o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Alternatywna
 » Odpowiedz na ten temat

Czy dready to juz moda czy jeszcze sposob na wyrazenie siebie?????

[26.01.2005] 23:16
ja i ty
Chyba kazdy sie zgodzi ze mna , ze teraz kazdy moze sobie zrobic dready:/
Czesto widze panienki z dreadzikami, jakies kolorki rasta i takie tam. Czasem nie maja one pojecia co sie za tym kryje i co sie z tym wiaze. Czesto znaja 3 zespoly na krzyz i to pewnie coraz bardziej komercyjny Habakuk no i Boba off course.
Myslicie, ze to juz jest moda na dready i wogole na rasta??

A tak wogole to mysle, ze prawdziwy bialy rastaman nie istnieje i chyba ciezko bialym zrozumiec rastafarianizm(cos tu dziwnie napisalam). Ale to tylko moje skromne zdanie
Piszcie co sadzicie na ten temat
[nie mam nic do powiedzenia]www.empatia.pl

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[27.01.2005] 10:21
M_i_X_i_U
HHmmm.....No widzisz one chociaż znają te 3 zespoły znają,a mnie zdażyło się spotkać ludzi którzy mieli dredy, 3 kolorowe Ciuchy haha i ostro rastafarianie hahah a niemieli zielonego ani żółtego ani czerwonego pojęcia o rastafarianiźmie,nic!!!..smótne...

I spokojnie można ztwierdzic że dredy aktóalnie to jest moda,ale jak każda moda kiedyś przeminie więc nienależy się tym martwić...

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [18066256]
[27.01.2005] 10:45
DziAnAaaa
tjaa... cóż dredy, tak jak wiekszość pewnych rzeczy, miały swoje przesłanie, które bliżej dla "niewtajemniczonych" jest nieznane. No ale jak każdy zauważył, to co zaczyna "nosić" masa, już nie jednostka, staje się pewnego rodzaju modą. (!!) to mnie cholernie wqrza, ale co ja mogem zrobić... jakiś rok temu idem sobie ulicą i widzę za szybą na jakiej tam wystawie pewnego "rózowego" sklepiku bluzeczki z napisami typu "punk princess" "punk lady" itd. no szok !!!! i oczywiscie same pastelki;p myslałam że mnie szlag trafi. producenci chcą na wszystkim zarobić i wynajdują coraz to nowe rzeczy. phi! i tak to mamy panny z pseudo dyskoteki ktore tancują tam w czarnych skorzanych spodniach z agrafkami, i w rózowej bluzeczce z napisem "i love punk" oo i jeszcze jakis delikatny wycwiekowany paseczek . jezus....!! to samo salony fryzjerskie ktore juz w co 10salonie mają do zaoferowania dredy;p to już wszystko staję siem modą, normą. i bulwersuje tylko stare babki. heh a chyba nie o to tutaj chodziło nie? no!!

nie ma to jak lumpy;p
a co do dredow to teraz spotykamy je wszedzie. moze jakims skinhead'om siem nie spodobają a to tak spoko... ehh to smutne patrzec jak z tego wszystkiego robi siem gowno.

a co do tego ubioru jeszcze to ktos moze w ogole siem nie ubierac jak przystało na "rasta" a może miec tą dusze ,tą mentalność, którą inni powinni mu pozazdroscić! to samo z punkami. ktos moze miec siem tak nie "afiszowac" tym swoim ubiorem a moze posiadac dusze prawdziwego punkowca, jakich teraz mało...
to wszystko jest względne. i trzeba na to patrzec co jakis czas spod innego kąta.

ale damy rade!!!!!!!!!!!!aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
[nie mam nic do powiedzenia]
>>nie jestem szalona, interesuje mnie wolność

IP i czas połączenia logowane. [18066257]
[11.02.2005] 11:45
makaron
Hehe ja niedafno zaczaiłem że w sumie to nie od dredy chodzi... tak bynajmniej mi sie wydaje... Żeby czućtącałąotoczkęwokół muzyki Reggae trzeba poprostu siewciągnąc a wciąga to nieodwracalnie Ale nie myślicie że czasem robi sietroszkięraźniej jak więcej ludzi nosi dredy? Tylko żeby jeszcze zaczaili o co w tym biega hehe

IP i czas połączenia logowane. [18067531]
[11.02.2005] 12:39
k2
rasta - moze jeszcze nie, ale dredy - to juz moda

tyle mojego skromnego zdania

IP i czas połączenia logowane. [18067532]
[28.03.2017] 00:24
[03.04.2005] 21:47
poke
no coz zgadzam sie z wami wsz dready to moda faktycznie.......ale rastafarianizm to cos co dla tych modnych bedzie obce.......oni w ogole nie maja pojecia co to jest....boli mnie to ze ludzie daza za moda a nie za prawda..pozdrawiam sz prawdziwych rastamanow

IP i czas połączenia logowane. [18069568]
[03.04.2005] 22:30
M_i_X_i_U
Fajnie że ktoś wreszcie napisał cos mądrego^bo od dłuszego czasu nic sie na tym forum niedzieje...
A co do dredlokoow to przydażyła mi sie jakis czas temu historia z tym związana,a mianowicie:Siedze sobie w szkole na przerwie nagle podbija do mnie panienka(taka różowa wiecie o co chodzi)i mówi
Panienka:Cześć jestem Marjola(bardzo ładnie zresztą zaakcentowała swoje imę.SIC.) słyszałam ze umiesz robić dredy!?
Mix:No yyy....w zasadzie,tyle o ile...umiem
Panienka:WOW!!!a zrobiłbysmi
...Na co mój qmpel będący obok wypala...
Qmpel:a jesteś rastafarianka??
Panienka:może tego po mnie niewidać ale jestem(chociaż niebyłem do końca pewny czy wiedziała co mówiła)
Qmpel:aaa.. a wieżysz w Jah
Panienka:nie...chyba nie,a co to jest??
Qmpel:to jak chcesz dredy to idź do fryzjera....
Po czym panienka stwierdziła że jesteśmy Pje**** i sobie poszła..
Smutne... --
A ja jestem punk w ramach walki z wszystkimi schematami...

IP i czas połączenia logowane. [18069569]
[20.04.2005] 20:46
Elaaaaa
Dready,percingi,tatuaże i inne takie świrowanie(pozytywne wg mnie) stało sie już modą!Co jest bardzo denerwujące!Teraz żeby sie czymś wyróżnić trza by chyba uciąć sobie ręke dla zabawy

IP i czas połączenia logowane. [18069988]
[23.04.2005] 13:42
dzika-ola
zgadzam sie z Elaaaa...

zadbaly o to kreujace styl "bezemocjonalnego ubierania sie" media... przykre....
mysle ze te "mody" dosiegną kazdej subkultury/kultury,
...bylo tak juz z metalem, potem z grungem, nastepny byl punk, przyjdzie moda i na rasta (albo juz przychodzi)

ale nie ma tez tu sensu za bardzo sie rzucac,
bo wiadomo ze (cytuje) "dredy moze zrobic sobie kazdy".....
(jak juz zauwarzylismy)...wystarczy wejsc do pierwszego lepszego salonu fryzjerskie...
i choc faktycznie laski ktore o reggae i rasta pojecia nie maja juz za ok.100 zl moga je miec...

czym jednak jest wyglad..?
najwazniejsze aby byc szczerym ze soba i ze swoim sumieniem,
one nie sa...

pozdrwaiam ola

IP i czas połączenia logowane. [18070033]
[06.05.2005] 08:30
poganin
Jak przyjdzie czarny zbawiciel rasta, zje "białasów", to przy konsumpcji czkawki dostanie i niestrawności, jak się dowie, że miał białych wyznawców.

IP i czas połączenia logowane. [18070251]
[18.05.2005] 21:20
makaron
hehe pytanko... czy ktoś kto nosi dredy odrazu musi wierzyć w to co Jamajczycy? Na moje tu chodzi bardziej o postępowanie w życiu.. hehe na luzie i wogoole nie mając nic do nikogo. no może poza ludźmi którzy obsrywająTwoje życie ograniczając twoją wolność

IP i czas połączenia logowane. [18070397]
[21.05.2005] 20:25
denat
cóż, ja zgadzam się z makaronem, że dready nie muszą być oznaką tego że ktoś jest rasta. Poza tym czy warto wg was tak sie starać, żeby wyróżnić się wśród ludzi fryzurą? Czy nie lepiej wyrazić to czynem i myślą? Co to za durnota, że np. jak jestem punkiem to mam mieć irokeza (wella shock wave do boju , metalem / hipisem to zapuścić włosy, a jak jestem rasta to mieć dready? Niestety, pogódźmy się z tym,że wielu chce być uznawanymi w ludzkim stadzie i w związku z tym dostosowuje się do norm, które narzuca stado(czyli subkultura).Są i plusy tego: możemy nie zwracać na to uwagi i nosić fryzury jakie chcemy, a wyrażać się poprzez swoje poczynania. Ja np. noszę długie włosy, choć wiem,że dziś to żadna oryginalność,ale zwisa mi to! Chciałem kiedyś mieć dready, ale uznałem, że byłbym kolejnym wyznawcą mody, a nie ideologii rasta.
Którą zresztą znam pobieżnie, tak samo jak reggae.

IP i czas połączenia logowane. [18070417]
[23.05.2005] 20:07
Witchhammer
Jak byłem mały to chciałem mieć dready, ale starzejąc się stwierdziłem, że nie będzie mi się chciało tego odwszawiać Zresztą w ogóle nie chce mi się zapuszczać długich hairów, wolę nosić swoje 8 mm

IP i czas połączenia logowane. [18070442]
[24.05.2005] 00:29
fishdick
Masakra. Rozumiem, ze dredy lacza sie w nierozerwalny sposob z kultura rasta ale czy tylko tacy ludzie moga je nosic?? Taki np. Max Cavalera chyba malo mial z tym wspolnego, a chyba nie zarzucicie mu ze mial swego czasu dredy albo ze ulegl modzie. Mam dredy od 3 lat a z rasta nie mam nic wspolnego. Wydaje mi sie ze moda na dredy jest, ale ci ktorzy zrobili je sobie pod wplywem chwilowego impulsu badz tez zachcianki pozbeda sie ich w przeciagu kilku miesiecy gwarantuje. Z dredami jest kupa problemow i roboty i kupa moich znajomych ktorzy zrobili je sobie od tak juz dawno je sciela. Poczekajcie a sprawa sie sama rozwiaze hehe pozdro --
no to ba !!!

IP i czas połączenia logowane. [18070447]
[13.12.2007] 17:53
CamdenP
w sumie to szkoda mi tych wszystkich zagubionych istot, które zrobią wszystko tylko po to być na topie-to musi być okropnie męczące...no ale czego się nie robi dla lansu ja mam swoje dreadlocki kilka latek i nie zamierzam ich ścinać-opłaciłam to niezłymi spięciami w domu...ale WARTO było!
rozumiem, że to może oburzać PRAWDZIWYCH rastafarian a przecież samo słuchanie muzyki czy palenie trawy nikogo rasta nie czyni-ja sama też nim nie jestem(chyba nawet szkoda...)i jeszcze nie udało mi sie takiego spotkać...
zrobienie dreadów to indywidualny wybór każdego, a jeśli ktoś ma taki kaprys to już jego sprawa-tyle, że trochę szkoda, że robią z tego taka masówkę...:/ ale każda moda kiedyś przemija więc nie spinam się tym za bardzo-to co się dzieje w tym zmasowanym świecie zupełnie mnie nie obchodzi...

IP i czas połączenia logowane. [18088965]
[24.07.2013] 12:09
Arlekin
Moim zdaniem każdy może mieć dredy, to tylko fryzura jak każda inna . Ale należy mieć też pojęcie jak powstała, od czego wszystko się zaczęło i tp... Ktoś kto ulega modzie zetnie te dredy zaraz jak cały top się skończy. Ja mam dredy i noszę ubrania w kolorach flagi Etiopii. A NIE JESTEM RASTA . Co podkreślam. Noszę te kolory i dredy jako rodzaj uwielbienia do muzyki reggae, jak i wyrażenie swojej osobowości. Dodatkowo mam o tym pojęcie, chodź nie tak wielkie jak Jamajczycy ponieważ jestem białasem ktr nie pochodzi z Jamajki i tej kultury.
Jak już pisałem dredy to dla mnie sposób na wyrażenie siebie, tego czego słucham i buntu. Co wy o mnie sądzicie ? Nie palę ganji i nie jestem Rasta, dla tego jestem też wyśmiewany bo noszę dredy i barwy flagii Etiopii.
Pozdrawiam .

IP i czas połączenia logowane. [20633375]
[24.01.2015] 08:36
kabcbunbethe1980jaipw
k2 (05.02.2005.11 12:39):
rasta - moze jeszcze nie, ale dredy - to juz moda
tyle mojego skromnego zdania

Jasne http://corta.co/f

IP i czas połączenia logowane. [21579079]
[25.01.2015] 02:03
soycherrechan1975dkkeb
Witchhammer (05.05.2005.23 20:07):
Jak byłem mały to chciałem mieć dready, ale starzejąc się stwierdziłem, że nie będzie mi się chciało tego odwszawiać Zresztą w ogóle nie chce mi się zapuszczać długich hairów, wolę nosić swoje 8 mm

Jasne http://us9.co/24

IP i czas połączenia logowane. [21581132]
[25.01.2015] 20:36
fevititherp1980xrllt
denat (05.05.2005.21 20:25):
cóż, ja zgadzam się z makaronem, że dready nie muszą być oznaką tego że ktoś jest rasta. Poza tym czy warto wg was tak sie starać, żeby wyróżnić się wśród ludzi fryzurą? Czy nie lepiej wyrazić to czynem i myślą? Co to za durnota, że np. jak jestem punkiem to mam mieć irokeza (wella shock wave do boju , metalem / hipisem to zapuścić włosy, a jak jestem rasta to mieć dready? Niestety, pogódźmy się z tym,że wielu chce być uznawanymi w ludzkim stadzie i w związku z tym dostosowuje się do norm, które narzuca stado(czyli subkultura).Są i plusy tego: możemy nie zwracać na to uwagi i nosić fryzury jakie chcemy, a wyrażać się poprzez swoje poczynania. Ja np. noszę długie włosy, choć wiem,że dziś to żadna oryginalność,ale zwisa mi to! Chciałem kiedyś mieć dready, ale uznałem, że byłbym kolejnym wyznawcą mody, a nie ideologii rasta.
Którą zresztą znam pobieżnie, tak samo jak reggae.

Jasne http://42x.nl/4

IP i czas połączenia logowane. [21582561]
[26.01.2015] 20:51
reubhumamul1981fxzke
makaron (05.05.2005.18 21:20):
hehe pytanko... czy ktoś kto nosi dredy odrazu musi wierzyć w to co Jamajczycy? Na moje tu chodzi bardziej o postępowanie w życiu.. hehe na luzie i wogoole nie mając nic do nikogo. no może poza ludźmi którzy obsrywająTwoje życie ograniczając twoją wolność

Jasne http://descargariso.com/ex7a

IP i czas połączenia logowane. [21584638]
[27.01.2015] 14:09
linfortsepen1983kjkbw
poganin (05.05.2005.06 08:30):
Jak przyjdzie czarny zbawiciel rasta, zje "białasów", to przy konsumpcji czkawki dostanie i niestrawności, jak się dowie, że miał białych wyznawców.

Jasne http://dtlv.co/f9gu

IP i czas połączenia logowane. [21586283]

» Odpowiedz na ten temat