o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Zwierzęta
 » Odpowiedz na ten temat

Karmienie psów - wędlina

1 2
[06.10.2011] 13:51
TambienLluva
Czy można karmić psy wędlinami typu szynka albo baleron? Czy to raczej nieodpowiednie rzeczy w psiej diecie? Jak w ogóle wyglądają posiłki Waszych pupili, kupujecie dla nich specjalnie mięso czy ograniczacie się do karmy z puszki albo suchej?

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[07.10.2011] 14:26
maupa87
ja kupuję psiakowi tylko suchą karmę , bo wiem, że ta jest najlepsza dla jego diety oczywiście czasami dam mu plasterek szynki albo serka, ale nie karmię go tym cały czas, z tego co się orientuje to psy nie moga jeść czekolady, no i ziemniaków, ale jak masz wątpliwości co może a czego nie może jeść twój pies to zajrzyj koniecznie na strone e-karma tam są szczegółowe wytyczne na temat karmienia psiaków

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [18882429]
[10.10.2011] 11:37
Agregator
Jakoś nie polecałabym karmienia psa tak przerobionym mięsem, lepiej kupować mu surową wołowinę i kurczaka, lekko sparzać i podawać w ten sposób. Do tego sucha karma, a takie posiłki można uzupełniać też pokarmem z puszki - wszystkim psom, które znam bardzo smakuje Animonda, jest na pewno na krakvet.pl.

IP i czas połączenia logowane. [18893095]
[14.10.2011] 14:51
candy87-87
też nie jestem zdania, żeby dokarmianie psa domowym jedzeniem było dobre, najlepiej podawać mu gotowane mięso z warzywami, albo sucha karme, ale raczej resztek ze stołu bym nie polecała, zobacz sobie na stronie e-karma.pl tam sa bardzo praktyczne rady jak karmić pupila i co powinien dostawac do jedzenia, a co absolutnie nie

IP i czas połączenia logowane. [18908294]
[29.12.2011] 11:23
korba_89
Ja z reguły karmię moje psy domowym jedzeniem i suchą karmą oczywiście, ale ją traktuję jako przekąskę. Wiadomo, że odpowiednia dieta wpływa na zdrowie, sierść itd. No i po zobaczeniu polecanej stronki e-karma.pl, stwierdzam, że chyba będę musiała zmienić przyzwyczajenia moich pupili, bo to im wyjdzie pa pewno na zdrowie. Miłośnicy psiaków zachęcam do zasięgnięcia info

IP i czas połączenia logowane. [19184199]
[19.09.2017] 21:00
[03.01.2012] 02:12
phoebe82_82
domowe jedzenie jak najbardziej jest okej, i bez wątpienia smaczniejsze od suchego. ale ale! nie jest łatwo określić, jaką ilość jedzenia wydzielać psu żeby się nie rozpasł i też nie głodził. z suchą karmą sprawa jest prosta. poza tym dochodzi jeszcze kwestia ewentualnych alergii u psów...

IP i czas połączenia logowane. [19200725]
[08.01.2012] 20:56
Lucky27Wawaaa
Nie wolno karmić psa wędliną dlatego że zawsze sa tam jakieś składniki używane do peklowania, myślę że gdyby pies zjadł cały baleron skończył by pod kroplówką. My mamy inny metabolizm i to znosimy ale psy nie są w stanie znieść aż takiej ilości azotanów. Tak samo z czekoladą. U nas trawi się super a u psa w żołądku zalega 3 dni, tworzy taką jakby plastikową masę która dodatkowo przez tak długi czas bycia w żołądku truje zwierzaka.

IP i czas połączenia logowane. [19217410]
[29.01.2012] 16:21
eljelj  eljelj@tlen.pl
Potwierdzam NIE WOLNO! my sami nie wiemy co producent zaaplikował do takiej wędliny, ale jemy bo nam smakuje (czyli producent zrobił wszystko żeby odpowiednio doprawić jakimś świństwem.) A nasz pies zje wszystko - tylko jakie skutki tego będą....

IP i czas połączenia logowane. [19275778]
[02.03.2012] 11:35
sukiernkawkwiatki
ja się przyłączę do głosów moim przedmówców, że lepiej nie. Psy mają specjalnie dobraną dla siebie karmę więc nie ma sensu karmić ich wędlinami.

IP i czas połączenia logowane. [19365170]
[12.06.2012] 09:45
this_is_me
Jeśli chcemy, żeby nasz pupil był zdrowy i zadowolony trzeba mu dostarczyć jak najwięcej składników odżywczych, a do tego potrzebne są odpowiednie karmy. Ja raczej nie dawałabym psom domowego jedzenia lepiej kupić odpowiednią karmę.

IP i czas połączenia logowane. [19614003]
[05.07.2012] 14:20
jablova
psu NIE WOLNO jeść wędliny, rodzynek, winogron, czosnku, cebuli i czekolady - podobno są dla psiaka szkodliwe. podejrzewam, że ciut inaczej ma się sprawa z psami, które żyją samopas i jedzą co im tam wpadnie do pyska, ale domowego psiaka trzeba oszczędzać.

IP i czas połączenia logowane. [19673725]
[13.02.2013] 11:33
Mixer z Pierwszej miłości
TYLE JEST KARM DLA PSÓW a tu pomysł z wędlinami .Sklepów jest co niemiara w każdej miejscowości , w internecie aż huczy .Wpisujesz - internetowy sklep zoologiczny i wybierasz co chcesz Ja osobiście polecam http://siedem-zyczen.sklep.pl/

IP i czas połączenia logowane. [20232376]
[10.07.2013] 14:59
renatka_sperling
nie mozna karmic psa wedlina, to straszna trucizna! lepiej kupowac mu karme i sucha i mokra, bo na samej suchej to nie zdrowo ;/ najlepije obejrzyj karmy tutaj:www.domowypupil.pl bo te sklepowe, teoretycznie markowe (jak pedigree itp) to straszny szajs

IP i czas połączenia logowane. [20604653]
[06.01.2014] 11:49
o matko!
to trochę nienormalne, moje psy, 8, 9 i 5 lat od zawsze jedzą wędlinke, kurczaczka, czy w ogóle każdy rodzaj mięska i uwaga nawet takie już lepkie... Nigdy powtarzam nigdy nie miały żadnych problemów zdrowotnych, co więcej weterynarz sam powtarza że to okazy zdrowia, więc bez przesady, jeśli wychuchacie i wydmuchacie pieseczka, to zwykła bakteria go zabije

IP i czas połączenia logowane. [20966190]
[26.01.2014] 01:18
Pomolog
Mój wpie.rda.la kaszankę.

IP i czas połączenia logowane. [21006478]
[16.02.2014] 23:25
Budomax Parkiety
Ja osobiście mojego psa karmiłem wszystkim, zarówno jak jedzeniem z lodówki tak też jedzeniem z puszki czy suchym. Forma naszej Suni do samego końca wyła niesamowita zwłaszcza że żyła lat 17, miała zęby, widziała, słyszała i chodziła o własnych siłach, także do samego końca była skora do zabawy. Nie wiem dlatego też jaka jest reguła na karmienie psa, jedni karmią wszystkim, inni tylko specjalnym pokarmem. Może każda rasa inaczej przyswaja pokarm, albo jest na pewnie składniki bardziej wrażliwa? Nasza psina to był jamnik. http://budomaxparkiety.pl

IP i czas połączenia logowane. [21047051]
[28.02.2014] 09:33
a_malczewska123
Mi się wydaje, że sporo zależy od rasy. Mój M. ma w domu rodzinnym duże psy (labrador i mieszaniec), które właściwie tylko dostają domowe jedzenie i naprawdę chowają się świetnie. A z kolei moja znajoma ma Yorka, któremu takie domowe jedzenie zwyczajnie szkodzi (kończy się to tym, że pies chodzi jak struty i ma problemy żołądkowe). Strona startowa dla Ciebie http://www.startbook.com/

IP i czas połączenia logowane. [21067507]
[17.04.2014] 09:06
Dafenka
Ja uważam, że pies to pies i powinien jeść specjalną karmę. Nie wiem czy wędlina może mu zaszkodzić, w końcu wiele ludzi dokarmia psa pod stołem, ale ja bym nie ryzykowała. Dopytaj może użytkowników jakiegoś forum o pieskach. Wygooglowałam i to wygląda całkiem ok -www.mojpies.com

IP i czas połączenia logowane. [21138715]
[07.05.2014] 03:41
carreras
Ja ograniczam je do suchej. Jedzą głównie karmę Canagan, do niedawna sprowadzałem z Anglii ale teraz pojawia się już w Polsce. Po prostu trzymam się karm które mają wysoką zawartość mięsa, w tym wypadku Canagan, wcześniej innych ale ta karma jest teraz chyba najlepsza na rynku

IP i czas połączenia logowane. [21166113]
[07.05.2014] 16:29
choco34
u mnie pies nie je ani ze stołu, ani wędlin. weterynarz zwww.agrowet.com.pl do którego w razie wypadku chodzę z psem wspominał,że psia karma jest o tyle ważna, ponieważ została ułożona tak, by uzupełniać te elementy w żywieniu psa, których potrzebuje, z czym chyba kazdy właściciel dbający o swoje zwierze się zgodzi

IP i czas połączenia logowane. [21166930]
[20.05.2014] 14:51
gruszkaklapsa
Absolutnie nie podaję swoim sierściuchom wędliny. Jest bardzo niezdrowa dla psów, nie radzę.
Zamiast tego lepiej zainwetsować w jakąs dobrą karmę, tę np. http://www.krainapupila.pl/promocja-fitmin.h tml . Wychodzi taniej i na pewno zdrowiej.

