o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Polonia, czyli Polacy poza granicami kraju
 » Odpowiedz na ten temat

dlaczego Polki nie lubią Polaków i wolą obcokrajowców?

1 2 3 4 5 Strony tematu:
[15.12.2013] 14:45
Piorunn
Polki są złymi kobietami, są super egoistkami, nie są przywiązane do tradycji, są rozgrymaszone i rozpieszczone, do tego są leniwe i agresywne a także kłótliwe. Nie potrafią iść na kompromis, polki traktują swoich facetów lub nawet mężów jak wyrobników ze skarbonką pełną kasiory bez dna. Polki szczycą się tym że nie znają się na sprawach technicznych, mechanicznych, elektronicznych i innych, za to wymagają od mężów żeby potrafili wszystko. Polskie kobiety po prostu milczą gdy czegoś niewiedzą i zlecają zadanie naprawcze facetowi. Do tego polki są jeszcze prostytutkami Europy! Prostytucja małżeńska z cudzoziemcami też się liczy!
Dziwki jedna z drugą, tak bardzo chwalicie sobie ciapatych muzułmańskich mężów, to wyjedźcie z nimi mieszkać do ich rodzinnych islamskich krajów, gdzie już panuje, albo gdzie wkrótce zapanuje prawo szariatu! Wtedy za nieposłuszeństwo zostaniecie ukamienowane, albo spotka was inna śmierć honorowa, lub kalectwo (ucięcie nosa, oblanie kwasem, itp).
Głupie polskie kobieciska z hindusami, (którzy mordują dziewczynki zaraz po urodzeniu, lub wykonują aborcję płodów żeńskich żeby nie płacić później posagu gdy córka wyjdzie za mąż) także żyjecie bezpiecznie do pewnego czasu! W ogóle gdyby wasi rodzice byli hindusami to pewnie nie było by was kurwiszonów na tym świecie (przez aborcje) i nie miałby kto pluć w rodzinne gniazdo!
Tak, tak głupie Polki, wasi ojcowie są Polakami i dlatego należy im się szacunek! Mam nadzieję że wasze córki nie wyrosną na takie wiedźmy jakimi wy jesteście!
Byłyście rozpieszczane od dzieciństwa, ojcowie wasi byli łagodni i dobrotliwi, zresztą pewnie wychowywały was głównie matki, które zrobiły z was rozgrymaszone księżniczki.
Polki są też mordowane przez rodowitych Anglików (statystyki policyjne) np. jeden anglik za nieposłuszeństwo swojej kobiety, oblał polkę benzyną i podpalił! Poczekamy zobaczymy, po góra 10 latach związku z prawie każdej polskiej kobiety wypełza żmija, staje się wtedy taka niewiasta jędzą i wiedźmą nie do zniesienia, wiec rozwodu się pojawią jak grzyby po deszczu!
Aha zanosi się też na to, że w niedalekiej przyszłości Europa Zachodnia będzie stawała się coraz bardziej Islamska, wiec prawa kobiet powędrują do lamusa!

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [20921977]
[29.12.2013] 15:42
Scator
BigBoy (13.09.22 13:10):
IzaXD
Nie wiem o jakich Polakach mówisz.
Pracuję za granicą w branży budowlanej nacodziń spotykam się z tak zwanymi Polakami z przetłuszczonymi włosami.
Wniosek jest jeden to nie ich wina że tacy są to ustrój i nasza szara rzeczywistość ich do tego zmusiła.
Niewiem jaka masz pracę ale powiem ci tak facet za granicą który się
urwał z Polski zazwyczaj tyra od rana do nocy ma na utrzymaniu rodzinę w Polsce niezapłacone rachunki i tęsknotę zalewa piwem z kolegami.
On ma głęboko za hemoroidami czy ma tłuste własy.
I większość facetów w Polsce ma tak samo.
A francuzik czy włoch czy angol się nie narobie idzie na 8 godzi do pracy z czego 4 godziny umawia się do fryzjera i wybiera ciuch.
Nawet nie porównujmy naszych panów z innymi.
To tak jak by porównywać styranego dużego fiata do mercedesa z salonu.
Oczywiście piszę tu bardzo ogólnikowo bo nie można wszystkich do jednego wora wkładać.
Ale poczekajcie jeszcze z dwa trzy pokolenia i wtedy zobaczymy jak szanse się wyrównają.
I wtedy to Francuzki będą szukać facetów z jajami który jest prawdziwym facetem a nie wypindrzonym lalusiem.

I co z tego ze haruje, tym bardziej myc się powinien bo jak się nie umyje to siedzi. coś koleś zaciemniasz.

IP i czas połączenia logowane. [20949338]
[25.01.2014] 20:02
paulina-rzepka
zgadzam się z autorką tematu... moi polscy mężczyżni ciągle tylko chcieli mięsa, piwa, względnie jakiegoś nudnego seksu. na szczęście mój obecny partner to przystojny zadbany, inteligenty Nimiec z mnóstwem fantazji - u as nigdy bym takiego nie znalazła,,,

IP i czas połączenia logowane. [21005864]
[26.01.2014] 17:18
Paddy Martinez
Ja jestem za to po długim związku z Polką i podobno wyglądam jakby przejechał po mnie radziecki czołg. Mnie tu nikt tak naprawdę nie szanuje no i ona też chyba jakoś podświadomie przestała szanować. Każda historia jest inna i tyle. Moja znajoma urodziła Irlandczykowi dziecko po 3 latach szczęśliwego związku. Tylko że on nagle zniknął....i już nie wrócił z NY Ja bym to określił jako coś w rodzaju łańcucha pokarmowego AMERICANO+visa - EUROPEJCZYK+house no wife - EMIGRANT+big yyy..... - POLAK (zaczynający od zera biedak, oskarżany o całe zło, pragnący zmienić ogólnie panującą opinie) No to miłe Panie wybieramy!!!

IP i czas połączenia logowane. [21007535]
[11.02.2014] 17:46
Kasiagufvgfv
Tez mam męża obcokrajowca
I gdy miałam 20 lat wiedziałam ze nie będę z Polakiem
I jestem zadowolona z wyboru

IP i czas połączenia logowane. [21037141]
[17.11.2017] 20:33
[26.02.2014] 12:58
Janusz_Bremen
Ja mialem szczescie to moja historia w innym watku juz ja napisalem:
Witajcie,
Ja do niemiec wyjechylem jak bylem dzieckiem, mialem wtedy 12 lat. Duzo juz tutaj widzialem. Polskie dziewczyny puszczaja sie z czarnuchami, turkami , arabami, co za paranoja. Dlugo szukalem porzadnej z polski dziewczyny ciezko bylo znalezc. Ja jestem spokojnym na poziomie facetem po studiach,nie smierdze nie pije alkoholu,mam swoje zasady. Nie nawidze hamstwa.Nigdy bym te polki po tylu przejsciach nie chcial.Szukalem, szukalem az raz bylem nad rzeka weser w bremen i siedziala tam taka bardzo ladna, super ubrana dziewczyna, a ze niemki nie umia sie ubrac to pomyslalem ze to nie niemka. Niewiem jak to sie stalo bo jestem szczeze niesmialym chlopakiem, moze to los ale poprostu jak przechodzilem kolo niej to spytalem sie jej po niemiecku cos w tym stylu ze piekna pogoda jeste fajnie sie tak rozluznic, a ona na mnie spojrzala i dala do zrozumienia ze nic nie rozumie , ich polin powiedziala, to ja odrazu po polsku.. I wrescie poznalem ciepla milo uczuciowa, wierna polke, ktora jest w porzadku, miala wtedy 24 lata i do tychczach tylko jednego faceta w zyciu z ktorym byla przez 8 lat w polsce. Ja jestem jej drugim partnerem seksualnym z tego sie bardzo ciesze ze nie mam dziewczyny ze juz z 20 facetami spala i nie z jakimis turasami czy czarnuchami. Przyjechala tylko na rok jako operka dziecmi sie opiekowac i zostala tu na stale, jednak sie znajda porzadne dziewczyny ktore sie nie puszczaja. Jestesmy bardzo szczesliwi, kochamy sie bardzo, ja szanuje ja do bolu, kocham nad zycie, ona jest taka ciepla lubi sie przytulac ze niedowiary. Niemki z ktorymi razem byle do zimne kamienie.. Moja kochana Wiolletka mieszka juz 8 lat ze mna w wspanialym domu ona prcuje juz w biurze dobrze juz umie po niemiecku i chyba sie pobierzemy. Chce miec z nia dzieci bo widze ze ona kocha bardzo dzieci, wiem ze bedzie super matka.
To jest moja historia. Czasami nie wszystko jest negatywne. To co czytalem o angli to tragedia, polki przyjezdzaja i sie z kazdym puszczaja, oczywiscie nie wszystkie moze 10% jest ok. To jest tragedia, nawet tu w niemczech sa polki za ku.... uwazane.
Ja mialem szczescie, najlepiej w polsce dziewczyne znalesc bo w angli czy w niemczech jest bardzo ciezko , niewiadomo co wczesnie przezyla.
Jak bym jej nie znalazl to bym dawno do polski pojechal i tam sobie znalazl.
Pozdrowienia

IP i czas połączenia logowane. [21063993]
[27.04.2014] 15:42
peppe
Polki to dno i już dawno się o tym przekonałem, mieszkałem w zagranicą ponad 10 lat a teraz mieszkam od dwóch lat w Warszawie. Mój najlepszy kolega jest z Hiszpanii i jak poznajemy jakieś dziewczyny to mam u nich powodzenie tylko do puki myślą że jestem obcokrajowcem, to już nie chodzi o to kto skąd jest po prostu 90% polek uważa że każdy obcokrajowiec jest lepszy i koniec. Polki nie szanują tradycji a wręcz uważają je za śmieszne. Podczas mojej emigracji UK byłem w związkach z; Estonką, Wenezuelką Słowaczką nigdy z Polką i to nie dlatego że nie chciałem tylko spotykałem same pomyłki życiowe zapatrzone w Arabusów. Na początku wmawiałem sobie że prawda jest pośrodku i w Polsce jest zupełnie inaczej, od jakiegoś czasu mieszkam w Warszawie a mój jedyny związek był z Japonką i to nie dlatego że nie chce polki tylko dlatego że każda albo gwiazdorzy albo chodzi w głową w chmurach myśląc że poderwie ją jakiś Hiszpan. Mógł bym tak pisać i pisać, przedmówca zastanawiał się nad tym czym obcokrajowcy są lepsi od Polaków odpowiedz jest banalnie prosta NICZYM a czasem a powiedziałe bym nawet że jest odwrotnie.

IP i czas połączenia logowane. [21152366]
[13.05.2014] 18:49
Aga333
A ja mam męża Amerykanina i nie narzekam. Polacy są w porządku. Poprostu tak wyszło. Jednak jeżeli chodzi o ambicjie to wolę Amerykanów. (tylko proszę nie rzucać zaraz stereotypami)

IP i czas połączenia logowane. [21175566]
[05.06.2014] 23:40
asert
polskie kobiety są fałszywe i zdradliwe nie lubie ich

IP i czas połączenia logowane. [21210349]
[10.06.2014] 14:32
anna.zaj
Ja akurat jestem z Włochem i szczerze mówiąc różnica między Polakiem a Włochem jest porażająca. Włosi bardzo dbają o higienę. Zawsze ładnie pachną. Nie próbują zatuszować dezodorantem odoru zapoconej koszuli. Dobrze się ubierają. Do tego są bardzo swobodni w rozmowach o przyszłości, małżeństwie, rodzinie. Byłam wczesniej z Polakami i rozmowy na poważne tematy kojarzyli oni zawsze z próbą usidlenia. Pffff, jakby warci byli w ogóle takiego zachodu.

IP i czas połączenia logowane. [21216864]
[10.06.2014] 14:56
anna.zaj
asert (14.06.2014.05 23:40):
polskie kobiety są fałszywe i zdradliwe nie lubie ich

A kogo lubisz?

IP i czas połączenia logowane. [21216910]
[08.07.2014] 11:04
dziewczyna30
napewno lepszy start w zyciu. polak za granica wynajmuje pokoj a obcokrajowiec ma juz dom i pelne konto bankowe. jak dziewczyna chce pozyc to bierze obcokrajowca tylko ze oni nie szukaja stabilizacji i tu zaczynaja sie schody.

IP i czas połączenia logowane. [21255696]
[28.07.2014] 09:38
hhkhjiyjiyyyy
Adwokat KATARZYNA WANIOŁEK z Tarnowa to beznadziejny adwokat, nie zna się na przepisach, przegrywa sprawy, sprzedaje klientów, nie umie pisać pism procesowych, nie jest znana i sędziowie ją ignorują bo jest nieznana. nie potrafi godnie reprezentować klientów i nie dba o ich interesy bo jej niezależny na wygranych sprawach. jej zależy tylko na kasie i chce doić klientów

IP i czas połączenia logowane. [21286731]
[03.08.2014] 11:10
taka jedna sobie _____
polka nie lubia polakow
bo lubia malpy murzynskie
pamietacie simona mola
i te polskie @@@ jak na te
murzynska malpe lecialy

IP i czas połączenia logowane. [21295301]
[21.04.2015] 23:54
zenek
Swiat sie zmienia . kobiety nie szukaja juz milosci , tylko wygodnego zycia nie dajac nic w zamian.Wiem ze moje duze powodzenie u kobiet jest z powodu mojego stanowiska. W polsce jest to bardziej widoczne niz za granica. Jest tylko jeden problem , tylko 3% multykulturowych malzenstw istnieje dluzej niz 5 lat. statystyki nie klamia.

IP i czas połączenia logowane. [21732514]
[22.04.2015] 11:51
domyślny
zenek (15.04.2015.21 23:54):
Swiat sie zmienia . kobiety nie szukaja juz milosci , tylko wygodnego zycia nie dajac nic w zamian.Wiem ze moje duze powodzenie u kobiet jest z powodu mojego stanowiska. W polsce jest to bardziej widoczne niz za granica. Jest tylko jeden problem , tylko 3% multykulturowych malzenstw istnieje dluzej niz 5 lat. statystyki nie klamia.

Daj link do tych statystyk, bo coś mi tu śmierdzi kłamstwem, Zenuś.

IP i czas połączenia logowane. [21733163]
[23.04.2015] 04:21
dssdds
Ponieważ Polki to porażka! http://bragiel.blox.pl/2015/04/Polki-to-pora zka.html

IP i czas połączenia logowane. [21734735]
[25.04.2015] 17:41
elktroo
Polkiza granicą omijam szerokim łukiem,brzydko pachną i brzydko mówią

IP i czas połączenia logowane. [21738967]
[26.04.2015] 04:58
zenek
Domyslny tu jest wiekszosc danych http://www.barnesandnoble.com/w/marriage-and -divorce-in-a-multicultural-context-joel-a-nichols/111076631 9?ean=9781107614369

IP i czas połączenia logowane. [21739732]
[16.07.2015] 15:50
daniel87
Dla mnie kobieta to nic innego niż dobra zabawa miłości nie ma i nie będzie ! Kobiety nie potrafią kochać nas mężczyzn takimi jakimi jesteśmy musimy się wykazać. Dlatego ja zacząłem traktować je jak maskotki do seksu. Dzięki odpowiednim feromonom (z http://pherowin.pl ) one same na mnie lecą, więc nie mam większych problemów z zaliczeniem: )

IP i czas połączenia logowane. [21874486]
[11.09.2015] 03:04
Ta że wschodniej europy
Hmmm... Z mojego punktu widzenia wygląda to inaczej. Tworząc związek z obcokrajowcem, polka jest zmuszona używać innego języka. Na przykładzie języka angielskiego wydaje mi się że ten język jest stworzony do prostszych przekazów. Np rozmowy o sexie nie są takie krępujace. Bo powiedzmy sobie szczerze, nasz język jest fatalny pod tym względem. Ja używając angielskiego czuje się szczęśliwsza Druga sprawa to sposób bycia. Któraś z dziewczyn pisała na forum że ma Anglika i jest mega luzik. No zgadzam się. Niektórzy Polacy (jako naród) są strasznie zakompleksieni,a w lozku monotonni i wstydliwi. Chciałabym mieć faceta polaka który choć trochę miał w sobie finezji,luzu i szacunku do mnie. Wiecie co jest fajne, że przed obcokrajowcem nie muszę niczego udawać. Nie muszę latać w szpilkach czy być super dupa. T shirt i tenisowki wystarcza. Hmmm może tak jest dlatego że Polska nie jest tolerancyjny krajem, więc i mężczyźni nie tolerują kobiet takimi jakie po prostu są. A Mimo wszystko marzę o tym by być z Polakiem, bo różnice mentalne są na początku fascynujące, ale z czasem nie do przeskoczenia. Z takim Polakiem, który będzie mnie szanować i kochać niezależnie od tego czy będę miała trądzik, czy przez miesiąc nie zechce mi się sprzątać i gotować. Też jestem człowiekiem, nie tylko kobieta. Mam prawo do nieprzepania za gotowaniem i bycia zmęczona. Jeżeli chodzi o sex to on poprostu w niektórych kulturach może wyglądać inaczej. Ja sama nie dowiedziałam się jak fatalna kochanka byłam póki nie przybylam na wyspy Dużo się nauczyczylam i liczę że mój przyszły partner niezależnie od tego czy będzie to Polak czy mężczyzna innej nacji, będzie na tyle otwarty by kontynuować że mna te naukę

IP i czas połączenia logowane. [21962063]
[25.09.2015] 13:19
baticzka
Witam,
Polakom brakuje trochę ambicji, pewności siebie, obycia. Ale współczuję tym którzy szukają na siłę w krajach takich jak Hiszpania czy Grecja. To zupełnie inne narodowości, inna kultura i inne traktowanie kobiet niż w Polsce. Pozdrawiam http://www.tlumacze-warszawa.pl

IP i czas połączenia logowane. [21985125]
[17.11.2015] 18:38
klałdia56  kszczawinska006@tlen.pl
lil'girl (12.06.2012.30 19:29):
Nie generalizujcie, że Polki lecą na kasę, itp. To nie jest prawda. Polscy mężczyźni to także nie tylko gruby brzuch, picie, chamstwo. Skończcie ze stereotypami, bo Polskie społeczeństwo się zmienia na lepsze.
Jednak żeby nie cukrowac, a mówic prawdę, ja potrzebuję miłości, romantyczności, czego niektórzy faceci nie rozumieją. Mam wysokie wymagania co do mężczyzn, musi mnie ując swoją mądrością (chcę móc porozmawiac z nim na każdy temat naukowy, polityczny, itp.) i spokojem (i tu niestety mamy problem, bo Polacy to naród porywczy) oraz byc wierny, co nie zawsze wam wychodzi, bo przyjmujecie dziwną zasadę, że wy możecie ze wszystkimi a jak dziewczyny to robią to od razu dziwki (oczywiście, ja tak nie postępuję, bo czekam na tego jedynego)
Polscy mężczyźni jednak czasami nie szanują kobiet i matek (to najbardziej boli). To nie jest fair, że my mamy cały czas wam gotowac, sprzątac, opierac, a wy tego nie doceniacie. Powodujecie, że tracimy pewnosc siebie, zaniedbujemy się i uważamy, że jesteśmy brzydkie (wy jeszcze czasami to potwierdzacie).

IP i czas połączenia logowane. [22068523]
[17.11.2015] 18:45
klałdia56  kszczawinska006@tlen.pl
Kasiagufvgfv (14.02.2014.11 17:46):

IP i czas połączenia logowane. [22068530]
[20.12.2015] 20:29
monia654
Wyginam śmiało ciało...
http://zbiornik-tv.prv.pl

IP i czas połączenia logowane. [22115835]
[22.12.2015] 16:57
nasturcjanadeszczu
Powiem podonie jak jedna z moich przedmówczyń - narodowosć jest dla mnie bez róznicy, po prostu tak wyszło, ze trafił się pewien idealnie pasujacy do mnie Grek, a nie Polak. Gdybym spotkała takiego Polaka, to też bym się z nim zwiazała. Easy

IP i czas połączenia logowane. [22118033]
[02.01.2016] 01:45
Magda2836363
Kasiagufvgfv (14.02.2014.11 17:46):

Miałam tak samo w pewnym momencie stwierdziłam ze mam dość Polakow i ze w Polsce fajnego faceta po prostu nie znajdę bo tu takich nie ma. Jestem 5 lat w zwiazku z Holendrem (rodowitym a nie ciapatym ale pocieszajcie sie dalej panowie) i jestem bardzo szczęśliwa codziennie słyszę ze mnie kocha, ze jestem piękna, finansowo powodzi nam sie bardzo dobrze. Nie zaluje niczego. W pierwszym poście zostało opisane wszystko dokładnie tak jak jest, Polacy sa niestety brzydcy i zaniedbani, maja wielkie wymagania zwłaszcza co do urody nie oferując nic w zamian, w tle zawsze przewija sie problem alkolholu/wyzwisk/bycia maminsynkiem/oszukiwania i zdrad. Nie maja szacunku do kobiet bo nie sa tego wogole uczeni od małego. Ze szkoły i okresu około gimnazjum i podstawówki pamietam jak chłopcy popychali dziewczyny, wyzywali, wyśmiewali sie, przyjaźń z dziewczyna była jak najgorsza hańba. Tutaj cos takiego jest nie do pomyślenia, młodzież sie tak nie zachowuje. Niestety panowie ale Polki nie chca was juz bo jestescie do niczego a ze granice kraju sa otwarte to dlaczego skazywać sie na gorszego Polaka skoro w innym kraju mozna miec lepszego. Zreszta wy tez możecie sie wiązać z kim tak chcecie koło dupy mi to lata bo i tak was nie chce.

IP i czas połączenia logowane. [22133152]
[09.08.2016] 20:57
kicia ha ha
Broderick (10.04.2010.16 11:01):
ja mam faceta pol francuza pol belga miala tez innych partnerow kenijczyka, wlocha i paru polakow ale uwazam ze polscy faceci sa nie dla mnie, uprawiaja bardzo malo i krotki sex ciagle marudza i pija no i mecze poza tym zadnych ambicji i hobby, siedza w blokach i nic nie robia albo jada na dzialki i udaja glupkow, niestety zdecydowana wiekszosc factow w polski........a najleprzy partner to dunczyk albo szwed mmmmmmmmmmm

Prubowales zdradzić mię swoim niieckim panie że simple ? Sepom mocno niemieckim ? A ja ci głupia prawie zaufalam ? Byłam idiotka ? Jesteś zdrajca bydlakiem ,klamco ? Zadajesz sie z sepami niemieckimi to twoi kolezkowie teraz panie że simple ? Myślałam że mogę panu zaufać. Ale jednak nie mogę bo jest pan zdrajca ! Jest pan takim samym bydlakiem jak sepy niemieckie mocno ! To tyle

IP i czas połączenia logowane. [22407638]
[04.09.2016] 11:44
kerszan
njestethy polki nie umija sie pierdulic

IP i czas połączenia logowane. [22433525]
[22.12.2016] 16:34
jamcibohun
Pozdrawiam wszystkie Polki które uważają rodaków za alkoholików! Chyba mają na myśli ludzi z roczników 60-70 do polowy lat 80. Młode pokolenie do 25lat nie spożywa tyle alkoholu co starsi. Liczy się kariera i kasa. Kiedyś były inne priorytety. JA osobiście mam 27lat. Własna firma budowlana. Nie jestem bogaty, bo co to określenie w ogóle oznacza? Każdy chyba ma inne spostrzeżenia na temat bogactwa. Jeden ma 50tys na kącie i uważa że jest bogaty. Drugi ma 1mln i twierdzi że to za mało. Ja żyje na normalnym poziomie. Ważne że banki na mnie nie zarabiają. Nie mam pożyczek. Żyje skromnie, kupuje to co mi potrzebne kiedy chce. Pije alkohol na weselu albo na urodzinach, przed tv spędzam czas gdy oglądam dobry film, nigdy nie paliłem i nie brałem żadnych używek. Nigdy nie podniosłem ręki na żadną kobietę. Seks? hmmm wiem że 20min to za mało. Pracuję nad tym Regularnie uprawiam sport. Siłownia, basen, rower. Zdrowa dieta. Jako wysoki brunet 190cm dobrze zbudowany nie narzekam na powodzenie u kobiet ale co poniektóre lecą na moje biało-niebieskie śmigło czego ja nie toleruję. Pozdrawiam wszystkie kobiety które uważają że każdy Polak to pijak

IP i czas połączenia logowane. [22569394]

1 2 3 4 5 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat