o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Niepełnosprawni
 » Odpowiedz na ten temat

astma - objawy...

1 2 3
[19.02.2010] 18:59
astmatyczka
Jako mała dziewczynka, często chorowałam. Podstawówka, szkoła średnia... Odkąd pamiętam, zawsze kaszlałam. Czy moi rodzice zbagatelizowali ten fakt, czy jestem przewrażliwiona?
Mam 27 lat i stwierdzono u mnie astmę. Do lekarza poszłam tylko dlatego, że obcy ludzie zwracali mi uwagę, że mój kaszel jest niepokojący.
O co w tym właściwie chodzi?

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[20.02.2010] 15:31
Barbara38
Z tego co ja wiem astma oskrzelowa objawia się tym, że odczuwa się jakby miało się zwężone drogi oddechowe. Często łaskocze w gardle i kaszle. Przy zwiększonym ataku astmy oskrzelowej kaszel zwiększa się i przypomina jakby szczekanie psa. Wtedy należy unikać wszelkiego rodzaju infekcji typu przeziębień, gryp. Najlepiej się szczepić jest raz na rok przeciw grypie, bo lekarstwa nie muszą, ale mogą uczulać. To, że masz nieustający kaszel może być tez z alergii na coś, na co nie domyślasz się. W takiej sytuacji najlepiej jest letnią porą przebywać jak najczęściej nad wodą w wilgotnym powietrzu. Dzięki temu dużo mniej człowiek jest zmuszony korzystania z wziewów inhalatora np. takiego jak Berotec, Oxis czy Flixotide Dysku 250. W zimie albo w domu najlepiej sprawdza się kiedy przez centralne ogrzewanie w pomieszczeniu jest suche powietrze nawilżacz powietrza. A jak go nie masz zwilż ręczniki w wodzie i wieszaj na kaloryferze tam gdzie najczęściej przebywasz, śpisz.
To przynosi ulgę. Swobodniej się oddycha i coraz mnie kaszle. Pozdrawiam życzę zdrowia!

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [16291463]
[23.03.2010] 09:06
Barbara38
Ja tylko opisałam swoje ataki i objawy. Najlepiej jednak jest się zgłosić z tym do lekarza.

IP i czas połączenia logowane. [16436439]
[15.04.2010] 14:50
lewizja
Kaszel swoją drogą
Astma swoją drogą
Atak astmy , wygląda tak , jakbyś oddech chciała złapać w pełne płuca , a zatrzyma się w połowie i te połówki będą ubywać w miarę postępowania ataku , coraz płyciej oddychasz , siniejesz ....z trudem mówisz , nie możesz , powiedzieć całego wyrazu , bez ponownego łapania powietrza , jest ból w klatce piersiowej , nie zawsze
Astmę zatrzymuje , pomaga spanie w ciepłych skarpetach , unikanie zimnych rąk i nóg , zimne napoje , ogólnie wszystko zimne , co lodówki
Pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [16538863]
[15.04.2010] 18:03
Barbara38
Kaszel swoją drogą
Astma swoją drogą
Atak astmy , wygląda tak , jakbyś oddech chciała złapać w pełne płuca , a zatrzyma się w połowie i te połówki będą ubywać w miarę postępowania ataku , coraz płyciej oddychasz , siniejesz ....z trudem mówisz , nie możesz , powiedzieć całego wyrazu , bez ponownego łapania powietrza , jest ból w klatce piersiowej , nie zawsze Potwierdzam- miewam takie napady.

IP i czas połączenia logowane. [16539611]
[22.11.2017] 23:02
[28.02.2011] 23:38
krokodilla
na całe szczęście to leczenie astmy jest już coraz skuteczniejsz i nie ukrywajmy tańsze. Bo czy kilka lat temu można było kupować Alvesco za 1 gr? A teraz u Płocku w aptece widziałam go właśnie za taką kwotę, było to w Za Grosze o ile pamiętam. Kilka lat temu było to nie do pomyslenia.

IP i czas połączenia logowane. [17903529]
[08.03.2011] 22:30
sara3535
Na astme oskrzelowa choruje juz 27 lat. Na poczatku mojej choroby gdy bylam nastolatka nie znano tej choroby. Leczono mnie wapnem i wit.b lub C. Na skutki nie trzeba bylo dlugo czekac. Ataki astmy byly coraz czestsze i mocniejsze. Dusilam sie , przy wdechu nie moglam wciagnac pelnego wdechu , a przy wydechu nie moglam wypuscic powietrza. poza tym mocno slyszalne swisty. furkoczenia, gwizdy,szmery. Lekarka mowila ze to cala orkiestra. A gdybym zachorowala 20 lat pozniej to uniknelabym tych wszystkich atrakcji. Dzisiaj sa swietne leki, odczulanie po ktorym nie musicie miec astmy. Nawet ja dobrymi lekami leczona mam obecnie zadko ataki, i nie musze stale przebywac w szpitalu. Trzeba trafic tylko na dobrego lekarza a nie musicie nawet odczuwac astmy. Azeby trafic na odczulanie musicie zrobie najpierw testy. Nie trzeba sie bac to nie boli i nie musicie chorowac na astme ,mozna jej zapobiegac a jesli jest juz zaawansowana to da sie ja trzymac w ryzach. Powodzenia w leczeniu.

