o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Ogólne forum dla studentów
 » Odpowiedz na ten temat

praca czy studia

1 2 3
[04.10.2011] 13:25
Nikolaus  niemieckirobert@tlen.pl
w obecnej chwili pracuje na pol etatu(1000zl), w przyszlym tygodniu ide na rozmowe kwalifikacyjna i mam propozycje pracy na pelny etat(2000zł) wtedy juz bym pracowal na 1,5 etatu i zarabial bym w sumie 3 000 zl, z drugiej strony podjalem studia magisterskie i ucze sie j. niemieckiego... musze z czegos zrezygnowac... zeby normalnie funkcjonowac, jak Myslicie ciagnac studia czy tez podjac kolejna prace. ???????

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[04.10.2011] 16:12
myślę wiec jestem
jeśli starcza Ci czasu i siły na dwie prace to zrezygnuj ze studiów.
Zanim zrobisz tego magistra minie kilka lat a i po nich nie dostaniesz pracy za 3000 tys. Pracując tych kilka lat nabędziesz doświadczenia, możesz zrobić jakieś kursy i dostać awans lub podwyżkę. Myślę, że większe perspektywy są po przepracowaniu tych kilku lat.

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [18871443]
[04.10.2011] 20:01
Nikolaus
moze ktos jest kto uwaza inaczej..?

IP i czas połączenia logowane. [18872211]
[05.10.2011] 08:46
emi2309
studia sa najwazniesze....daja szanse na wieksze zarobki pozniej niz 3000zl...!

IP i czas połączenia logowane. [18873695]
[05.10.2011] 20:24
asiar89
A może na początek urlop dziekański, żeby przemyśleć sprawę? Poza tym studia to nie zając-nie uciekną, zawsze można do nich wrócić a do pracy niestety nie zawsze:/:/:/ Powodzenia

IP i czas połączenia logowane. [18876136]
[19.09.2017] 22:58
[06.10.2011] 12:14
pracaiszkoła
U mnie jest taka sytuacja, że i szkoła i praca. Robię zaocznie liceum dla dorosłych w progresie, a przez cały tydzień pracuję. Kokosów nie zarabiam dlatego postanowiłam się wziąć w garść i w końcu zdać maturę. Póki co dobrze mi idzie, mam całkiem niezłe oceny, sporo się uczę. Całe szczęście nauczyciele są tacy, że wytłumaczą, mają cierpliwość. Nie opuściłam nawet jednych zajęć w zeszłym roku i w tym rownież mam taki zamiar, bo matura już za kilka miesięcy!

IP i czas połączenia logowane. [18878157]
[07.10.2011] 13:17
melaniyyy
musisz wybrac chlopie....... jak bedziesz mial wiecej lat to ci bedzie trudniej sie zebrac i isc na studia...

IP i czas połączenia logowane. [18882184]
[07.10.2011] 13:20
melaniyyy
3500zl za 1,5 etatu pracy jako ratownik na basenie to duzo czy malo??

IP i czas połączenia logowane. [18882197]
[07.10.2011] 16:22
tssetse
Można i pracować i studiować. Ja 3 lata studiowałam zaocznie administrację i pracowałam, a teraz po studiach dalej poszłam na kurs administracji do progresu i dalej pracuję. Tyle że teraz na szczęście nie płacę już za naukę tyle ile płaciłam wcześniej. A dodatkowy dyplom i dodatkowa wiedza zawsze się przyda.

IP i czas połączenia logowane. [18882814]
[07.10.2011] 19:05
igor
do roboty wyksztalciuchy..............

IP i czas połączenia logowane. [18883429]
[10.10.2011] 10:58
metan
wybralbym szkole, lepiej miec dyplom niz jakas prace

IP i czas połączenia logowane. [18892988]
[10.10.2011] 17:02
asiar89
Dyplom nie zapłaci za ciebie rachunków, nie ubierze cię i nie wyżywi... niestety...

IP i czas połączenia logowane. [18894124]
[11.10.2011] 11:15
jakubikowna123
ja mam jedną pracę i zaoczne studia ciągne. Studia, żeby się rodzice nie wkurzali, że dawali na moją edukację a ja bez mgra zostanę, a pracuję w eniro, żeby już doświadczenie zdobywać i zarabiać. To jest chyba optymalne rozwiązanie, bo masz wpis w cv, ale na wszelki wypadek zdobędziesz też tytuł jakiś jakby kiedyś zmieniła się koniunktura na rynku. Przemyśl to

IP i czas połączenia logowane. [18896826]
[11.10.2011] 16:17
asiar89
Kiedyś studiowałam dziennie i powiem tyle: to strata czasu... zaczęłam szukać pracy i przeniosłam się na zaoczne. Jedynie bałam się, że nie uda mi się pogodzić pracy ze studiami, że będę zbyt zmęczona aby się uczyć... Okazało się, że strach ma wielkie oczy - dziś jestem już na III roku, wszystko dobrze się układa, czuję się niezależna finansowo i wiem, że nie marnuję już czasu jak wcześniej,

IP i czas połączenia logowane. [18897831]
[11.10.2011] 20:17
kolan23
ja nie studjuje i niepracuje i nieszukam pracy- tata i mama kupili mi samochod, na paliwo daja pozwalaja imprezowac, a potem przejme firme po ojcu i bedzie fajnie.......

IP i czas połączenia logowane. [18898755]
[11.10.2011] 23:18
alann1
wiele osob ma dzis dyplom mgr, a obecnie trudno o prace. wybierz prace...

IP i czas połączenia logowane. [18899623]
[12.10.2011] 22:39
Malinovska
Udało mi się pogodzić i pracę i szkołę. Ale to z tego względu, że uczę się zaocznie. Ponieważ nie udało mi się dostać na dzienne studia, postanowiłam iść na rok do Progresu na logistykę no i do pracy żeby coś robić, a nie bez sensu siedzieć w domu. Decyzji absolutnie nie żałuję, zajęcia naprawdę bardzo mi się podobają, przedmioty są ciekawe, a nauczyciele kompetentni i konkretni. Za rok chciałabym iść na administrację na dzienne studia.

IP i czas połączenia logowane. [18903567]
[13.10.2011] 12:17
sial
jeżeli chcesz sobie dorobić zapraszam serdecznie http://webowiec.pl/news/list.php?page=0

IP i czas połączenia logowane. [18904648]
[15.10.2011] 20:30
rajan-wybitny
hey dla mnie odpowiedz jest bardzo prosta, dobre studia, duzo pracy wlasnej(naukowej) sukces murowany... pozdrawiam wszystkich tych ktorzy pracuja i studjuja-niepoddawajcie sie...glowa do gory i do ksiażki jesli nadejdzie odpowiednia chwilla.

IP i czas połączenia logowane. [18912442]
[16.10.2011] 00:36
karaibskie morze błekitne
Ja pogodziłam pracę i studia i nie żałuję tu masz ciekawy artykuł na ten temat.

IP i czas połączenia logowane. [18913307]
[20.10.2011] 09:31
maister
ja juz wybralem studia....

IP i czas połączenia logowane. [18928387]
[20.10.2011] 12:43
flippo33
Zależy ile masz energii i jak potrafisz się zorganizowac, czy masz dziewczynę czy jestes sam? Czy masz zobowiązania? No i jak Ty sie czujesz na siłach, czy więcej pracy Cie motywuje, czy jestes w sytuacji ze musisz zarabiac więcej kasy czy robisz to bardziej dla siebie bo chcesz. Ja mam studia magisterskie dziennie, też pracuję i zaczynam kurs i daję rade

IP i czas połączenia logowane. [18929076]
[21.10.2011] 11:07
turan8
Najnowsze ogłoszenia o pracy, codziennie nowe na www.ipracujemy.pl , ponadto wiele artykułów/poradników na temat pierwszej rozmowy kwalifikacyjnej/rekrutacyjnej, jak przebiega taka rozmowa, itp.. zapraszam serdecznie! Każdy coś znajdzie dla siebie. Darmowe listy motywacyjne i CV (gotowe i na zamówienie-za darmo) znajdziesz na stronie www.elistmotywacyjny.pl POLECAM !!!

IP i czas połączenia logowane. [18932698]
[25.10.2011] 22:59
Pingwin_u  pingwinu@tlen.pl
A ja nie uważam, że studia są najważniejsze. Owszem są ważne. Ale jak stracisz pracę i te 3000 miesięcznie to co wtedy?
Z drugiej strony to racja, że po studiach możesz nie dostać pracy za 3000 zł. Jeśli masz trochę silnej woli to możesz z tego skorzystaćwww.zlote-mysli-ksiazki.pl Pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [18952984]
[26.10.2011] 16:46
alexiej
Wszystko da sie pogodzic, wiem z wlasnego doswiadczenia. Studiowalam dziennie i pracowalam, a do tego mialam czas na spotkanie z przyjaciolmi, chlopaka i czas dla siebie. Kwestia dobrej organizacji czasu - podobno im mniej sie go ma tym bardziej potrafimy sie zorganizowac. Chociaz... przyznam ze u mnie duza zaleta bylo to ze studiowalam na WSZIB i tam moglam sobie ulozyc plan pod siebie, a z wykladowcami zawsze mialam kontakt dzieki platformie e-learningowej. Mysle jednak ze Ty tez sie dogadasz bez problemu u siebie, wykladowcy to przeciez tez ludzie

IP i czas połączenia logowane. [18955871]
[26.10.2011] 19:56
Woytas
Też ludzie, tylko podobno ci sami wykładowcy na uczelni państwowej będą Cię olewać a na prywatnej bedą do rany przyloz. Ale co sie dziwic, na prywatnych o wiele lepiej zarabiaja, wiec i studentow lepiej sie traktuje. No ale jak ktos jest z natury dobrym czlowiekiem to i na panstwowej bedzie sie odpowiednio zachowywal wobec studentow, wiec racja - jak bedziesz bardzo chcial to sie dogadasz i dasz rade i z praca i ze studiami.

IP i czas połączenia logowane. [18956643]
[28.10.2011] 01:53
student finansow
studia zaoczne i jednoczesnie praca w tygodniu to najlepsze rozwiazanie. ------------www.konta-studenckie.info

IP i czas połączenia logowane. [18961869]
[13.11.2011] 21:28
ulacebula
mozna i pracowac i studiowac jednoczesnie. fakt, ze wymaga to sprawnej organizacji i dobrej logistyki, ale ja jestem zywym przykladem na to, ze sie da w dodatku prawda jest taka, ze generalnie rzecz biorac uczelnie prywatne sa bardziej elastyczne i latwiej mozna sie dopasowac ze swoimi preferancjami. dajmy na to na przyklad wszib, gdzie mozna swobodnie ulozyc sobie swoj wlasny program studiow. wczesniej tam studiowalam i nigdy nie mialam problemow, zeby godzic te dwie rzeczy jednoczesnie. pozdr!

IP i czas połączenia logowane. [19024503]
[16.11.2011] 22:36
Migialski
I praca i nauka. Studiowałem informatykę i na III roku zacząłem się rozglądać za pracą. Najpierw na pół etatu, później kiedy zajęć było mniej pracowałem na cały etat. Później pracowałem w jeszcze jednym miejscu i uważam, że się opłacało. Mam doświadczenie i mam co wpisać w CV. Teraz też pracuję na cały etat, ale udaje mi się to pogodzić z kursem ( bo robię jeszcze kurs informatyczny w Progresie) i naprawdę dobrze daję sobie ze wszystkim radę. Będę miał i doświadczenie i skończone studia i dyplom z kursu. To jest coś!

IP i czas połączenia logowane. [19036343]
[30.11.2011] 13:56
Effka
Z tym to zależy. Mam koleżankę, która studiowała dziennie na UEK i złapała fajną pracę. Na początku nie miała tyle obowiązków, ale praca ją wciągnęła, spodobało jej się i chciała pracować coraz więcej bo i kasa była coraz lepsza. Niestety mimo, że się całkiem dobrze uczyła to zaczęli jej robić problemy z zajęciami. Słyszała - albo rybki albo akwarium. Zdecydowała, że studia są ważne, ale praca, doświadczenie, umiejętności dla niej ważniejsze. Postawiła na stabilizację finansową i przeniosła się na WSZiB, bo tam wiele zajęć mogła sobie ustawić pod siebie. Cięzko było, bo też musiała się uczyć (wbrew temu co jej mówili, że płacisz i zaliczasz), ale teraz ma i papier i niezagrożona pozycję w pracy, więc myślę, ze warto i studiować i pracować.

IP i czas połączenia logowane. [19093558]
[08.12.2011] 19:58
zamsz
Ja zaocznie robię teraz w Progresie kurs opiekunki do dzieci, jestem po studiach i pracuję. Póki co dorywczo, ale szukam czegoś ciekawszego. Zresztą wcześniej kiedy studiowałam wieczorowo również pracowałam, ale od dawna marzy mi się żeby to co robię było związane z dziećmi. Lubię się nimi zajmować, skończyłam pedagogikę wczesnoszkolną i wydawało mi się, że łatwiej znajdę coś ciekawego do roboty, ale niestety...oby po kursie się polepszyło.

IP i czas połączenia logowane. [19118619]

1 2 3
 » Odpowiedz na ten temat