o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Polonia, czyli Polacy poza granicami kraju
 » Odpowiedz na ten temat

**POLONIA W RPA**

1 2 3 4 Strony tematu:
[21.01.2011] 18:53
polonus_wytrwany
Hej polonusy!!
Zgłaszajcie się jak Wam się żyje?? Pozdrawiam z Cape Town.

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[22.01.2011] 08:18
taka jedna sobie______
Pozdrawiam

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [17737097]
[22.01.2011] 12:52
Fluchtningslager Gotsendorf
Wyjechalem w 1981 r z Polski do Austrii,przebywalem 8 miesiecy w obozie uchodzcow w Goetsendorf,z Austrii wyemigrowalem do RPA w czerwcu 1982, do Pretori.
Tam dostalem prace w szwedzkiej firmie Sandvik jako inzynier maszynowy,po trzech latach pracy zaproponowano mi przeprowadzke do glownej siedziby firmy w Goeteborgu/Szwecji, tak tez zrobilem.
W Goeteborgu mieszkam do obecnej chwili,raczej nie zaluje mojej decyzji,ale bardzo milo wspominam trzy lata spedzone w Poludniowej Afryce.
Pozdrawiam wszystkich rodakow mieszkajacych w RPA i Szwecji.

IP i czas połączenia logowane. [17737695]
[25.02.2011] 20:12
bialy czlowiek
sluchajcie tutaj w RPA stałem sie rasista co z tego ze mieszkam w luksusach jak boje sie chodzic bezpiecznie po ulicy?? ci czarni sa niebezpieczni

IP i czas połączenia logowane. [17890913]
[19.05.2011] 23:21
Pako
Witam
Przebywam w Rpa od roku, i dopiero tutaj zrozumialem dlaczego kontynent afrykanski jest biedny, nie z tego powodu ze kolonie BYLY, byly i ich nie ma, zostawili wszystko i wyszli, co ci ludzie z tym zrobili??? rozkradli, ro@@@a... itp, nic ci ludzie nie osiagli i nic nie zrobia, ale dlaczego Rpa nadal nie upadla?? czy na pewno jest to zasługa czarnego prezydenta Zumy i jego przyjaciela Malemy??? na pewno nie, w gruncie rzeczy gdzies za tym calym cyrkiem stoi bialy czlowiek, i dlatego jest jeszcze w miare dobrze...... i mysle ze na pewno nie uda sie czarnym przepedzic bialych z rpa, poniewaz gdyby nie oni to rpa wygladala by jak zimbabwe z mugabe. Problem jest w tym ze Apartheid byl zapisany w konstytucji w Rpa a tak na prawde jest on na calym swiecie, czarni maja gorzej w Usa niz w Rpa, dlaczego? bo wszyscy sie przekonali jacy oni sa...... i teraz ktos mi powie ze to nie kolor skory swiadczy o tym..... tylko mentalnosc i kultura, tylko ze ta mentalnosc i skore maja ludzie z Afryki a nie z Europy, ale tak czy tak...... Rpa jest piekne, i mimo wszystko jak ktos sie nimi nie przejmuje, moze zyc bardzo dobrze, choc szkoda patrzec jak ci ludzie roz@@@aja ten kraj....... Ale mysle ze za kilka lat, ci madrzejsi ludzie zaufaja bialym i powroci bialy rzad , nie mowie o powrocie apartheidu bo to jest niemozliwe, ale o powrocie rzadu bialego, dlaczego tak mysle??? poniewaz z tego co obserwuje to kiedys bialy bil bialego a teraz czarny bije czarnego.... Mieszkam w Johannesburgu i chetnie poznam innych Polakow mieszkajacych w Rpa Pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [18400095]
[22.02.2017] 07:10
[31.07.2011] 12:25
polonus26262
POZDRAWIAM Z PRETORII

IP i czas połączenia logowane. [18655236]
[31.07.2011] 20:37
Pomorzanin
witam, a ja mieszkam w Polsce jest ciężko, ale dobrze mi tutaj. Może któryś z polonusów chce ze mną pogadać o ekonomii rozwoju potrzebuję do habilitacji. może macie jakies inne ciekawe spojrzenie pozdr kw

IP i czas połączenia logowane. [18657123]
[03.08.2011] 22:28
Zocha Samocha
A co na to ten czarny kanibal Mandela ?

IP i czas połączenia logowane. [18668148]
[03.08.2011] 23:22
makumbarm
Biała imigracja ratunkiem dla RPA

IP i czas połączenia logowane. [18668332]
[04.08.2011] 18:08
Pomorzanin
Witam, czy są jacyś Polacy z pochodzenia pracujący na Uczelniach RPA. Chodzi i o ekonomistów oraz o ludzi od zarządzana, gospodarki morskiej, ekonomii rozwoju, polityki regionalnej lub jakies pokrewne dziedziny wiedzy. Chciałbym nawiązac kontakt i współpracę z kimś takim. pracuje na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie. Przepraszam, ale może ktos z państwa mi pomoże uzyskac kontakt na taką osobę.

IP i czas połączenia logowane. [18670259]
[16.08.2011] 18:46
taka jedna sobie
http://www.wix.com/ajkraad/genocide-museum

IP i czas połączenia logowane. [18708446]
[17.08.2011] 20:19
Pako
Czarni wypedzili bialych z Zimbabwe, Mozambiku, i innych panstw, nie ktorzy politycy bez jakiejkolwiek edukacji próbują zrobic to samo w Rpa..... ale to jest nie mozliwe bo ci madrzejsi czarni(bogaci) wiedza ze gdbyby nie bialy w Rpa to dalej by nosili liscie zamiast gaci na dupie...... wystarczy spojrzec na zimbabwe, kiedys najbogatsze panstwo Afryki, dzisiaj najbiedniejsze...... nie dlugo liczba imigrantow z zimbabwe w Rpa przekroczy liczbe mieszkancow Zimbabwe, to co zrobili z Zimbabwe teraz chca zrobic z Rpa, tak samo bracia z Nigerii, Mozambiku, Somali, Ruandy i Burundi.... itp., problem w tym ze ta spolecznosc twierdzi, ze ich sytuacja wynika poprzez kolonie, tylko ze kolonie byly i sie zmyly..... biali zostawili i oddali w rece czarnym doslownie wszystko,i co z tym zrobili ??? zdewastowali, rozkradli co sie dalo, zyli dobrze kilka miesiecy i co dalej ??? w Somali panuje kleska glodu, dostarczana jest zywnosc z innych panstw, lekarstwa itp, czy to im pomaga??? tak pomaga, bo kradna ta zywnosc i lekarstwa i sprzedawaja...... jedyne co mnie interesuje, to dlaczego jedna kobieta ma po kilka dzieci, czy to poprzez gwalty???, ich tradycje, kultura??? teraz mysle czy to juz do konca swiata inne panstwa beda musialy dozywiac Somalie ???? Pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [18712287]
[19.08.2011] 14:13
a niech sie wykanczaja,
i o to chodzi , bialy albo chinczyk tam znow zagosci czerpiac ze zloz ,

IP i czas połączenia logowane. [18717658]
[28.08.2011] 21:21
Portorykos
Jak tam pogoda w RPA? Zapraszam

http://jedzadas.blogspot.com/

http://robertkubicainfo.blogspot.com/

http://eurowpolsce.blogspot.com/

IP i czas połączenia logowane. [18746955]
[31.08.2011] 21:09
Pako
Pogoda w Rpa, zroznicowana Mieszkam w Johannesburgu i mysle ze chyba nigdzie na swiecie nie ma lepszej pogody niz tutaj, zima jest pora sucha ktora mamy teraz, w sumie od maja nie padalo, zdarzaja sie bardzo zadko, co kilka lat, ze popada troche sniego albo deszczu zima, prawdopodobnie zacznie padac we wrzesni lub w pazdziernika, noce zima sa zimne, spada czesto ponizej zera, w dzien do 20 stopni.... Lato- jest pora deszczowa, czesto pojawiaja sie burze, goraco ale nie jest duszno..... mozecie sobie wyobrazic swieta bozego narodzenia, w Polsce w kosciele na pasterce jest zawsze zimno, tutaj jest bardzo cieplo ale na okres swiat wybral bym te Polskie swieta. W innych czesciach Rpa pogoda rozni sie, np. w lipcu bedac w Durbanie w nocy bylo okolo 14 stopni ale jadac z Durbanu do Bloemfontein po drodze bylo -7. Pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [18757429]
[01.09.2011] 15:02
Kolektorek
Bardzo ciekawi mnie życie w RPA... Zastanawiam się, skoro biali są dyskryminowani to co robią na co dzień. Gdzie pracują i co robią po pracy, gdy na ulice nie można wyjść bo niebezpiecznie. Jak wielka jest polonia w RPA?
-------------------------------------------------------- ------

http://ogloszenia.kz1.pl - Darmowe ogłoszenia

Strona o pomaganiu - http://pomoc.kz1.pl

IP i czas połączenia logowane. [18759746]
[01.09.2011] 22:02
Pako
Polakow ponoc jest 50 tys w Rpa ale czy to prawda, to nie jestem pewny.... Biali zyja normalnie, spotykaja sie, pracuja, imprezuja, itp. roznica miedzy apartheidem a stanem obecnym w miastach jest taka ze za czasow tego zlego czasu w centrum byli biali, bylo czysto, ladnie, mozna powiedziec idealnie,po upadku tego zlego systemu, wszystko biali oddali czarnym, wiec w centrum teraz sa sami czarni, biali tylko przyjezdzaja do biurowcow i z nich wyjezdzaja, nie chodza po ulicach, choc czasem mozna kogos tam spotkac, ale bardzo zadko.... nie dlatego ze jest niebezpiecznie, poprostu ludzie przebywajacy w centrum nie potrafia sie zachowac, wandalisci, brudno wszedzie..... to jest takie spojrzenie czlowieka ktory pamieta czasy apartheidu i widzi co sie dzieje teraz, bo dla mnie prywatnie, nie jest tak zle w centrum, bo czesto bywam w centrum, normalnie chodze po ulicach, i w gruncie rzeczy czuje sie bezpiecznie.... dla mnie paryz jest o wiele brudniejszy..... bo madrzy czarni sluchaja bialych i wiedza ze nie moga tego spieprzyc, bo przyjdzie taki czas ze czarny znowu zaufa bialemu i wtedy od koryta czarni beda musieli sie odsunac....dlatego sluchaja podpowiedzi bialych......
Tak jak powiedzialem biali do centrum miasta wjezdzaja i wyjezdzaja glownie do pracy.... johannesburg jest z tego wzgledu niebezpieczny, ze jak ktos go nie zna i sie zgubi to moze nigdy nie dojechac do domu, poniewaz jadac w bardzo bogatej dzielnicy, ktos sie pomyli, lub zle skreci i pojedzie 200 metrow dalej, to moze wjechac w bardzo niebezpieczna dzielnice gdzie 90 % ma szanse ze nie wyjedzie z niej zywy..... jest bardzo duzy kontrast pomiedzy bogatymi dzielnicami a biednym, poprostu trzeba miec oczy do okola glowy, wiekszosc domow w johannesburgu ma druty kolczaste, pod napieciem, wysokie mury itp. to jest takie zabezpieczenie, ludzie porobuja robic sobie wiezienia he w kapsztadzie jest wiecej swobody, o wiele lepiej pod wzgledem (bezpieczenstwa) niz w johannesburgu, biali maja do samych siebie pretensje ze utracili te panstwo, ale tak jak kiedys mowilem za plecami czarnych nadal stoja biali ktorzy kontroluja ten caly cyrk, to ze pan Malema krzyczy przez mikrofon (czarni maja zabic bialych) to jest tylko takie straszenie, faktem jest ze to co robi, moze byc niebezpieczne. Biali z czarnymi i kolorowymi probuja sie mieszac, ale w glowach bialych jest nadal myslenie ze czarny jest ten gorszy, tak jest na calym swiecie i tak zawsze bedzie, bo jest udowodnione ze czarny jest nie produktywny, 5 czarnych jest tyle samo wydajnych co 1 bialy... dlatego 5 mln bialych trzymalo w garsci 45 mln czarnych i innych. Dlaczego czarni zabijaja farmerow(burow) ?? poniewaz biali bardzo zle traktowali czarnych na farmach, gorzej niz psow, a z natury czlowiek czarny ma w sobie ze nigdy nie zapomina i zawsze powraca.... dlatego czarni odwdzieczaja sie bialym..... kiedys slyszalem taka akcje w Bloemfontein za czasow apartheidu, studenci nasikali do kubka i kazali wypic czarnej sprzataczce i ona musiala to zrobic nie miala innego wyjscia..... pytanie to gdzie biali robia zakupy, jezdza do klubow itp..... wszedzie sa bardzo duze sklepy handlowe, piekne, ekskluzywne kluby, porzadne restauracje, itp....
Ale poznajac blizej mieszkancow czarnego kontynentu coraz bardziej stwierdzam ze strace jakiekolwiek szacunek do drugiego czlowieka.....

IP i czas połączenia logowane. [18761087]
[02.09.2011] 08:28
Kolektorek
PAKO --> fajnie się czyta to co piszesz.
A Ty nie miałeś nigdy sytuacji, że byłeś w niebezpieczeństwie z racji koloru swojej skóry?
Gdzieś wyczytałem że jadąc autem w RPA lepiej nie zatrzymywać się na czerwonych światłach bo mogą Cie napaść, jest trochę z tego prawdy?
-------------------------------------------------------- ------

http://ogloszenia.kz1.pl - Darmowe ogłoszenia

Strona o pomaganiu - http://pomoc.kz1.pl

IP i czas połączenia logowane. [18761749]
[02.09.2011] 18:26
Pako
tez o tym slyszalem, prawda jest ze zdazaja sie sie takie przypadki, w wiekszosci zdaza to sie w niebezpiecznych dzielnicach jak Aleksandria, gdzie jak widza bialego to od razu mysla ze ma pieniadze...... powiem takie cos z doswiadczenia, np w sowecie gdzie twierdzi sie ze jest najwyzszy stopien przestepczosc, bylem wielokrotnie i musze przyznac czulem sie tam bardzo bezpiecznie i zauwazylem ze jak ludzie mieszkajacy tam widza bialego to tak jak by ujrzeli boga... tak jak powiedzialem trzeba sie zabezpieczac i miec oczy szeroko otwarte bo nigdy nie wiadomo co cie spotka!!! 90% napadow na domy jest kierowane ze srodka, czyli jak ktos ma ogrodnika albo sprzataczke to od nich wychodza informacje..... niebezpiecznie jest jezdzic po dzielnicach gdzie mieszkaja sami czarni, ale jest niebezpiecznie zyc gdzie jest dzielnica biala i bogata, dlaczego ?? bo ci z niebezpiecznych dzielnic okradaja te bogate...... Jak ktos poprostu sie tym nie przejmuje, zabezpieczy sie dobrze, ma oczy szeroko otwarte, to nadal ma duze szanse osiagnac sukces w Johannesburgu Jesli ktos na prawde boi sie zycia w Johannesburgu to polecam mu Kapsztad, jest wiecej bialych i kolorowych, nie ma tak duzo czarnych, johannesburg w wiekszosci jest czarny... problem w kapsztadzie jest taki, ze ciezko o dobra prace, prowadzenie biznesu jest trudne.... np. jesli ktos bedzie w kapsztadzie i dojedzie do Johannesburga, moze zauwazyc ciekawa rzecz, w Johannesburgu jezdzi bardzo duzo aut eksluzywnych i nowoczesnych, w kapsztadzie przewazaja auta stare...... Turysci przyjezdzajcie do Rpa, jest to najpiekniejszy kraj na swiecie!!! mozecie zobaczyc jak w jednym panstwie jest mieszaninka calego swiata.... cos niesamowitego jak rozne kultury moga ze soba zyc w jednym miejscu...... fakt kolor skory, religi ma duze znaczenie nadal :/

IP i czas połączenia logowane. [18763206]
[02.09.2011] 18:53
Yoggi
Mógłbyś Pako opowiedzieć jak tam w RPA się znalazłeś, co tam robisz, pracujesz? Jesteś sam? Jak w ogóle się tam żyje na co dzień? I czy odwiedzałeś te typowe getta, slumsy czarnych, jak oni tam żyją?

IP i czas połączenia logowane. [18763287]
[02.09.2011] 20:07
Pako
Pisalem juz wczesniej ze jestem krotki czas, ponad poltora roku, jestem mlody bo mam tylko 20 lat, ukonczylem liceum w Polsce, i przed mistrzostwami przylecialem odwiedzic dziadka i postanowilem tutaj zamieszkac, pracuje dla dziadka ktory prowadzi firme turystyczna i gosciniec, przez ten krotki czas bardzo duzo tutaj doswiadczylem, dlatego moge pisac o tym jak jest w Rpa, bo mam stycznosc z ludzmi caly czas, turystyka i gosciniec daje mi ta mozliwosc, czy mam zamiar wrocic do Polski ??? jesli polece to tylko w odwiedziny, postanowilem mieszkac w Rpa, Johannesburg ma najlepsza pogode, sa tutaj bardzo duze mozliwosci zrobienia duzych pieniedzy, zycia na lepszym poziomie....... mysle na tym czy nie zaczac studiowac ale nad tym musze sie gleboko zastanowic..... Teraz ktos mi moze powiedziec co ja moge wiedziec w takim mlodym wieku i przebywajac taki krotki czas w Rpa, Moje wypowiedzi sa moimi prywatnymi odczuciami i tym co slysze od ludzi mieszkajacych w poludniowej afryce, Zamierzam w pozniejszym czasie zrobic kurs przewodnika Turystycznego Duzo przebywam z czarnymi, dlatego ze mamy duzo pracownikow.....i tak jak mowilem wczesniej, zaczynam odczuwac brak jakiegokolwiek szacunku do drugiego czlowieka :/ Dla mnie zycie w Rpa jest tak jakby na nowo sie urodzic, ale daje rady i jestem bardzo zadowolony z tego powodu ze mam szanse zyc na koncu swiata Zadawajcie pytania to sprobuje na nie odpowiedziec Pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [18763454]
[03.09.2011] 23:50
taka jedna sobie____
Pako, Ty nie opowiadaj bzdur o studentach z Bloemfontein.
To byl kawal studencki. Nie bylo to za apartheidu, tylko 3 lata temu. I nie byly to siki tylko takie glupie udawanie.
To tak jakby ktos powiedzial masz wypij siki weroniki, dal ci do lure do wypicia, a potem ty rozglaszasz, ze zmuszony zostales do picia moczu.
To byl studencki kawal, ktory zmarnowal zycie czterem fajnym chlopakom, bo sobie z murzynskimi sprzataczkami zazartowali.

IP i czas połączenia logowane. [18766745]
[04.09.2011] 18:20
och jak tam musi byc fajnie
Pako, a gdybys nie mial dziadka z goscincem to tak jak Ty po liceum jaka prace moglbys w RPA dostac?
Interesuje mnie
Ile bys zarobil?
Ile bys zaplacil za mieszkanie?
Ile na jedzenie,ciuchy, rozrywki
Ile na swiato i wode?
Ile na przejazdy? i inne rzeczy ciekawe,
opowiadaj

IP i czas połączenia logowane. [18768669]
[04.09.2011] 21:12
Pako
taka jedna sobie____ (11.09.03 23:50):
Pako, Ty nie opowiadaj bzdur o studentach z Bloemfontein.
To byl kawal studencki. Nie bylo to za apartheidu, tylko 3 lata temu. I nie byly to siki tylko takie glupie udawanie.
To tak jakby ktos powiedzial masz wypij siki weroniki, dal ci do lure do wypicia, a potem ty rozglaszasz, ze zmuszony zostales do picia moczu.
To byl studencki kawal, ktory zmarnowal zycie czterem fajnym chlopakom, bo sobie z murzynskimi sprzataczkami zazartowali.
Pewien Polak opowiadal mi o tej histori, wiec jesli mowie blednie to przepraszam....

IP i czas połączenia logowane. [18769168]
[04.09.2011] 21:47
Pako
Co bym zrobil bez dziadka??? pewnie by mnie tutaj nie bylo....
Jesli chodzi o prace to jest mi ciezko cokolwiek powiedziec, to zalezy od kilku czynnikow, co potrafisz, ile chcesz itp. trudno mi jest sie w tej kwesti wypowiadac, moze ktos inny moglby cos na ten temat powiedziec.... Mieszkanie, w jakiej dzielnicy, z jakim sasiadami, w jakich warunkach..... to wszystko mozna poszukac i rozejrzec sie z cenami w internecie..... jedzenie, drozsze niz w Polsce, owoce moze troche tansze, jesli palisz to papierosy okolo +/- 30 randow za 20 sztuk....alkohol np, wodka jest mocniejsza bo ma 43 promili, cena podobna do polskiej, inne alkohole w podobnych cenach. Ciuchy, zalezy jakie chcesz kupic, bo mozesz w chinskich sklepach kupic za tak zwane grosze, a tez mozesz wydac kupe pieniedzy i kupic takie same gowno jak u chinczykow, zalezy ile chcesz wydac na to, bo ostatnio widzialem w Diesel-u spodnie za 3tys randow..... i z ciekawosci zapytalem czy ktos to w ogole kupuje.... tak kupuja(90% czarni) mowie o tych zamoznych.... ale jesli chcesz kupic ubrania dobre, nie zadne markowe, to mozna sie ubrac w przyzwoitych cenach....
Prad jest drogi, a z tego co wiem byl bardzo tani.... Woda jak na Afryke musi byc droga, jest limit i jesli go przekroczysz mozesz placic duze pieniadze.... chodzi o to zeby bezsensownie nie zuzywac wody, bo w Afryce woda jest bardzo potrzebna..... Przejazdy, czarne taksowki sa po 7 randow za przejazd, do centrum, z centrum do Randburg, Kempton Park itp., pocigiem gautrain np. z pretori do sandton kosztuje R:41 , z Sandton do Rosebank R:19 z Sandton do Lotniska bodajze 100 randow, transport z domu do lotniska poprzez dobra firme transportowa okolo 375 randow, jesli masz wlasne auto to musisz sie liczyc ze troche to kosztuje, bo w Johannesburgu w sumie wszedzie jest daleko, zreszta w calym Rpa, do Cape Town 1402km, paliwo, ceny troche wyzsze niz w Polsce, Rozrywki zalezy o jakie pytasz???

IP i czas połączenia logowane. [18769306]
[07.09.2011] 10:51
ciekawskii polak
Może któryś jeszcze Polak mieszkający w RPA podzieli się z nami życiem w tym kraju?

IP i czas połączenia logowane. [18777932]
[21.09.2011] 09:58
frez1
2qwe3 (11.01.22 14:34):
Fluchtningslager Gotsendorf (11.01.22 12:52):
Wyjechalem w 1981 r z Polski do Austrii,przebywalem 8 miesiecy w obozie uchodzcow w Goetsendorf,z Austrii wyemigrowalem do RPA w czerwcu 1982, do Pretori.
Tam dostalem prace w szwedzkiej firmie Sandvik jako inzynier maszynowy,po trzech latach pracy zaproponowano mi przeprowadzke do glownej siedziby firmy w Goeteborgu/Szwecji, tak tez zrobilem.
W Goeteborgu mieszkam do obecnej chwili,raczej nie zaluje mojej decyzji,ale bardzo milo wspominam trzy lata spedzone w Poludniowej Afryce.
Pozdrawiam wszystkich rodakow mieszkajacych w RPA i Szwecji.
to byla inna RPA, to byl kraj sukcesu i dobrobytu, murzyni z okolicznych krajow nielegalnie sie do RPA pchali, gdyby apartheid byl taki zly to by przeciez murzyni sami nie przyjezdzali,
a dzisiaj, przestepczosc na niespotykana skale, katastrofa gospodarcza i ekonomiczna, bilai ludzie w odwecie upchani do obozow i gett, Gruzja bardzo madrze zaprasza Burkow do siebie jako specjalistow od agrokultury, bardzo intelugentne posuniecie, moze polska zamiast wpuszczac murzynow, arabow i czeczencow, zaprosila by do siebie bialych afrykanerow uciskanych, dyskryminowanych, okradanych i zabijanych przez czarna wiekszosc, to dzieki nim RPA odniosla kiedys sukces ekonomiczny...moze warto takich ludzi przyjac?
np w Australi spotykam mase afrykanerow przyjezdzajacych do pracy, starajacych sie o wizy bo zycie bialego w RPA jest aktualnie koszmarem, (dla czarnych tez),

chyba Burów (Boer), Burkowie to nacja z Azji.

IP i czas połączenia logowane. [18825441]
[21.09.2011] 18:35
Pako
Poprawnie jest Boer, Burowie, ale Polacy takze uzywaja okreslenia Burki, Burkow, Burkowie itp.

IP i czas połączenia logowane. [18827212]
[16.10.2011] 13:32
marycha
jak tam z rasizmem?odczuwacie rasizm jako nieliczni biali?czy murzyni skacza po drzewach jak myszoskoczki?czy wkladaja sobie w pupe banany?jestesm ze slaska i nie wiem jak to wyglada tam, tak daleko...

IP i czas połączenia logowane. [18914181]
[16.10.2011] 13:34
marycha
aha, po ile chodzi Murzyn na rynku do pracy?Zatrudniacie Murzynow za minimalna krajowa czy za skrzynke bananow i miche ryzu?

IP i czas połączenia logowane. [18914184]
[12.12.2011] 13:15
Ewelinkams
Witam. Niebawem mam zamiar lecieć z dziećmi do męża, który pracuje w RPA. Moje pytanie jest takie, czy jest możliwość posiadania tam jakiejś polskiej telewizji? Przecież w kolko słuchać anglojęzycznych stacji to można zwariowac.:/

IP i czas połączenia logowane. [19129201]

1 2 3 4 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat