o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Metal / Hardcore
 » Odpowiedz na ten temat

Black Metal

1 2 3   » 41 Strony tematu:
[28.08.2004] 22:17
Hell
Jako że stary zwietrzały temat o Blacku został już zamknięty otwieram nowy i świerzy w którym nie ma miejsca na Cradle Of Shit, In Flames, Dimny Burger i tym podobne kapele. Tu będzie mowa o prawdziwym, mroźnym i surowym Black Metalu z zasadami trzymającymi się podstaw Blacku np Darkthrone, Emperor... Black Metal to podziemie a nie kapele w stylu Dimmu Borgir którą zobaczyc można na Vivie czy tez MTV. Dlatego od razu mowie, zeby o takich zespołach nie pisać, pewnie nie tylko ja chce tego uniknąć i użerać się z kindermetalami. Black Metal to przede wszystkim wojna, wojna o siebie i antychrzescijaństwo dlatego prosze też żeby nie wtracali się w rozmowe Xianie i nie pisali tu swoich wywodów na temat satanistów itp. To narazie tyle, jeśli mi coś do głowy przyjdzie to napisze jeszcze.
Pozdrawiam
Hell

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[28.08.2004] 22:28
heathenishforay
No nareszcie !!! Pełne poparcie !!! Powinny być tutaj z jednej strony mróz, piekło, mrok i nienawiść z północy - czyli True Black, jak i waleczna ale w gruncie rzeczy sielankowa ludność czcząca starożytnych bogów - czyli Pagan i NS Black Metal.

W każdym razie, ajk to brzmiało:
NO POSERS ALLOWED!!!!!!!

Wszyscy wiedzą o co chodzi

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [18058302]
[28.08.2004] 22:38
Hell
Ciekawi mnie ilu takich ludzi tu jest na forum, pewnie tylko nieliczna garstka, pożyjemy zobaczymy. Jak narazie jestem pełen optymizmu i ciekawy rozwijających sie dyskusji
NO POSERS ALLOWED !!
i tak trzymać

IP i czas połączenia logowane. [18058303]
[28.08.2004] 22:54
heathenishforay
Hy to "No posers allowed" skombinowałem ze strony Usurper. Tak apropos - pierwszy wątek - słyszałeś tych gości ? grają black/thrash agresywnie nastawiony do pozerów! Świetna jest ich ostatnia płyta "Twilight Dominion"

Zapraszamy do dyskusji

IP i czas połączenia logowane. [18058304]
[28.08.2004] 23:12
Hell
Nie słyszałem o tej kapeli powiem szczerze ale wszedłem na ich strone, zobaczyłem ze grają juz od jakiegos czasu wiec moze warto sie nimi zainteresować.

IP i czas połączenia logowane. [18058306]
[20.11.2017] 19:58
[28.08.2004] 23:26
heathenishforay
Bardzo dobra i zasłużona w środowisku black metal w USA. Wydaje ich Earache, a na "Necronemesis" w jednym utworze General Daibolical Slaughtera wspiera wokalnie nie kto inny jak King Diamond. Moim zdaniem naprawdę warto.

PS. wypróbuj sobie zwww.earache.com utwór Usurper "Metal Lust". Fajny tekst i mocna muza.

IP i czas połączenia logowane. [18058307]
[28.08.2004] 23:52
Hell
No muza to mi bardziej Death/Thrash przypomina a nie Black szczególnie wokal gdzie w Blacku wokal przewaznie to skrzek, rzadziej growl a to mi przypomina wokal z jakiejs kapeli Hardcore'owej typu Biohazard. musiał bym przesłuchac stare plyty zeby cos wiecej powiedziec bo to jest widocznie kawałek z nowej plyty. zajrzałem też na strone http://www.redstream.org/Usurper_Discography .php
gdzie tylko jeden z albumów został oznaczony jako Black reszta jako Death czy poprostu Metal. jak na pierwsze przesłuchanie to nawet dobrze grają ale strasznie mnie odstrasza wokal.

