o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Ogólne forum dla studentów
 » Odpowiedz na ten temat

co ważnego przy wyborze studiów?

1 2
[26.06.2011] 15:26
durrann
To prawda, powstało kilka uczelni, które na spokojnie mogą rywalizować z państwowymi.

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [18534380]
[26.06.2011] 16:09
wielki_mio
To prawda, ja już od kilku osób np. słyszałem, że studia podyplkomowe są lepsze na tych prywatnych niż na pańśtwowych. Byłem naprawdę w szoku, jak to się szybko zmienia.

IP i czas połączenia logowane. [18534547]
[26.06.2011] 16:20
student.pl
Ja proponuje wybrać taka uczelnię która proponuje staże, praktyki i duzo godzin zajęć praktycznych ... bo tak na prawdę nie liczy się aż tak bardzo wiedza książkowa tylko raczej ta praktyczna, ucząca właściwego wykonywania zawodu ;] Bo w przeciwnym razie owszem wyjdziesz przy dobrych wiatrach z mgr. przed nazwiskiem i dyplomem, ale nie będziesz umiał poradziś sobie w konkretnej pracy ;]

IP i czas połączenia logowane. [18534597]
[26.06.2011] 16:22
durrann
No zmienia, zmieni. Warto jest rozglądać się szukając studiów stacjonarnych za uczelnią prywatną. System kształcenia jest naprawdę dobry i coraz częściej absolwenci mają większe szansa na zdobycie dobrze płatnej pracy.

IP i czas połączenia logowane. [18534603]
[26.06.2011] 16:39
wielki_mio
Mój brat kończy jedną z uczelni prywatnych w Warszawie i jest naprawdę zadowolony. Ma porównanie z państwowa, bo studiuje na drugiej zaocznie i jest podobno o połowę lepiej na prywatnej.

IP i czas połączenia logowane. [18534677]
[01.11.2014] 06:58
[26.06.2011] 17:24
durrann
Wiadomo, że jak płacisz to i większy szacunek mają do Ciebie ludzie z uczelni. Na państwowych to się jeszcze długo pewnie nie zmieni.

IP i czas połączenia logowane. [18534864]
[26.06.2011] 17:45
wielki_mio
No na pewno przyjdzie nam na to jeszcze sporo poczekać. Nie tak szybko się wyplenia w naszej rzeczywistości takie zachowania

IP i czas połączenia logowane. [18534978]
[26.06.2011] 18:18
durrann
Mnie osobiście cieszy, że wszystko idzie do przodu i nasz kraj w systemie uczelniany się cały czas kształci i rozwija

IP i czas połączenia logowane. [18535146]
[26.06.2011] 23:23
flunkypunky
w polsce sa juz uczelnie prywatne, ktore dzialaja od lat, maja tradycje i sa cenione na rynku. sa to nieliczne wyjatki, specjalizujace sie w danej dziedzinie, jednak godne uwagi - tego trzeba byloby sie trzymac, bo z drugiej strony jest masa uczelni, ktore nie maja nic do zaoferowania procz papieru, ktory niestety po ukonczeniu studiow jest wart tyle co czysta kartka

IP i czas połączenia logowane. [18536621]
[27.06.2011] 23:42
ewka
a może znacie jakieś uczelnie prywatne warte polecenia bądź te, od któych najlepiej trzymac się z daleka? bo ja już nie mam siły na te opinie i oferty, które czasem wydają się po prostu wybujałe..

IP i czas połączenia logowane. [18540135]
[29.06.2011] 14:17
eufratia
ewka (11.06.27 23:42):
a może znacie jakieś uczelnie prywatne warte polecenia bądź te, od któych najlepiej trzymac się z daleka? bo ja już nie mam siły na te opinie i oferty, które czasem wydają się po prostu wybujałe..
Mogę Ci polecić WSZiB w Krakowie. To ta uczelnia, na którą ja się teraz wybieram. Na stronie mają filmy o uczelni, bardzo zaciekawiły mnie systemy SUSZI i SAKE. Wszystko można sobie sprawdzić z domu, nawet jak Cię nie ma na zajęciach to wszystko doczytasz w necie, bo mają system e-learningowy. To co mnie wręcz urzekło to to, że sprawy w dziekanacie też można załatwić przez internet koniec ze staniem w kolejkach, jak to było na państwowej uczelni. No i mam nadzieję, że w końcu będę traktowana jak człowiek, z szacunkiem a nie tak jak na państwowej, jak głupi studenciak.

IP i czas połączenia logowane. [18545293]
[30.06.2011] 15:26
MAJDANRAD0
ooooo super, koniec ze staniem w dziekanacie. chyba lepiej byloby pomowic o poziomie nauczania, kadrze tej uczelni, jakies tradycje?
raczej nie zachwycalbym sie za bardzo
sorry, ale od suszi i sake wole wysoki poziom nauczania sa w polsce duzo lepsze szkoly wyzsze. pzdr

IP i czas połączenia logowane. [18549578]
[30.06.2011] 15:48
banana5d
zgadzam sie. jak prywatna uczelnia to tylko taka która ma kadrę godną uwagi, jakieś zaplecze i ogólne ogarnięcie. nie warto iść do szkoły, która kusi tylko ceną, chyba, że chcemy nic nie warty papier. i weźcie to do serca, bo ja tak rok zmarnowałem.

IP i czas połączenia logowane. [18549653]
[30.06.2011] 17:18
famparampam
to i tak dobrze, ze tylko rok. zreszta co to jest w skali calego zycia. czlowiek uczy sie na bledach. jak ktos ma rozterki co do wyboru uczelni to naprawde - sluchajcie tych co wyzej pisza, bo nie sciemniaja. studia to nauka i przyszlosc, a nie promocje i skarbonka.

IP i czas połączenia logowane. [18549919]
[30.06.2011] 21:49
WUDOE
To prawda, moim zdaniem nawet czasem lepiej wziąć kredyt studencki jak się nie ma kasy i iść na lepszą uczelnię niż studiować byle gdzie i skończyć byle jak. Jeśli ktoś wie, że da radę, jest wytrzymały to powinien celować jak najwyżej - w najlepsze uczelnie, bo tylko tam będą tradycja, kadra, warunki, które pozwolą młodym pisklętom przeobrazić się w młode orły.

IP i czas połączenia logowane. [18550947]
[30.06.2011] 22:36
Kris.Z
Osobiście nie pchałbym się w kredyty studenckie bo można się w nich nieźle zakopac, no chyba że jest to już ostatecznosc, ale to tylko moje prywatne zdanie. Co do uczelni, a już w szczególności tych prywatnych to one zawsze będą polowac na studentów i zawsze wśród nich znajdą sie takie, które zagrają podstępem w postaci obietnic, promocji - nie dajcie się zwiesc, a ostrożności w takich wypadkach nigdy za wiele

IP i czas połączenia logowane. [18551248]
[04.07.2011] 14:11
eufratia
To nie jest tak, że ze względu na brak kolejek pod dziekanatem wybrałam WSZiB. Ide tam bo maja kierunek studiów który mnie interesuje a którego nie znalazłam (z takim programem nauczania) na innych uczelniach. Tez sie bałam tego, ze to prywatna uczelnia, ale czego się tutaj bać skoro wykładowcy sa z innych uczelni państwowych (!) w Krakowie, a i na państwowej i na prywatnej musze placic? Promocje tez mnie jakos specjalnie nie interesowaly, bo te studia od dawna planowalam i liczylam sie z kosztami.

IP i czas połączenia logowane. [18564326]
[07.07.2011] 13:10
gabyl
Bardzo ciekawi mnie czy osoby, które się tutaj "żalą" że na prywatnej straciły rok, nie myślały idąc na taką uczelnię "zapłacę to zdam". Okazało się inaczej? Prywatna a państwowa - właściciel pierwszej jest prywatna osoba, właścicielem drugiej - państwo. Myślicie ze jak prywatna to wykladowcy co tez "prywatni"? Przeciez wykladaja tam Ci ktorzy ucza na panstwowych, bo skad niby wziac wykladowcow? Na panstwowej uwazaja ze moga robic ze studentami co chca, bo przeciez studia za darmo. No a na prywatnej zeby uczelnia sie utrzymala trzeba zaplacic. Tyle ze wtedy bardziej sie dba o studenta, bo bez niego uczelnia upadnie. Na panstwowych nadal tego nie rozumieja.

IP i czas połączenia logowane. [18575406]
[14.07.2011] 10:55
eufratia
Gabyl ma racje. Na państwowych nie potrafią zrozumieć, ze to nie szkoła średnia gdzie mozna wytrząsać nad ludzmi. Studenci to już dorosli ludzie. Jak ktos zalozyl uczelnie prywatna i mu na niej zalezy to bedzie sie staral zeby miala jak najwyzszy poziom Poza tym o wielu uczelniach prywatnych slyszy sie coraz wiecej dobrych rzeczy, dlatego wlasnie ide na Wszib

IP i czas połączenia logowane. [18600180]
[15.07.2011] 16:13
Lady G.
Ważne, żebyś czuła się dobrze. Zawsze można się douczyć. Przecież po to powstają takie szkoły jak AP Edukacja Rób to w czym jesteś najlepsza.

IP i czas połączenia logowane. [18603843]
[16.07.2011] 11:26
student.pl
Poza tym warto zwrócić uwagę także na sam kierunek ;] W tej chwili większość ludzi mówi że politechniki jedynie to jakaś gwarancja pracy, a to nie prawda. Ja studiuję na Uniwersytecie Łódzkim geografie urbanistyczną, jest to kierunek unikatowy w Polsce, i w tej chwili mam wiele ofert płatnych praktyk w biurach urbanistycznych czy nawet w Urzędzie Miasta ;] Od października zaczynam jeszcze gospodarkę przestrzenną tez na Uniwersytecie i jakoś o brak pracy się nie boję. Głupota jest twierdzić że należy studiować na Politechnice bo tytuł inzyniera tak wiele znaczy. Chcicłabym tylko nadmienić że w tej chwili może i jest zapotrzebowanie na fizyków, chemików itp. Ludzie masowo idą na te kierunki skuszeni stypendiami motywacyjnymi. Ale pomyślcie czy za 5 lat gdy przyjdzie kończyć studia i zacząć szukać prawdziwej pracy (nie dorywczej czy nawet praktyk) rynek nie będzie przesycony absolwentami tych kierunków. Moim zdaniem na pewno tak. Wszyscy wspominają o budownictwie, a czy nikt nie widzi że nasi inżynierowie w poszukiwaniu pracy wyjeżdżają do Wielkiej Brytani, Skandynawii czy za ocean? Przecież to prawdziwa masakra ...

IP i czas połączenia logowane. [18606204]
[24.05.2012] 15:32
Franiawa
Co ważnego przy wyborze studiów? Zainteresowania przede wszystkim! Bez tego ani rusz! Wiadomo, warto myśleć przyszłościowo, ale jak można studiować przyszłościową informatykę, jeśli kocha się polski czy angielski! Ja jestem typowym umysłem ścisłym i dlatego poszłam na informatykę na wszib. Nie żałuję, uczelnia dba o studenta, proponuje mnóstwo różnych zajęć poza programem i system staży, z których po prostu trzeba korzystać.

IP i czas połączenia logowane. [19565942]
[31.07.2012] 23:38
przemoł
No akurat na wszibie to niewazne na jakim kierunku, warunki studiowania dobre Wiem bo sam skonczylem Ale na co zwracac uwage przy wyborze studiow? Na to czy zdobedziemy tam umiejetnosci ktore pozwola nam potem znalezc prace bez rocznego albo dluzszego jej szukania.

IP i czas połączenia logowane. [19738721]
[09.01.2013] 15:14
kieszka
Co ważnego - na pewno nie mozesz myslec o tym, zeby wybierac dzis kierunek ktory jest modny, za 3 lata - kiedy skonczysz studia, to w ogole nie bedzie mialo racji bytu. Lepiej patrzec co chcialbys w zyciu robic, nawet jesli to bedzie filozofia to jak bedziesz dobry to bedziesz sie tym zajmowal i mial prace. Trzeba jednak dyscypliny, samozaparcia, i orientacji na osiagniecie celu I tak jak przemoł napisał - czasem niewazne jaki kierunek, wazne tez jak mozesz "wycisnać" uczelnie, zeby miec z niej jak najwiecej dla siebie. To wazne - nie wybierac modnej uczelni, wybierac ta, ktora podchodzi praktycznie do tego jak ksztalci studentow. Ja to tak widze, a wtedy skonczysz nawet oblegany kierunek a masz wieksze szanse na prace niz ten kto pojdzie na kierunek trudny-"dla elity naukowej". Wybierz to, co chcesz robic, co Ci sprawia przyjemnosc... zycie i tak zweryfikuje czasem nasze wybory

IP i czas połączenia logowane. [20131590]
[31.01.2013] 11:18
Butterfield
Przede wszystkim mozliwosc zdobycia doswiadczenia w kierunku ktory chcemy studiowac, wiec najlepiej uczelnia prywatna. Po zadnej uczelni nie ma dzis pewnej pracy. Maja ja tylko najlepsi albo ci ktorzy maja znajomosci - nie oszukujmy sie. Ale jak juz mamy cos studiowac, to miejmy tez jak najlepsze warunki do tego, ulatwienia i mozliwosc nie tylko pracowania ale przede wszystkim odbywania praktyk i stazow zwiazanych z naszym kierunkiem. Takie doswiadczenie zawsze mozna wpisac w CV i pracodawca inaczej patrzy na absolwenta ktory juz podczas studiow zdobywal pierwsze szlify. Wiem, bo sam skonczylem prywatna i wiem jak bylo potem przy ubieganiu sie o prace, a teraz sam odpowiadam za rekrutacje w firmie i to zawsze zwraca moja uwage.

IP i czas połączenia logowane. [20193695]
[21.02.2013] 09:49
pieszu
Zainteresowania, plany na przyszlosc, realne szanse zatrudnienia w danym zawodzie po studiach i przede wszystkim uczelnia na ktorej nie bedziesz mial pod gorke oraz wywiad wsrod jej studentow. Dlatego ja zawsze bede powtarzac, ze jak sie chce isc na studia to najpierw trzeba zrobic rundke po uczelniahc o ktorych myslimy. Poznac jej studentow, poczuc atmosfere, dowiedziec sie jak najwiecej o ofercie i warunkach jakie zapewnia. I wcale nie musi to byc koniecznie uczelnia panstwowa. Bo dzis studia to inwestycja i nie warto isc tam gdzie bedzie sie studiowac po to zeby miec studia. Najlepiej isc tam gdzie zdobedzie sie umiejetnosci i doswiadczenie (praktyki, staze, szkolenia). A co do dni otwartych to w tej chwili w marcu beda prawie na kazdej uczelni, wiekszej mniejszej, panstwowej i niepanstwowej. Np. na wszibie jest 15 marca, na aghu 30 marca. Każdy wiec moze sobie zaplanowac troche wolnego czasu i wybrac sie na uczelnie, ktora najbardziej go interesuje.

IP i czas połączenia logowane. [20254263]
[22.02.2013] 11:49
owerty
Przy 20 % bezrobocia wybór studiów ma znaczenie

IP i czas połączenia logowane. [20257376]
[13.05.2013] 13:07
akajioto
Tez napisze ze zainteresowania, zeby studiowac cos co sprawia nam przyjemnosc. Do tego fajnie popatrzec na uczelnie, ktora oferuje jak najwiecej studentowi. I tu czasem nie licza sie koszta, bo zeby miec dobra prace i spokojna przyszlosc to trzeba inwestowac w siebie i w swoj rozwoj podczas studiow. Dlatego nie dziwi mnie to ze jak kogos nie stac na dzienne albo pracuje i chce studiowac to zamiast na zaoczne ida na dzienne prywatnie (plan pozwala pogodzic te dwie rzeczy). Na panstwowej jest sie szara masa a nie jednostka jak na prywatnej. To tez wazne.

IP i czas połączenia logowane. [20482830]
[24.06.2013] 15:16
Karakorus
Przede wszystkim uczelnia a dopiero potem zainteresowania - w takiej kolejnosci moim zdaniem. Zainteresowania mozna sobie miec, bo kazdy je ma, ale to uczelnia powinna byc odpowiednio wybrana zebysmy mogli te zainteresowania rozwijac. Dlatego moim zdaniem warto pomyslec o uczelniach prywatnych - chociazby z racji tego ze jest mniej studentow, mniejsze grupy i wykladowcy sa oceniani przez studentow co semestr, studenci maja lepsze warunki. Dostaja to co powinni dostac a nie musza sie o to bic tak jak na panstwowych gdzie studentow sa setki na roku. Poza tym fajne praktyki, jakies staze, wyjazdy, szkolenia. To wszystko potem owocuje po skonczeniu studiow.

IP i czas połączenia logowane. [20570491]

1 2
 » Odpowiedz na ten temat