - migotliwa wstęga, ciężko określić dokładnie gatunek ale mega bąba polecam

IP i czas połączenia logowane. [21340856]
[25.09.2014] 21:21
Kruk  kruk74@tlen.pl
NIe bede pisał o klasykach które już tu są.
Cykl:
,,Fundacja" / Isaac Asimov / space opera
krótka zachęta? Zapomniałem wysiąść w Pile z pociągu relacji Toruń - Szczecin połapałem się w Krzyżu
,,Metro 2033" / Glukhovsky Dmitry - postapokaliptyka
świetny klaustrofobiczny klimat (książki z takzwanego uniwersum już mnie tak nie zachwyciły) Wciąż wyżej i wyżej do słońca szybował,
Aż zniknął i spłonął jak ćma
tak wielu Ikarów się rodzi od nowa,
a lot ich szaleńczy wciąż trwa
Kruk74@o2.pl

IP i czas połączenia logowane. [21369590]
[09.10.2014] 13:27
ariela.psikus
1. Blade runner
2. Dick Philip K.
3. Sci-fi, cyberpunk, postapo
4. Jeśli ktoś interesuje się fantastyką i nie zna, to tak naprawdę nie interesuję się fantastyką Ariela

IP i czas połączenia logowane. [21390314]
[20.10.2014] 19:10
Helenka S.
Cała seria Hyperion. Space opera
Znakomita ksiażka, świetna akcja. Kilka histori splatających sie w jedna. Polecam http://www.innowacjusz.pl

IP i czas połączenia logowane. [21408238]
[29.10.2014] 21:25
Xeelee
malinin1 (14.09.2014.05 00:05):
alaister reynolds - migotliwa wstęga, ciężko określić dokładnie gatunek ale mega bąba polecam

Generalnie warty polecenia jest cały cykl Przestrzeni Objawienia. Jest to space opera w nowym stylu (właściwie to twarda fantastyka naukowa z kosmicznym rozmachem charakterystycznym dla space opery). Mamy tu ciekawe pomysły oparte na naukowych podstawach, osobliwe kontakty z obcymi rasami, wojny w przestrzeni kosmicznej, wielowątkowość, ciekawe zazębianie się wątków, itp.

IP i czas połączenia logowane. [21423772]
[31.12.2014] 10:05
russekk
Wg mnie to seria Alien. http://nutrition.kfd.pl

IP i czas połączenia logowane. [21531979]
[26.01.2015] 22:46
inimsudsa1984agxqi
hellraiser (13.03.2013.27 01:35):
"Gdzie wasze ciała porzucone"
Philip Hose Farmer
Cholera, nigdy nie przeczytałem do końca...

Jasne http://url.fbcdurant.org/fNR2

IP i czas połączenia logowane. [21585029]
[27.01.2015] 00:51
lelosovon1981mwgvs
malinin1 (12.09.2012.21 19:34):
jego synek zapodał kolejne części, warto się w nie zagłębić?

Jasne http://i.ven.bz/eGFt

IP i czas połączenia logowane. [21585376]
[05.02.2015] 14:28
adrian.miauczynski
Klimaty Obcy, Diuna, Seria Hyperion, Ender http://twoj-ksiegowy.com.pl/chcesz-juz-zaloz yc-wlasna/

IP i czas połączenia logowane. [21602226]
[05.05.2015] 00:31
malinin1
dorwałem baardzo ciekawą książkę, z lat 50 ubiegłego wieku...polską, mimo pewnych, od czasu do czasu archaizmów tak naprawdę czytałem ją pełnym tchem a potem całą resztę tryptyku, napiszę tylko autorów: Krzysztof Boruń i Andrzej Trepka, powaga , ci panowie kasują dzisiejszych autorów S-F na głowę a biorąc pd uwagę czasy kiedy to pisali , kiedy jeszcze nic nie wyleciało w przestrzeń kosmiczną z naszej planety to po prostu masakra, czasem smutno mi że, żeby zagłębić się w dobre s-f trzeba sięgać do przeszłości bo teraz głównie łubudubu z laserami i statkami kosmicznymi poruszającymi się po kosmosie jak samochody na ulicy a amerykanie i tak najlepsi jakkolwiek by się w przyszłości nie nazywali

IP i czas połączenia logowane. [21754190]
[21.06.2015] 20:31
xeelee
malinin1 (15.05.2015.05 00:31):
dorwałem baardzo ciekawą książkę, z lat 50 ubiegłego wieku...polską, mimo pewnych, od czasu do czasu archaizmów tak naprawdę czytałem ją pełnym tchem a potem całą resztę tryptyku, napiszę tylko autorów: Krzysztof Boruń i Andrzej Trepka, powaga , ci panowie kasują dzisiejszych autorów S-F na głowę a biorąc pd uwagę czasy kiedy to pisali , kiedy jeszcze nic nie wyleciało w przestrzeń kosmiczną z naszej planety to po prostu masakra, czasem smutno mi że, żeby zagłębić się w dobre s-f trzeba sięgać do przeszłości bo teraz głównie łubudubu z laserami i statkami kosmicznymi poruszającymi się po kosmosie jak samochody na ulicy a amerykanie i tak najlepsi jakkolwiek by się w przyszłości nie nazywali

No tak, tylko że w dzisiejszych czasach taka fabuła jak w tej książce raczej nikogo nie porwie, bo to już było. Dlatego autorzy sięgają nieraz po bardzo odważne teorie i hipotezy naukowe, przez co efekt jest naprawdę spektakularny. To co napisałeś nieco pasuje do cyklu Star Carrier który ostatnio czytałem, ale ja bym tak tego nie określił. Co prawda tam są lasery, statki kosmiczne i wojny, a podróż do układu odległego o kilkanaście lat świetlnych zajmuje kilkanaście godzin, ale w dalszym ciągu jest to bardzo dobra, wciągająca, a przede wszystkim twarda fantastyka naukowa z rozmachem, gdzie wszystkie te teorie i nowinki techniczne są bardzo dobrze i logicznie wytłumaczone. Kiedyś przeczytałem Odyseje kosmiczną i myślałem że już lepszej książki nie przeczytam. Tymczasem później czytywałem o wiele lepsze książki. Obecnie nie wyobrażam sobie żeby akcja ograniczała się wyłącznie do układu słonecznego i rozgrywała się przez kilka, naście lub dziesiąt lat.

IP i czas połączenia logowane. [21827334]
[01.07.2015] 01:15
malinin1
xeelee (15.06.2015.21 20:31):
malinin1 (15.05.2015.05 00:31):

No tak, tylko że w dzisiejszych czasach taka fabuła jak w tej książce raczej nikogo nie porwie, bo to już było. Dlatego autorzy sięgają nieraz po bardzo odważne teorie i hipotezy naukowe, przez co efekt jest naprawdę spektakularny. To co napisałeś nieco pasuje do cyklu Star Carrier który ostatnio czytałem, ale ja bym tak tego nie określił. Co prawda tam są lasery, statki kosmiczne i wojny, a podróż do układu odległego o kilkanaście lat świetlnych zajmuje kilkanaście godzin, ale w dalszym ciągu jest to bardzo dobra, wciągająca, a przede wszystkim twarda fantastyka naukowa z rozmachem, gdzie wszystkie te teorie i nowinki techniczne są bardzo dobrze i logicznie wytłumaczone. Kiedyś przeczytałem Odyseje kosmiczną i myślałem że już lepszej książki nie przeczytam. Tymczasem później czytywałem o wiele lepsze książki. Obecnie nie wyobrażam sobie żeby akcja ograniczała się wyłącznie do układu słonecznego i rozgrywała się przez kilka, naście lub dziesiąt lat.

no Wiesz pisarze amerykańscy mają dryg do pisania książek które dobrze się czyta ale nie specjalnie wnoszą do gatunku a raczej rozmiękczają czy nawet odświeżają powielokroć odświeżane kotlety ale w pięknej formie co na przykład brakuje wielu rodzimym pisarzom, znajdę Star kariera osądzę i napiszę co myślę oki teraz czytam odysey one i na jej podstawie między innymi napisałem to co napisałem, jeszcze napomknę o latach, podoba mi się w książkach SF właśnie relatywizm czasowy podróży w kosmosie, Amerykanie wymyślają właśnie jak w star treku różne możliwości brykania w tą i nazat żeby było więcej i bardziej