IP i czas połączenia logowane. [18058308]
[28.08.2004] 23:59
heathenishforay
hmmm tu się odzywa thrashowa forma muzyki. A tematyka jest wybitnie blackowa. Pamiętaj że black to nie tylko skrzek .
Poza tym, uważam że mają świetnego basistę. Co o nim sądzisz ?

IP i czas połączenia logowane. [18058310]
[29.08.2004] 02:07
Hell
Wybacz ale ja w tej kiepskiej jakosci kawałku (64 kbps) nie wyodrębniam basu słysze tylko pere i wiosła. być może mają dobrego basiste wcale nie przecze, jednak dla mnie Black bez typowego dla niego wokalu to jakby nie Black. Takie jest moje odczucie a Black ma typowe dla siebie brzmienie a tego tu nie wychwytuje choc bym nie wiem jak sie starał.

IP i czas połączenia logowane. [18058313]
[29.08.2004] 11:52
bloodstained
hehe, no coz - dla mnie miejsca tu nie starczy - slucham black'u, i tego mniej 'tru' i tego bardzo 'tru', @@@ie mnie chrzescijanstwo, siebie znam na wylot i nie potrzebuje walczyc, zgadzam sie z czescia tego o czym spiewaja, chociaz czasem dla mnie to czysta grafomania, leje na bycie patriota, nie dla tego kraju i tych ludzi, a bogow tez mam w dupie : ) zadnego nie spotkalem i tego sie bede trzymal... z tym pozerstwem - smieszna sprawa, ale pozostawie bez komentarza.

In Flames nigdy nie pretendowalo do miana black, chyba, ze jakis idiota uznal ich muzyke za takowa, ale to juz ciezko wyczuc - dla mnie to to czysty Melodic Death.

z black/thrash moge polecic Aura Noir - 'Deep Tracts of Hell' album - swietnie panowie graja. to tyle - trzymcie sie i zeby wam tylki nie poodmarzaly w tym norweskim zimnie ]:->

IP i czas połączenia logowane. [18058317]
[29.08.2004] 17:24
Death_Lord
Tak sobie pomyslalem... zna ktos kapele Mörk Gryning? Gdyby co to polecam.

IP i czas połączenia logowane. [18058370]
[29.08.2004] 19:15
heathenishforay
Hell, nie wiem czy to słuszna uwaga, ale wydaje mi się że wokal z Usurper przypomina album "Hell's Unleashed" szwedzkich death metalowców z Unleashed.
Bloodstained - co do In Flames, to poczytaj sobie stary temat o blacku -śmiechu warte. Aura Noir poleca sam Fenriz.
Death Lord, Mork Gryning znam, na niektórych płytkach surowy black a na niektórych bardziej melodic.
Ogół - widzę że temat się rozwija.

IP i czas połączenia logowane. [18058397]
[29.08.2004] 19:35
bloodstained
heh, mniejsza kto poleca - ich naprawde warto posluchac - maja to cos ciekawego. z pozoru moze sie wydawac banalna na@@@anka, ale tym nie jest, jak sie okazuje po kolejnym odsluchaniu. a z polskiego NS chyba dobrze wspomniec o Infernal War, dzis sobie o nich przypomnialem przegladajac biblioteke - ladnie scoverowali 'Chainsaw Gutsfuck' MayheM.

slyszal tez ktos moze 1349 i ich Liberation Album ??

IP i czas połączenia logowane. [18058405]
[29.08.2004] 19:39
heathenishforay
o 1349 jest świetne !!!! Mam "Liberation" - 1349 to najlepszy debiutant zeszłego roku. Trochę szumi ale jest ok. Najlepszy kawałek "Satanic Propaganda" chociaż cover MayheM też się fajnie prezentuje.

IP i czas połączenia logowane. [18058407]
[29.08.2004] 20:28
Hell
Przewineła mi sie kiedys przez ręce płytka 1349 tylko nie pamietam jaki album ale musze przyznac ze dobrze grają. Słyszał ktoś kapele Catamenia z Finlandii ? pposiadam bardzo zacny album "Chaos Born" ktos to słyszał ?

IP i czas połączenia logowane. [18058416]
[29.08.2004] 20:33
bloodstained
taaa - Halls of Frozen North - bardzo melodyjnie graja, ale fajnie, nie ukrywam.

IP i czas połączenia logowane. [18058418]
[29.08.2004] 20:37
heathenishforay
Catamenia ??? No, fajny twór, mocny melodyjny black, podoba mi się płyta "Eskhata" dobry kawał fińskiego rogatego brzmienia. A Abazagorath słyszał ktoś ?

IP i czas połączenia logowane. [18058419]
[29.08.2004] 20:40
heathenishforay
Mi wpadła w łapy ich płyta "The Sacraments of Final Atrocity" - dobry U.S.B.M.

IP i czas połączenia logowane. [18058422]
[30.08.2004] 11:01
bloodstained
o Abazagorath niestety nie slyszalem - widac musze nadrobic braki w undergroundzie : ) - a z takich malo znanych kapel (przynajmniej malo znanych ogolowi) polecam Alastisa z Austrii. to chyba jeden z nielicznych zespolow BM, ktorego teksty mozna zrozumiec bez problemu ze sluchu - vocal jest charczacy ale w granicach przyzwoitosci i slyszalnosci. szczegolnie dobra jest plytka 'Revenge' - niektorych moze zrazic obecnosc klawiszy, ale zapewniam, ze raczej sa wkomponowane w tlo i to dosc dobrze.

i jeszcze chcialbym poznac wasze zdanie o 'Old Man's Child'

IP i czas połączenia logowane. [18058462]
[30.08.2004] 11:31
heathenishforay
Alastis kiedyś słyszałem, i muszę niestety stwierdzić że nie podoba mi się ich muzyka. Taka jakaś nie wiem- smętna ? Albo za bardzo chłopaki starają się być klimatyczni przez co ich potencjał blackowy spada co nieco.
Co do Old Man's Child, to trudno mi powiedzieć - niejednokrotnie ich słyszałem, technicznie zespół jest bardzo dobry, ale nie zawsze odpowiadają mi wokale, riff czy coś. Ogólnie zespół w mairę dobry.

A co wy na australijskie Abyssic Hate ??

IP i czas połączenia logowane. [18058463]
[30.08.2004] 12:27
Hell
Myśle że każda undergroudowa kapela jest godna uwagi jednak nie wszystko człowiek jest w stanie wchłonąć i nie każdemu wszystko sie podoba. Tak sobie własnie pomyslałem, mam 2 płytki Baphomets Throne polska kapela undergroundowa z Wrocławia i polecam ich bo chłopaki naprawde dobrze grają a prawie wogóle o nich nic nie wiadomo. Jak nawiązałem kontakt z Von Bojbą to spodziewałęm się że za album będą sie cenić drogo, jak sie dowiedziałem ze za 2 albumy zapłące 12 zł to byłem szczesliwy doliczylem jeszcze 3 zł przesyłke i po 2 tygodniach doczekałem się paczuszki i nie znalazłem tam dwóch albumów tylko 3 w załączniku było napisane ze jeden gratis. Myśle, że zamiast sie przechwalac kto jakie kapele zna z niewiadomo ktorego miejsca na kuli ziemskiej to moze warto było by sie zainteresować polskim podziemiem i wspierać jego rozwój. To tyle co miałem do powiedzenia.

IP i czas połączenia logowane. [18058468]
[30.08.2004] 12:50
heathenishforay
Ja w ostatnim czasie chciałem sobie zamówić splity Hefeystos/abusiveness i North/Sarcilegium + "Wszystkie odcienie szarości" PErunwita i coś tam może jeszcze tylko nie dowiedziałem się czy w owym sklepie jest odbiór osobisty.

IP i czas połączenia logowane. [18058469]
[30.08.2004] 13:27
heathenishforay
a tak apropos to Baphomet's Throne bardzo fajny zespolik.

IP i czas połączenia logowane. [18058473]
[30.08.2004] 15:54
bloodstained
coz - Hell, przechwalanie sie, jak to nazwales, zagranicznym podziemiem a polskim to dalej jest przechwalanie - mowie to co znam, a co jest raczej niepowszechne, zeby zachecic do poszukiwan - wspieram wiec calosc BM. a co do wspierania polskiego undergroundu... hmm, no coz - czemu nie, gorzej tylko, ze ja akurat mam problem z nawiazaniem kontaktu z owym : /, wiec licze na pomoc... ewentualny kontakt przez komunikator tlen lub przez gg: 4643848 - ewentualne via mail.

IP i czas połączenia logowane. [18058490]
[30.08.2004] 18:22
Hell
A co Ci sprawia taką trudnośc z nawiązaniem kontaktu ?

IP i czas połączenia logowane. [18058495]
[30.08.2004] 18:47
heathenishforay
I na czyją pomoc liczysz ?

IP i czas połączenia logowane. [18058497]
[30.08.2004] 19:03
bloodstained
w zasadzie na niczyja : )a trudnoscia jest pisanie do tych ludzi nie majac nawet ich maila i w sumie nie za bardzo znajac polskie podziemie black metalowe. i w sumie bledne kolo - jestem tutaj, zeby je poznac : )... milo widziane bylyby odnosniki do stron, gdzie mozna zdobyc informacje o zespolach.

IP i czas połączenia logowane. [18058498]
[30.08.2004] 19:30
heathenishforay
To ja na początku odradzam ci Saltusa, Nów i Archandrję - sprawiają wrażenie że dla nich muzyka jest mniej ważna od ich naziolskiej ideologii. Pseudofolk grany na Casio, mętne "melorecytacje" smutnego aryjczyko-słowianina, starania bycia epickim jak Bathory, hasełka w tekstach które polegają tylko na terminach zwycięstwo, walka, słowiańska duma itp. itd.
O ile samą muzykę Saltusa z góry można uznać za niezłą, to za w jej wkład Wojnara (o nim też już wspominałem) który męczy czasem jakiś tekścior i robi te swoje Casio-podkłady. Co do Nowii i archandrji to przypadek jest podobny. Właściwie powinienem dodupić się do Venedae ale zostawię ich w spokoju bo dobrego gitarzystę mają

A żeby nie było tak smutno ta zanucę fragment , recytowany w pięknusi piosence Sałatusa-Saltusa "slavonic pride":
"Bracie czuwaj nad swoim losem...
Albowiem on jest dla ciebie teraz jak ojciec...
Bracie czuwaj na zdrajców...
Albowiem jesteś prawy dumny Słowianin..."
Ahhh jakie to piękne, słowiańskie i wogóle poetyckie. Odradzam ich słuchania szczerze mówiąc, chociaż słsyzałem że dużo osób ich podziwia. Może tobie to sie spodoba ale mnie po prsotu męczy. Tyle.

IP i czas połączenia logowane. [18058500]
[30.08.2004] 20:12
Hell
Sprawia Ci problem wejscie np na wirtualną polske w dział mp3 w black metal ? tam poznałęm przykładowo Baphomets Throne, Waterfall, Garden of Sadness, Morsun Diaboli.
Wystarczy odrobina chęci. moge Ci też podac polską wytwórnie Pagan Black Metal - http://www.paganrecords.com.pl/ oraz strone Dusk Forest tez o polaskim Blacku i nie tylko polskim - http://www.df.glt.pl/
Na tych stronach dowiesz sie czegos wiecej o polskim podziemiu :>:>:>:>:>:>

IP i czas połączenia logowane. [18058501]
[30.08.2004] 20:33
heathenishforay
Ja na W.P. poznałem właśnie Venedae, Runes of Dianceht (Ukraina), Munruthel (Ukraina), Temnozor (Rosja) i Hegemoon (Polska). No i też parę kapel R.A.C. A no i jakbym mógł zapomnieć - Baphomet's Throne również.

IP i czas połączenia logowane. [18058502]
[30.08.2004] 20:46
Hell
polecam kapelke Morsun Diaboli mają fajne teksty w piosenkach bardzo lubie ich słuchac. na wp są dostepne ich mp3 polecam naprawde.
Ps. Śpiewają po polsku.

IP i czas połączenia logowane. [18058504]

1 2 3   » 41 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat