o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Ziemia - zasoby, ekologia, ludność
 » Odpowiedz na ten temat

Jak obniżyć rachunki za prąd?

1 2 3
[17.10.2011] 11:27
robert_kk
Jak obniżyć rachunki za prąd w mieszkaniu? Przy tym chodzi mi o konkretne porady, a nie typu: "Chodź spać po 17.00", albo "nie pij w domu kawy, czy herbaty, tylko zrób to w pracy." Na razie korzystam ze sprzętu agd klasy A, wyłączam sprzęt na noc z kontaktu oraz wtedy, kiedy wyjeżdżam na dłużej, wyjmuje ładowarkę z kontaktu, gdy już skończyłem ładowarkę. Co jeszcze można zrobić w tym celu?

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[17.10.2011] 18:49
szymka_c
Najważniejsze, żeby mieć szczelne okna, ponieważ ok. 3/4 energii zużywa się na ogrzewanie mieszkania, więc nie można pozwolić sobie na to, żeby "ciepło ot tak sobie uciekało". Jeżeli masz duże mieszkanie, możesz np. w sypialni utrzymywać temperaturę niższą o kilka stopni. Jeśli gotujesz na kuchence elektrycznej możesz używać szybkowara - w szybkowarze potrawa szybciej się dusi, mniej czasu zajmuje gotowanie, a więc zużywasz mniej energii. Warto też wymienić zwykły komputer na laptopa, który zużywa kilkanaście razy mniej prądu niż tradycyjny komputer. To wszystko, co mi przychodzi do głowy.

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [18918778]
[19.10.2011] 09:04
robert_kk
No, akurat mam kuchenkę gazową. Jeśli chodzi o ogrzewanie, to czasami przed snem obniżam temperaturę w sypialni, przynajmniej o kilka stopni. Nie chodzi nawet o względy ekonomiczne, tylko tak jest bardziej zdrowo.

IP i czas połączenia logowane. [18924415]
[19.06.2012] 11:27
lubelski
Żarówek energooszczędnych podobno nie opłaca się włączać na chwilę - są ekonomiczne, gdy świecą dłużej. Jeśli jeszcze masz telewizor kineskopowy, to go nie włączaj .

IP i czas połączenia logowane. [19630987]
[25.03.2013] 11:30
arkk341
to mit że lepiej ich nie wyłączać, stanowczo lepiej wyłączyć gdy się opuszcza pomieszczenie choćby na chwilę. Zgodzę się, że takie żarówki lepiej zamontować w miejscu gdzie dużo się przebywa bo wtedy najwięcej się zaoszczędzi, mogę polecić polską firmę active jet. Ich oświetlenie mam od dawna i jestem zadowolony

IP i czas połączenia logowane. [20349681]
[24.09.2017] 06:57
[28.10.2013] 17:55
Kajkosz
A może w coś takiego warto zainwestować - http://ekotaniej.pl/ogniwa-fotowoltaiczne ? Co sądzicie? Sąsiad ma solary od dwóch lat, jak ostatnio pytałem to mówi, że różnice czuć w kosztach...

IP i czas połączenia logowane. [20830721]
[03.11.2013] 18:52
randinf
Kajkosz (13.10.28 17:55):
A może w coś takiego warto zainwestować - http://ekotaniej.pl/ogniwa-fotowoltaiczne ? Co sądzicie? Sąsiad ma solary od dwóch lat, jak ostatnio pytałem to mówi, że różnice czuć w kosztach...

IP i czas połączenia logowane. [20842121]
[03.11.2013] 18:53
randinf
Kajkosz (13.10.28 17:55):
A może w coś takiego warto zainwestować ...

Warto, nie zwróci się to od razu ale się zwróci i to z ładną nawiązką. Nie słyszałem jeszcze żeby ktoś na tym stracił w perspektywie czasu..

IP i czas połączenia logowane. [20842127]
[07.11.2013] 15:21
Maya90
U mnie rachunki bardzo spadły jak zdecydowałam się na nową lodówkę od LG (model GBB530NSQPB) A++. Lodówka ładnie wygląda i pozwala zaoszczędzić mojej kieszeni .

IP i czas połączenia logowane. [20849017]
[09.11.2013] 12:44
WeronikaW
Jeśli jesteś województwa dolnośląskiego, to jestem w stanie zmienić Ci dostawcę energii elektrycznej i obniżyć Twoje rachunki za prąd.
Wszystkimi formalnościami zajmujemy się my.

IP i czas połączenia logowane. [20852300]
[05.12.2013] 21:24
jollaztereszpola
nie zgodzę się z tymi energooszczędnymi żarówkami czy ledami, to mit. Nowoczesne od razu praktycznie świecą pełną mocą tylko trzeba kupić dobre (ja mam w domu marki osram i jestem bardzo z nich zadowolona) a nie jakieś podróbki co zaczynają coraz słabiej świecić z czasem,

IP i czas połączenia logowane. [20902009]
[28.12.2013] 01:20
Niezadowolony kapturek
Najskuteczniejsza jest wymiana władzy i stworzenie odpowiednich źródeł prądu .

IP i czas połączenia logowane. [20946150]
[28.12.2013] 10:16
a_malczewska123
Trzeba dobrać moc żarówek do pomieszczenia, w którym są zamontowane, wybierać sprzęty energooszczędne. Np. w przypadku prania też należy z głowa wybierać program - jeżeli jest taka możliwość to brać krótszy i na niższej temperaturze. Poza tym takie standardowe rzeczy jak wyłączanie zasilaczy (a nie tylko sprzętów) gdy nie mamy potrzeby korzystania z nich. Strona startowa dla Ciebie http://www.startbook.com/

IP i czas połączenia logowane. [20946310]
[30.12.2013] 17:46
hilarymax
Na pewno wyłączanie na noc z gniazdka jest dobrym pomysłem na oszczędność. WYmiana żarówek na energooszczędne oraz zmienić dostawcę energii. DObry jest http://termika.pgnig.pl/

IP i czas połączenia logowane. [20952227]
[31.12.2013] 08:42
lenka159
Stosowałam wszystkie te triki gdy mieszkałam w bloku i rachunki rzeczywiście były ciut mniejsze. Teraz przeprowadziłam się na wieś i wybudowałam dom energooszczędny z http://www.dobredomy.pl/projekty/domy-energo oszczedne Różnica w rachunkach jest kolosalna a w domu cieplutko zimą

IP i czas połączenia logowane. [20953461]
[03.01.2014] 21:40
karolala
a nikt z Was nie pomyślał, żeby po prostu... zmienić dostawcę? znalazł stronęwww.lepszaoferta.pl i tak ni to z nudów ni to nie wiem z czego wypeniłam formularz o prądzie. wyszło że mogę kilkaset zlotych na prądzie zaoszczędzić, tylko zmieniając operatora. jeszcze jak to się zrobi przez nich, dostaje się 3 miesiące prądu za darmo. mąż sceptyczny, to wierzyć nie chciał, posprawdzał firmę, wychodzi, że jednak wszystko w porządku zobaczymy jak przyjdzie pierwszy rachunek za prąd, za trzy miesiące ha ha ha

IP i czas połączenia logowane. [20961238]
[06.01.2014] 10:47
vilkowy
Niezadowolony kapturek (13.12.28 01:20):
Najskuteczniejsza jest wymiana władzy i stworzenie odpowiednich źródeł prądu .

Nie radziłbym wymiany władzy, bo można wdepnąć w PIS, lub coś podobnego i będzie jeszcze gorzej. Natomiast kryją sie ogromne oszczędności energii gdy tylko zostanie zatwierdzona ustawa o koenergetycznych źródłach energii. Jeśli by to przeszło, to właściciele domów mogliby sami produkować prąd, a nadwyżki sprzedawać systemowi energetycznemu. Efektem byłoby potanienie prądu trzykrotnie! Ale również ucierpiałby kolos energetyczny przez nadwyżkę energii. Jednak najwięcej skorzystałaby planeta ze względu na mniejszą emisję gazów cieplarnianych.
To jest za duży problem dla rządu, jednak inne kraje uporały się z tym, to dlaczego nie my? http://joemonster.org/p/123600/YouTube_Kayah -_To_nie_ptak

IP i czas połączenia logowane. [20966032]
[13.01.2014] 11:57
posejdonn3
energoosszczędne żarówki, nie zostawiać sprzętów na standby-u, przy oszczędzaniu na wodzie - jeśli masz dużą rodzinę to polecam też zmywarkę, prysznic zamiast kąpieli. Oszczędzanie na ogrzewaniu - w zimie wietrzyć mieszkanie przez kilka minut przy szeroko otwartych oknach, niż zostawiać je na dłuższy czas lekko uchylone, w dzień bez słońca warto zasłaniać okna zasłonami i roletami. To spowoduje, że ciepło nie będzie miało łatwej ucieczki na zewnątrz domu, niestety ucieka też kiedy mamy nieocieplone ściany, stare nieszczelne okna, więcej pomocnych info znajdziesz na portalach np. budowlanych np. http://www.projektoskop.pl/a-0514-jak-oszcze dzac-na-ogrzewaniu-domu-zima.html

IP i czas połączenia logowane. [20981654]
[27.01.2014] 09:01
Kasia212121
żarówki energoszczędne, kolektory słneczne (http://www.solarefekt.pl ) ustawienie optymalnej temperatury w domu, zmniejszenie temperatury w ciagu nocy itd

IP i czas połączenia logowane. [21008876]
[29.01.2014] 12:31
gabrys8292
Ja wymieniłem starą klimatyzację na najnowszy energooszczędny model zwww.klime.pl i od razu miałem mniejsze rachunki.

IP i czas połączenia logowane. [21012758]
[04.02.2014] 01:46
tedekh
nie powiem, jak mi tawww.lepszaoferta.pl wpadła w ręce, to od razu wypełniłem formularz, a co - to nie zobowiązujęce. Szybkość rekacji i dbałość o klienta odwrotnie proporcjonalna do tej w Tauronie. Można? A można! Zobaczymy co dalej..

IP i czas połączenia logowane. [21023496]
[04.02.2014] 07:55
Kamil_wars
Dziwię się, że ktoś tutaj jeszcze nie napisał o żarówkach LED.
Przecież to podstawa jeśli chcemy mniej płacić za prąd.
Ostatnio kupiłem za 24 zł/szt. żarówki LED świecące jak tradycyjne 80W ale biorą 6W! To jest oszczędność największa. A jak ktoś ma jeszcze te stare żarówki to odczuje w pierwszym miesiącu użytkowania.

IP i czas połączenia logowane. [21023546]
[05.02.2014] 01:08
Rafael191
Warto także wymienić lodówkę na nowy model oraz pozbyć się bojlera z grzałką elektryczną na rzecz solarów lub pompy ciepła.
Przypominam także, że nowoczesne pompy obiegowe do CO są znaczniej mniej prądożerne. http://www.ekologiczny-dom.com/

IP i czas połączenia logowane. [21025163]
[09.02.2014] 11:35
hitsans
wysokie rachunki za energię są zwykle wtedy gdy w danym gospodarstwie domowych wiele wiele sprzętów/gadżetów...
należy zastanowić się czy konieczne jest posiadanie czajnika elektrycznego...podobnie mikrofalówka-niby wygodna, jednak takie jedzenie jest niezdrowe...zmywarka-w jednoosobowym gospodarstwie domowym też nie jest koniecznością...wiele osób ma też zgubny zwyczaj włączania na wiele godzin telewizora/komputera choć nie są używane
ciekawy porady dla oszczędzających: wwww.finansedomowe.blog.pl

IP i czas połączenia logowane. [21033079]
[29.04.2014] 17:09
adelllll
moim zdaniem warto pomyśleć o zmianie dostawcy energii elektrycznej, jeśli Nasz aktualny dostawca jest drogi to dlaczego nie obniżyć sobie kosztów energii zmieniając dostawcę? Ja zmieniłam dostawcę na Novum, który rozlicza mnie na zasadzie abonamrntu miesięcznego, który jest rozliczany po półrocznym zużyciu. Dla bardziej zainteresowanych podsyłam stronkę http://energia.t-novum.pl/

IP i czas połączenia logowane. [21155513]
[30.04.2014] 08:46
jedno wam powiem
wasz poziom zrozumienia wszechrzeczy jest zenujacy i prosze sie nie obrazac gdy mowie prawde, prawdopodobnie najwiecej bierze u was komputer, zamiennie z telewizorem, jezeli potraficie nie trzymac wlaczonego TV i komputera przez caly czas, zaoszczedzicie nawet do 50-100 zl miesiecznie, jeden! caly czas wlaczony dekoder (internetu, TV, telefonu, satelity, itd.) kaze za siebie placic od 5 do 20 zl miesiecznie, wylaczacie dekodery razem z TV?

IP i czas połączenia logowane. [21156408]
[05.06.2014] 15:14
isssi
Zmiana dostawcy to dobry pomysł, u mnie nie pomogła zmiana żarówek i wyłączanie sprzętu, ale rozważam teraz przejście do Novum bo coraz więcej osób podpisuje z nimi umowę.

IP i czas połączenia logowane. [21209599]
[09.06.2014] 13:11
wilq09
u mnie tez poszły do wymiany żarówki, jeśli się nie mylę, to nawet w pierwszej kolejności - teraz mam dowww.sunovo.pl faktycznie, długo służą, tego nie mozna im odmówić.

IP i czas połączenia logowane. [21215180]
[16.06.2014] 11:23
pionow0685
U siebie mam kolektory słoneczne, powymieniane żarówki na energooszczędne Osobiście wybrałem te http://www.24led.pl/e27/81-lampa-led-e27-67w --5901289751469.html i w pełni mnie satysfakcjonuję do tego nie przepalają się tak ja tradycyjne z którymi był problem nagminnie i powiem szczerze że po 6 miesiącach użytkowania widzę różnice w mojej kieszeni

IP i czas połączenia logowane. [21224649]
[29.06.2014] 21:30
gośc forum 65437
Zapoznajcie się z ofertami dostawców prądu. Troszkę się nad tym siedzi, ale naprawdę warto. My mamy podpisaną dzięki temu umowe z Novum. Póki co rachunki przychodzą nieco niższe niż od poprzedniego dostawcy.
Ale wiadomo ziarko do ziarnka a uzbiera się miarka.

IP i czas połączenia logowane. [21243416]
[14.07.2014] 09:02
Asiulcia
Zmienić dostawcę na novum

IP i czas połączenia logowane. [21264532]

1 2 3
 » Odpowiedz na ten temat