o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Depresja poporodowa - forum eksperckie
 » Odpowiedz na ten temat

KARMIENIE PIERSIA W MIEJSCACH PUBLICZNYCH

[03.08.2011] 08:11
matka polka
Hej Dziewczeta, mamy tu juz niezla dyskusje na fejsie,
ale co sądzicie o publicznym karmieniu dziecka piersią - czyli wszędzie tam, gdzie akurat zastanie nas potrzeba naszego małego głoda - czyt. GŁODOMORA

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[10.08.2011] 07:00
marek ww
wcale nie jest prowokujący, zona karmila pierwsze dziecko przez 2 lata i mysle, ze bardzo jej to pomoglo - rowniez w kwestii depresji poporodowej

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [18688686]
[25.08.2011] 20:32
lelekkozodoj
Marku, karmienie jest ok, w miejscach publicznych- nie. to nie jest to samo co butelka, to jest obnażanie sie i mnie osobiście strasznie sie nie podoba.

IP i czas połączenia logowane. [18738274]
[29.08.2011] 12:24
Pro-familia
Rzeczywiście temat ten jest stale obecny i wciąż słychać głosy za i przeciw. Mówiąc jednak o obsceniczności, pamiętajmy że karmienie piersią jest naturalne. Istnieje również kilka sposobów na intymne karmienie piersią w publicznych miejscach, np. noszenie ze sobą chusty, którą można okryć przystawione do piersi dziecko, zakrywając również pierś. Może macie swoje sposoby i przemyślenia na ten temat?

IP i czas połączenia logowane. [18748617]
[04.09.2011] 13:22
nocdeszczowa
W moim odczuciu jest to zachowanie naturalne, karmilam piersia troje dzieci, zwykle tam gdzie zachodzila potrzeba pokarmobiorcow .
Może tylko w kosciele nie czynilam tego...
Kiedys nakarmilam syna w autobusie miejskim, uczynilam to na prosbe starszej kobiety, w wyniku placzu dziecka.
Mialam watpliwosci bo miejsce bardzo publiczne ale zachęa pomogla mi.Staralam sie moj czyn nieco zamaskowac pieluchą, w środku komunikacji miejskiej szybko zapadla cisza.
Mysle że nie jest to promowanie nagosci lecz zwykla czynnosc zwiazana z macierzynstwem. Gdy zostajemy sami, bijemy się z myślami.

IP i czas połączenia logowane. [18767763]
[24.07.2014] 16:36
[14.09.2011] 16:59
tulipan_8
Tak naprawdę podczas karmienia nie widać piersi kobiety gdyż zasłania je dziecko więc nie wiem czemu niektórzy postrzegają w tym obnażanie się. Mam małego synka, który niestety nie chce jeść z butelki więc podczas dłuższych spacerów, gdy czasami trzeba coś załatwić w jakiś urzędach czy zrobić zakupy nie da się przeskoczyć karmienia w miejscu publicznym.

IP i czas połączenia logowane. [18803836]
[22.09.2011] 15:50
Mama Zosi
ja osobiście tego unikam, bo nie jest to dla mnie komfortowe przeżycie. raz jedyny karmiłam w przychodni, bo się nam wizyta znacznie przedłużyła. i dwa razy podczas podróży na stacji benzynowej i zasłaniałam piersi pieluszką. Jeżeli kobiety mają z tym luz to nie widzę nic złego, ale dla mnie to za dużo wrażeń i stresujące doznanie. Poza tym moje dziecko się wierci podczas karmienia, nie jest to łatwe.. jak gdzieś wychodziliśmy na dłużej to brałam butelkę.

IP i czas połączenia logowane. [18830083]
[03.10.2011] 22:01
Po drodze...
lelekkozodoj (11.08.25 20:32):
Marku, karmienie jest ok, w miejscach publicznych- nie. to nie jest to samo co butelka, to jest obnażanie sie i mnie osobiście strasznie sie nie podoba.
To nie patrz.
Dziecko, niezależnie od tego, czym jest karmione, musi dostać jeść NATYCHMIAST, a nie za pół godziny, jak mama znajdzie ustronne miejsce...

IP i czas połączenia logowane. [18869354]
[05.10.2011] 18:15
reddress1987
lelekkozodoj (11.08.25 20:32):
Obnażanie?? przeczytaj definicję tego słowa marku!
i tu nie ma nic do podobania, bo to nie film w kinie, ani teatr. Mnie się może nie podobać jedzenie kurczaka palcami -i co?
Nie podoba mi się też jak facet ma brodę - czyli nikt nie może mieć brody? No halo... Nie pamiętam już nic z tamtych dni

IP i czas połączenia logowane. [18875533]
[05.10.2011] 18:18
reddress1987
Mama Zosi (11.09.22 15:50):
ja osobiście tego unikam, bo nie jest to dla mnie komfortowe przeżycie. raz jedyny karmiłam w przychodni, bo się nam wizyta znacznie przedłużyła. i dwa razy podczas podróży na stacji benzynowej i zasłaniałam piersi pieluszką. Jeżeli kobiety mają z tym luz to nie widzę nic złego, ale dla mnie to za dużo wrażeń i stresujące doznanie. Poza tym moje dziecko się wierci podczas karmienia, nie jest to łatwe.. jak gdzieś wychodziliśmy na dłużej to brałam butelkę.
widać może sama nie jesteś przekonana do karmienia piersią, bo ja w życiu nie widziałem żeby było to trudne
Robiłam nawet zakupy karmiąc dziecko na ręku -czyli chodząc i patrząc na półki -nikt źle nie zareagował, a już na pewno nie mały ssak Nie pamiętam już nic z tamtych dni

IP i czas połączenia logowane. [18875539]
[23.03.2012] 09:12
kwadrat
jacie co za dziwny kraj w którym każdy mówi kazdemu co można a co nie co wypada a co nie, a bycie chamem i prostakiem nikogo nie razi.

IP i czas połączenia logowane. [19416848]
[15.04.2012] 15:56
andzia29
Uważam że to nic złego, sama doznałam takiego przeżycia maleńkie dziecko nie zależnie gdzie by się z nim było trzeba podac mu jedzonko że to będzie pierś kobieca no cóż taka natura pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [19474520]
[19.05.2012] 23:39
Nie_poddam_się
Jej ludzie do wszystkiego się przyczepią. A potem wszyscy zrzędzą, że jest coraz mniej dzieci ;/ A w ogóle jest to naturalna rzecz, tak samo jak bikini na plaży.

IP i czas połączenia logowane. [19555450]
[27.06.2012] 21:33
grek_zorba
nie no, to kurcze, mam siedziec w domu do czasu kiedy przestane karmic piersią? nie no jasne, ze sie zgadzam ze karmic trzeba! byle nie dyndac tą piersią na prwo i lewo potem, tylko jakos tak dyskretnie, ale nie na pokaz

IP i czas połączenia logowane. [19653861]
[27.09.2012] 11:58
papierowa
nie widze niczego niestosownego, nie estetycznego w karmieniu piersia w miejscach publicznych

IP i czas połączenia logowane. [19880438]
[25.02.2013] 14:36
hublebulble
Karmienie w miejscach publicznych z zachowaniem kultury, czyli nie wywalaniem piersi wszem i wobec.

IP i czas połączenia logowane. [20266313]
[25.03.2013] 15:09
Gifcia
Karmienie piersią to rzecz normalna i niech się wszyscy w końcu do tego przyzwyczają

IP i czas połączenia logowane. [20350231]
[10.05.2013] 21:34
sylwia_fikfik
wg mnie powinny być odpowiednie miejsca wydzielone np w galeriach handlowych dla matek karmiących z wygodnymi fotelami sofami itp. Poza tym co do karmienia np w parkach są takie biustonosze, specjalne do karmienia że odpina się tylko miseczkę i nie widać (albo mało widać) ja np miałam taki klasyczny BabyOno stanik i sprawdzał się super, Najbardziej nie lubię jak niektóre dziewczyny podwijają bluzki i stanik w górę i wyskakuje wszystko. To nie jest fajne!

IP i czas połączenia logowane. [20476419]
[21.05.2013] 19:48
cał
wybaczcie panie ale jest to mało przyjemny widok, może niech kobiety rodzą w miejscach publicznych zakrywając się czymś, przecież to też takie naturalne. po co w ogóle ta głupia dyskusja, jest to intymna czynność i nie powinna być wystawiona na widok publiczny.

