o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Polonia, czyli Polacy poza granicami kraju
 » Odpowiedz na ten temat

Pracodawca z Niemiec nie wypłacił mi pieniędzy!!!

[18.11.2011] 14:54
Domczyk
Pracowalem u niemca 3 mies na budowie.
Dom wyrosl jak po deszczu kosztem taniej sily roboczej z Polski i Rumuni pracujacej srednio po 11 godz. dziennie. Za 2 ostatnie mies. pracodawca stwierdzil ze nie ma pieniedzy i mamy wracac do siebie a on odezwie sie do kazdego z osobna gdy gotowka naplynie. W jaki sposob prawnie moge rozwiazac ten problem. Mam Umowe o Prace !

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[18.11.2011] 15:36
Domczyk
Polki w tym przodują buahahahaha czytać Polaki!!! Polskie kobiety: Oto żony dla Albańczyków i Hindusów. Albańczyk, Hindus lub Pakistańczyk dociera ukryty w kontenerze do Wielkiej Brytanii. A następnie idzie poszukać jakiejś Polki. Jednym z celów postawionych sobie przez nowy rząd Zjednoczonego Królestwa jest powstrzymanie fali nielegalnej imigracji na Wyspy. Działania brytyjskich służb skoncentrowały się najpierw na likwidacji procederu fikcyjnych małżeństw zawieranych przez imigrantów z obywatelkami UE. Jak się okazało, skala zjawiska jest ogromna. Fikcyjne małżeństwa są obecnie główną metodą legalizacji pobytu imigranta i najłatwiejszą. Na skutek napływu do Wielkiej Brytanii setek tysięcy obywateli nowych państw UE (głównie z Polski) organizująca fikcyjne śluby albańska mafia bez trudu odnajduje kobiety gotowe za parę tysięcy funtów poślubić mężczyznę z kontenera. Należy podkreślić, iż termin "fikcyjne małżeństwo" nie jest zbyt trafny. Owszem, żenią się osoby w ogóle się nie znające ale w sensie prawnym ślub jest jak najbardziej prawdziwy i rodzi realne konsekwencje. Wiele Polek skuszonych wizją łatwych pieniędzy popada w poważne kłopoty, gdy ma już męża Albańczyka lub Hindusa a ten nie płaci za ślub i znika bez śladu oraz bez podpisania papierów rozwodowych Brytyjska policja oraz urzędnicy imigracyjni są bardzo zdeterminowani, ale nie mają jednak prostego zadania. Wiadomo, że wiele ślubów zawieranych np. pomiędzy Polakami i Hindusami jest fikcyjnych. Gdy jednak dochodzi do zatrzymań nowożeńcy i ich rodziny zawsze przedstawiają sprawę jak rodzinną tragedię: Może inni to robią dla pieniędzy, ale my się naprawdę kochamy! Funkcjonariuszom w takich wypadkach pozostaje tylko wszczęcie żmudnego śledztwa, które faktycznie może nie przynieść efektu bowiem zamiłowanie Polek do śniadych panów jest przecież powszechnie znane.

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [19042754]
[18.11.2011] 15:39
Domczyk
Dlaczego podszywasz sie pod mojego nicka ??

IP i czas połączenia logowane. [19042761]
[18.11.2011] 21:22
asash
niemcy sa madrzy tylko w gebe, ogolnie to tchorze jakich malo w europie.
odwiedz goscia z paroma kolesiami z bejzbolem w rece - zobaczysz jak szybko sku..syn spadnie na ziemie ze strachu.
oni sa daremni i wykozystuja

IP i czas połączenia logowane. [19043944]
[19.11.2011] 09:09
sasz
Holandia jest krajem ludzi uczciwych.
Holendrzy to zetelni ludzie nie to co niemcy ktorzy rzadza swoja gospodarka skupiajac sie na wyzysku i oszustwie.

IP i czas połączenia logowane. [19045110]
[18.08.2017] 14:30
[19.11.2011] 11:36
uszip
Jesli masz Arbeitsvertrag czyli Umowe o Prace bez wzgledu na wykonywana czynnosc oraz potwierdzenie ze na twoje Konto w ostatnim czasie nie zostala przeleana zadna z powyzszych kwot, spokojnie mozesz udac sie z tym do kazdego Sadu Pracy czyli Arbeitsgerichtu w danej miejscowosci i zadac od uczciwego Niemca pracodawcy zwrotu naleznej kwoty, odszkodowania w postaci procentu naliczen. Spokojnie masz wygrana sprawe.
Znam to z autopsji uczciwosci Niemiec ktorzy zeruja na Polakach wylacznie.

IP i czas połączenia logowane. [19045483]
[19.11.2011] 15:23
Gomix
Pokolenie Polakow do lat 90tych u.st. bylo wychowane na calkiem innych realniach nizeli niemcy. Polak jest cwany, chamski lecz zarazem bardzo zaradny zyciowo w trudnych sytuacjach swojego zycia. Niemiec natomiast jest mily, szczery lecz to tylko pozor!!
Niemiecki system wyrobil w swoim spoleczenstwie to iz sa ludzmi niezaradnymi i potrafia tylko czerpac zyski z konta kasy miejskiej. W sytuacjach gdzie trzeba zadebiutowac umyslowo wiekszosc z nich okazuje sie byc zerem za to swietnie wychodza im inne rzeczy. Gomix tylko jeden. Reszta to mierni podszywacze.

IP i czas połączenia logowane. [19046163]
[19.11.2011] 22:45
sołtys
Gomix (11.11.19 15:23):
Pokolenie Polakow do lat 90tych u.st. bylo wychowane na calkiem innych realniach nizeli niemcy. Polak jest cwany, chamski lecz zarazem bardzo zaradny zyciowo w trudnych sytuacjach swojego zycia. Niemiec natomiast jest mily, szczery lecz to tylko pozor!!
Niemiecki system wyrobil w swoim spoleczenstwie to iz sa ludzmi niezaradnymi i potrafia tylko czerpac zyski z konta kasy miejskiej. W sytuacjach gdzie trzeba zadebiutowac umyslowo wiekszosc z nich okazuje sie byc zerem za to swietnie wychodza im inne rzeczy.
Polak z Polski zawsze sobie da rade Polak z Niemiec juz nie.

IP i czas połączenia logowane. [19048132]
[08.04.2013] 16:19
bbbbkkk
pracodawca kontaktuje się ze mną tylko drogą email praca dotyczy niemiec na budowie chce zebym mu zeskanował dowud i reszte papierów co wy na to prosze o odpowiedz

IP i czas połączenia logowane. [20392938]
[03.12.2013] 11:24
zbyszek budowa
Mam podobny problem: pracowałem u niemieckiego pracodawcy na budowie, podpisaliśmy umowę, ale niestety nie zostały mi wypłacone pieniądze. Z tym, że ja byłem nieco mądrzejszy, ponieważ jak po pierwszym miesiącu pracy nie pojawiły się pieniądze na koncie, to z niej po prostu zrezygnowałem. Moje pytanie brzmi: co dalej? wiem, że skoro mam umowę podpisaną to mogę się starać o odzyskanie należności z Niemiec. Tylko gdzie mam się udać i co zrobic?

IP i czas połączenia logowane. [20897151]
[11.12.2013] 18:04
elefant7
zbyszek budowa (13.12.03 11:24):
Mam podobny problem: pracowałem u niemieckiego pracodawcy na budowie, podpisaliśmy umowę, ale niestety nie zostały mi wypłacone pieniądze. Z tym, że ja byłem nieco mądrzejszy, ponieważ jak po pierwszym miesiącu pracy nie pojawiły się pieniądze na koncie, to z niej po prostu zrezygnowałem. Moje pytanie brzmi: co dalej? wiem, że skoro mam umowę podpisaną to mogę się starać o odzyskanie należności z Niemiec. Tylko gdzie mam się udać i co zrobic?

Arbeitsgericht w danej miejscowosc,tam ci powiedzą co masz robic

IP i czas połączenia logowane. [20914667]
[11.12.2013] 18:11
elefant7
uszip (11.11.19 11:36):
Jesli masz Arbeitsvertrag czyli Umowe o Prace bez wzgledu na wykonywana czynnosc oraz potwierdzenie ze na twoje Konto w ostatnim czasie nie zostala przeleana zadna z powyzszych kwot, spokojnie mozesz udac sie z tym do kazdego Sadu Pracy czyli Arbeitsgerichtu w danej miejscowosci i zadac od uczciwego Niemca pracodawcy zwrotu naleznej kwoty, odszkodowania w postaci procentu naliczen.
Spokojnie masz wygrana sprawe.
Znam to z autopsji uczciwosci Niemiec ktorzy zeruja na Polakach wylacznie.

a co ma zrobic Polak któremu polski pracodawca w Polsce nie wypłacił pieniedzy, znam to z autopsji uczciwosci Polaków którzy żerują na swoich rodakach wyłącznie

IP i czas połączenia logowane. [20914672]
[29.12.2013] 15:01
wojtek0987
elefant7 (13.12.11 18:04):

Ja swoją sprawe o niewypłacalnośc rozwiązałem w kraju, tzn wynająłem biuro prawne Odzyskaj Wierzytelności z Krakowa. Pan Grzegorz zajął się wszystkim. Może gdybym miał jakiekolwiek pojęcie o prawie niemieckim zaczął bym coś na własną rekę kombinować.

IP i czas połączenia logowane. [20949269]
[08.02.2014] 11:22
Radosław
Polak dobrowolnie pracujący dla Niemca nie tylko upadla samego siebie, ale w dodatku przynosi wstyd innym Polakom. Jest człowiekiem bez honoru. Czym gorzej jest tam traktowany, tym więcej, na co zasługuje, mu się dostaje. Czyli, paradoksalnie, gorszy Niemiec to sprawiedliwszy Niemiec.

IP i czas połączenia logowane. [21031205]
[18.02.2014] 13:49
Łukasz73
Radosław (14.02.08 11:22):
Polak dobrowolnie pracujący dla Niemca nie tylko upadla samego siebie, ale w dodatku przynosi wstyd innym Polakom. Jest człowiekiem bez honoru. Czym gorzej jest tam traktowany, tym więcej, na co zasługuje, mu się dostaje. Czyli, paradoksalnie, gorszy Niemiec to sprawiedliwszy Niemiec.

To ja chcę się dobrowolnie upadlać nawet od jutra!Chcę przynosić wstyd innym Polakom 10 h dziennie.Chcę też dostawać to na co zasługuję.

IP i czas połączenia logowane. [21049558]
[18.02.2014] 16:10
bobiga
Nie wypłacił ci, ponieważ pomyślał sobie, że go nie podasz do sądu. Nie podasz, ponieważ liczysz na pracę u niego w przyszłości i po drugie jesteś cudzoziemcem. Jeśli masz umowę, to poproś go jeszcze raz grzecznie o wypłatę i daj mu dwa tygodnie czasu. Jeżeli do tej pory nie wywiąże się z obowiązku, to go podaj do sądu. Sprawę wygrasz na pewno. Pomówmy dla odmiany o czymś interesującym.

IP i czas połączenia logowane. [21049791]
[28.02.2014] 13:59
oko
sasz (11.11.19 09:09):
Holandia jest krajem ludzi uczciwych.
Holendrzy to zetelni ludzie nie to co niemcy ktorzy rzadza swoja gospodarka skupiajac sie na wyzysku i oszustwie.

Są tak zetelni jak Twoja ortografia.

IP i czas połączenia logowane. [21067898]
[17.03.2014] 20:59
asia75
wojtek0987 (13.12.2013.29 15:01):

Ja swoją sprawe o niewypłacalnośc rozwiązałem w kraju, tzn wynająłem biuro prawne Odzyskaj Wierzytelności z Krakowa. Pan Grzegorz zajął się wszystkim. Może gdybym miał jakiekolwiek pojęcie o prawie niemieckim zaczął bym coś na własną rekę kombinować.

Witam!
Mój mąż ma podobną sprawe ,miał już dwie sprawy w sądzie pracy w niemczech pracodawca niemiecki zadeklarował w sądzie że bedzie płacić w ratach ale niestety nie dotrzymał słowa . Z sądu przysłali cały protokół tej sprawy. Teraz już mąż wszelkich roszczeń musi starac się na własną rękę albo komornik lub windykacja.Proszę Cię czy taka firma windykacyjna ściągnie całe wynadrodzenie i ile biorą za taką sprawę? Jeśli byś mógł to proszę o pomoc w tej sprawie.Pozdrawiam,

IP i czas połączenia logowane. [21094383]
[29.12.2014] 14:03
sylwek25
witam mam problem pracowałem u niemieckiego pracodawcy i mi nie wypłacił z ostatniego miesiaca pieniędzy czekałem 6 miesięcy i polak który mi załatwił ta prace pisał do mnie ze niemiec odbił mi za ubrania które mi niemiec dał z jego logo firmy znaczy 2 koszulki płacił 10 euro za godzinę miałem przepracowanych godzin 121,5 i nie wiem jak je odzyskac nie znam za bardzo jezyka i nie wiem co zrobic praca była legalna

IP i czas połączenia logowane. [21528812]
[05.01.2015] 12:13
Hendrix
Witam,
po wielu wyjazdach do pracy za granicę spotkał mnie też ten problem...
Firma Eker schweisstechnik gmbH z Worms wisi mi za listopad 650 euro.
Po wielu listach i telefonach ( szefa, TURKA ciągle nie ma ) dostałem w piątek odpowiedź, że dostałem 700 euro, a zarobiłem niby tylko 644, więc dostałem 0 56 euro za dużo...!!! Ja zarobiłem 1050, a dostałem zaliczki tylko 200 euro!!! Rżną mnie w żywe oczy i chce okraść s@@@syn turecki!!! Dałem mu czas do środy na przelanie pieniędzy, a potem ruszam z pisaniem...
Dobrze, że trafiłem na tą stronę, bo znalazłem dodatkowy namiar na Arbeitsgericht ..., może nasza Ambasada w Berlinie też pomoże, a może naziści z okolicy będą sobie chcieli zrobić rekonesans...

IP i czas połączenia logowane. [21541436]
[05.01.2015] 12:15
Hendrix
Witam,
po wielu wyjazdach do pracy za granicę spotkał mnie też ten problem...
Firma Eker schweisstechnik gmbH z Worms wisi mi za listopad 650 euro.
Po wielu listach i telefonach ( szefa, TURKA ciągle nie ma ) dostałem w piątek odpowiedź, że dostałem 700 euro, a zarobiłem niby tylko 644, więc dostałem 0 56 euro za dużo...!!! Ja zarobiłem 1050, a dostałem zaliczki tylko 200 euro!!! Rżną mnie w żywe oczy i chce okraść s@@@syn turecki!!! Dałem mu czas do środy, a potem ruszam z pisaniem...
Dobrze, że trafiłem na tą stronę, bo znalazłem dodatkowy namiar na Arbeitsgericht ..., może nasza Ambasada w Berlinie też pomoże, a może naziści z okolicy będą sobie chcieli zrobić rekonesans...

IP i czas połączenia logowane. [21541440]
[09.01.2015] 20:49
Hendrix
Sroda mineła, dzisiaj jest piątek...
Od wczoraj intensywnie pracuję...
Wysłałem kilkadziesiąt listów.
Pierwszy list wysłałem do tego złodzieja turka z Eker schweisstechnik GmbH z Worms...Przekląłem złodzieja!!!
Policja finansowa, Inspekcja pracy, Urząd skarbowy, Meyer werft, JHK, firmy windykacyjne, prawnicy, gazety, oczywiście wszystko Niemieckie.
Wysłałem też sądowy nakaz zapłaty!
Jak się bawić, to się bawić..., niech ta turecka szmata wie, że tak się nie robi...
Jak mu zrobią kontrole w firmie, to coś na pewno znajdą. Może to nie jest jego pierwszy numer, a jak znajdą, to dupa turka zimna...
Napisałem do firm dla których pracuje , jak łamie przepisy w nadziei na zerwanie z nim kontraktu...
Dzisiaj zrobiłem taki ładny filmik z mojego listu do turka ze zdjęciami na temat tego, jak go kocham....
Podaję linka>
Jeżeli ktoś usunie tego linka, to trzeba wpisać w wyszukiwarce nazwę tej firmy i przełaczyć na filmy,i tam już jest...
Czy ktoś ma kontakt z nazistami w okolic Worms???

IP i czas połączenia logowane. [21550833]
[11.01.2015] 21:09
skol-tech@wp.pl
Masz problem z odzyskaniem pieniedzy lub zostales zwolniony z Pracy w trybie natychmiastowym bez przyczyny?
Napisz i opowiedz nam swoj problem!
skol-tech@wp.pl

IP i czas połączenia logowane. [21554978]
[11.01.2015] 21:12
skol-tech@wp.pl
asia75 (14.03.2014.17 20:59):
wojtek0987 (13.12.2013.29 15:01):

Witam!
Mój mąż ma podobną sprawe ,miał już dwie sprawy w sądzie pracy w niemczech pracodawca niemiecki zadeklarował w sądzie że bedzie płacić w ratach ale niestety nie dotrzymał słowa . Z sądu przysłali cały protokół tej sprawy. Teraz już mąż wszelkich roszczeń musi starac się na własną rękę albo komornik lub windykacja.Proszę Cię czy taka firma windykacyjna ściągnie całe wynadrodzenie i ile biorą za taką sprawę? Jeśli byś mógł to proszę o pomoc w tej sprawie.Pozdrawiam,

Witam
Firma windykacyjna po postanowieniu Sadowym ma mozliwosc sciagania pieniedzy doliczajac swoja prowizje temu ktory ma zaplacic.
Panstwa to nie obciaza.
pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [21554982]
[31.01.2015] 13:09
piotr_wwww
Tak się właśnie postępuje niestety z polakami tam właśnie za granicą ehh mnie też pracodawca wykiwał pomimo moich interwencji w biurze nic to nie dało z tego względu, że telefon milczał a ja zwykły szary człowiek szara masa nie mogłem nic na to niestety poradzić i po prostu jakoś tak mi kasa przepadła

IP i czas połączenia logowane. [21593611]
[05.02.2015] 21:49
Hendrix
skol-tech@wp.pl (15.01.2015.11 21:09):
Masz problem z odzyskaniem pieniędzy lub zostales zwolniony z Pracy w trybie natychmiastowym bez przyczyny?
Napisz i opowiedz nam swój problem!
skol-tech@wp.pl

Ciąg dalszy walki o moje pieniądze...
Znalazłem w Berlinie prawnika, który zajął się moją sprawą.
Podpisałem mu pełnomocnictwo i od 23.01.2015 oficjalnie mnie
reprezentuje. Wysłał do firmy Eker pismo z nakazem zapłaty do jutra, czyli 06.01. Jeżeli do tego terminu nie zapłacą, to wnosi sprawę do sądu bez ich powiadamiania i obciąży ich kosztami postępowania. Odsetki lecą już od 23.01.
Może będę wiedział w poniedziałek co dalej...

IP i czas połączenia logowane. [21603151]
[28.03.2015] 21:38
SKOL-TECH
www.skol-tech.manifo.com
Polskie Biuro Doradctwa&Posrednictwa w Niemczech
Zapraszamy!
skol-tech@wp.pl

IP i czas połączenia logowane. [21692591]
[05.08.2016] 11:33
coverdale
Miałem podobny problem kiedyś przy poprzedniej pracy, odsyłam do tego artykułu, jest świetne opisane postępowanie w takich przypadkach: http://strefa-biznesu.com/jak-odzyskac-pieni adze-pracodawcy/

IP i czas połączenia logowane. [22403713]
[26.10.2016] 21:26
prmokuss
Niestety takich oszustów nie brakuje. Mój brat tez miał podobny problem. Jeśli czeka was rozprawa sadowa i potrzebujecie pomocy tłumacza przysięgłego to warto skorzsytac z usług tej firmy http://tlumaczeniabydgoszcz.com.pl. W takich sprawach precyzyjne tłumaczenie jest bardzo ważne.

IP i czas połączenia logowane. [22494420]
[01.12.2016] 12:00
diridari
Hendrix (15.02.2015.05 21:49):
skol-tech@wp.pl (15.01.2015.11 21:09):
Masz problem z odzyskaniem pieniędzy lub zostales zwolniony z Pracy w trybie natychmiastowym bez przyczyny?
Napisz i opowiedz nam swój problem!
skol-tech@wp.pl

Ciąg dalszy walki o moje pieniądze...
Znalazłem w Berlinie prawnika, który zajął się moją sprawą.
Podpisałem mu pełnomocnictwo i od 23.01.2015 oficjalnie mnie
reprezentuje. Wysłał do firmy Eker pismo z nakazem zapłaty do jutra, czyli 06.01. Jeżeli do tego terminu nie zapłacą, to wnosi sprawę do sądu bez ich powiadamiania i obciąży ich kosztami postępowania. Odsetki lecą już od 23.01.
Może będę wiedział w poniedziałek co dalej...

podaj namiar na tego prawnika

IP i czas połączenia logowane. [22540092]
[20.04.2017] 09:32
Propolak
Ten pracodawca to polak, bo w Polsce to normalne. Niemcy tego nie robia.

IP i czas połączenia logowane. [22713945]

» Odpowiedz na ten temat