IP i czas połączenia logowane. [21185581]
[28.06.2014] 00:24
Zygmunt23
Ale ludzie mają pomysły, ja bym takiego psa http://alegratka.pl/ogloszenie/pies-faraona- pharaoh-hound-zkwp-fci-24245035.html?h=24941aa56e48fd17&amp ;utm_source=brandle-psy też mógł karmić jak najlepiej.Wiadomo ze jak właścicielowi bardzo zależy na psie to chce dla niego jak najlepiej i bedzie go karmił samymi rarytasami.

IP i czas połączenia logowane. [21241686]
[29.09.2014] 17:04
Mauplecja
Dobrze, że zgłębiasz wiedzę o piesku. Jak chcesz wiedzieć więcej na temat prawidłowego żywienia psa, to najlepiej udaj się na specjalistyczne forum. Bądź przeczytaj jakiś rzetelny artykuł: http://www.mojpies.com/zdrowie-psa/prawidlow e-zywienie-naszego-czworonoga

IP i czas połączenia logowane. [21375201]
[30.09.2014] 06:00
danfross  katarzynawieczorek4@tlen.pl
Taka dieta może doprowadzić do otyłości. Oczywiście od czasu do czasu nie zaszkodzi ale nie codziennie. Mój pies dostaję karmę Royal Canin http://www.skapiec.pl/site/cat/2916/comp/503 416#from35101 Staram się urozmaicać jego jadłospis,np. mokrą karmą, warzywami ryżem itp. Jednak jestem bardzo zadowolona z karmy bo wszyscy pytają mnie czym karmię mojego psa że tak pięknie wygląda.

IP i czas połączenia logowane. [21376195]
[14.12.2014] 13:14
simeonnn
Moim zdaniem od czasu do czasu jak się rzuci parę plasterków wędliny to nic się oczywiście nie stanie. Ale należy pamiętać, że to ma być uzupełnienie diety. Mój wet z lecznica.pila.pl doradza mi różnorodną dietę, ale opartą przeważnie na domowym gotowaniu.

IP i czas połączenia logowane. [21503797]
[23.02.2015] 09:46
Adrreesnsnae
Jeżeli zależy Ci na prawidłowym karmieniu swojego psa i zadbanie o jego zdrowie to wizyta u weterynarza będzie najlepszym rozwiązaniem. Lekarz będzie wiedział najlepiej co zasugerować do jedzenia twojemu psowi, moze dodatkowo jakieś suplementy diety? Spróbuj u http://weterynarz-szczecin.info/

IP i czas połączenia logowane. [21633523]
[29.03.2015] 18:52
allegra_1604
Jak ktoś chce karmić psa szynką niech lepiej się uda na szkolenie o zywoieniu. Takie podstawowe, jak to np.
https://www.vadecorso.pl/szkolenia/zywienie- psow-podstawy-teoretyczne-oraz-praktyka-1
Na pewno odrobinkę wiedzy Wam nie zaszkodzi.

IP i czas połączenia logowane. [21693765]
[22.04.2015] 22:39
rotte
allegra_1604 (15.03.2015.29 18:52):
Jak ktoś chce karmić psa szynką niech lepiej się uda na szkolenie o zywoieniu. Takie podstawowe, jak to np.
https://www.vadecorso.pl/szkolenia/zywienie- psow-podstawy-teoretyczne-oraz-praktyka-1
Na pewno odrobinkę wiedzy Wam nie zaszkodzi.

To wszystko niby z miłości do czworonogów, ale nie zawsze to co nam się wydaje jest dobre dla naszych czworonogów (tak babcie rozpychające swoje wnuki pączusiami).
Szkolenie faktycznie może być przydatne dla miłośników czworonogów, chociaż Twój link coś nie działa ale to już sobie chętni mogą wyszukać

IP i czas połączenia logowane. [21734446]
[23.04.2015] 21:37
allegra_1604
Kurs się już odbył to i link nie działa. Wejdź do nich na główną stronę i znajdź aktualny.

IP i czas połączenia logowane. [21736271]
[13.05.2015] 21:33
kerrok
Co innego surowe mięso a co innego przerobione wędliny! Gdzie karmić psa wędliną?! Zresztą ludzie w sumie też tego nie powinni jeść, bo zdrowe to to nie jest dla nikogo. Jest wiele produktów niedobrych dla psów jak. np. czekolada, radzę poczytać odpowiednie strony.

IP i czas połączenia logowane. [21767066]
[04.01.2016] 07:41
MariuszKLNN
Moim zdaniem nie jest to dobry pomysł... raczej trzeba stawiać na gotowe karmy, mokre czy suche, składniki sa w nich dobrane w taki sposób żeby pies mógł sie prawidłowo rozwijać, oczywiście w tych dobrych karmach. Ja mam dużego owczarka, kupuje mu karmy Naturea, wiem, że odpowiednie dla niego, pełne witamin i składników odżywczych, a podstawę ich składu stanowi mięso.

IP i czas połączenia logowane. [22136206]

1 2
 » Odpowiedz na ten temat