o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Muzyka MP3
 » Odpowiedz na ten temat

Muzyka wolna od opłat ZAIKS , STOART ...

[05.12.2010] 23:52
artim
ZAIKS, Stoart i inne tym podobne sa firmami prywatnymi tzn. prowadzą działalność gospodarczą.
W prawie autorskim i o jego ochronie nie ma o nich ani słowa. Kontrolę w firmie mogą dokonać jedynie umocowane w ustawie "ORGANY KONTROLI PAŃSTWOWEJ". Nie ma wśród nich ww. firm. Nie maja prawa zaglądać w rachunki, licencje, certyfikaty itd. Tutaj pokazując te rzeczy tym kontrolerom prywatnej firmy łamie się prawo o tajemnicy handlowej, o ochronie danych osobowych itd. Kontrolerzy Zaiksu i innych firm zajmujących się zarządzaniem prawami autorskimi działają na zasadzie ochrony praw autorów, wykonawców, producentów itd., którzy zlecili im ochronę tychże praw. Jeżeli muzyka, którą słychać w Twoim lokalu nie jest zgłoszona do ochrony przez daną organizację, to nie ma ona prawa pobierać za to opłat a jeżeli to robi lub nakłania do tego, to jest to przestępstwem (wyłudzenie).
Odwagi!!! To nie wy musicie udowadniać, że nie złamaliście prawa ale oni muszą udowodnić, że to zrobiliście. Jeżeli potraficie wykazać, że muzyka, którą słychać w waszym lokalu, miejscu wykonywania działalności gospodarczej nie ma wpływu na wasze dochody, to w sądzie macie szanse wygrać. Pewnie małe zakłady usługowe gdzie widać na podstwie PIT-ów huśtawkę w przychodach (a muzyka gra codziennie) wygraja przed sądem. Oczywiście jeżeli juz do was przyszli, to maja jakies podstawy. Jeżeli masz czas i troche pieniędzy, to można się sądzić.
Nie bójcie się ich, to są ludzie, którzy po prostu pracują a ich tak szkolą, że tak naprawdę większość z nich nie zna prawa autorskiego a jedynie przepisy wewnętrzne nie mające umocowania w prawie. Większość z nich nie nic wspólnego z artystami.
Do rzeczy jednak bo się rozpisałem. Chcesz mieć spokój z natrętnymi kontrolami i wysokimi opłatami, zaopatrz się w materiał muzyczny, który nie został zgłoszony do ochrony w ZAIKS-ie i innych organizacjach, wykonawca nie należy do żadnych organizacji tego typu itd.
Kosztuje to dużo dużo mniej i nikt nie przyjdzie psuć ci humoru.
Jak widać w innych artykułach są firmy tym się zajmujące ale także są muzycy, którzy wydają swoje płyty z niezależną muzyka. Jeżeli możesz sobie pozwolić na puszczanie innych wykonawców niż ci, którzy są słynni, znani itd., to możesz zaoszczędzić i pozbyć się kłopotu.
Kończę bo podejrzewam, że tekst jest za długi aby większość przeczytała do końca. Polecam swoją muzykę ( w tej chwili ponad 5 godzin ale będzie niedługo wiecej) niezależną. Otrzymasz rachunek, licencję, oświadczenie autora o prawach itd. No i zawsze służę poradą.
Tel. 511 345 190 Ryszard Aziewicz - muzyk niezależny, niezrzeszony...
http://www.playback-artim.pl playback-artim.pl/sklep

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[13.04.2014] 08:44
Artur Rychter
od 6 miesięcy słucham w swojej pracy Radio Hair Trendy, 4 kanały muzyczne bez opłat dla ZAIK w tym jeden kanał to radio na żywo z świetnymi prezenterami bez których mam wrażenie każdy dzień byłby stracony świetna muzyka w moim klimacie dostosowana dla pracowników i klientów, jednym słowem polecam a kto nie wierzy niech sam sprawdzi.

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [21132387]
[21.08.2014] 09:49
Fryzjer
Mieliśmy sporo problemów z tytulu odtarzania radia w naszym salonie, ale od kiedy trafiliśmy na muzykę bez opłat ZAiKSwww.vtm.com.pl Teraz mamy świetna muzykę a i Zaiks dal nam spokój

IP i czas połączenia logowane. [21320779]
[13.10.2014] 10:34
antyzaiks
teraz wybór muzyki bez zaiksowej jest ogromny i tylko przedsiębiorcy, ktorych na to stać oplacają zaiks. Korzystam z muzyki bez opłat od wielu lat i jestem zadowolony, a w kieszni zostaje sporo grosza Sprawdźcie np.www.solitudes.pl

IP i czas połączenia logowane. [21395976]
[01.12.2014] 09:23
Marian
Dzięki Artur skorzystałem i nawet miałem kontrole POLECAM!

IP i czas połączenia logowane. [21479258]
[23.08.2017] 06:19
[01.12.2014] 17:15
ntte55
Chyba jedyną opcją, żeby nie płacić ZAIKSu, ale równocześnie grać przyzwoitą muzykę, zrobioną przez zawodowców jest licencja Public Music -www.publicmusic.pl . Wiem, że są też inne firmy, które oferują takie płyty, ale oni robią rzeczy bez porównania lepsze, bardziej profesjonalne, takie, które się po prostu dobrze słucha. Nawet sobie biorę te płytki jeszcze do domu po pracy I żonie puszczam, bo lubi.

IP i czas połączenia logowane. [21480010]
[05.05.2015] 09:29
berta55
Dość dobre rozwiązanie oferuje firma Publicmusic (www.publicmusic.pl ). Ja tutaj zamówiłem abonament i mam nieograniczoną muzykę, tysiące utworów różnych gatunkowo do grania w kawiarni. Bez obaw, że przyjdą panowie z Zaiksu, czy innego urzędu.

IP i czas połączenia logowane. [21754440]
[14.05.2015] 11:02
hes3
Witam serdecznie oplaty za zaiks i inne tego formatu instytucje omijam w podobny sposob grajac w restauracji muzyka od (Soniqa.pl).
Jeden abonament i po temacie. Muzyka lekka i porzyjemna. Jedyne co pozostaje to tylko polecic.

IP i czas połączenia logowane. [21767599]
[25.05.2015] 15:38
Ala33
teraz netia stworzyla oferte konkurencyjna dla tych organizacji... duza tansza. warto zobaczyc jesli ktos prowadzi jakas dzialalnosc

IP i czas połączenia logowane. [21782963]
[10.07.2015] 15:13
NowackaMagda
Lepiej wszystko mieć z legalnego źródła. Ja korzystam http://www.hqmusic.pl/. Składanki są wysokiej jakości i dobrze dostosowane klimatem do swojego przeznaczenia. Koszt jest nieduży, a zmartwień mniej.

IP i czas połączenia logowane. [21863554]
[13.07.2015] 15:56
lenka09
Ala33 (15.05.2015.25 15:38):
teraz netia stworzyla oferte konkurencyjna dla tych organizacji... duza tansza. warto zobaczyc jesli ktos prowadzi jakas dzialalnosc

a jaka roznica w cenie miedzy netia a stoartem itp? ostatnio gdzies czytalam ze juz nawet na weselach zadaja oplat ;//

IP i czas połączenia logowane. [21868413]
[14.07.2015] 09:16
profeska
uważam że taka opcja jak ta w netii była już od dawna potrzebna, bardzo się cieszę, że wreszcie mogę się pożegnać z Zaiksem. Brdzo dobra oferta!

IP i czas połączenia logowane. [21869696]
[07.09.2015] 12:11
htr4gf
Ja pracuję w kawiarni i goście naprawdę chwalą sobie atmosferę w naszym lokalu za świetną muzykę. Właściciel korzysta z radia internetowego Publicmusic (www.publicmusic.pl). Mają bardzo dobre, zróżnicowane piosenki na światowym poziomie. Dużym plusem jest także zwolnienie z opłat dla ZAIKS. Sprawdź sobie, jeśli chcesz mieć spokój z opłatami licencyjnymi.

IP i czas połączenia logowane. [21956564]
[23.10.2015] 10:32
zarzycki
Jest wiele firm na rynku oferujących muzyke bez ZAiKS. Ja osobiście wybrałem Soniqa.pl. Duża baza i wiele kanałów. Śmiga zawodowo. Do tego otrzymujesz licencje i święty spokój. Polecam

IP i czas połączenia logowane. [22028245]
[30.10.2015] 09:06
Gabinetkosmetyczny
Od kilkunastu miesięcy do mojego gabinetu kupuję płyty z cudowną, relaksacyjną muzyką stąd:www.solitudes.pl
Moje klientki uwielbiają ten nastrój

IP i czas połączenia logowane. [22039421]
[03.11.2015] 23:46
zyleta-lego
sam spam tutaj. na rynku jest duzo firm ktore daja muzyke bez zaiks. liczy sie przede wszystkim cena i jakosc. niech ktos sie pokusi o przygotowanie rzetelnego porownania ofert takich dostawców. moim zdaniem niezle wyglada na tym tle http://soniqa.pl - ceny od 25 zl brutto za miesiac. daja sprzęt i male nagłośnienie.

IP i czas połączenia logowane. [22046869]
[03.03.2017] 14:16
Aleks23
a czy ktoś wie jak wyglądają kwestie prawne przedsięwzięcia typu muzyka bez opłat zaiks i muzyki niezależnej? Jedynym tekstem, który znalazłem na ten temat jest ten: http://aprmedia.pl/blog/muzyka-w-lokalu-bez- oplat-zaiks/. Może wiecie coś z własnego doświadczenia - była u Was kiedyś kontrola zaiks w momencie, kiedy mieliście wykupioną muzykę niezależną?

IP i czas połączenia logowane. [22665426]
[06.03.2017] 18:49
andrzej_dworak
Aleks23 (17.03.2017.03 14:16):
a czy ktoś wie jak wyglądają kwestie prawne przedsięwzięcia typu muzyka bez opłat zaiks i muzyki niezależnej? Jedynym tekstem, który znalazłem na ten temat jest ten: http://aprmedia.pl/blog/muzyka-w-lokalu-bez- oplat-zaiks/. Może wiecie coś z własnego doświadczenia - była u Was kiedyś kontrola zaiks w momencie, kiedy mieliście wykupioną muzykę niezależną?

Polecam ci ten artykuł dotyczący muzyki bez opłat zaiks - porady prawne http://aprmedia.pl/blog/muzyka-w-lokalu-bez- oplat-zaiks/

IP i czas połączenia logowane. [22668671]

» Odpowiedz na ten temat