o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Książki i komiksy
 » Odpowiedz na ten temat

Ulubiona ksiazka Fantasy

1 2 3 4 Strony tematu:
[16.01.2005] 15:35
babab2
O starociach możma mówić godzinami- spróbuję przepomnieć sobie, co w ostatnich 2 latach zrobiło na mnie wrażenie.
Goerge Martin- całość, Brzezińska, Ziemiański z " Achają", ew Sapek i ,,,o, kucze, czas sie konczy..dokoncze innym razem

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [17925665]
[16.01.2005] 15:35
babab2
O starociach możma mówić godzinami- spróbuję przepomnieć sobie, co w ostatnich 2 latach zrobiło na mnie wrażenie.
Goerge Martin- całość, Brzezińska, Ziemiański z " Achają", ew Sapek i ,,,o, kucze, czas sie konczy..dokoncze innym razem

IP i czas połączenia logowane. [17925666]
[21.01.2005] 20:55
Eyes_of_the_Basilisk

Dillinger (03-11-2003 19:28:00) napisał/a:

Venomix (03-11-2003 19:28:00) napisał/a:Zdecydowanie numerem jeden są: fantasy - "Władca Pierścieni", s-f - "Blade Runner"

czytasz bracie w moich myslach.polecam georgea r r martina,zaczyna sie od gry o tron.rzecz genialna i pisana swietnym dojrzalym jezykiem.to ten rodzaj ksiazki ktory winduje literature fantasy na najwyzsza polke.

"Gra o Tron" jest świetna. Podoba mi się zwłaszcza to sukcesywne usuwanie głównych bohaterów.
Następnie... cykl Koło Czasu Roberta Jordana (choć jak dotąd przeczytałem tylko jedenaście tomów - połowek). Dalej - trylogie Mercedes Lackey ("Trylogia ostatniego maga heroldów", "Trylogia heroldów Valdemaru" - niestety tylko tyle na razie przeczytałem ). Cykl Miecz Prawdy Terry'ego Goodkinda na początku bardzo mi się nie podobał, ale z kolejnymi przeczytanymi książkami coraz lepiej to do mnie trafiało. Aż w końcu bardzo polubiłem. No i oczywiście Sapkowski - zarówno opowiadania i saga o wiedźminie jak i "Narrenturm" i "Boży Bojownicy" - oraz dziadek Tolkien - Silmarillion i Władca Pierścieni.

IP i czas połączenia logowane. [17925768]
[29.01.2005] 17:06
sztormcia
Moie ulubione ksiazki fantazy to wszystkie dzieła Elaine Cunningham. Zwłaszcza seria "Doradcy i Krolowie" osadzona w swiecie forgotten realms.
Ksiazki tej autorki przypominaja mi w pewien ulotny sposób ksiazki tolkiena do ktorych tez mam pewien sentyment, bo od niech zaczynalam moja przygode z fantastyką o ile nie liczyć Harrego Pottera, ale o tej tandecie nie ma nawet co wspominac. --
Ludzie mają denerwujący zwyczaj pamiętania żeczy, których nie powinni. (Eragon)

IP i czas połączenia logowane. [17925842]
[20.03.2005] 10:04
piotr3011
Moją ulubioną książką, a własciwie cyklem tych książek jest cykl Briana Lumleya o Nekroskopie. Niezły horror w połączeniu z fantazy i SF. Polecam

IP i czas połączenia logowane. [17926676]
[17.11.2017] 18:37
[21.03.2005] 00:10
kinooperator
Ulubiona najbyrdziej ta którą teraz czytasz.
Lubię Pratczeta, lubię Pierca Anthoniego (KSANF)
Salwatore ma kilka pięknych rzeczy.
A Tolkien, A ńelazny, a Sapkowski?

Ale teraz dorwałem śię do ostatniej częśći z serii "liveship traders" Robin Hobb ( bo nasprawdzie pisze to kobieta) - "State losu"
Już nie spałem noc czytając - za uszy nie odciągnąć, Choć tego razy to cwane rosyjskie wydawnictwo rozbiło książkę na dwa tomy.

Nie wiem czy jest już w polsce - ale poczytajcie - zajmująca lektura na więcej niż 3000 stron!

pozdrowienia z Ukrainy.

IP i czas połączenia logowane. [17926684]
[05.11.2005] 03:20
aeniman
Czarna kompania Glena Cooka
Smoki - Margaret Weis i Tracy Hickman (z cykly Dragonlance) --
Śmierć... Jeszcze nie teraz...

IP i czas połączenia logowane. [17930847]
[16.02.2006] 23:58
zzzzz55555
dla mnie potęga to diuna herberta jak mam komuś polecić coś niezwykłego to to jest zawsze na pierwszym miejscu,(pozostałe części to już nie to samo , kiedyś czytałem wszystkie po kolei ostatnie dwie to już wogóle mi nie podchodziły ale to może z przesytu)
kiedyś czytałem równie powalającą o ile nie lepszą książkę
kantyk/czka dla leibowitza autor o ile sobie przypominam -miller / meller , jakoś tak (jeśli ktoś zna autora niech napisze-) po namyśle stweirdzam że to była najlepsza książka jaką przeczytałem (później była kontynuacja tej książki ale to już nie to )
wybieram najlepsze więc na koniec lem , nie wszystko ale chociażby solaris czy niezwyciężony niezwykle błyskotliwe dzieła

kiedyś chcialem przeczytać sage sapko nie dałem rady taka nuda, nie rozumiem jego fenomenu a raczej zachwytu jego pisaniem okazywanym przez naród, (być może ci co podążając za modą zaczeli czytać sage nie znając innych fantastycznych pozycji którym saga nie dorasta nawet do pięt- no ale to moje zdanie)

mam pytanko przypomnijcie mi o czym było Władcy samotności bo coś mi ten tytuł mówi ale nie pamiętam co

IP i czas połączenia logowane. [17932557]
[28.02.2006] 19:15
Rivana
oh mam wiele ulubionych książek. Lubię wszystkie autorstwa Andre Norton oprócz serii Swiat czarownic.
Chuang-Kuo(I - VII)
Silmarillion
seria Swiat Dysku
Władca Pierścieni(I - III)
i dalej to już nie pamiętam....

IP i czas połączenia logowane. [17932590]
[05.03.2006] 23:17
ała
czytałam trylogię Tolkiena, uważam ża jest bardzo naprawde ciekawa. Jednak nie lubię gdy w książkach są długie opisy, a w tych trzech księgach tak było. Czytaliście może książkę pt '"Eragon" napisaną przez szesnastolatka ? Jak nie to musicia przeczytać. to jest bajerandzkie strasznie wciąga i co jeszcze za mnej więcej rok będzie pramiera filmu. Warto przeczytać. ęragon jest w zasadzie 1 częścią trylogii. 2 częścią jest "Najstarszy" a trzecią ... jeszcze nie wiem.

IP i czas połączenia logowane. [17932624]
[29.03.2006] 22:03
Nensan
'Achaja', 'Achaja', jeszcze raz 'Achaja'... Pan A.Ziemiański spisał się na medal.
Jeśli chodzi o polskie utwory tego rodzaju.
Z zagranicy?
J.R.R. Tolkien. Zawsze w pamięci. Gdyby nie on, nie byłoby fantasy takiego jak dziś. R.I.P. 1964 (poprawcie, jeśli złą datę wstawiłem) --
"Jeśli zbyt długo patrzysz w czeluść, czeluść zaczyna patrzeć na Ciebie".
Friedriech Nietzsche

IP i czas połączenia logowane. [17932804]
[27.05.2006] 08:50
Gienio
Świat Dysku,Oko świata, Wiedżmin dobry ,ale autor próbował zmieścić w tym cyklu wszystkie mądrości świata i chyba odrobinę przesadził !
Bochaterowie mają za mało dystansu do siebie !

IP i czas połączenia logowane. [17933118]
[06.07.2006] 12:23
yasiek
moimi ulubionymi książkami sa wszystkie ksiązki Andrzeja Pilipiuka
KTO ICH JESZCZE NIE CZYTAŁ KONIECZNIE POWINIEN TO ZROBIĆ

IP i czas połączenia logowane. [17933212]
[24.07.2013] 19:46
lipka02
Ja lubię "Dziewięż żyć Chloe King"
http://swiatksiazkii.blogspot.com/2013/07/dz iewiec-zyc-chloe-king-liz-braswell.html

IP i czas połączenia logowane. [20634235]
[30.03.2017] 16:14
Portka
Ja czytam teraz Gniew Ojca, Tadeusza Meszko, bardzo ciekawa pozycja, polecam. Jeżeli szukalibyście polskich książek na terenie Wielkiej Brytanii, rzućcie okiem na asortyment księgarni Rewolucja https://www.rewolucja.co.uk mają przystępne ceny i niskie koszty dostawy, niecałe 2 funty. Wysyłka jest darmowa, jak zamówienie jest większe.

IP i czas połączenia logowane. [22696010]

1 2 3 4 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat