o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Czy wiecie coś na temat...
 » Odpowiedz na ten temat

Wybielanie zębów

1 «   28 29 30 31 32   » 99 Strony tematu:
[31.12.2009] 04:35
Trident
Witam Pani Agnieszko. Małe streszczenie poruszonych problemów

Jeśli chodzi o piaskowanie jestem raczej przeciwnikiem. Najlepiej wyobrazić sobie metodę działania. Podczas piaskowania, drobiny "piasku" są wyrzucane z piaskarki pod duzym ciśnieniem, więc z założenia jest to zabieg mechaniczny przy którym uszkadzane są pryzmaty szkliwa "na ślepo" nie ma w nim żadnych przemyśleń , więc tym samym poza osadem uszkadzane jest szkliwo. Natomiast podczas wybielanie demineralizacja zachodzi w sposób chemiczny, tym samym logiczne jest, że remineralizacja przy zastosowaniu odpowiednich preparatów oraz przy dostępie minerałow ze śliny, nastapi jakby samoistnie. Wskazaniem dla mnie do piaskowania ( czyli usuwania osadu nie kamienia ! ) są z reguły stłoczone,zrotowane zęby, gdzie w przestrzenie międzyzębowe nie będzie w stanie wejść skaler i usunąć kamień z osadem ultradźwiękami ( oczywiscie ten zabieg też szczególnie przy nieumięjętnej pracy uszkadza szkliwo, ale jest niezbędny, gdyż kamień niestety powoduje wiele ...nazwijmy to powikłań w przyzębiu ).

Co od usunięcia osadu z kawy przez piaskowanie, można włożyć to między bajki, może z kawy wypitej w ostatnim tygodniu Zeby rzeczywiście po skalingu/piaskowaniu są teoretycznie bielsze, ale wiąże się to z usunięciem poza kamieniem i osadem jeszcze zwykego nalotu/płytki na zębach, ale efekt do ...3 dni

Co do szczoteczek elektrycznych ... moim skromnym zdaniem, można je stosować ...czasem. Prawidłowa higiena to kolejno: nikta , szczoteczka o średniej twardości, płyn do płukania. Oczywiście ważna jest technika, gdyż za równo zwykłą jak i elektryczną szczoteczką można uszkodzić dziąsła i zęby(!). Sam powiedzmy na 7 dni używam zwykłej szczoteczki cały czas ( czyli 2-3 razy dziennie ), a dodatkowo 2-3 razy na tydzień elektrycznej, do usunięcia osadu z powierzchni językowej zębów trzonowych, gdzie często mam wrażenie pozostałości delikatnego osadu. Oczywiście jest to sprawa indywidualna.

Pozdrawiam
lek.dent. Dominik Woźniak
www.trident.krakow.pl

Agnes9-87 (09.12.30 17:45):

Niestety musze przyznać rację Panu doktorowi, ja pół roku temu wybielałam zęby nakładkami, zęby mnie nie bolały ale dziąsła strasznie były poparzone, jakoś to przetrwałam, wszyscy zwracają uwagę na biel moich zębów, ale szczerze mówiąc ja nie widze różnicy między moimi zębami a zębami mojej koleżanki która wybielała paskami Crest. Na dodatek jak pisałam wcześniej zęby wybieliły mi się nierównomiernie, musiałam je wyrównywać. Teraz miałam je dobielać ale nie wiem czy się odważe. Mam jednak pytanie do Pana doktora odnośnie piaskowania, gdyż dużo na ten temat czytałam, jakie jest Pana zdanie co do tego zabiegu? Głosy są podzielone, mi moja dentystka proponowała teraz ten zabieg, żeby przywrócić biel i usunać osad z kawy czy herbaty, natomiast mojej koleżance jej stomatolog odradzał piaskowanie gdyż jak twierdził rysuje on szkliwo, czy to prawda??? Może mi Pan to wyjaśnić, bo nie wiem komu mam wierzyć.Chcialabym się też spytać czy na prawde szczoteczki elektryczne lepiej usuwają osad czy to tylko kolejny chwyt marketingowy? Z góry dziękuje za odpowiedz.

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [16021500]
[31.12.2009] 14:12
Agnes9-87
Dziękuje bardzo za odpowiedz, skoro Pan tak mówi ty mysle, że dam sobie spokój z tym piaskowaniem, bo nie chce sobie szkliwa zniszczyć. Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie biżuterii nazębnej, czy przy jej "nakładaniu" też uszkadza się szkliwo, pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [16022875]
[01.01.2010] 13:56
Trident
Witam

Wracając jeszcze na chwilę do piaskowania. Zamiast piaskarki stomatolog może użyć szczoteczki na mikrosilnik z pastami polerującymi i jeśli został po skalingu osad, powinien bez problemów zostać usunięty , dodatkowo każdy zabieg skalingu wymaga użycia na koniec gumek do polerowania, co też świetnie usuwa osad.

Jeśli chodzi o biżuterię nazębna nie ma z nią większego problemu, gdyż zabieg polega na punktowym wytrawieniu szkliwa i naklejeniu biżuterii na materiale kompozytowym (podobny do tego z którego robi się wypełnienia). Jedynym czynnikiem "uszkadzającym" jest tu punktowe wytrawienie szkliwa, ale bez problemu ulega ono remineralizacji częściowo już podczas noszenia biżuterii. Większe powierzchnie są wytrawiane podczas zakładania zwykłych wypełnień, a bezpieczeństwo jak zawsze trzeba brać na tzw "zdrowy rozsądek" czyli nie zmieniać biżuterii w tym samym miejscu co miesiąc, tylko przy ew. wymianie zmienić też ząb, aby wcześniejszy mógł spokojnie zakończyć remineralizacji po usunięciu ozdoby.

Pozdrawiam
http://www.wybielanie-zebow-krakow.pl

Agnes9-87 (09.12.31 14:12):
Dziękuje bardzo za odpowiedz, skoro Pan tak mówi ty mysle, że dam sobie spokój z tym piaskowaniem, bo nie chce sobie szkliwa zniszczyć. Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie biżuterii nazębnej, czy przy jej \"nakładaniu\" też uszkadza się szkliwo, pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [16027559]
[01.01.2010] 15:29
Agnes9-87
Trident (10.01.01 13:56):
Witam

Wracając jeszcze na chwilę do piaskowania. Zamiast piaskarki stomatolog może użyć szczoteczki na mikrosilnik z pastami polerującymi i jeśli został po skalingu osad, powinien bez problemów zostać usunięty , dodatkowo każdy zabieg skalingu wymaga użycia na koniec gumek do polerowania, co też świetnie usuwa osad.

Jeśli chodzi o biżuterię nazębna nie ma z nią większego problemu, gdyż zabieg polega na punktowym wytrawieniu szkliwa i naklejeniu biżuterii na materiale kompozytowym (podobny do tego z którego robi się wypełnienia). Jedynym czynnikiem \"uszkadzającym\" jest tu punktowe wytrawienie szkliwa, ale bez problemu ulega ono remineralizacji częściowo już podczas noszenia biżuterii. Większe powierzchnie są wytrawiane podczas zakładania zwykłych wypełnień, a bezpieczeństwo jak zawsze trzeba brać na tzw \"zdrowy rozsądek\" czyli nie zmieniać biżuterii w tym samym miejscu co miesiąc, tylko przy ew. wymianie zmienić też ząb, aby wcześniejszy mógł spokojnie zakończyć remineralizacji po usunięciu ozdoby.

Pozdrawiam
http://www.wybielanie-zebow-krakow.pl

Bardzo dziękuje za informacje

IP i czas połączenia logowane. [16027955]
[01.01.2010] 22:19
iziiolka
Moje zęby nie są białe od urodzenia. Niestety wina genetyczna czy coś w tym rodzaju. Panie doktorze czy da to sie usunąć jakimiś tańszymi sposobami czy trzeba wybielać w gabinecie i czy to coś da ?? Jeśli tak to czy mógł by pan podać mi cenę ? z góry bardzo dziękuję

IP i czas połączenia logowane. [16029858]
[30.08.2014] 16:11
[02.01.2010] 11:46
Trident
Witam

Niestety z opisu, który Pani podała nie jestem w stanie nic sensownego napisać ... Z doświadczenia różnie bywa z opisami "mam ciemne zęby od urodzenia". od sytuacji, że pacjentowi tak się wydaje ( a związane jest to z paleniem papierosów, pepsi, kawą, czerwonym winem itp ), do przebarwień po antybiotykach, plam fluorowych lub innych uszkodzeń. W tym wypadku najlepiej byłoby gdybym mógł Panią zobaczyć w gabinecie ( konsultacje do wybielania są bezpłatne ) lub jeśli nie jest Pani z Krakowa lub okolic potrzebuje w miarę dobrego zdjęcia Pani zębów, nie będzie to niestety nawet wtedy konkretna odpowiedz bez badania i wywiadu lekarskiego, ale może coś będę mógł ocenić i podpowiedzieć.

W skrócie najczęściej spotykane przypadki z przebarwieniami/plamami na zębach.:
1. Po antybiotykoterapiach do 8 r.ż. bazujących na tetracyklinach w zależności w jakim wieku to się działo, powstają specyficzne przebarwienia na zębach ( 2-3 warstwowe ). W tych przypadkach zęby da się rozjaśnic ( niestey nie będzie to zazwyczaj 1 zabieg, ale około 2-4, a tym samym czaso-okres wyniesie 3-18 miesięcy ), ale mimo znaczącego efektu rozjaśnienia, warstwowość kolorystyczna pozostaje.
2. plamy fluorowe brunatne ponoć w teorii dają się wybielić ( przyznaje nie miałem takiego pacjenta, wiec opisze to co czytałem nie to co widziałem ) ,a teoria wygląda tak że dają sie wybielić, a w zasadzie jak w w/w przypadku rozjaśnić, przy czym zabiegi muszą być krótkie ze względu na dużą wrażliwość zębów, stąd jeśli to nie są duże plamy polecam stom. estetyczną i poprawienie wyglądu za pomocą wypełnienień nanokompozytowych.
3. białe przebarwienia fluorowe jak kropeczki, kreseczki, paseczki (bardzo częste, choć czasem widoczne dopiero po osuszeniu danego zęba) nie wybielają się, więc w grę wchodzi tylko stom. estetyczna jeśli komuś przeszkadzają wizualnie, ale nie ma do tego wskazań czysta estetyka.

E-mail do mnie znajdzie Pani na naszej stronie internetowej.

Pozdrawiam
lek. dent. Dominik Woźniak
www.trident.krakow.pl

iziiolka (10.01.01 22:19):
Moje zęby nie są białe od urodzenia. Niestety wina genetyczna czy coś w tym rodzaju. Panie doktorze czy da to sie usunąć jakimiś tańszymi sposobami czy trzeba wybielać w gabinecie i czy to coś da ?? Jeśli tak to czy mógł by pan podać mi cenę ? z góry bardzo dziękuję

IP i czas połączenia logowane. [16031471]
[02.01.2010] 21:08
magda mg
stomatolożka*** (08.06.06 13:43):
Witaj,
nie mam doświadczenia jeśli chodzi o te paski white strips. Ale musisz pamiętać o jednym, że fluor ma właściwości zażółcające, więc z pasty z fluorem lepiej zrezygnuj, bo Ci się kolor cofnie. Te pasty wybielające, które są dostępne w sklepach mają właściwości ścierne i delikatnie uszkadzają szkliwo, dlatego nie można używać ich non- stop. Ja swoim pacjentom daję po wybielaniu pastę Beyonda Pearl White- to jest chemiczna pasta lekko wybielająca i podtrzymująca efekt wybielania. Niestety, pasta ta dostępna jest z teo co wiem jedynie w gabinetah stomatologicznych. Ale zadzwoń do Beyonda, może uda Ci się u nich kupić.
Pozdrawiam
Gaaliyah (08.06.06 10:33):
Droga STOMATOLOżKO!
Mam pytanie, miałam wybielane zęby metodą wkładek na noc ( odcisk mojej szczęki zrobiono w gabinecie, na chyba 3-4 dni dostałam żel w strzykawce), efekt: taki sobie, zapłaciłam za to 800 zł, a szczerze przyznam nie stać mnie już na więcej takich wybryków finansowych ;-(
Zdecydowałam zakupić sobie paski wybielające White Stripes, stąd moje pytanie: jakiej pasty powinnam używać po kuracji z paskami?
Obecnie używam pasty Blend a Med i Sensodyne z Fluorem.

Z własnego doświadczenia mogę tylko dorzucić, że czasami nie warto wydawać tyle kasy na to gabinetowe wybielanie, może warto najpierw wypróbować wszystkich możliwości, a potem decydować się na taki wydatek, bo każdy ma takie zęby jakie ma i jednemu szybciej pomoże takie wybielenie, a innym w marnym stopniu ;-(

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź

jak to fluor ma właśiwości zażółcające??????- zawsze myslałam że wybielające

IP i czas połączenia logowane. [16034760]
[02.01.2010] 21:23
Trident
magda mg (10.01.02 21:08):

Witam, założyłem w końcu profil na forum, bo z tego co widzę bywam tu dosyć często

Pomine wcześniejsze tematy bo były juz omawiane z nowymi informacjami. Potwierdzam, że fluor w zbyt dużym stężeniu powoduje przebarwienie zębów w odcień koloru żółtego, dlatego np. profesjonalne preparaty do remineralizacji zębów po wybielaniu nie posiadają go w składzie, a dobre pasty wybielające w niskim stężeniu. Niestety fluor jest zdecydowanie przydatny w pastach do zębów, dlatego osobom, które wybielały zęby szczerze polecam używanie dobrych past jak Pearl White, gdzie skład jest dobrany "z głową". Pozdrawiam
www.trident.krakow.pl
Wybielanie zębów metodą Beyond.

IP i czas połączenia logowane. [16034834]
[03.01.2010] 12:15
Agnes9-87
Trident (10.01.02 21:23):
magda mg (10.01.02 21:08):

Witam, założyłem w końcu profil na forum, bo z tego co widzę bywam tu dosyć często

Pomine wcześniejsze tematy bo były juz omawiane z nowymi informacjami. Potwierdzam, że fluor w zbyt dużym stężeniu powoduje przebarwienie zębów w odcień koloru żółtego, dlatego np. profesjonalne preparaty do remineralizacji zębów po wybielaniu nie posiadają go w składzie, a dobre pasty wybielające w niskim stężeniu. Niestety fluor jest zdecydowanie przydatny w pastach do zębów, dlatego osobom, które wybielały zęby szczerze polecam używanie dobrych past jak Pearl White, gdzie skład jest dobrany \"z głową\".
Panie doktorze a czy można używać żelu elmex z fluorem wraz z pastą GC MI Paste Plus, bo nie wiem może ja też przesadzam z tym fluorem?? A czy sensodyne wybielająca jest dobra do podtrzymania efektu wybielania??

IP i czas połączenia logowane. [16037239]
[04.01.2010] 22:05
Trident
Witam

Na początek powinienem Panią spytać, dlaczego i jak często Pani używa obu preparatów ? Elmex żel ma b.duże stężenie fluoru, używamy go tylko w szczególnych przypadkach, z reguły 1 raz w tygodniu. W wielu krajach jest to środek na receptę !

Podaje link do szczegółowego opisu:
http://wwwpl.gaba.com/stomatolodzy/elmex_gel ee.html 1. Dla obu są konkretne wskazania
(podaje dane z ulotki,a od * komentarz)

- dla pacjentów z agresywną próchnicą oraz cierpiących z powodu utraty tkanek zęba w wyniku erozji i przyśpieszonego starcia zębów.

* agresywna próchnica to nie jest pojawienie się 1-2 ubytków na rok ... to raczej słaba higiena, ale pojawianie się nowych ubytków powiedzmy w czasie 2-4 tygodni i to z reguły na wielu zębach
* erozja - z reguły jest spodowana złą dieta ( "kwaśne" produkty ) połączoną m.in. ze złym sposobem i częstotliwością mycia zębów, wiec bez usunięcia przyczyny i tak nie ma większego sensu stosowanie w/w środków
* starcie zębów - j/w + zaburzenia czynnościowe, więc stosowanie tego preparatu jest tylko DODATKIEM nie usunie przyczyny, nie usunie uszkodzenia opóźni co najwyżej dalsze uszkodzenia.

- dla kobiet w ciąży
* niestety zmiany hormonalne mogą powodować odwapnienia zębów i tu jestem zdecydowanie za GC stosowanym częściej jako bezpiecznym środkiem niż za elmexem. GC MI Paste Plus posiada rzeczywiście składniki do remineralizacji nie tylko "uderzeniowe" dawki fluoru.

- w czasie i po leczeniu ortodontycznym.
* w czasie leczenia popieram oba, po raczej GC przez jakiś okres, ale to niech już ustala ortodonta

- dla pacjentów z nadkwasotą i refluksem żołądkowym.
* popieram oba preparaty, choć uzależniłbym to od intensywności schorzenia.

- Dla pacjentów z wysoką koncentrację płytki nazębnej i wysokim ryzykiem próchnicy.
* w zasadzie podłączają się pod punkt 1 z wysokim ryzykiem próchnicy, a duża koncentracja płytki nazębnej to po prostu brak odpowiedniej higieny.

Dlatego jeśli nie ma Pani w/w wskazań, myślę, ze lepiej wydać pieniążki na książkę lub wyjście do kina A co do zażółcenia zębów po w/w preparatach napisze, ze po żelu elmexu wcześniej czy później na pewno, a co do GC istnieje specjalna wersja tej pasty do stosowania po profesjonalnym wybielaniu bez fluoru, więc ... z jakiegoś powodu widać powstała

Agnes9-87 (10.01.03 12:15):
Panie doktorze a czy można używać żelu elmex z fluorem wraz z pastą GC MI Paste Plus, bo nie wiem może ja też przesadzam z tym fluorem?? A czy sensodyne wybielająca jest dobra do podtrzymania efektu wybielania??
Pozdrawiam
www.trident.krakow.pl

IP i czas połączenia logowane. [16046347]
[05.01.2010] 12:32
aggggggy
Pani Doktorze,
po przeczytaniu Pańskich wypowiedzi chyba skuszę się na wybielanie w gabinecie, tym bardziej, że z zamiarem wybielania noszę się od jakiegoś czasu. Mam pytanie, czy muszę przed zabiegiem zrobić profesjonalne oczyszczanie, ten skaling, czy mogę bez tego wybielić sobie zęby?
Trident (10.01.04 22:05):
Witam

Na początek powinienem Panią spytać, dlaczego i jak często Pani używa obu preparatów ? Elmex żel ma b.duże stężenie fluoru, używamy go tylko w szczególnych przypadkach, z reguły 1 raz w tygodniu. W wielu krajach jest to środek na receptę !

http://wwwpl.gaba.com/stomatolodzy/elmex_gel ee.html

1. Dla obu są konkretne wskazania

- dla pacjentów z agresywną próchnicą oraz cierpiących z powodu utraty tkanek zęba w wyniku erozji i przyśpieszonego starcia zębów.

* agresywna próchnica to nie jest pojawienie się 1-2 ubytków na rok ... to raczej słaba higiena, ale pojawianie się nowych ubytków powiedzmy w czasie 2-4 tygodni i to z reguły na wielu zębach
* erozja - z reguły jest spodowana złą dieta ( \"kwaśne\" produkty ) połączoną m.in. ze złym sposobem i częstotliwością mycia zębów, wiec bez usunięcia przyczyny i tak nie ma większego sensu stosowanie w/w środków
* starcie zębów - j/w + zaburzenia czynnościowe, więc stosowanie tego preparatu jest tylko DODATKIEM nie usunie przyczyny, nie usunie uszkodzenia opóźni co najwyżej dalsze uszkodzenia.

- dla kobiet w ciąży
* niestety zmiany hormonalne mogą powodować odwapnienia zębów i tu jestem zdecydowanie za GC stosowanym częściej jako bezpiecznym środkiem niż za elmexem. GC MI Paste Plus posiada rzeczywiście składniki do remineralizacji nie tylko \"uderzeniowe\" dawki fluoru.

* w czasie leczenia popieram oba, po raczej GC przez jakiś okres, ale to niech już ustala ortodonta

- Dla pacjentów z wysoką koncentrację płytki nazębnej i wysokim ryzykiem próchnicy.
* w zasadzie podłączają się pod punkt 1 z wysokim ryzykiem próchnicy, a duża koncentracja płytki nazębnej to po prostu brak odpowiedniej higieny.

Dlatego jeśli nie ma Pani w/w wskazań, myślę, ze lepiej wydać pieniążki na książkę lub wyjście do kina A co do zażółcenia zębów po w/w preparatach napisze, ze po żelu elmexu wcześniej czy później na pewno, a co do GC istnieje specjalna wersja tej pasty do stosowania po profesjonalnym wybielaniu bez fluoru, więc ... z jakiegoś powodu widać powstała

IP i czas połączenia logowane. [16048660]
[05.01.2010] 13:36
załamana2
mam ogromny problem, podjęłam już trzy próby wybielania dwa razy lampą i raz nakładkowo. Przy wybielaniu szynami cierpiałam strasznie przez nadwrażliwość po pierwszej nocy widziałam efekt, niestety kolor po paru dniach wrócił do pierwotnego z którego nie jestem zadowolona próbbowałam jeszcze kilka razy zakładać żel na noc, ale ból był nie do zniesienia i efektu nie było widać. Trzecia próbę podjęłam w zeszłym tygodniu przed sylwestrem w gabinecie metodą beyond. Wszystko pięknie, zęby miały ładny kolor i ból był o wiele mniejszy po wybielaniu. Mineły dwa dni i kolor znowu powrócił. Stosuję się do diety, jadłam po każdym wybielaniu sam nabiał, żadnych produktów które nie są wskazane. Błagam o pomoc jaka może być tego przyczyna ??? chcę mieć w końcu ładne zęby, ale jak mam kolejny raz wydać tyle pieniędzy na dwudniowy efekt to mija się z celem proszę o pomoc

IP i czas połączenia logowane. [16048991]
[05.01.2010] 14:25
Trident
Witam

Z mojego doświadczenia, moge powiedzieć, że jeśli nie ma Pani kamienia na powierzchniach przedsionkowych - nazwijmy je "widocznymi w lustrze" - ( kolor piaskowy , w pewnych wypadkach czarny, ale to juz przypadki mocno "przenoszone" ), a tylko ew. osad ( kolor brązowy w większości wypadków, małe plamki, paseczki ) to można go przed zabiegiem wybielania usunać pastami czyszczącymi/polerskimi i gumkami , ale nigdy skalerem (!). Jesli jednak jest kamien, do którego należy użyć skaler powinna Pani odczekać do wybielania 10-14 dni, ze wzgledu na uszkodzenia szkliwa i zwiększony przez to ból podczas i po wybielaniu. W kazdym razie proszę nie dać się namowić na zabieg higienizacji ( skaling, piaskowanie ) i jednoczesne wybielanie, gdyż szkoda cierpienia.

Jeśli zaś kamień jest niewielki i tylko od strony języka/ ew. podniebienia można wybielić zęby a kamień usunąc najwcześniej 7 dni po wybielaniu. Oczywiście ew. osad na pow. przedsionkowych należy usunać jak wspomniałem powyżej.

U nas pacjent umawiany do wybielania ma zawsze zarezerwowane 2 godziny, jesli jest konieczność usunięcia kamienia poprostu przesuwamy zabieg wybielania na za ok. 2 tygodnie. Z ważnych rzeczy po skalingu i ew. piaskowaniu lekarz powinien wypolerować Państwu zęby gumkami oraz zastosować remineralizacje jak po wybielaniu (!).

aggggggy (10.01.05 12:32):
Pani Doktorze,
po przeczytaniu Pańskich wypowiedzi chyba skuszę się na wybielanie w gabinecie, tym bardziej, że z zamiarem wybielania noszę się od jakiegoś czasu. Mam pytanie, czy muszę przed zabiegiem zrobić profesjonalne oczyszczanie, ten skaling, czy mogę bez tego wybielić sobie zęby?
Pozdrawiam
www.trident.krakow.pl

IP i czas połączenia logowane. [16049253]
[05.01.2010] 17:12
Trident
Witam

Pierwszą rzecz jaką powinien Pani przekazać lekarz to informacja jak zęby zachowują się po wybielaniu przez pierwsze 2 tygodnie jakie zachodzą procesy i zmiany. Niestety, że mało kto z wykonujących to wie , pacjenci w ciągu tych 14 dni, mają wrażenie że ich żeby staja się jeszcze bardziej żółte co jest tylko oddziaływaniem naszej psychiki i braku informacji przekazanych przez lekarza.

Napiszę tylko tyle (proszę wybaczyć, że nie będę dokształcał na forum koleżanki i kolegów), że musi Pani odczekać 14 dni , zgłosić się do gabinetu do oceny koloru i jeśli:
- zabieg był przeprowadzony na oryginalnych preparatach poniżej linki do zdjęć:
żel: http://www.trident.krakow.pl/images/beyond_z el_trident.jpg
koferdam: http://www.trident.krakow.pl/images/koferdam _beyond_trident.jpg
- Pani zęby nie są przebarwione przez antybiotyki z grupy tetracyklin ( w 90% specyficzne zmiany, łatwe do oceny ) lub mające inne uszkodzenia, niepoddające wybieleniu ( wspomniałem o nich kilka postów wyżej )
Wtedy powinna mieć Pani po 2 tygodniach żeby jaśniejsze o minimum 5 odcieni ( oczywiście o ile nie miała Pani na tyle jasnych zębów, ze nie było 5 odcieni do końca skali , lekarz przechowywał żel w lodówce , a żarówka w lampie nie była używana dłużej niż 33 godziny

Jeśli jest Pani z Krakowa, zapraszam na konsultacje , zajmie nam to ok. 30 minut, a na hasło "forum.o2.pl" omówimy to gratis , tylko 1 uwaga proszę dowiedzieć się jaki odcień miała Pani przed wybielaniem wpisany do karty oraz, że do naszego spotkania musi upłynąć min. 14 dni od wybielania.

załamana2 (10.01.05 13:36):
mam ogromny problem, podjęłam już trzy próby wybielania dwa razy lampą i raz nakładkowo. Przy wybielaniu szynami cierpiałam strasznie przez nadwrażliwość po pierwszej nocy widziałam efekt, niestety kolor po paru dniach wrócił do pierwotnego z którego nie jestem zadowolona próbbowałam jeszcze kilka razy zakładać żel na noc, ale ból był nie do zniesienia i efektu nie było widać. Trzecia próbę podjęłam w zeszłym tygodniu przed sylwestrem w gabinecie metodą beyond. Wszystko pięknie, zęby miały ładny kolor i ból był o wiele mniejszy po wybielaniu. Mineły dwa dni i kolor znowu powrócił. Stosuję się do diety, jadłam po każdym wybielaniu sam nabiał, żadnych produktów które nie są wskazane. Błagam o pomoc jaka może być tego przyczyna ??? chcę mieć w końcu ładne zęby, ale jak mam kolejny raz wydać tyle pieniędzy na dwudniowy efekt to mija się z celem proszę o pomoc
Pozdrawiam
www.trident.krakow.pl

IP i czas połączenia logowane. [16050195]
[05.01.2010] 18:41
Agnes9-87
Trident (10.01.04 22:05):
Witam

http://wwwpl.gaba.com/stomatolodzy/elmex_gel ee.html

1. Dla obu są konkretne wskazania

* erozja - z reguły jest spodowana złą dieta ( \"kwaśne\" produkty ) połączoną m.in. ze złym sposobem i częstotliwością mycia zębów, wiec bez usunięcia przyczyny i tak nie ma większego sensu stosowanie w/w środków

- dla kobiet w ciąży
* niestety zmiany hormonalne mogą powodować odwapnienia zębów i tu jestem zdecydowanie za GC stosowanym częściej jako bezpiecznym środkiem niż za elmexem. GC MI Paste Plus posiada rzeczywiście składniki do remineralizacji nie tylko \"uderzeniowe\" dawki fluoru.

Żelu elmex używam raz na tydzień tak jak pisze na ulotce, otrzymałam go od dentysty gdyż miałam bardzo nadwrażliwe zęby i do tego odsłonięte szyjki zębowe. Potem po wybielaniu otrzymałam GC MI Paste Plus, używam jej wieczorem po szczotkowaniu kazdego dnia w niewielkich ilościach. Po wybielaniu miałam na zębach zółte plamy, które po tej paście miały mi zejść i w sumie zęby mi sie wyrównały, nie wiem czy to zasługa tej pasty czy nie, na ulotce coś pisze ze przywraca ona równowagę po takich zabiegach jak scaling czy wybielanie. Ogolnie mam też problemy z kamieniem, nie wiem czy złą metoda czyszczę zęby, gdyż myje je 3 lub nawet 4 razy dziennie, używam nici dentystycznych i płynu listerine i dalek kamień się pojawia. Myśli Pan żeby dać sobie spokój z tą [pastą i tym żelem????

IP i czas połączenia logowane. [16050743]
[05.01.2010] 21:00
Trident
Witam

Podała Pani prawidłowe stosowanie i dobre wskazania do zarówno żelu jak i pasty, biorąc pod uwagę, że chyba lepiej nie cierpieć ze względu na nadwrażliwość niż mieć cały czas jasne zęby, proponuje po pewnym okresie odstawić żel elmex i stosować tylko GC, jeśli nadwrażliwość powróci będzie Pani musiała wrócić do żelu elmex lub wykonać inne zabiegi, które poniżej opisze.
Nadwrażliwość zębów ze względu na odsłonięte szyjki jest sporym problem do leczenia gdyż najtańsza wersja dla pacjenta są pasty jak zielona Sensodyne czy zielony Elmex nie zawsze są skuteczne na tyle ile oczekiwałby tego pacjent, potem elmex żel jak najbardziej, ew. wypełnienia, ale w połączeniu z ew. zaburzeniami czynnościowymi i bardzo dużymi siłami działającymi w okolicy szyjek zębów mogę nie utrzymywać się zbyt długo. Najlepszym rozwiązaniem jest prosty zabieg chirurgiczny i później prawidłowe mycie zębów, ale oczywiście mało kto chce się na niego zgodzić

Problem, który niestety Panią spotkał wiąże się z reguły ze złym sposobem szczotkowania zębów i nie ma tu znaczenia czy będzie Pani robiła to 2 czy 10 razy dziennie , jeśli jest to wykonywane w zły sposób może tylko zaszkodzić, podaje więc link do naszej strony http://www.trident.krakow.pl/stomatologia_za chowawcza.php

Żelu elmex używam raz na tydzień tak jak pisze na ulotce, otrzymałam go od dentysty gdyż miałam bardzo nadwrażliwe zęby i do tego odsłonięte szyjki zębowe. Potem po wybielaniu otrzymałam GC MI Paste Plus, używam jej wieczorem po szczotkowaniu kazdego dnia w niewielkich ilościach. Po wybielaniu miałam na zębach zółte plamy, które po tej paście miały mi zejść i w sumie zęby mi sie wyrównały, nie wiem czy to zasługa tej pasty czy nie, na ulotce coś pisze ze przywraca ona równowagę po takich zabiegach jak scaling czy wybielanie. Ogolnie mam też problemy z kamieniem, nie wiem czy złą metoda czyszczę zęby, gdyż myje je 3 lub nawet 4 razy dziennie, używam nici dentystycznych i płynu listerine i dalek kamień się pojawia. Myśli Pan żeby dać sobie spokój z tą [pastą i tym żelem????
Pozdrawiam
www.trident.krakow.pl

IP i czas połączenia logowane. [16051714]
[06.01.2010] 08:26
Trident
Zapomniałem wczoraj dodać, jak NIE można szczotkować zębów. Podaje 2 b. popularne metody, ale niestety fatalne w skutkach dla dziąseł i zębów doprowadzające często do problemów z odsłoniętymi szyjkami zębów i nadwrażliwością:

Metoda szorowania polega na położeniu szczoteczki poziomo na zębach i jej przesuwaniu kolejno po wszystkich zębach.

Metoda obrotowa ,polega na wykonywaniu szczoteczką ruchów obrotowo-wymiatających. Metoda jest mniej szkodliwa niż w/w.

Dlatego polecam przykleić karteczkę na lustrze, gdyż szczególnie rano można z przyzwyczajenia nadal robić sobie krzywdę Pozdrawiam
www.trident.krakow.pl

IP i czas połączenia logowane. [16053796]
[06.01.2010] 14:12
agusiabar
czy ktos z was jest moze z Kielc? i zna lub wybiela zeby u Doroty Grudzien?

IP i czas połączenia logowane. [16055228]
[06.01.2010] 14:34
Agnes9-87
Dziękuje bardzo i pozdrawiam
Trident (10.01.06 08:26):
Zapomniałem wczoraj dodać, jak NIE można szczotkować zębów. Podaje 2 b. popularne metody, ale niestety fatalne w skutkach dla dziąseł i zębów doprowadzające często do problemów z odsłoniętymi szyjkami zębów i nadwrażliwością:

Metoda szorowania polega na położeniu szczoteczki poziomo na zębach i jej przesuwaniu kolejno po wszystkich zębach.

Metoda obrotowa ,polega na wykonywaniu szczoteczką ruchów obrotowo-wymiatających. Metoda jest mniej szkodliwa niż w/w.

Dlatego polecam przykleić karteczkę na lustrze, gdyż szczególnie rano można z przyzwyczajenia nadal robić sobie krzywdę

IP i czas połączenia logowane. [16055340]
[08.01.2010] 12:15
ewak1971
Witam PAna Stomatologa,
wiem, że tu już na ten temat pisano, ale nie bardzo wierzę w profesjonalizm ludzi, którzy udzielali rad. Pewnie złych intencji nie mieli, ale pewnie wiedza ich nie jest głęboka, lecz "zasłyszana".
W każdym razie chcę sobie wybielić zęby metodą Beyond. Mam dość jasny kolor i oczywiście wiem, że efekt może nie być zniewalający w porównaniu z ciemniejszymi zębami. Mój problem dotyczy jednak zaleczonego ubytku między górną jedynką a dwójką. Czy obligatoryjnie muszę wymienić plombę po wybieleniu, czy jeśli kolor jej będzie ok., to mogę ją zostawić. Bo się zastanawiam, czy po wybielaniu należy wymienić plomby tylko ze względu na kolor, czy może niszczy się coś przy tym ubytku na skutek działania preparatu do wybielania?
Poza tym jeszcze jedna kwestia. Ile czasu należy odczekać od momentu zakończenia karmienia piersią, aby było to bezpieczne dla zębów?
Generalnie proszę napisać, czy ta metoda jest rzeczywiście skuteczna i bezpieczna, bo jednak jest to dla mnie inwestycja i nie chciałabym, aby była chybiona.
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Trident (10.01.06 08:26):

Dlatego polecam przykleić karteczkę na lustrze, gdyż szczególnie rano można z przyzwyczajenia nadal robić sobie krzywdę

IP i czas połączenia logowane. [16065709]
[08.01.2010] 14:16
Trident
Witam

Wskazanie do wymiany wypełnia są tylko jeśli:
- będzie odbiegało znacznie kolorystycznie po wybieleniu zębów ( oczywiście jest to powód estetyczny i ocenia go pacjent )
- wypełnienie jest nieszczelne ( to już ocenia stomatolog, ale jest w stanie powiedzieć to Pani na podstawie badania zęba przed zabiegiem ( Ew. zdjęcie rtg ))

Co do drugiej kwestii czyli wybielaniu po karmieniu piersią, problem tkwi głównie w tym, ze nikt nie robi badań na kobietach w ciąży oraz podczas karmienia, więc możliwe, że przeciwwskazań nie ma, ale też powiedzmy sobie wprost jest to działanie słuszne, bo gdyby w jakimś nawet małym % mogło to zaszkodzić dziecku to chyba nie jest to na tyle pilny zabieg, żeby z tym nie odczekać . Jedyny problem jaki pojawia się głównie podczas ciąży, to ze względu na zmiany hormonalne , dochodzi często do odwapnienia zębów, więc najważniejszym działaniem po ciąży jest wykonanie zdjęcia pantomograficznego ( duże przeglądowe zdjęcie wszystkich zębów ) oraz wizyta kontrolna ( tzw. przegląd ), żeby określić w jakim stanie znajdują się Pani zęby. Nie ukrywam, ze jestem okrutny dla swoich pacjentów i tego typu zdjęcie narzucam jako wymóg minimum raz na 2 lata, gdyż nie ma innej możliwości oceny niektórych ubytków próchnicowych zębów, i choćby wyglądały ślicznie w jamie ustnej może się okazać, ze z jakiegoś robi się "wydmuszka" , oczywiście rtg pantomograficzne jest tylko przeglądowe, wiec w razie jakiś zastrzeżeń stomatolog może Panią skierować na dodatkowe zdjęcie punktowe jakiegoś zęba/ów. ... odbiegłem trochę od tematu ... wracając do karmienia, na pewno nie byłoby błędem zastosowanie po karmieniu preparatu GC TOOTH MOUSSE przez okres choć 2-3 tygodni przed wybielaniem, a później
kontynuować po wybielaniu.

Co do bezpieczeństwa jak pisałem powyżej, sam również poddałem się temu zabiegu, choćby dlatego żeby pacjenci byli spokojniejsi, iż proponuje im coś co sam sprawdziłem, a wiadomo, iż człowiek jest tak "skonstruowany", że nie lubie robić sobie krzywdy . Pani Ewo, odpowiednia dieta, higiena jamy ustnej, unikanie o ile się da słodyczy i nadmiaru soków owocowych, a ząbki będą zdrowe
ewak1971 (10.01.08 12:15):
Witam PAna Stomatologa,
wiem, że tu już na ten temat pisano, ale nie bardzo wierzę w profesjonalizm ludzi, którzy udzielali rad. Pewnie złych intencji nie mieli, ale pewnie wiedza ich nie jest głęboka, lecz \"zasłyszana\".
W każdym razie chcę sobie wybielić zęby metodą Beyond. Mam dość jasny kolor i oczywiście wiem, że efekt może nie być zniewalający w porównaniu z ciemniejszymi zębami. Mój problem dotyczy jednak zaleczonego ubytku między górną jedynką a dwójką. Czy obligatoryjnie muszę wymienić plombę po wybieleniu, czy jeśli kolor jej będzie ok., to mogę ją zostawić. Bo się zastanawiam, czy po wybielaniu należy wymienić plomby tylko ze względu na kolor, czy może niszczy się coś przy tym ubytku na skutek działania preparatu do wybielania?
Poza tym jeszcze jedna kwestia. Ile czasu należy odczekać od momentu zakończenia karmienia piersią, aby było to bezpieczne dla zębów?
Generalnie proszę napisać, czy ta metoda jest rzeczywiście skuteczna i bezpieczna, bo jednak jest to dla mnie inwestycja i nie chciałabym, aby była chybiona.
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam Pozdrawiam
www.trident.krakow.pl
Beyond Kraków. Wybielanie zębów.

IP i czas połączenia logowane. [16066284]
[08.01.2010] 18:16
Wojciech27x
Witam Panie Doktorze,
Zauwazylem ze duzo Pan sie wypowiada na temat wybielania i innych problemow zwiazanych z zebami Duzy plus dla Pana za poswiecenie czasu dla ludzi. Reklama tez sie Panu przyda Tak czy siak wrazenie na mnie Pan wywarl pozytywne, poniewaz malo osob ( ktorzy sie znaja na tym ) udziela sie na forum typu dentysta

Do rzeczy.

Na jedynm z zebow mam zolta plamke, dwa zeby gorne, jak bylem u dentysty to jeden powiedzial mi ze tego nie da sie usunac. Najwyzej to mozna ukryc uzywajac hmmm licowek czy czegos takiego.
prochnicy nie mam, ale kiedys mialem na 2 czy 3 zebach, ( okres jakies 4-5 lat temu ) jak bylem ostatnio u dentysty to powiedzial ze nie mam prochnicy. Nie wiem przez co to jest spowodowane, ani czy da sie teraz to jakas usunac. Jedni mowia ze niby NIE drudzy ze mozna probowac ale to bardzo watpliwe. Jakie jest Pana Doktora zdanie na ten temat?? I jeszcze jedno pytanie.
Temat jest wybielanie a wiec czym to jest spowodowane ze jedni dentysci wybielaja metoda beyond za 400 zł a drudzy za 900 i wiecej?? To jest ich marza?? czy uzywaja pseudo podonych srodkow ktore wybielaja w mniejszym stopniu??
1,5 roku temu zapytalem sie dentystki w jaki sposob wybielic sobie zeby to powiedziala ze sama tego nie robi ale moze mi polecic paski, wiec poszedlem do rossmana i kupilem te blenda meda classic czy jakos tak, roznice zauwazylem po uzywaniu moze nie duza ale bylo widac. Poniewaz mialem znaczne przebarwienia na zebach i troche to pomoglo. 4 mies temu jakos skusilem sie na paski Crest Supreme sciagniete ze stanow. Tam jest stezenie 16 procentowe na gorne i 14 na dolne zeby. Po tych paskach odczulem delikatne szczypanie przez dwa dni ale po tym przeszlo. Jesli chodzi o efekt to byl w miare bdb Teraz mam zamiar kupic ponownie paski na kuracje... a wlasniem przypomnialo mi sie cos.

Jesli kupie opakowanie na allegro CALE to znajduje sie tam 84 paski na gorne zeby i na dolne ale wiekszosc allegrowiczow sprzedaje po 28 osob paskow na gorne i na dolne w intrukcji umieszczona jest informacja aby uzywac 2 razy dziennie. Czyli rano na dolne i gorne zeby i wieczorem tak samo na dolne i gorne. i pisze ze jest to kuracja 7 dniowa? a jesli uzyje wiecej paskow?? np. kupie wieksze opakowanie czy tam cale z 84 paskami??? to jakas roznica bedzie?? lepsza gorsza??? np. chodzi mi o paski te https://ssl.allegro.pl/item873199897_paski_w ybieljace_crest_supreme_28_szt_wysylka24h.html

Przepraszam ze tak zawracam glowe ale zapytam sie jeszcze dlaczego zawsze pisze aby po paskach nie myc zebow?? tak samo przed zalozeniem paskow??? Od czego to jest uzaleznione?? Jesli tak pisze to po jakim czasie moge umyc zeby>???? Dziekuje za wszystkie odpowiedzi. Panie doktorze

IP i czas połączenia logowane. [16067453]
[09.01.2010] 01:23
Trident
Witam

Cóż, zdawałem sobie sprawę, że kwestia reklamy wypłynie w którymś pytaniu Jak pisałem wcześniej znalazłem się tu przypadkiem przez "googlowanie", a jeden z wpisów wzbudził we mnie spore ... emocje , mam nadzieję, że wybaczą mi Państwo tą "stopkę" w podpisie za poświęcony czas

Opisywane przeze mnie ogólne przypadki, wskazania, przeciwwskazania, metody przeprowadzania zabiegów, myślę, że mają sens, gdyż każdy z Państwa ma prawo moim zdaniem do jak najbardziej pełnej informacji o przeprowadzanych zabiegach, sam nie znając się zbytnio na np. samochodach ( ten wątek poruszymy tu kilka razy dla tzw. przykładu ), gdy coś się stanie mojemu maleństwu najpierw staram się coś dowiedzieć na forum, a nóż/widelec (?) uda się zrobić coś samemu i widzę, ze niestety czasem mają też Państwo na to ochotę, ale jak ja jeżdżę jednak ze wszystkim do mechanika nie mając wykształcenia w tej dziedzinie proponuję też jednak nam ( dentystom ) zaufać, choć oczywiście starać się jak najwięcej dowiedzieć i zrozumieć, to zawsze jest cenne.

... ale do rzeczy Panie Wojtku.

Sprawa numer 1 czyli plama/plamy na zębach. Powiem szczerze, wchodzimy w konkretny przypadek gdzie niestety nie widzę Pana , nie jestem w stanie określić cech tej plamy ważnych z mojego punktu widzenia, a co gorsze zbadać jej, trochę jak prosić mechanika przez telefon o naprawę samochodu , ale już na serio jest kilka możliwości:
- plama związana z fluorozą ( opisałem parę punktów wyżej ) , w teorii jest możliwe jej wybielenie, ale nie robiłem tego, a w szczególności, iż "teoria" piszę o możliwym znacznym bólu podczas zabiegu ( związane ze strukturą szkliwa w tym miejscu ) nie wiem czy chciałbym kogoś namawiać.
- uraz zęba w trakcje jego rozwoju
- wada genetyczna itd ...

Co robić , tu naprawdę musiałbym zobaczyć, bo jeśli zrezygnujemy z próby wybielania i remineralizacji i założymy, że:
a) plama jest niewielka, może wykonać zwykłe wypełnienie materiałami kompozytowymi, proszę mi wierzyć, ze dobre materiały mają tak duży zakres kolorów i transparencji, że można to zrobić bez większych problemów, nawet jeśli nie w pierwszej próbie
b) plama zajmuje ponad połowę zęba możemy wtedy myśleć o licówce, ale ... co to jest licówka i dlaczego nie jestem fanem licówek i koron ? Krótko - wykonanie licówki polega na zeszlifowaniu wiertłem części szkliwa od strony przedsionka ( jak ja to nazywam, "widocznej w lustrze" ), a korona to oszlifowanie wszystkich ścian zęba i założenie korony porcelanowej. Problem tkwi tylko w jednym miejscu, jest to zabieg nieodwracalnie uszkadzający całą ściankę zęba ( licówka ) i wszystkich ścianek zęba ( korona ) , dlatego jeśli jest szansa uratować jak najwięcej tkanek zęba wybielając lub robiąc małe wypełnienie ... to ja jestem za.

W Pana przypadku ważne jest JEDNO - czy Panu to przeszkadza ?
Jeśli chodzi o próchnicę uczulam jeszcze raz na wykonywanie choć co 2 lata zdjęć rtg/rvg pantomograficznych, nie w każdą powierzchnię zęba lekarz jest w stanie "zajrzeć".

Jeśli chodzi o paski, jeśli ktoś rzeczywiście chce sprawdzić jak może wybielić zęby to ten temat możemy pominąć, ale parę słów oczywiście dodam
Wybielanie powinno się nazywać oczyszczaniem byłoby wtedy łatwiej określić zakres/głębokość działania, ale że marketingowego punktu widzenia ładniej brzmi mamy co chcieliśmy , oczyszczanie zostało przypisane co najwyżej do tzw higienizacji, a byłaby ona powiedzmy 1-ym stopniem, no może 2-im bo mamy jeszcze zestaw z piosenki "Szczotka, pasta, kubek, zimna woda" , 3-im stopniem mogłyby być wtedy paski , 4-ym urządzenia do domowego wybielania wraz z lampami LED z gabinetów, 5-te lasery i niech będzie 5,5 żeby nie 6 patenty Beyonda, przyznam szczerze, że nie wiem gdzie sklasyfikować nakładki ( nie miałem ich na myśli w 4 stopniu ) , ale są miedzy 4 a 6 i zależy to głownie chyba od wrażliwości danej osoby na ból .

Od czego to zależy ? Skład środków wybielających nie opiera się tylko na stężeniu nadtlenku wodoru, bo gdyby tak było cena środków oscylowałaby w okolicy paru złotych, ale na specjalnie opatentowanych składach, latach badań i nie śmiem nawet myśleć jakich nakładach finansowych. Każdy z w/w stopni ma pewien zakres działania, szczotka zdejmie nalot ( jest żółtawy i już jaśniej , higienizacja usunie mocniejsze zewnętrzne przebarwienia, a paski czy inne nieprofesjonalne metody może wnikną na jakiś mikrometr , zawsze coś będzie jaśniej,ale jak Pan zauwazy w opisie mają problem z przebarwieniami po papierosach ( ja je uwielbiam, a dodatkowo mam szanse sprowadzić pacjenta na zdrowszy tryb życia bez nich ) dopiero systemu oparte na związkach 35% oczywiście z "dodatkami", które dodatkowo ułatwiają wnikanie w głąb szkliwa preparatu , aktywowane specjalnie opatentowanymi akceleratorami ( jeśli ktoś woli lampami ), wnika na tyle głęboko, aby usunąć przebarwienia powstałe od czasu wyrznięcia się zębów w dzieciństwie. Podczas wybielania głownym celem są przebariwienia w szkliwie, które po stabilizacji koloru staje się przeźroczyste lub z lekkim "mleczkiem" , zależy to głownie od wieku, i dopiero wtedy w zależności jaki genetycznie mamy kolor drugiej warstwy zębów tzw. zębiny odrywamy na nowo swój kolor zębów , oczywiscie można probować "męczyć" zębine dodatkowymi zabiegami, ale na Boga ... wyglądajmy naturalnie, a nie jak "gwiazdki" z Holywood z pełnoceramicznymi koronami na wszystkich zębach ( choć u nich to pewnie genetycznie, takie białe i równe jak z podręcznika ).

Paski Panie Wojtku nie mogą dać nawet porówny

IP i czas połączenia logowane. [16070739]
[09.01.2010] 02:05
Trident
Zrobiło się małe zamieszanie sa limity, mam nadzieję, że admin zrobi porządek a tu zamieszczam cd od postu, konczącego się na "pscyhika"

....... kolejna sprawa to psychika, co oczekujemy ? Jeśli jakiejkolwiek zmiany na choć chwilę, na pewno Pan ją zauważy, to tak jak przyjść na wybielanie Beyond z ciemno żółtymi zębami i oczekiwać, ze będą białe jak kartka papieru to nie nastąpi na pewno po 1 wybielaniu i nawet śmiem powiedzieć nigdy, choć zdarzają się osoby z rzeczywiście dużą predyspozycją do wybielania i musieliśmy zakupić specjalne materiały do wypełnień jaśniejsze od koloru B1, ale to jakiś % który, albo wybiela zęby właśnie z A1 do B1 lub powtarza zabieg parę razy, dlatego wolę określenie "głębokie oczyszczanie z przebarwień" , a nie wybielanie ... to nie Vanish

Miało być na przykładach, więc Panie Wojtku powiedzmy, że z Krakowa do Gdańska dojedzie Pan zarówno na hulajnodze, rowerze, w kochanym przez wszystkich "maluchu" , ale może szybciej, wygodniej i z lepszym dla zdrowia rezultatem jakimś dobrym autem ? Nie wspominając o samolocie Na szczęście różnice cen w wybielaniu nie są tak duże jak w moim porównaniu choć zdaje sobie sprawę, że różnica miedzy wydatkiem 100 zł a 600 zł jest spora. Co do cen, wiem, że już jutro mi się za to dostanie ... i od razu zaznaczam, że to co teraz napiszę w części jest sprawdzone w części domysłem. Jedna z rzeczy, którą Pan poruszył to "niefirmowe" środki do wybielania czyli np. akcelerator Beyond a żel niech będzie Opalescence, oczywiście cena miedzy wspomnianym żelem Opalescence a żelem Beyond jest powiedzmy nieporównywalna, ale żyję nadzieją że takie praktyki nie istnieją, choć każdy wie, że w każdym zawodzie znajdzie się "czarna owca" , kolejna sprawa to oferowanie np. ceny 400 zł ... ale jak się okazuje za 1 łuk ... czyli mamy już 800 zł nagle, wiele dużych klinik zatrudnia lekarzy na % i nie jest to żadna tajemnica, jest ślicznie, pięknie ,ale zysk idzie do podziału lekarz/właściciel/asystentka wiec nie ma szans na niską cenę, normalna rzecz jak w każdym biznesie, a niestety wszystko co prywatne możemy chyba tak nazwać , sam przecież nie jestem dr Judymem, a tylko szczęściarzem , który robi to co lubi i może z tego żyć , niskie ceny też są związane z np. nowo otwartymi gabinetami z nowym personelem, promocjami chociażby świątecznymi czy praktykami typu wybielanie przeprowadza asystentka ( odpadł lekarz z podziału zysku to jest taniej ... niestety właścicielami nie zawsze są pracujący lekarze i nie mają wpływu na cokolwiek niestosowne ustalenia "szefa" ), wyższe ceny są znowu czasem związane z dodatkami nie zawsze przydatnymi, ale dla tzw "trudnych" pacjentów maja sens ( chodzi mi tylko o aspekt diety, palenia itp ).

Proszę nie zapominać, że wybielanie to zabieg kosmetyczny , tak jak np. wstrzykiwanie botoxu, solarium ... te zabiegi trzeba powtarzać, ale czyż dla piękna nie zrobimy wszystkiego ... mam nadzieję, ze jednak ... nie i do wszystkiego podejdą Państwo z rozsądkiem

Każdemu z Państwa, kto dał radę z dzisiejszym całym tekstem ... szczerze gratuluję i za ew. błędy przepraszam . Pozdrawiam
www.trident.krakow.pl

IP i czas połączenia logowane. [16070833]
[13.01.2010] 09:10
lizakmniam
Ja na wybielaniu nie za bardzo się znam, ale moja dziewczyna strasznie chce sobie wybielić zęby. Jestem ciekaw, dlaczego Pan wybiela właśnie tym sprzętem Beyond, bo jest przecież dużo innych na rynku, czy on jest na serio taki super?

Trident (10.01.09 02:05):
Zrobiło się małe zamieszanie sa limity, mam nadzieję, że admin zrobi porządek a tu zamieszczam cd od postu, konczącego się na \\\\\\\"pscyhika\\\\\\\"

....... kolejna sprawa to psychika, co oczekujemy ? Jeśli jakiejkolwiek zmiany na choć chwilę, na pewno Pan ją zauważy, to tak jak przyjść na wybielanie Beyond z ciemno żółtymi zębami i oczekiwać, ze będą białe jak kartka papieru to nie nastąpi na pewno po 1 wybielaniu i nawet śmiem powiedzieć nigdy, choć zdarzają się osoby z rzeczywiście dużą predyspozycją do wybielania i musieliśmy zakupić specjalne materiały do wypełnień jaśniejsze od koloru B1, ale to jakiś % który, albo wybiela zęby właśnie z A1 do B1 lub powtarza zabieg parę razy, dlatego wolę określenie \\\\\\\"głębokie oczyszczanie z przebarwień\\\\\\\" , a nie wybielanie ... to nie Vanish

Miało być na przykładach, więc Panie Wojtku powiedzmy, że z Krakowa do Gdańska dojedzie Pan zarówno na hulajnodze, rowerze, w kochanym przez wszystkich \\\\\\\"maluchu\\\\\\\" , ale może szybciej, wygodniej i z lepszym dla zdrowia rezultatem jakimś dobrym autem ? Nie wspominając o samolocie Na szczęście różnice cen w wybielaniu nie są tak duże jak w moim porównaniu choć zdaje sobie sprawę, że różnica miedzy wydatkiem 100 zł a 600 zł jest spora. Co do cen, wiem, że już jutro mi się za to dostanie ... i od razu zaznaczam, że to co teraz napiszę w części jest sprawdzone w części domysłem. Jedna z rzeczy, którą Pan poruszył to \\\\\\\"niefirmowe\\\\\\\" środki do wybielania czyli np. akcelerator Beyond a żel niech będzie Opalescence, oczywiście cena miedzy wspomnianym żelem Opalescence a żelem Beyond jest powiedzmy nieporównywalna, ale żyję nadzieją że takie praktyki nie istnieją, choć każdy wie, że w każdym zawodzie znajdzie się \\\\\\\"czarna owca\\\\\\\" , kolejna sprawa to oferowanie np. ceny 400 zł ... ale jak się okazuje za 1 łuk ... czyli mamy już 800 zł nagle, wiele dużych klinik zatrudnia lekarzy na % i nie jest to żadna tajemnica, jest ślicznie, pięknie ,ale zysk idzie do podziału lekarz/właściciel/asystentka wiec nie ma szans na niską cenę, normalna rzecz jak w każdym biznesie, a niestety wszystko co prywatne możemy chyba tak nazwać , sam przecież nie jestem dr Judymem, a tylko szczęściarzem , który robi to co lubi i może z tego żyć , niskie ceny też są związane z np. nowo otwartymi gabinetami z nowym personelem, promocjami chociażby świątecznymi czy praktykami typu wybielanie przeprowadza asystentka ( odpadł lekarz z podziału zysku to jest taniej ... niestety właścicielami nie zawsze są pracujący lekarze i nie mają wpływu na cokolwiek niestosowne ustalenia \\\\\\\"szefa\\\\\\\" ), wyższe ceny są znowu czasem związane z dodatkami nie zawsze przydatnymi, ale dla tzw \\\\\\\"trudnych\\\\\\\" pacjentów maja sens ( chodzi mi tylko o aspekt diety, palenia itp ).

Proszę nie zapominać, że wybielanie to zabieg kosmetyczny , tak jak np. wstrzykiwanie botoxu, solarium ... te zabiegi trzeba powtarzać, ale czyż dla piękna nie zrobimy wszystkiego ... mam nadzieję, ze jednak ... nie i do wszystkiego podejdą Państwo z rozsądkiem

Każdemu z Państwa, kto dał radę z dzisiejszym całym tekstem ... szczerze gratuluję i za ew. błędy przepraszam .

IP i czas połączenia logowane. [16092269]
[13.01.2010] 10:54
Trident
Witam

Możemy rzeczywiście nazwać go "super" Zanim kupiliśmy sprzęt do gabinetu, sprawdziliśmy inne technologie i producentów, i choć jest to najdroższy sprzęt na rynku zarówno pod kątem akceleratora jak i materiałów, nie ma po prostu obecnie równych sobie. Biorąc zaś pod uwagę, że jest to zabieg kosmetyczny i pacjentowi, zależy na jak najlepszym efekcie, a nam na na zadowoleniu pacjenta i pewności, że nie można było zrobić lepiej ... wybór był prosty, co prawda inwestycja jak pisałem wyższa niż przy innych metodach, cena dla pacjenta również, ale patrząc ze swojego punktu widzenia skoro miałbym wydać 400-500 lub 600-700 zł za profesjonalne wybielanie to dla mnie sprawa przy tak sporej jakby nie patrzyć kwocie byłaby prosta, po co liczyć na szczęście, że jakimś innym systemem może się przypadkiem również wybielić ? Wykonując zabieg na tym akceleratorze i materiałach Beyond, mam pewność, ze mam maksimum na co można było liczyć. Oczywiście musi to być zarówno lampa jak i żele Beyond, sam akcelerator Beyond przy innych żelach nie ma sensu stosować. Pozdrawiam
www.trident.krakow.pl

IP i czas połączenia logowane. [16092700]
[14.01.2010] 09:02
szara12345
Witam wszystkich,
też uważam, że Beyond jest super, tyle, że nie jako lekarz, a jako bardzo zadowolona klientka. Wybieliłam sobie ząbki Beyondem jakiś miesiąc temu i są na prawdę super białe. Jestem baaaaaardzo zadowolona. Jeśli chcecie sobie wybielać zęby, to tu popieram Pana Doktora, nie eksperymentujcie, bo to za ważny element naszego ciała, żeby go uszkodzić, moim skromnym zdaniem Beyond jest najlepszy
Trident (10.01.13 10:54):
Witam

Możemy rzeczywiście nazwać go \"super\" Zanim kupiliśmy sprzęt do gabinetu, sprawdziliśmy inne technologie i producentów, i choć jest to najdroższy sprzęt na rynku zarówno pod kątem akceleratora jak i materiałów, nie ma po prostu obecnie równych sobie. Biorąc zaś pod uwagę, że jest to zabieg kosmetyczny i pacjentowi, zależy na jak najlepszym efekcie, a nam na na zadowoleniu pacjenta i pewności, że nie można było zrobić lepiej ... wybór był prosty, co prawda inwestycja jak pisałem wyższa niż przy innych metodach, cena dla pacjenta również, ale patrząc ze swojego punktu widzenia skoro miałbym wydać 400-500 lub 600-700 zł za profesjonalne wybielanie to dla mnie sprawa przy tak sporej jakby nie patrzyć kwocie byłaby prosta, po co liczyć na szczęście, że jakimś innym systemem może się przypadkiem również wybielić ? Wykonując zabieg na tym akceleratorze i materiałach Beyond, mam pewność, ze mam maksimum na co można było liczyć. Oczywiście musi to być zarówno lampa jak i żele Beyond, sam akcelerator Beyond przy innych żelach nie ma sensu stosować.

IP i czas połączenia logowane. [16097771]
[14.01.2010] 18:15
Trident
Pozwolę sobie tylko zwrócić uwagę, ze "super białe" to może lekka przesada lub wybielała się Pani z koloru A1/C1/max A2. Nie każdy z Państwa po 1 wybielaniu będzie miał białe zęby, poza tym kolor naturalny, a do tego racej doprowadzamy będzie zawsze z lekkim odcieniem żółtego i szarego, a pasta do zebów zawsze będzie bielsza niż zęby
szara12345 (10.01.14 09:02):
Witam wszystkich,
też uważam, że Beyond jest super, tyle, że nie jako lekarz, a jako bardzo zadowolona klientka. Wybieliłam sobie ząbki Beyondem jakiś miesiąc temu i są na prawdę super białe. Jestem baaaaaardzo zadowolona. Jeśli chcecie sobie wybielać zęby, to tu popieram Pana Doktora, nie eksperymentujcie, bo to za ważny element naszego ciała, żeby go uszkodzić, moim skromnym zdaniem Beyond jest najlepszy

Pozdrawiam
www.trident.krakow.pl
Wybielanie zębów. Beyond Kraków.

IP i czas połączenia logowane. [16100364]
[15.01.2010] 21:20
Kamila26
Panie Doktorze a co Pan mysli na temat Bialej Perly?? a dokladnie to tych nakladek??? Jaka jest roznica miedzy Biala Perla a Open...slance czy jakos tak nie pamietam dokladnej nazwy.

Troche mnie nie stac jak narazuie na wydanie ok 700 zł na wybielanie zdeka jest to dla mnie za duzo. Mam jeszcze inne wydatki, ale ok 50 zł to moge wydac na miare bielsze zeby ze tak powiem.
Albo na paski crest supreme sciagniete ze stanow niech przynajmiej troszeczke rozjasni...

IP i czas połączenia logowane. [16107005]
[16.01.2010] 13:24
Johnn
Ja tez mam problem, chce wybielic sobie zeby i zasanawiam sie nad Nakladkami typu http://allegro.pl/item886574922_nite_white_2 2_wybielanie_zebow_nakladki_gratis.html
Lub metoda swiatla plazmowego ; ] http://allegro.pl/item883352163_plazmowe_wyb ielanie_zebow_duzy_zestaw_z_usa.html Licze na rade ; ) Pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [16109671]

1 «   28 29 30 31 32   » 99 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat