o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Polonia, czyli Polacy poza granicami kraju
 » Odpowiedz na ten temat

Czy warto w wieku 46 lat wyjechac na stale do USA

[14.06.2010] 18:48
Marek z polski
Witam ! Mam pytanie do ludzi ,ktorzy mieszkaja w USA.Trafia mi sie okazja wyjazdu do chicago i planuje tam zostac, narazie na czarno a pozniej moze jakos sie tam zaaklimatyzuje i zostalbym na stale. Doradzcie czy to nie zapozno? 46 latek stuknelo czy ten podbuj to raczej dla gora 30-latka. Moze podpowiecie jakies rady jak tam zaczac zycie ,bo na rodzine to raczej tam nie mam co liczyc. Chcialbym sie tam szybko usamodzielnic. Czy wystarczy 4 tys. dol. na początek? Prosze o info. tych ktorzy sa tam latami i znaja te realia emigranta. pozdrawiam, Marek

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[15.06.2010] 07:37
2qwe3
zalezy od kilku rzeczy,
najpierw napisze brutalna prawde, uwazam ze kazdy ma prawo znac prawde a nie bajki:
zycie nielegalnego w ameryce jest aktualnie trudne, to nie to co 30 lat temu gdzie nikt cie o nic nie pytal, teraz nawet w szpitalach pytaja o status i donosza, moj kuzyn pracuje w immigration, w deportacjach i mowi ze co dzien jezdza na jakies akcje i ludzi zgarniaja, lata temu nikt tego nie robil,
na social security karte (niezbedna do pracy) praktycznie nie masz szans,
na prawo jazdy tez praktycznie nie masz szans,
co nie znaczy ze nie da sie zyc i zarabiac, jaki masz zawod? i co umiesz robic? jesli powiedzmy jestes..murarzem czy spawaczem, dobrym z latami doswiadczenia- bez problemu znajdziesz prace i dobrze zarobisz, ale na czarno, do pracy cie moga zawozic (zazwyczaj zbieraja ludzi do vana i jada juz wspolnie), albo autobus, jak sie chce to sie da, znalem murarza, ani be ani me po angielskui jakies 10 lat temu zarabia $60 na godzine, taki dobry byl ze mu tyle placili bez szemrania, czy masz rodzine, zone, dzieci?? bo to jest wazne, jezeli masz i jestescie blisko i oni z toba nie jada do ameryki to ja odradzam, bo rozlaka dla nieprzyzwyczajonych jest zabojcza, ty nie mozesz wyjechac bo cie juz nie wpuszcza, oni nie mogo przyjechac do ciebie, efekt: chlanie na umor, szukanie na boku, tzw malzenstwa chicagowskie.. jesli jestes kawaler, niezalezny, to sie nie zastanawiaj tylko jedz, nic nie masz do stracenia, najwyzej wrocisz do Polski.. legalizacja pobytu: bardzo trudna sprawa, praktycznie nie mozliwa dla przecietnego polaka bez bliskiej rodziny w usa, najlepszy sposob, jesli jestes kawaler, znajdziesz sobie kobite z obywatelstwem i sprawa rozwiazana, bo wszelkie sponsorowania przez prace itd to strata czasu i pieniedzy, naciagacze tak polakow oszukuja, ps: nie daj sie skusic na falszywe dokumenty, bo w razie wpadki jeszcze ci kryminalny wyrok przybija,

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [16799064]
[15.06.2010] 20:40
Pawlak z Chicago
Marek, wiek nie ma w USA prawie żadnego znaczenia, tym bardziej ze spokojnie wypracowałbyś te 40 kwartałów do emerytury w USA czyli 10 lat, i szybciej byś prace zalazł jak w Polsce. W Polsce trzeba mieć 15 lat pracy by zakwalifikować się do emerytury. Ale w dzisiejszych czasach świeży nielegalny bez rodziny w USA, i znajomych czyli jakiejś pomocy jest na pozycji spalonej. Praktycznie niczym się nie różniący od człowieka który przed chwila spadł z Marsa. Chicago to nie Londyn. Można nie mieć żadnych dokumentów legalności w USA, ale bez prawa jazdy i samochodu, w USA nie dasz rady nawet zaopatrzyć się w bulkę i chleb, zginiesz na drugi dzień. A prawa jazdy w Stanie Illinois nielegalnie nie zrobisz, samochód kupisz, ale nie zarejestrujesz, nie ubezpieczysz, nie zdobędziesz nalepek miejskich na szybę i rejestracje. Czyli to taka jazda jak z dynamitem w środku, złapią cię na drugi dzień. W Chicago jest komunikacja miejska, nawet metro, ale praktycznie ona kursuje po takich ulicach, gdzie nie masz możliwości znaleźć i dojechać do pracy, bo w twoim przypadku biura, restauracje i inne użyteczności odpadają. W wszelkie dobre prace (Corporacje, Fabryki, Firmy) są tylko po za miastem Chicago, czyli na przedmieściach, nie tak jak w Polsce w miastach, gdzie tramwajem czy autobusem dojedziesz. Do mnie właśnie przylatuje kuzyn po rozwodzie w wieku 51 lat na stale, można powiedzieć ze go urządziłem, i będzie miał jak u Pana Boga na zapleczu. U mnie po sąsiedzku mieszka Polka, wdowa od 7 lat, ma super domek i mieszka z 22 lenia córka. Czasami mnie o cos poprosi to jej zreperuje. Kuzyn będąc u mnie 2 lata temu, ja poznał po sąsiedzku, korespondowali i teraz przylatuje na gotowe. Czyli po ślubie będzie miał wszystko, tylko Prezydentem USA nie może zostać bo w USA nie jest urodzony. Zacznij od czytania Dziennika Związkowego, poznam Panią, ewentualnie zacznij od szukania jakiej wdowy, rozwódki w ogłoszeniach. A byt i spanko bedziesz mial zapewnione, + cos jeszce !!!. http://www.infolinia.com/default.asp

IP i czas połączenia logowane. [16802027]
[16.06.2010] 15:12
Marek z polski
Dzieki Chlopaki za info. Ale mam pytanko, bo jestem w seperacji z zona i na rozwod nie mam szans przynajmniej na razie bo stara nie chce sie zgodzic na rozwod i musialbym ze dwa lata poswiecic ,aby sie rozwiesc. I jak wyglada wtedy sprawa hajtniecia sie z jakas obywatelka usa a moim jak by nie bylo w dalszym ciagu malzenstwem w polsce ,czy to jest jakies powiazanie, jakies papiery musze miec z polski? Prosze napiszcie cos na ten temat. pozdrawiam, Marek

IP i czas połączenia logowane. [16804716]
[16.06.2010] 17:49
freewolna
*chcesz "Wszystko zaczyna sie i konczy w odpowiednim miejscu i czasie" (Piknik pod wiszaca skala)

IP i czas połączenia logowane. [16805213]
[20.09.2014] 09:54
[16.06.2010] 18:23
freewolna
Marek z polski (10.06.16 15:12):
Dzieki Chlopaki za info. Ale mam pytanko, bo jestem w seperacji z zona i na rozwod nie mam szans przynajmniej na razie bo stara nie chce sie zgodzic na rozwod i musialbym ze dwa lata poswiecic ,aby sie rozwiesc. I jak wyglada wtedy sprawa hajtniecia sie z jakas obywatelka usa a moim jak by nie bylo w dalszym ciagu malzenstwem w polsce ,czy to jest jakies powiazanie, jakies papiery musze miec z polski? Prosze napiszcie cos na ten temat. pozdrawiam, Marek
Jakis kretyn skasowal moj poprzedni, mialam nadzieje pomocny Ci wpis.
Co do malzenstwa to chyba nie hcesz sie bawic w bigamiste, to podpada po paragraf czlowieku Rozwod musisz miec i basta! Ale nie skupialabym sie wylacznie na tym, panie sa wyczulone na takie zabiegi, to nie takie proste, chyba ze Pawlak ma druga sasiadke Wiesz ile ludzi ohajtaloby sie tutaj dla papierow? Ale to koszt jakichs 20 tys dolarow plus 2 lata jako takiego wspolnego pozycia. A na oszukiwanie kogos i udawanie milosci to Cie raczej nie namawiam. Mysle ze wpis Pawlaka na ten temat byl w bardziej zartobliwym tonie.
CO do prawa jazdy mozesz sobie zrobic miedzynarodowe, tu albo moze i w Polsce tez. Luzie na tym jezdza i funkcjonuja. Czekac na prace, gdzie ktos po Ciebie przyjedzie, to jak czekanie na wygranej powiedzmy piatki w totka. Polowe kasy wydasz na samochod, plus ubezpieczenie, plus oplata za mieszkanie, wiec 4 tys to i duzo i malo. Najlepeije gdybys mial tu na poczatek duza pomoc, mieszkanie (do czasu znelezienia pracy) za darmo u znajomych, pomoc w szukaniu pracy i ogolnie jakies wskazowki o co tu w tym wszystkim chodzi. Bardziej polecalabym Ci jednak Europe, do domu blisko i moze kryzys mniejszy. W kazdym razie kup sobie bilet w dwie strony. "Wszystko zaczyna sie i konczy w odpowiednim miejscu i czasie" (Piknik pod wiszaca skala)

IP i czas połączenia logowane. [16805321]
[16.06.2010] 19:35
innego biletu nie sprzedadza
do USA zawsze kupuje sie w 2 strony,,,

IP i czas połączenia logowane. [16805585]
[16.06.2010] 22:26
Marek z polski
Dzieki "freewolna" sam glupi jestem czy jechac czy nie. Wize juz mam, jako takiego wujka w chicago tez mam ,25 lat tu pracowalem mialem nawet dzialalnosc wlasna przez 15 lat i b....ca sie tu dorobilem, jedyne co to wychowalem 2-ke dzieci.

IP i czas połączenia logowane. [16806242]

» Odpowiedz na ten temat