o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Ekologiczne życie
 » Odpowiedz na ten temat

Energooszczędne budownictwo

[13.09.2011] 11:50
BeataPigwa
Jeśli kogoś interesuje budowa domu energooszczędnego, to polecam tą stronę: http://www.tworzymyzdrewna.pl/ bardzo ciekawa sprawa, tym bardziej, że piszą iż można mnóstwo pieniędzy zaoszczędzić

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[14.09.2011] 18:31
RoLLka
Szczerze powiem, że nie chce mi się wchodzić na tę stronę, ale interesuje mnie ile można zaoszczędzić pieniędzy w ciągu roku na takich zabiegach. Drukarnia:www.tpsdruk.pl - Drukarnia internetowa

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [18804179]
[02.12.2012] 11:06
Fytka45
Ja znalazłem artykuł na ten temat. Brzmi "Domy energooszczędne: ile kosztują i kiedy się zwracają?". Jeśli interesuje Was ten temat polecam odnawialnecieplo.pl. Wiele pytań rozwiązało się samych po analizie tego tekstu.

IP i czas połączenia logowane. [20039846]
[07.12.2012] 12:07
luqui
Przyznam, że bardzo mnie to zaciekawiło, ten energooszczędny dom. Sam od dość dawna interesuje się tematem ekologii szeroko rozumianej i bardzo cenie sobie rzeczowe artykuły i ciekawe pomysły. Nawet mam w planach zakup kolektorów słonecznych, a że mieszkam w małopolsce to wpadła mi w oko fachowa firma Makroterm. A gdybyście chcieli rozpocząć swój romans z byciem "pro eko" to poczytajcie sobie wpisy na odnawialnecieplo.pl

IP i czas połączenia logowane. [20051088]
[11.12.2012] 15:02
tarantin833
luqui (12.12.07 12:07):
Przyznam, że bardzo mnie to zaciekawiło, ten energooszczędny dom. Sam od dość dawna interesuje się tematem ekologii szeroko rozumianej i bardzo cenie sobie rzeczowe artykuły i ciekawe pomysły. Nawet mam w planach zakup kolektorów słonecznych, a że mieszkam w małopolsce to wpadła mi w oko fachowa firma Makroterm. A gdybyście chcieli rozpocząć swój romans z byciem "pro eko" to poczytajcie sobie wpisy na odnawialnecieplo.pl

Najwięcej ciepła ucieka przez narożniki budynków a propos energooszczędności. ekologicznie C-zero http://www.citroen.pl/citroen-c-zero/

IP i czas połączenia logowane. [20060897]
[22.11.2017] 23:08
[01.09.2015] 06:27
wiki54
Dom energooszczędny to taki dom który ma nowoczesne systemy ogrzewania całego domu, wykorzystujące ciepło słońca (kolektory słoneczne), powietrza, wody i ziemi (pompy ciepła), skraplania pary wodnej ze spalin (kotły kondensacyjne). Sterowanie elektroniczne sterowniki, np. do ogrzewania podłogowego, oraz głowice termostatyczne do każdego z grzejników. Panele Słoneczne wspomagają ogrzewanie domu; latem pozwalają podgrzać nawet 100% wody użytkowej, a zimą do 60%. Kotły wysokiej sprawności, najlepiej kondensacyjne. Grzejniki szybko reagujące na zmianę temperatury w pomieszczeniu, np. o małej pojemności wodnej (konwektory kanałowe Verano). W łazience istotny jest też kształt, by można na nim suszyć np. ręczniki.

IP i czas połączenia logowane. [21948151]
[17.06.2016] 08:34
marmoladka89
Dom energooszczędny to w dużej mierze dobra izolacja minimalizująca utratę ciepła do tego wydajny system ogrzewania. Jak chodzi o izolacje to polecam poczytać o systemach Steico: http://specterm.pl/pl/sklep/kategoria/izolac je-budowlane ,139,37,1.html

IP i czas połączenia logowane. [22347707]
[27.02.2017] 18:15
compfin  marek_rudnicki@tlen.pl
Budowa domu energooszczędnego to duże przedsiwzięcie. Dzięki pomocy Panów z http://bewika.pl/ udało mi się to marzenie zrealizować!

IP i czas połączenia logowane. [22660786]
[27.02.2017] 19:44
marek_rudnicki
W sumie to pracuję w tej firmie, więc dzielę się doświadczeniem.

IP i czas połączenia logowane. [22660919]

» Odpowiedz na ten temat