o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Ekologiczne życie
 » Odpowiedz na ten temat

Ekologiczne kosmetyki???

1 2 3   » 14 Strony tematu:
[06.03.2010] 18:02
Miguella
Hej, czy ktoś z was spotkał się z takimi produktami? Czy są one faktycznie ekologiczne? Zakładam, że tworzone są całkowicie z produktów naturalnych bez żadnej chemii etc. Gdybyście znali jakiś sklep z takowymi to byłabym wdzięczna za info, w stolicy albo gdzieś w pobliżu, ewentualnie w Łodzi.

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[06.03.2010] 18:30
arletta87
Swojego czasu czytałam trochę o eko kosmetykach i rzeczywiście te prawdziwe "eko" nie zawierają w sobie chemii. Trzeba uważnie czytać to, co jest napisane na opakowaniu i oczywiście brać produkty tylko znanych firm typu: Vichy, La Roche Posay, Neutrogena etc. Dobrym miejscem w Łodzi na kupowanie takich rzeczy jest apteka Juventa w CH Manufaktura. Dużym plusem tej apteki są niskie ceny i fachowa obsługa. Ekspedientki znają się na rzeczy i zawsze coś doradzą. Jak mają wątpliwości co ci polecić to robią badania skóry i wtedy już na 100% wiedzą jaki dokładnie kosmetyk będzie dla ciebie odpowiedni.

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [16353660]
[15.03.2010] 09:19
Malinka...
Zgadza się, kosmetyki takie są i są naprawdę bardzo fajne, szczególnie te firmowe ale także i mniej znanych firm np. różnego rodzaju owocowe kosmetyki, nadają się cudownie do relaksu, jakichś kąpieli etc. Pierwsza liga na serio! Ja tak jak koleżanka wyżej korzystam z racji mieszkania w centrum Łodzi ze sklepu eko-kosmetyki juventa w ch manufaktura - tanio i duży wybór, nie miałam potrzeby szukać innego sklkepu z naturalnymi kosmetykami bo jak czasem w róznych galeriach widzę ceny to mnie po prostu odpycha, więc chodzę do manufakturki ktora wbrew opinii wcale nie jest taka droga, zależy od sklepu!

IP i czas połączenia logowane. [16396692]
[27.03.2010] 08:54
ybra
nie do końca wierzę zwykle w te zapewnienia o ekologicznych kosmetykach, zwłaszcza, że zwykle mają np. roczny termin przydatności.
nie ma sposobu, aby kosmetyki wytrzymały tyle bez konserwantów. to, że czasem producent pisze 'bez konserwantów' oznacza, że produkt nie zawiera konserwantów znajdujących się liście składników jako konserwant, ale są inne - jak wiadomo przepisy nie nadążają za inwencją ludzką.
ja staram się uzywać kosmetyków, które robię sobie w domu - są tańsze i na pewno bardziej naturalne niz którekolwiek kupione ze sklepu.www.naturalnekosmetyki.com www.naturalnekosmetyki.com

IP i czas połączenia logowane. [16454362]
[05.04.2010] 20:20
oeko
ybra (10.03.27 08:54):
nie do końca wierzę zwykle w te zapewnienia o ekologicznych kosmetykach, zwłaszcza, że zwykle mają np. roczny termin przydatności.
nie ma sposobu, aby kosmetyki wytrzymały tyle bez konserwantów. to, że czasem producent pisze 'bez konserwantów' oznacza, że produkt nie zawiera konserwantów znajdujących się liście składników jako konserwant, ale są inne - jak wiadomo przepisy nie nadążają za inwencją ludzką.
ja staram się uzywać kosmetyków, które robię sobie w domu - są tańsze i na pewno bardziej naturalne niz którekolwiek kupione ze sklepu.www.naturalnekosmetyki.com
I tu nie do końca się z Tobą zgodzę. W kosmetyce bio konserwantami naturalnymi są m.in. oleje. Oleje same w sobie są już konserwantami, podobnież stanowią naturalny filtr ochronny dla skóry, ale to już inny temat. Dodatkowo konserwantami są witaminy, jak chociażby C i E. Także sposób pakowania kosmetyku ma istotny wpływ na jego trwałość. Zauważyć można, że produkty w 100%, dla przykładu - kremy, pakowane są w tubki, które ograniczają dostęp bakterii do produktu. Dlatego też nie rozumiem, dlaczego w Polsce pozwala się swobodnie używać określeń ekologiczny czy naturalny dla produktów, które takowymi nie są, jak chociażby "NATURALNY krem oliwkowy" Ziaji, który nie dość, że na pierwszym miejscu w składzie zawiera nawet nie wodę a oleje mineralne, to jeszcze idąc tropem opakowania - pakowany jest w plastikowe, odkręcane pudełko. Wkładając palce (które nigdy nie są w 100% czyste) do takiego kremu przenosimy tam bakterie, które następnie nakładamy na skórę. Można by długo dyskutować na ten temat. Natomiast do "arletty87" - zapomnij, że ZNANE firmy, które wymieniłas są firmami naturalnymi. Zwracam uwagę na słowo ZNANE, bowiem firmy które faktycznie nie stosują żadnej chemii nie są firmami bogatymi, nie zobaczysz ich reklamy w gazecie, tym bardziej w telewizji. Dysponuję zestawieniem oeko-testu za ubiegły rok, w którym te znane marki wielkich koncernów otrzymują najgorsze oceny, z uwagi na zawarte w ich produktach tony chemii. Dodam, że nawet mniejsze firmy, polskie, aspirujące do miana firm, produkujących kosmetyki naturalne, mają przed sobą długą drogę z uwagi na fakt stosowania w tych podobno EKOLOGICZNYCH kosmetykach parabenów i pochodnych formaldehydów. W Łodzi również polecam aptekę Eko-Kosmetyki programu Juventa w Manufakturze.

IP i czas połączenia logowane. [16495113]
[22.11.2017] 23:07
[20.04.2010] 12:26
spolem
a może znacie sklep w Krakowie, gdzie takie kosmetyki można kupić? ja narazie tylko skupiam się na tym, żeby kosmetyki nie były testowane na zwierzętach, ale nie mogę znaleźć takich, które mają w sobie tylko naturalne składniki

IP i czas połączenia logowane. [16560877]
[21.04.2010] 18:44
Lollka
Widzę, że wiele osób korzysta z mojego ulubionego sklepiku z eko-kosmetykami Juventy w Manufakturze. Naprawdę fajny sklepik, wybór kosmetyków duży i to nie tylko znanych marek ale także takich, o których mogłabym powiedzieć, że są w moim odczuciu jeszcze bardziej ekologiczne niż tych znanych marek. Świetne mają różne kosmetyki naturalne na bazie owoców, rewelacja, ja uwielbiam takie owocowe odświeżenie. No i co ważne Juventa trzyma od długiego czasu niskie ceny i to się liczy, szczególnie dla stałych klientów! Oby tak dalej!

IP i czas połączenia logowane. [16566627]
[25.04.2010] 22:01
oeko
spolem (10.04.20 12:26):
a może znacie sklep w Krakowie, gdzie takie kosmetyki można kupić? ja narazie tylko skupiam się na tym, żeby kosmetyki nie były testowane na zwierzętach, ale nie mogę znaleźć takich, które mają w sobie tylko naturalne składniki
Ja używam głównie Logony i Lavery, jeśli znasz angielski bądź niemiecki, na ich stronach można poczytać o tym, że nie testują na zwierzętach. Składniki w 100% naturalne, większość z biologicznych upraw. Np. http://www.logona.com/Diverse/DIV_E/animalte sting.html
Jeśli chodzi o sklepy w Krakowie, pamiętam, że był taki sklep na Krupniczej, bodaj "Naturalny Sklepik". W Krakowie natomiast swoją siedzibę ma sklep internetowy "Sklep naturalny", dzięki czemu można zrobić zakupy przez internet (zwykle taniej niż w sklepie normalnym) i odebrać na miejscu.

IP i czas połączenia logowane. [16583717]
[06.05.2010] 20:36
kostan849
spotkalam kiedys takie u kolezanki mama jej przywozi ze szwecji ale sa podobne trzykrotnie drozsze od zwykłych
[nie mam nic do powiedzenia]
Poszukujemy moderatorow do portali:www.newsy.bazawiedzy.waw.pl www.newsy.twojinformator.waw.pl www.newsy.krajswiatnews.waw.pl www.portal.newsik.waw.pl www.portal.portalatko.waw.pl www.aktualnosci.abc-portal.waw.pl www.portal.portalxyz.waw.pl www.portal.informatorium.waw.pl www.portal.aktualnosci-48.info www.portal.alfaportal.info
Zapraszamy!

IP i czas połączenia logowane. [16632276]
[08.05.2010] 09:37
azazelstudiotatuazu
Chemia zawsze musi być jako konserwant inaczej miały by termin ważności tylko kilka dni, albo jeszcze krócej http://www.azazel.pl/
studio tatuażu

IP i czas połączenia logowane. [16639110]
[10.05.2010] 01:49
iti1  isema@tlen.pl
azazelstudiotatuazu (10.05.08 09:37):
Chemia zawsze musi być jako konserwant inaczej miały by termin ważności tylko kilka dni, albo jeszcze krócej
Widac ze masz nikle pojecie. Poczytaj troche literatury, a nie wyciagasz pochopne wnioski. Albo najlepiej zglos gdzies do laboratorium taki kosmetyk i niech ci udowodnia ze nie masz racji. Bo wyobraz sobie, ze produkty najwiekszych producentow byly i nadal sa wielokrotnie testowane takze w osrodkach niezaleznych i jesli ktos mialby jakiekolwiek watpliwosci co do autentycznosci tych produktow, to zapewniam cie, ze zrobiloby sie wielkie halo, a firma z automatu wypada z rynku bo traci zaufanie kientow.

IP i czas połączenia logowane. [16647490]
[25.05.2010] 09:55
azazelstudiotatuazu
iti1 (10.05.10 01:49):
Chemia zawsze musi być jako konserwant inaczej miały by termin ważności tylko kilka dni, albo jeszcze krócej
Widac ze masz nikle pojecie. Poczytaj troche literatury, a nie wyciagasz pochopne wnioski. Albo najlepiej zglos gdzies do laboratorium taki kosmetyk i niech ci udowodnia ze nie masz racji. Bo wyobraz sobie, ze produkty najwiekszych producentow byly i nadal sa wielokrotnie testowane takze w osrodkach niezaleznych i jesli ktos mialby jakiekolwiek watpliwosci co do autentycznosci tych produktow, to zapewniam cie, ze zrobiloby sie wielkie halo, a firma z automatu wypada z rynku bo traci zaufanie kientow.
Nie używam kosmetyków i nie interesuje mnie to
tylko skąd biorą się uczulenia u ludzi, wypadające włosy od odzywek itd...
w każdym produkcie mającym długi termin ważności jest konserwant. nawet w wodzie, którą kupujesz w sklepie butelkowaną. A nie wiesz czym jest konserwowana i dlaczego ma taki długi termin ważności to poczytaj trochę... http://www.azazel.pl/
studio tatuażu