IP i czas połączenia logowane. [20501562]
[08.06.2013] 11:04
jan.....
a może stosunki płciowe jako rzecz oczywiście normalna i naturalna będą odbywały się publicznie? Para może się tylko czymś zakryć...

IP i czas połączenia logowane. [20538222]
[13.06.2013] 17:57
stale_ciekawska
A dlaczego nie?, maleńkie dziecko nie rozumie, że nie można płakać kiedy jest głodne w miejscach publicznych. Dla niego nie ma różnicy, park, kościół,spotkanie u przyjaciół - jemu jest wszystko jedno, jest głodne i dopomina się jedzenia głośnym płaczem. I bardzo dobrze, dziecko swoje prawa ma i zna. mimo, że maleńkie.

IP i czas połączenia logowane. [20548604]
[23.06.2013] 18:46
ladeevit.ania
Karmienie piersią jest najzdrowszym sposobem na żywienie dziecka, przynosi też wiele korzyści mamom. Od kobiety zależy jak to bezie wyglądało- dziecko można nakarmić nawet w miejscu publicznym w sposób dyskretny, estetyczny.

IP i czas połączenia logowane. [20568617]
[27.06.2013] 12:45
rikitiki82
Też uważam karmienie piersią za rzecz całkiem normalną, co za różnica czy jest to w domu czy w miejscu publicznym. Nigdy mnie to nie raziło... Co prawda sama należę do osób przeraźliwie nieśmiałych i dlatego w moim przypadku w sklepach i na spacerach w grę wchodziło tylko karmienie z butelki. W domu na spokojnie odciągałam sobie pokarm laktatorem (takim ręcznym z aventu) i już do miejsc publicznych chodziłyśmy z przygotowaną butlą dla małej. Poza tym dzięki temu moje piersi trochę odpoczywały od jej wychodzących pierwszych ząbków...

IP i czas połączenia logowane. [20577074]
[27.07.2013] 21:19
ina  lena77@tlen.pl
cał (13.05.21 19:48):
wybaczcie panie ale jest to mało przyjemny widok, może niech kobiety rodzą w miejscach publicznych zakrywając się czymś, przecież to też takie naturalne. po co w ogóle ta głupia dyskusja, jest to intymna czynność i nie powinna być wystawiona na widok publiczny.

Jeśli jedzenie to czynność intymna zamknijmy wszystkie restauracje, bary , kawiarnie...

IP i czas połączenia logowane. [20640716]
[23.10.2013] 20:18
Anika89
Niby wiem, że to coś ludzkiego, normalnego. Ale mnie na przykład krępuje, jednak skoro matce to nie przeszkadza, to może gapie także powinni się odczepić?

IP i czas połączenia logowane. [20821081]
[25.10.2013] 16:05
to nic ponadczasowego
też dzieko karmiłam w parku i było to przyjemne nawet w sklepie bo na ulicy ławki nie było,ludzie wchodzili i wychodzili uśmiechając się,mówiąc maleństwo to ma dobrze,tylko nieliczni mają obiekcje chyba tylko ci co się starzeją bo zazwyczaj tylko tym wszysko przeszkadza,piersi za dużo nie widać ale głupiznę ludzi nie myślących najczęściej tak

IP i czas połączenia logowane. [20824684]
[13.02.2014] 23:35
SylwiaSt
teraz z naturalnych rzeczy sie robi dziwactwa...

IP i czas połączenia logowane. [21041365]
[02.04.2014] 19:53
Rozumni
Chciałaby zobaczyć Annę Grodzką karmiącą publicznie piersią.

IP i czas połączenia logowane. [21116970]
[22.05.2014] 08:39
rurabomber
są to naturalne sprawy, karmienie załatwianie potrzeb itp, to od naszej kultury zależy jak to zrobimy, może kobieta wywalić pierś i robić to jak na scenia a może zrobić to w sposób "delikatny", i nie musi to być jakiś pokaz, temat bardzo prosty, odrobina kultury, jakiejś subtelności i wyczucia poprostu gustu i smaku.

IP i czas połączenia logowane. [21187871]

» Odpowiedz na ten temat