IP i czas połączenia logowane. [21847247]
[20.08.2015] 19:39
dzbanek54321
Seria Oś czasu Johna Birminghama, W martwym terenie Davida Webera W to trzeba zagrać:
http://matoria.meximas.com/

IP i czas połączenia logowane. [21931010]
[20.09.2015] 12:40
aquilla 303
Jeśli mam być szczery to książki z cyklu Przestrzeń Objawienia oraz Xeelee Sequence biją na głowę wszystko co określane jest jako fantastyka naukowa. Wobec nich nieźle wypadają również cykle Odyseja Czasu oraz Odyseja kosmiczna. Wiadomo że każdy ma swoje zdanie, i wymieniać będziecie takie klasyki jak Diuna, Fundacja, Ender, itp. Ale dlaczego twiedzę że właśnie te książki są najlepsze? Bo to jest właśnie kwintesencja fantastyki naukowej. Wielu traktuje jako szczególne zalety wśród książek takie cechy jak: brawurowa akcja, ciekawe osobowości, ciekawie ukazane wątki społeczne, filozoficzne, itp. Jednak w książkach które wymieniłem na początku można znaleźć elementy, które ciążko znaleźć w innych, tzn. KOSMICZNY ROZMACH rozciągający się na miliony lat świetlnych i wiele megalat (jak to zostało określone w "Pierścieniu" Baxtera). Tam są podejmowane wątki, które są powiązane z wydarzeniami dziejącymi się wiele milardów lat wcześniej, często ma początku istnienia wszczeświata (mały artykuł o Xeelee http://www.racjonalista.pl/forum.php/s ,628200), sięgające równiez wiele milionów lat w przyszłość. Do tego dochodzą bardzo ciekawe pomysły, niespotykane nigdzie indziej, dbałość o zgodność z nauką, wielowątkowość. Takie książki nie można okreslić inaczej jak spektakularne. Jak ktoś zna więcej takich to piszcie o nich.

IP i czas połączenia logowane. [21976439]
[01.11.2015] 20:30
uuuuuubik
1: Ubik Autor: Philip K. Dick -dziwię się że nikt nie zrobił ekranizacji.
2:Nowy wspaniały świat-Aldous Huxley - książka z lat 30 XX wieku nie którymi myślami wybiega poza swoja epokę a nie które rzeczy potrafią śmieszyć

IP i czas połączenia logowane. [22043313]
[07.11.2015] 10:41
aquilla 3030
Ostatnio czytałem ksiązki z cyklu Dominium Solarne Kołodziejczyka. Zaczęło się banalnie: walka z obcym najeźdźcą, wątki społeczne, etc. Jednak później dostrzegłem dużo bardziej wyrafinowany styl. Bardzo przypomina mi to cykl przestrzeń objawienia Reynoldsa (co prawda nie ten sam rozmach, ale książki bardzo dobre). Były to jedne z najlepszych książek jakie czytałem. Szkoda że autor nie pokusił się o rozbudowanie cyklu.

IP i czas połączenia logowane. [22052088]
[27.11.2015] 08:28
Matyn
Jak dla mnie najlepsza książką jaka ostatnio przeczytałam to "Miecz lata" Ricka Riordana - fabuła, narracja genialna - nie mogłam się oderwać Teraz czekam na premierę - Greccy herosi według Percy'ego Jacksona - grudzień zapowiada się cudowanie

IP i czas połączenia logowane. [22082673]
[10.06.2016] 23:22
wojtek1415
diuna, gra endera, hyperion, wojna światów, łowca snów

IP i czas połączenia logowane. [22341273]
[25.06.2016] 11:08
dizzy3
Moim ulubionym cyklem SF jest Metro Dymitry Glukhovskyego http://www.taniaksiazka.pl/autor/dmitry-gluk hovsky/

IP i czas połączenia logowane. [22356397]
[29.08.2016] 12:07
Lady Canterbury
1) "Opowieści o pilocie Pirxie"
2) Stanisław Lem
3) Po prostu opowiadania si-fi, połączone z fantastyką
4) Książka i dla dzieci, i rodziców. Jak się czyta ją będąc dzieckiem na się ogromną frajdę, a jak się jest już dorosłym, to dostrzega się to "drugie dno".

IP i czas połączenia logowane. [22427037]

» Odpowiedz na ten temat