o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Moralność i etyka
 » Odpowiedz na ten temat

nie ma moralności

[31.07.2010] 10:31
weredyczka
depcz mi po stopach bezboleśnie

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[31.07.2010] 13:58
weredyczka
nie istnieją zasady rozróżniające dobro od zła
to co jest dobrem dla mnie, nie jest nim dla ciebie depcz mi po stopach bezboleśnie

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [16989895]
[31.07.2010] 16:07
weredyczka
rzuciłam na niego tylko powierzchownie okiem ale i tak daje mi obraz co w nim zawarte
nie zgadzam się z tym tym z prostych przyczyn, każdy interpretuje dobro i zło według własnych norm
dobro i zło nie dzieli żadna granica depcz mi po stopach bezboleśnie

IP i czas połączenia logowane. [16990407]
[31.07.2010] 18:23
weredyczka
To nie powierzchowność, to bardzo wnikliwa analiza samego siebie depcz mi po stopach bezboleśnie

IP i czas połączenia logowane. [16990707]
[01.08.2010] 11:52
weredyczka
dziękuję z a troskę, nie spodziewałam sie takiego zaangażowania w moją stronę,
nie zaznałabym spokoju, gdybys mi nie odpisał, bo jakże można by zbagatelizować tak wnikliwia badaczkę swojego jestestwa,
teraz, kiedy mam pewność, że czuwasz nade mną przyjdzie mi żyć spokojniej, wiedząc i czując na własnym ciele, cień anioła stróza,
cień, który odkrył we mnie potomka Einsteina,
obawiam się tylko, że nie idę po prostej linii, nie zauważyłam u siebie takiej nadprzeciętności,
po urlopie zgłosze się na przebadanie pod względem dysleksji, ADHD i takich tam innych podobnych odchyleń depcz mi po stopach bezboleśnie

IP i czas połączenia logowane. [16992891]
[24.03.2017] 15:03
[07.08.2010] 01:47
właśnie ta
Witam kolejnego G...(a). Podoba mi się nazwa tematu, naprawdę bomba! Niema moralności A tak na marginesie to co to jest ta moralność?. A no właśnie moralnością nazywamy CZYNY człowieka ujmowane w KATEGORIJACH dobra lub zła. Dobro i zło rozumiemy jako zgodność z zasadami Etycznymi. A gdzie się zaczyna ETYKA? A nu właśnie tam gdzie się zaczyna drugi człowiek. Po co są zasady moralne? A nu po to by wszystkim nam żyjącym w społeczeństwie , żyło się w miarę komfortowo.
Pozdrawiam a moralnego, i właśnie jak rano wstaje i wkłada spodnie to już wykonuje czyn MORALNY. J..

IP i czas połączenia logowane. [17015460]
[11.08.2010] 15:02
wermag16
faktycznie obecne czasy zostalu okrzykniete brakiem moralnosci. Jednak moim zdaniem jest potrzebna. Kierowanie sie zasadami ze slowa Bozego pomaga uniknac wielu niepozadanych skutków. np. istnieje wiele chorob przenoszonych droga płciowa ..AIDS, niechciane ciąze, rozwody, poczucie wlasnej godnosci.

IP i czas połączenia logowane. [17034383]
[13.08.2010] 08:37
prawdziwa jedna pani
wermag16 (10.08.11 15:02):
faktycznie obecne czasy zostalu okrzykniete brakiem moralnosci. Jednak moim zdaniem jest potrzebna. Kierowanie sie zasadami ze slowa Bozego pomaga uniknac wielu niepozadanych skutków. np. istnieje wiele chorob przenoszonych droga płciowa ..AIDS, niechciane ciąze, rozwody, poczucie wlasnej godnosci.

Zgadzam się, moralność jest wręcz niezbędna w obecnych czasach, ale jak tego dokonać, by ludzie byli prawi?
Ja dokonuję tego wychowując moralnie moje dzieci i tłumacząc im Pismo Święte, ale nie dosłownie, lecz w połączeniu z nauką, bo tak uczeni są księża w swych szkołach -nie mówią nam wszystkiego, a powinni zacząć.
Np. na pewnym etapie ewolucji małp, coś zwane Bogiem dało im umysł i tzw. wolną wolę. Tak kościół łączy naukę z religią - proste...

IP i czas połączenia logowane. [17041644]
[13.08.2010] 08:38
prawdziwa jedna pani
prawdziwa jedna pani (10.08.13 08:37):

Zgadzam się, moralność jest wręcz niezbędna w obecnych czasach, ale jak tego dokonać, by ludzie byli prawi?
Ja dokonuję tego wychowując moralnie moje dzieci i tłumacząc im Pismo Święte, ale nie dosłownie, lecz w połączeniu z nauką, bo tak uczeni są księża w swych szkołach -nie mówią nam wszystkiego, a powinni zacząć.
Np. na pewnym etapie ewolucji małp, coś zwane Bogiem dało im umysł i tzw. wolną wolę. Tak kościół łączy naukę z religią - proste...

teoria Darwina + Pismo Święte

IP i czas połączenia logowane. [17041646]
[18.08.2010] 16:10
właśnie ta
prawdziwa jedna pani (10.08.13 08:38):
prawdziwa jedna pani (10.08.13 08:37):

teoria Darwina + Pismo Święte
1.Na gruncie ewolucjonizmu nie da się wykluczyć kreacjonizmu. Ponieważ jeżeli świat jest logiczny ( jak zakłada teoria ewolucji) to musi mieć soją pierwszą przyczynę ( przez religie zwaną bogiem)
2.Moralność jest obecna w każdym działaniu człowieka, ponieważ moralne są cczymy a nie zasady, dlatego można być moralnym nie będąc etycznym, ponieważ etyk jest wiele, a moralność jedna. Etyka chrześcijańska jest jedną z wielu ale daleko nie jedyną, w obecny społeczeństwie obowiązuje etyka utylitarystyczna ( działanie jest etyczne jeżeli przynosi pożytek największej liczbie osób)

IP i czas połączenia logowane. [17063064]
[05.09.2016] 18:03
OhPatty
Kiedyś myślałam, że największym złem zaraz po tym intencjonalnym jest niedouczenie. Teraz wszystko mi jedno.

IP i czas połączenia logowane. [22434744]
[22.09.2016] 11:43
lhlaw
weredyczka (10.07.2010.31 13:58):
nie istnieją zasady rozróżniające dobro od zła
to co jest dobrem dla mnie, nie jest nim dla ciebie

Nieprawda, są pewne prawdy moralne, które pozostają niezmienne - a mówię to jako zagorzały liberał, antyklerykał i homoseksualista.
Każdy normalny człowiek przyzna, że okrucieństwo jest zawsze czymś złym i każdy przyzna, że empatia i życzliwość są dobre.
Ponure oblicze świata nie powinno zasklepiać nas w cyniżmie, to próba której końcowy test zależy od nas samych.

IP i czas połączenia logowane. [22451398]
[26.09.2016] 11:24
banialuka
Zabawne - rozgorzała dyskusja pod postami najprawdopodobniej schizofreniczki gadającej sama ze sobą

IP i czas połączenia logowane. [22455447]
[26.09.2016] 19:40
OhPatty
banialuka (16.09.2016.26 11:24):
Zabawne - rozgorzała dyskusja pod postami najprawdopodobniej schizofreniczki gadającej sama ze sobą

Brak wypowiedzi drugiego rozmówcy tej pani wynika z usunięcia przez modka jego postów, a najpewniej konta w całości. To może cię zaskoczyć, ale kiedyś to forum było m/o/d/e/r/o/w/a/n/e.

IP i czas połączenia logowane. [22455961]
[27.09.2016] 11:47
tak, tak
Ale to nie wyklucza faktu, że na forach jest dużo osób gadających samemu ze sobą. Choć głównie dotyczy to darmowych reklamodawców.

IP i czas połączenia logowane. [22456663]
[28.09.2016] 14:27
No a
podobno tera ma być tak że wszystkie pozapochwowe wytryski będą traktowane jak ludobójstwo,w mordę jeża!

IP i czas połączenia logowane. [22458039]
[05.10.2016] 22:55
fulla
jest moralność gdyż słowo more , mora oznacza bardzo nieprzyjemne słowo oznaczające odpowiedzialność za swe wybory życiowe . Poza tym jest jeszcze dekalog a za uchybienia nie Bóg nas w tym życiu ziemskim karze , ale właśnie siły zła obdarowują nas chorobami ciała lub umysłu za nasze winy . I dlatego zawsze należy po upadku jak najszybciej do spowiedzi przybywać aby te choroby od czarta nie zdążyły się rozwinąć.

IP i czas połączenia logowane. [22466896]
[06.10.2016] 11:35
more games

IP i czas połączenia logowane. [22467416]
[06.10.2016] 22:31
Danbogpomarańczowy
Subiektywizm moralności nie wyklucza możliwości jej obiektywizacji , ponieważ istnieją potrzeby wspólne dla wszystkich [ z pomijalnym statystycznie błędem ] .
Obiektywna moralność jest umową społeczną mającą gwarantować zaspokojenie wspólnych potrzeb .
Każdy ma instynkt zachowawczy - więc nie zabijaj .
Każdy potrzebuje bezpieczeństwa materialnego - więc nie kradnij.
Każdy jest zazdrosny - więc nie cudzołóż.
Każdy pragnie nie być oszukiwany - wiec niemów fałszywego świadectwa .
Każdy pragnie unikać cierpienia - więc nie torturuj.
itd .

IP i czas połączenia logowane. [22468301]
[13.11.2016] 03:36
NIEPRAWDA
Danbogpomarańczowy (16.10.2016.06 22:31):
Subiektywizm moralności nie wyklucza możliwości jej obiektywizacji , ponieważ istnieją potrzeby wspólne dla wszystkich [ z pomijalnym statystycznie błędem ] .
Obiektywna moralność jest umową społeczną mającą gwarantować zaspokojenie wspólnych potrzeb .
itd .

MASOCHISTA I SAMOBOJCA NIE.I CO TERAZ??

IP i czas połączenia logowane. [22516248]
[13.11.2016] 10:45
Kasia_imig
NIEPRAWDA (16.11.2016.13 03:36):
itd .

O rany, ale przecież masochizm to dewiacja.
Samobójca to szczególny przypadek nie dawania sobie z czymś rady.
Nie można wyjątków podciągać pod regułę.

IP i czas połączenia logowane. [22516345]
[13.11.2016] 17:32
Taaa...
OhPatty (16.09.2016.05 18:03):
Kiedyś myślałam, że największym złem zaraz po tym intencjonalnym jest niedouczenie. Teraz wszystko mi jedno.

Niedouczenie to pikuś.Głupota oparta jest na czym innym.

IP i czas połączenia logowane. [22516764]
[14.11.2016] 01:07
szczur Wikileax
Kasia_imig (16.11.2016.13 10:45):
NIEPRAWDA (16.11.2016.13 03:36):
itd .

O rany, ale przecież masochizm to dewiacja.
Samobójca to szczególny przypadek nie dawania sobie z czymś rady.
Nie można wyjątków podciągać pod regułę.

jak tych wyjatkow jest duzo to rozszczelniaja regułe coraz bardziej tak ze same staja sie z czasem reguła.. jak te małe czarne pixelki na białym ekraniku lub wice wersa - białe na czarnym wszystko jedno

IP i czas połączenia logowane. [22517223]
[15.11.2016] 12:57
Danbogpomarańczowy.
<cytat>
</cytat>
Jak napisałem :
<cytat>
....z pomijalnym statystycznie błędem....
</cytat>
Dlatego tak ważne jest by nie terroryzować innych własną moralnością .
Skoro istnieją ludzie czerpiący szczęście z cierpienia i autodestrukcji społeczeństwo winno pozostawić furtki w powszechnie przyjętej moralności dające im także możliwość zaspokojenia ich potrzeb , w myśl zasady rób co chcesz byle byś nie krzywdził innych .

IP i czas połączenia logowane. [22518990]
[15.11.2016] 18:58
antyspołeczniak
Danbogpomarańczowy. (16.11.2016.15 12:57):
<cytat>
</cytat>
Jak napisałem :
<cytat>
....z pomijalnym statystycznie błędem....
</cytat>
Dlatego tak ważne jest by nie terroryzować innych własną moralnością .
Skoro istnieją ludzie czerpiący szczęście z cierpienia i autodestrukcji społeczeństwo winno pozostawić furtki w powszechnie przyjętej moralności dające im także możliwość zaspokojenia ich potrzeb , w myśl zasady rób co chcesz byle byś nie krzywdził innych .

Nie ma czegos takiego jak "społeczenstwo". Są tylko jednostki i grupy jednostek ale t.zw.społeczeństwo to utopia.

IP i czas połączenia logowane. [22519408]

» Odpowiedz na ten temat