IP i czas połączenia logowane. [16714206]
[29.05.2010] 02:23
iti1
azazelstudiotatuazu (10.05.25 09:55):
iti1 (10.05.10 01:49):
Nie używam kosmetyków i nie interesuje mnie to
tylko skąd biorą się uczulenia u ludzi, wypadające włosy od odzywek itd...
w każdym produkcie mającym długi termin ważności jest konserwant. nawet w wodzie, którą kupujesz w sklepie butelkowaną. A nie wiesz czym jest konserwowana i dlaczego ma taki długi termin ważności to poczytaj trochę...
Akurat przykład wody butelkowanej jest dość niefortunny moim zdaniem, ponieważ w Polsce ani jedna woda nie jest czysta, wszystkie zawierają jakieś syfy (łącznie z pierwiastkami promieniotwórczymi, jak uran czy rad). Konserwant nie ma tu żadnego znaczenia, bo czy się napijesz wody z kranu czy z butelki, to jedno i to samo. Także Ameryki nie odkryłaś tym argumentem.
Jak już wcześniej było wspominane, kosmetyki naturalne konserwowane są zawartymi witaminami i olejami, czasem sorbinianem potasu. Dopóki nie są otwarte, mogą stać długo (od 3 do 24 m-cy, w zależności od tego, co mają w składzie). Po otwarciu zwykle należy je zużyć maksymalnie w ciągu 3 miesięcy. Należy je także odpowiednio przechowywać i w przypadku zmiany zapachu czy barwy, po prostu wyrzucić.
Zmiany skórne są efektem albo tego, że osoba jest uczulona na zawarty w kosmetyku składnik naturalny (np. aloes jest bardzo alergenny, o czym niewiele osób wie, a także przykładowo wosk pszczeli czy wyciąg z nagietka) lub też doszło do antagonizmu - taka sytuacja ma miejsce wtedy, gdy miesza się kosmetyki chemiczne z naturalnymi, co zresztą jest totalnym nieporozumieniem. Nie znam osoby, która używałaby w 100% naturalnych szamponów (czyli nie żadnych polskich pseudonaturalnych szamponów pokrzywowych, rumiankowych, itp. zawierających SLS) firm Logona, Lavera czy Weleda, czy też innych wiodących producentów kosmetyków bio i której wypadałyby po nich włosy. Zwykle działają jako dodatkowa odżywka (wiem co mówię, bo sama miałam problem z wypadaniem i po przejściu na szampony naturalne skończył się i problem z włosami i z podrażnioną skórą głowy). Szampon naturalny można poznać bardzo łatwo - z uwagi na fakt, że zawiera tylko roślinne substancje pieniące (tensydy), wytworzona piana jest bardzo delikatna. Zanim człowiek się przyzwyczai, ciagle ma wrażenie że szamponu jest za mało, żeby dobrze umyć włosy. Jeśli natomiast kropla szamponu daje obfitą pianę i można bez problemu umyć włosy z satysfakcjonującym uczuciem umytych włosów, wtedy wiadomo, że szampon nafaszerowany jest chemią (czyli m.in. wymienionym wcześniej Sodium Lauryl/Laureth Sulfate). Jeśli by porównać ilość osób uczulonych na chemię i na wyciągi naturalne, to niestety w ogromnym tempie przybywa tych pierwszych, a kosmetyki naturalne stają się dla nich ostatnim ratunkiem (jeśli pójdą po rozum do głowy i nie będą faszerować się antybiotykami, sterydami i innymi świństwami).

IP i czas połączenia logowane. [16730699]
[21.06.2010] 12:51
brauminka
W zasadzie używam tylko eko-kosmetyków. Pamiętam, że na początku kupiłam naturalny krem do twarzy, a potem szampon, tonik itd. Co mi się w nich podoba? Przede wszystkim to, że mnie nie uczulają. Poza tym mają bardzo przyjemny zapach, a po trzecie i chyba najważniejsze są po prostu zdrowsze od zwykłych kosmetyków. Najczęściej sięgam po La Roche Posay i Vichy. Wiem że są drogie, ale wiem, że płacę za jakość. Poza tym zaopatruję się w dosyć taniej aptece. Nazywa się juventa i mieści centrum manufaktura w Łodzi. Nie dość, że ceny są przystępne to i wybór mają naprawdę spory.

IP i czas połączenia logowane. [16824322]
[25.06.2010] 00:58
iti1
Zabawne, Vichy i La Roche Posay to eko-kosmetyki??? Przeczytaj proszę skład i nie wrzucaj tego szajsu do jednego worka z bio/eko-kosmetykami. W tej samej aptece znajdziesz prawdziwie naturalne produkty, wspomniane przeze mnie wcześniej firm Logona, Lavera, itd. Ceny są niekiedy porównywalne lub niższe od tych pożal się Boże "eko" (sic!!!) producentów, których wymieniłaś. Wbrew pozorom, zapewniam Cię, że przepłacasz za tę "jakość".

IP i czas połączenia logowane. [16840426]
[12.07.2010] 11:37
g.rzenia
Zgodzę się z przedmówczynią, że często te naprawdę eko-kosmetyki są marek, które nie są z "pierwszych stron gazet" jak to mówią Takie marki żyją własnym życiem, często nie są praktycznie w ogóle reklamowane, ale dopiero one są naprawdę naturalnymi kosmetykami, gdzie nie ma tej całej chemii (oczywiście prócz tej która musi być by taki środek był w stanie jakoś być przechowywany chociaż). Ja uwielbiam kosmetyki Sonoflore i Ava, naprawdę genialna sprawa. I faktycznie można je dostać w sklepie z eko-kosmetykami Juventy w Manufakturze. Do tego wcale nie jest drogo, wszyscy myślą, że muszą być to drogie kosmetyki bo teraz jest moda na naturalne rzeczy, a wcale nie. Nie płaci się tutaj najczęściej za markę to i cena atrakcyjna.

IP i czas połączenia logowane. [16910708]
[15.07.2010] 10:16
Caarlla
Z ekologicznych kosmetyków warte uwagi z pewnością są te właśnie na lato. Naturalne kremy do opalania z filtrem, balsamy do ciała i tym podobne. Nie są wiele droższe od tych "markowych" z samej chemii, a jednak znacznie zdrowsze. Na plażę polecam np. mleczko firmy AMB, choć są i tańsze. A wspominany przez Was sklepik Juventy faktycznie posiada świetny wybór eko-kosmetyków, również mogę polecić.

IP i czas połączenia logowane. [16922583]
[23.11.2010] 11:01
galeria-natury.pl
Największy wybór eko-kosmetyków jest w sklepach internetowych. Zapraszamy do sklepuwww.galeria-natury.pl , który oferuje wyłącznie certyfikowane kosmetyki ekologiczne i środki czystości.
Pozdrawiamy

IP i czas połączenia logowane. [17462228]
[23.11.2010] 13:44
Kata1967
Ja stosuję kosmetyki firmy CaliVita i jestem bardzo z nich zadowolona. Ponoć są w 100% pochodzenia naturalnego i na razie nic nie wskazuje, żeby tak nie było. Są jednak trochę drogie. Zresztą same zobaczcie:
http://zdrowoisportowo.pl/2/15 ,calivita+kosmetyki.html Zdrowie to podstawa!

IP i czas połączenia logowane. [17462827]
[23.11.2010] 13:46
Kata1967
Coś nie chce wejść więc przesyłam do strony głównej -> produkty ->kosmetyki calivita
http://zdrowoisportowo.pl Pozdrawiam Zdrowie to podstawa!

IP i czas połączenia logowane. [17462836]
[18.01.2011] 09:26
Solartis
Witam,
Nasza firma nazywa się Solartis i jesteśmy dystrybutorem kosmetyków BIO EKOLOGICZNYCH włoskiej firmy Bema. Nasze kosmetyki są w 100 % ekologiczne, nie zawierają żadnych sztucznych konserwantów ani barwników, są przebadane dermatologicznie i nie uczulają dzięki czemu mogą być stosowane przez osoby uczulone. Składniki produktów pochodzą z certyfikowanego rolnictwa ekologicznego. Nie zawierają agresywnych środków spieniających (SLS/SLES), a także nie zawierają polarnych rozpuszczalników( glikol propylenowy, alkohol,..)
Prowadzimy sprzedaż wysyłkową.
Wszystkich zainteresowanych zapraszam do naszej strony internetowej:www.armonie.pl

IP i czas połączenia logowane. [17718466]
[20.01.2011] 12:18
Solartis
Witam,
Nasza firma nazywa się Solartis i jesteśmy dystrybutorem kosmetyków BIO EKOLOGICZNYCH włoskiej firmy Bema. Nasze kosmetyki są w 100 % ekologiczne, nie zawierają żadnych sztucznych konserwantów ani barwników, są przebadane dermatologicznie i nie uczulają dzięki czemu mogą być stosowane przez osoby uczulone. Składniki produktów pochodzą z certyfikowanego rolnictwa ekologicznego. Nie zawierają agresywnych środków spieniających (SLS/SLES), a także nie zawierają polarnych rozpuszczalników( glikol propylenowy, alkohol,..)
Wszystkich zainteresowanych zapraszam do naszej strony internetowej:www.armonie.pl

IP i czas połączenia logowane. [17728116]
[13.02.2011] 15:28
alinka229
ja osobiście nie dowierzam wszystkim tym dopiskom bio i eko, toteż albo kupuję zwykłe kosmetyki starając się by były jak najlepsze jakościowo, albo eksperymentuję w domu - kosmetyki można robić samemu, problem jedynie w tym, że faktycznie mają nieco krótszy termin przydatności (choć niektóre można przechowywać dość długo w zależności od składu) no i przygotowanie kremiku, maseczki czy szamponu wymaga niestety trochę czasu i zgromadzenia potrzebnych składników

IP i czas połączenia logowane. [17834321]
[14.02.2011] 14:03
luisine
Masz rację - nie każdy kosmetyk który ma w nazwie eko jest ekologiczny. Dlatego warto zwracać uwagę na skład a także na to czy ma odpowiedni certyfikat np.ECOCERT, który daje gwarancję, że produkt jest naturalny, ekologiczny. Nie wiem czy obiła Ci się o uszy seria beECO? To jest z Flosleku. Ja mam kilka ich ulubionych kosmetyków ale te ekologiczne myślę, że też warte uwagi.

IP i czas połączenia logowane. [17838344]
[21.02.2011] 14:24
lelek.lelek
w przypadku kosmetyków naturalnych/ekologicznych warto zwrócić uwagę na certyfikat. Ja używam Floslek- seria beEco. Te kosmetyki mają certyfika ecocert. Sprawdź w zielarskim sklepie, superpharmie albo w sklepie online http://www.floslek.pl/sklep.php?id_producent =3&amp ;id_kategoria=101

IP i czas połączenia logowane. [17871212]
[24.02.2011] 10:11
Bogulek
Solartis (11.01.18 09:26):
Witam,

IP i czas połączenia logowane. [17883812]
[25.02.2011] 23:43
Barek88
Znam tylko węgiel http://www.dyskrecja.pl/

IP i czas połączenia logowane. [17892010]
[26.02.2011] 13:48
zuluugula
Zgadza się w przypadku "kosmetyków" które sam sobie w miseczce wymieszasz - jakieś ziółka, miód, oliwę i inne skarby. Przepisy są na różnych stronach i faktycznie masz wtedy coś na kształt kosmetyku ale też nie będzie on eko do końca bo składniki z których to zrobisz nie będą eko - no chyba że kupisz oliwę, miód, zioła itd z certyfikowanych upraw... Koszt gigant, efekt mizerny.
Co do konserwantów w kosmetykach tzw sklepowych eko czy naturalnych to wystarczy wit c choćby i już masz produkt zakonserwowany. Z tym że sama wit c występuje pod kilkoma nazwami - choćby askrobinian potasu
Ja używam beeco flosleku m.in. dlatego że ma certyfikat. A ecocert nie rozdaje certyfikatów na prawo i lewo więc jest to gwarancja faktycznie i jakości i tego że składniki są naturalne.

IP i czas połączenia logowane. [17893577]
[27.02.2011] 23:08
annita
Ja kiedyś się bawiłam w domowe kosmetyki. Ale jestem za leniwa jednak. Poza tym słusznie tu dziewczyna zauważyła aby nasze domowe kosmetyki były eko to przede wszystkim składniki muszą być eko. Ja aż takiego fioła na punkcie ekologii nie mam ale od czasu do czasu kupię sobie kosmetyk, który posiada certyfikat. A o serii beECO nie wiedziałam, dzięki to będzie mój kolejny zakup.

IP i czas połączenia logowane. [17899553]
[28.02.2011] 12:35
lulla la
annita (11.02.27 23:08):
A o serii beECO nie wiedziałam, dzięki to będzie mój kolejny zakup.
ja zawsze byłam oporna w kwestii eko. Jakoś nie wierzyłam w to że te składniki mogą być eko, specjalne uprawy, kontrole. W głowie mi się nie mieściło że pijemy mleko od krowy, która nie widziała słońca i jemy kurczaki które urosły w tydzień (!) karmione jakimiś mączkami z nie wiadomo czego, a ktoś uprawia ekologiczne rośliny żeby zrobić z nich kremik! Ale faktycznie, kiedyś ktoś mnie oświecił w kwestii tych certyfikatów, sporo poczytałam na ten temat... Kupiłam sobie nawet kilka takich eko kosmetyków. Alepia, Lavera, Floslek... No i stwierdzam że to be-eco flosleka wypada na prawdę bardzo dobrze. Ładnie pachnie, dobrze się wchłania, jest wydajny... no i cena nie zabija.

IP i czas połączenia logowane. [17900900]
[01.03.2011] 21:41
fejk
To prawda, że EcoCert nie rozdaje certyfikatów na prawo i lewo, ale dopuszcza pewnego rodzaju konserwanty i polskie firmy chętnie to wykorzystują. Porównując ceny zachodnich firm z tradycjami do polskiego wypustu, kosmetyki zachodnie wypadają lepiej nie tylko cenowo, ale i składowo. Dla przykładu składnik "parfum", gdzie można podciagnąć wszystkie sztuczne pachnidła. W kosmetykach LOGONA, Weleda i innych nie ma pojęcia "parfum", w składach znajdziecie tylko prawdziwe olejki eteryczne. Bądź co bądź, Polacy dość łatwo ulegają magii słów bio i eko.

IP i czas połączenia logowane. [17906839]

1 2 3   » 14 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat