o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Ogólne forum dla studentów
 » Odpowiedz na ten temat

Studia: Logistyka czy transport?

1 2
[08.05.2010] 16:43
przemek1590
Witam. Mam zamiar podjąć studia na którymś z tych kierunków. Są może jakieś osoby które studiują lub studiowały na tych kierunkach? Co możecie o nich powiedzieć? Czy trudno się utrzymać? Gdzie polecacie studiować? Jak do tych kierunków ma się zarządzanie logistyczne?
Z góry dzięki za odpowiedzi.

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[09.05.2010] 16:17
a15bba
MAslo maslane maslo. Polecam PWSZ w Wałbrzychu maja logistyke i naprawde dobrych wykladowcow. Studia inzynierskie. Wykladowcy z Katowic, Poznania, Warszawy. Zarzadzanie w logistyce... dobre Logistyke definiuje sie jako zarzadzanie - informacja, miejscem, towarem /osobami, czasem - w przestrzeni, wiec trudno tutaj powiedziec cos wiecej na ten temat Ale spokojnie na Tych studiach jest przedmiot Zarzadzanie w magazynie

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [16644773]
[29.04.2011] 14:15
tymon
Na MWSLiT we Wrocławiu jest kierunek logistyka, specjalność: zarządzanie transportem. Studiuje tam ,jestem zadowolony.

IP i czas połączenia logowane. [18322749]
[30.04.2011] 15:47
Morgenstern
Na WSB masz dobry poziom logistyki. Dodatkowo z tego co sie orientuje to prowadza konkurs, studia marzen czy cos, i zwalniaja z czesci oplat jak ie wczesniej zarejestrujesz na studia

IP i czas połączenia logowane. [18326864]
[01.05.2011] 13:43
muminek22l
jedną ze specjalizacji którą studiowałem była organizacja i logistyka transportu na WSEI w lublinie i jestem zadowolony. Tak czy inaczej po studiach nie będziesz miał przygotowania praktycznego więc polecam studiowanie zaoczne i praca w jakiś firmach transportowych bądź logistycznych

IP i czas połączenia logowane. [18330292]
[23.10.2017] 02:35
[06.05.2011] 15:39
Kuba
Może ktoś powiedzieć jak wyglądają studia na kierunku-transport na politechnice gdanskiej? Gdzie mozna potem pracowac? Ile sie zarabia?

IP i czas połączenia logowane. [18351908]
[14.06.2011] 21:35
ka_zik
Jestem w trakcie studiów na kierunku logistyka, rzeczywiście sama praktyka mało daje, dlatego najlepiej wybrać Uczelnie, która załatwia praktyki, płatne staże, współpracuje z firmami z branży TSL. Można zdobyć doświadczenie, zobaczyć na czy praca logistyka tak na prawdę wygląda. Studiuje na MWSLiT we Wrocku.

IP i czas połączenia logowane. [18489301]
[17.06.2011] 10:53
karla
Też studiuje na MWSLiT, poziom mają niezły i dobrze wyposażone laboratoria.

IP i czas połączenia logowane. [18498461]
[17.06.2011] 14:18
krzys_112
Ja tam polecam MWSLiT. Uczelnie super!

IP i czas połączenia logowane. [18498986]
[18.06.2011] 01:00
student.pl
1.logistyka a transport - hmm, to te same kierunki tyle że uczelnie inaczej je nazywają ;] 2.jeśli chodzi o logistykę polecam wydział WES UŁ kierunek: logistyka i innowacyjne technologie materiałowe - jest to kieruenk zamawiany prowadzony wspólnie z PŁ i wiem że jest mnóstwo ofert pracy i staży dla studentów. albo zwykła logistyka na PŁ ;]

IP i czas połączenia logowane. [18501386]
[21.06.2011] 08:39
WSB_Dąbrowa_Górnicza
W Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej na kierunku Logistyka mamy specjalność Logistyka i transport.
http://wsb.edu.pl/index.php?idg=logi Pozdrawiam Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej - najlepsza uczelnia w południowej Polsce wg rankingu tygodnika Wprost

IP i czas połączenia logowane. [18513743]
[15.06.2012] 10:34
aabsolwentwro  aabsolwent_wro@tlen.pl
piszecie o Walbrzychu -mam tam znajomych i oni zdecydowanie polecają uczelnie we Wrocławiu, np. Międzynarodową Wyższą Szkole Logistyki i Transportu aabsolwent_wro

IP i czas połączenia logowane. [19621154]
[17.06.2012] 12:27
logistyka to jest to
Zarządzanie logistyczne u Rutkowskiego na SGH

IP i czas połączenia logowane. [19625907]
[07.09.2012] 10:21
Biuro Karier MWSLiT
MOŻESZ STUDIOWAĆ ZA DARMO! Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu
najlepsza uczelnia logistyczna w Polsce ZAPRASZA do studiowania
na kierunku dofinansowanym z UE. BUDOWNICTWO - studia inżynierskie Zobacz naszą bogatą ofertęwww.mwsl.eu Nie zwlekaj! Nabór trwa

IP i czas połączenia logowane. [19828379]
[05.07.2013] 12:13
TomekKo
Studiowałem na logistyce we Wrocku w MWSLiT, ogólnie uczyć się trzeba, ale dasz radę. Ważne jest żeby dobrze zacząć, potem pójść na dobrą praktykę i dostać fajną robotę. Mi właśnie tak się udało polecam każdemu

IP i czas połączenia logowane. [20594228]
[30.07.2013] 13:06
sfazowany93
Witam serdecznie i zapraszam do nowego poratalu stworzonego dla was kochani
http://www.sekcjatransportu.pl
Zapraszam do rejestracji:
Pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [20645955]
[30.07.2013] 16:04
logistyke
student.pl (11.06.18 01:00):
1.logistyka a transport - hmm, to te same kierunki tyle że uczelnie inaczej je nazywają ;]

Kompletna bzdura. Logistyka jest pojęciem szerszym niż transport, a zarządzanie logistyczne pojęciem jeszcze szerszym

IP i czas połączenia logowane. [20646356]
[16.10.2013] 12:37
rafi86
Jakie studia wybrałeś?
Chciałbym zająć się tą tematyką na poważnie w przyszłości, wiem tylko, że potrzebuje jakiejś solidnej podstawy. Na początek myślę, że fajnie byłoby założyć małą firmę transportową, którą potem można rozwijać. Znajomy założył http://metransport.pl/ teraz myśli nad rozwojem.

IP i czas połączenia logowane. [20806084]
[17.10.2013] 08:27
Szalona_koza
Ja polecam stornę studia.net, można wybierać profil, województwo, uczelnie itp. ja tak znalazłam uczelnie we Wrocławiu, o której nie wiedziałam że istnieje i prowadzi mój kierunek
Logistyka teraz jest dość popularna chyba, z tego co się orientuję ale przydatny kierunek bo w firmie gdzie dorabiam ciągle szukają logistyka

IP i czas połączenia logowane. [20807902]
[18.10.2013] 09:44
jadźka4
mój brat tez się długo zastanawiałam nad tym co wybrać... aż w końcu poszedł na zarządzanie transportem i logistyką jest mega zadowolony studiuje na SWSZ w Katowicach i z tego co opowiada to naprawdę warto
tutaj są jakieś informacje http://www.swsz.pl/menu-Zarzadzanie_transpor tem_i_logistyka_studia_I_stopnia__inzynierskie-1236175077812 5.html

IP i czas połączenia logowane. [20809856]
[27.12.2013] 18:55
lech22
Studiuj we Wrocławiu, praca na miejscu jest w http://www.firmy.net/spedycja/ff-fracht ,VK4M.html

IP i czas połączenia logowane. [20945096]
[21.02.2014] 19:12
Gronek73
Transport, czy logistyka to już zależy od twojego wyboru - to że transport jest pojęciem szerszym jest złudzeniem w rzeczywistości, w której wciąż istnieje wymiana towarów oraz usług i trzeba tym zarządzać... Praca wciąż jest w jednym i drugim przypadku, sprawdź np. http://www.cargotransport.com.pl/pracuj-z-na mi.html

IP i czas połączenia logowane. [21055533]
[22.02.2014] 12:46
umiesz czytać czy tylko pisać
Gronek73 (14.02.21 19:12):
Transport, czy logistyka to już zależy od twojego wyboru - to że transport jest pojęciem szerszym jest złudzeniem w rzeczywistości, w której wciąż istnieje wymiana towarów oraz usług i trzeba tym zarządzać... Praca wciąż jest w jednym i drugim przypadku, sprawdź np. http://www.cargotransport.com.pl/pracuj-z-na mi.html

Transport nie jest pojęciem szerszym

IP i czas połączenia logowane. [21056482]
[23.02.2014] 14:32
studencikkk
essay, eseje, wypracowania, assignment, quizzes, quiz, squizershop, squizerwww.squizer.co.uk ,www.squizershop.eu

IP i czas połączenia logowane. [21058378]
[13.06.2014] 13:48
Unno
fajnie czytac takie pozytywne opinie o logistyce-jestem już absolwentem MWSLIT we Wrocławiu i to prawda, że to bardzo dobra szkoła z doświadczeniem, jestem mega zadowolony z mojego kierunku studiów (logistyka, mgr) - mam pracę i nie narzekam

IP i czas połączenia logowane. [21221305]
[25.02.2015] 00:15
inne sprawy
transport i logistyka to pojęcia inne;
transport może być częścią logistyki (i.e. część łańcucha dostaw) i logistyka może być częścią transportu (ie. zgranie dostaw) tak jak marketing jest częścią sprzedaży a sprzedaż jest częścią marketingu...
ale są to odrębne kierunki, odrębna wiedza i odrębne zawody. Zarzadzanie logistyczne to inaczej logistyka

IP i czas połączenia logowane. [21637204]
[25.02.2015] 12:02
fdlbc
inne sprawy (15.02.2015.25 00:15):
Zarzadzanie logistyczne to inaczej logistyka

Nie. Zarządzanie logistyczne (przedsiębiorstwem) to coś znacznie szerszego niż sama logistyka.

IP i czas połączenia logowane. [21637666]
[28.11.2015] 20:08
joasia_n.85
Jestem za logistyką, ja studiuję taką specjalność i według mnie jest ona jak najbardziej przyszłościowa. Jestem na studiach magisterskich na UTH w Warszawie i akurat nauka tam nastawiona jest nie tylko na teorię, ale przede wszystkim na praktyczne zdobywanie umiejętności. Myślę, że logistycy są takim ogniwem, które ma duży wpływ na efekty działalności przedsiębiorstwa i właśnie dlatego podjęłam decyzję o takiej drodze mojej kariery. Widzimy jak rośnie zapotrzebowanie na logistyków w przedsiębiorstwach, dlatego sądzę, że ten kierunek otwiera przed nami wiele perspektyw na dobrą pracę.

IP i czas połączenia logowane. [22085142]
[28.11.2015] 20:09
kerit
fdlbc (15.02.2015.25 12:02):
inne sprawy (15.02.2015.25 00:15):
Zarzadzanie logistyczne to inaczej logistyka

Nie. Zarządzanie logistyczne (przedsiębiorstwem) to coś znacznie szerszego niż sama logistyka.

to znaczy? rozwiniesz swoja odpowiedz?

IP i czas połączenia logowane. [22085143]
[14.12.2016] 12:23
Marysia76
Jestem aktualnie na studiach magisterskich na kierunku transport drogowy i zdecydowanie mogę każdemu polecić ten kierunek. Studiuję na uczelni UTH http://www.uth.edu.pl/oferta-studiow/inzynie rskie/transport/transport-drogowy która ma bardzo dobrych wykładowców oraz wiele ciekawych zajęć praktycznych, które mogą przydać się w przyszłości. Moim zdaniem jeden z fajniejszych kierunków do studiowania.

IP i czas połączenia logowane. [22559074]
[16.12.2016] 14:34
fred
ja studiuję logistykę na politechnice opolskiej i uważam, że to jest najlepszy kierunek. Uczymy się praktycznych rzeczy i nigdy nie żałowałem wyboru. planowanie i przepływy towarów to wg mnie najważniejsze ogniwa gospodarki. nie pociskają tu głupot, same konkrety

IP i czas połączenia logowane. [22561540]

1 2
 » Odpowiedz na ten temat