IP i czas połączenia logowane. [18117265]
[13.12.2012] 19:47
Truop
Ja sam choruję na astmę od urodzenia. No cóż, tak już mój los hehe. W każdym razie, leczyłem się kilka lat w poradni alergoloricznej (astma alergiczna) i teraz jestem w miarę zdrowy. Bo mogę mieć nawet psa, na którego sierść jestem przecież uczulony hehe. Obecnie nic mi nie dolega, ale muszę mieć mimo wszystko wyekwipowany inhalator tak w razie w.:
http://klima-sklep.pl/13-inhalatory

IP i czas połączenia logowane. [20066437]
[17.04.2013] 11:57
URSZULA
Witam, obecnie astmę się leczy i to skutecznie. Biorąc leki regularnie spokojnie można nawet sporty uprawiać. Najważniejsze to być pod stałą opieką lekarza pulmonologa. Takie proste badanie jak spirometria wykonywane jest obecnie w prawie każdym gabinecie lekarskim. Wielu sportowców choruje na astmę, są wśród nich nawet alpiniści. Dobrze prowadzona astma i zdyscyplinowanie pacjenta potrafi dać naprawde zadawalające efekty. Z tym się żyje i wcale nieźle!

IP i czas połączenia logowane. [20419458]
[06.05.2013] 12:31
URSZULA
W dzisiejszych czasach wystarczy jedno proste badanie, które obecnie każdy pulmonolog wykonuje w gabinecie. Jest to spirometria, która daje natychmiastowy wynik. Dodatkowo rentgen klatki piersiowej i wszystko jasne, diagnostyka jest bardzo przejrzysta.

IP i czas połączenia logowane. [20465883]
[03.10.2013] 21:42
Magda_AdCort
Witajcie!
Mam przyjemność być Waszym doradcą online. Wspólnie z AdCort realizuję kampanię informacyjną nt. suplementów diety, ich składników oraz wpływu na leczenie astmy.
Jestem do dyspozycji dla wszystkich zainteresowanych wspomnianą tematyką, jeśli macie jakiekolwiek pytania, chętnie na nie odpowiem zarówno w tym jak i pokrewnych wątkach.
Magda,
Doradca online AdCort

IP i czas połączenia logowane. [20779433]
[06.10.2013] 14:13
allegra_1604
Da się uniknąć stosowania sterydów? Czy one są bezpieczne dla zdrowia? Skąd mam na dłoniach nieba ślad...?

IP i czas połączenia logowane. [20784899]
[06.10.2013] 23:35
Magda_AdCort
allegra_1604 (13.10.06 14:13):
Da się uniknąć stosowania sterydów? Czy one są bezpieczne dla zdrowia?

Niestety nie. Przewlekłe stosowanie sterydów (podobnie jak i stosowanie innych grup leków) niesie ze sobą ryzyko wystąpienia pewnych powikłań. Jednak ta terapia jest niezbędna. Sterydy wziewne były, są i za pewne jeszcze przez długi czas będą nieuniknione w leczeniu astmy oskrzelowej. Są one stosowane przez astmatyków głównie przez działanie przeciwzapalne (a więc to co powoduje napady duszności). Przy ich długotrwałym stosowaniu zmniejszają się napady astmy, zapobiegają również zaostrzeniom choroby i zgonom z jej powodu. Sterydów wziewnych nie należy się bać, lekarz zawsze zleca minimalne dawki, a wystąpienie powikłań można znacznie obniżyć, np. przez suplementację diety. Może Pani samodzielnie wzbogacić dietę w warzywa, owoce i nabiał (produkty bogate w witaminę A i E oraz bardzo ważna wit. D3) lub stosować już gotowe suplementy diety (szczególnie, gdy nie ma Pani czasu na dokładne obliczanie ilości witamin w przygotowywanych daniach), w przypadku stosowania suplementu AdCort wystarczy jedynie jedna kapsułka dziennie, aby zmniejszyć negatywne skutki stosowania sterydów.
Pozdrawiam,
Magda,
Doradca online AdCort.

IP i czas połączenia logowane. [20786203]
[08.10.2013] 14:03
allegra_1604
W czym konkretnie pomoże mi ten suplement? Nie będę musiała przyjmować sterydów? Skąd mam na dłoniach nieba ślad...?

IP i czas połączenia logowane. [20789346]
[09.10.2013] 01:22
mala.dama
Magda_AdCort (13.10.06 23:35):

Niestety nie. Przewlekłe stosowanie sterydów (podobnie jak i stosowanie innych grup leków) niesie ze sobą ryzyko wystąpienia pewnych powikłań. Jednak ta terapia jest niezbędna. .

ale można stosować-wprowadzać do organizmu sterydy w postaci inhalacji, tzn kuracja wziewna, wtedy są to niewielkie dawki sterydów, prawda ? wielka dama
Dziękuję za pomoc
http://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=en dscreen&v=FPh4XpktdyM

IP i czas połączenia logowane. [20790797]
[09.10.2013] 01:23
mala.dama
allegra_1604 (13.10.08 14:03):
W czym konkretnie pomoże mi ten suplement? Nie będę musiała przyjmować sterydów?

chyba nie w tym rzecz
raczej bedzie to dzialanie ochronne dla organizmu przed skutkami stosowania sterydow wielka dama
Dziękuję za pomoc

IP i czas połączenia logowane. [20790798]
[09.10.2013] 17:12
Magda_AdCort
allegra_1604 (13.10.08 14:03):
W czym konkretnie pomoże mi ten suplement? Nie będę musiała przyjmować sterydów?

AdCort nie jest lekiem! To suplement, który jedynie wspomaga leczenie. Astma to choroba przewlekła, która wymaga leczenia sterydami. Ich uniknięcie jest na daną chwilę niemożliwe.
Natomiast AdCort zawiera wiele składników, które pomagają znacznie obniżyć negatywne skutki przewlekłego stosowania sterydów. Do składników tych, należy m. in.:
1. Witamina A i E osłaniają wrażliwy nabłonek jamy ustnej przed szkodliwym działaniem glikokortykosteroidów (m. in. chronią przed chrypką, podrażnieniem gardła czy grzybicą jamy ustnej).
2. Witamina D3 i K1 które poprawiają ogólny stan kości (zwiększają absorpcję wapnia, dzięki czemu zmniejszają ryzyko wystąpienia osteoporozy w późniejszych latach).
3. Diosmina, rutyna, kwas hialuronowy oraz żurawina poprawiają kondycję układu krążenia (naczyń) i skóry (chronią przed nadmiernym wysuszeniem powłok skórnych oraz przed bardziej odległymi powikłaniami, jak np. nadciśnieniem tętniczym).
4. Asparaginian ornityny - wspomaga pracę wątroby (detoksykacja steroidów).
Pozdrawiam,
Magda,
Doradca online AdCort.

IP i czas połączenia logowane. [20791908]
[09.10.2013] 17:32
Magda_AdCort
mala.dama (13.10.09 01:22):

Niestety nie. Przewlekłe stosowanie sterydów (podobnie jak i stosowanie innych grup leków) niesie ze sobą ryzyko wystąpienia pewnych powikłań. Jednak ta terapia jest niezbędna. .

ale można stosować-wprowadzać do organizmu sterydy w postaci inhalacji, tzn kuracja wziewna, wtedy są to niewielkie dawki sterydów, prawda ?

Tak to prawda. Sterydy w postaci wziewnej trafiają bezpośrednio do drzewa oskrzelowego i płuc, dlatego dawka jest mniejsza niż w przypadku stosowania sterydów doustnych czy w postaci iniekcji. Jednak mimo zmniejszenia dawki ryzyko wystąpienia powikłań nadal istnieje, dlatego ważna jest suplementacja diety w każdym rodzaju sterydoterapii.
Pozdrawiam.
Magda,
Doradca online AdCort.

IP i czas połączenia logowane. [20791958]
[09.10.2013] 22:09
mala.dama
Magda_AdCort (13.10.09 17:32):
mala.dama (13.10.09 01:22):

ale można stosować-wprowadzać do organizmu sterydy w postaci inhalacji, tzn kuracja wziewna, wtedy są to niewielkie dawki sterydów, prawda ?

Tak to prawda. Sterydy w postaci wziewnej trafiają bezpośrednio do drzewa oskrzelowego i płuc, dlatego dawka jest mniejsza niż w przypadku stosowania sterydów doustnych czy w postaci iniekcji. Jednak mimo zmniejszenia dawki ryzyko wystąpienia powikłań nadal istnieje, dlatego ważna jest suplementacja diety w każdym rodzaju sterydoterapii.
Pozdrawiam.
Magda,
Doradca online AdCort.

a jakie mogą być konkretnie skutki sterydoterapii ? wielka dama
Dziękuję za pomoc

IP i czas połączenia logowane. [20792597]
[20.10.2013] 00:45
jasienka0
niestety troche ich jest,
od plesniawek, kaszlu, chrypki, utraty smaku, stanow zapalnych, po mozliwe powiklania w postaci osteoporozy, zacmy, jaskry, częstszych zlamac

IP i czas połączenia logowane. [20813494]
[29.10.2013] 22:44
klaraTT
szczegolnie czeste są infekcje gornych drog oddechowych, stany zapalne, plesniawki, afty,
z uwagi ze sterydy przxyjmujesz wziewnie, to wlasnie w jamie ustnej najbarzdziej dzialaja negatywnie

IP i czas połączenia logowane. [20833719]
[06.11.2013] 00:04
carmenn
klaraTT (13.10.29 22:44):
szczegolnie czeste są infekcje gornych drog oddechowych, stany zapalne, plesniawki, afty,
z uwagi ze sterydy przxyjmujesz wziewnie, to wlasnie w jamie ustnej najbarzdziej dzialaja negatywnie

u mnie na te objawy podzialal adcort
lekarz cos podobnego wam sugerowal ?

IP i czas połączenia logowane. [20846736]
[06.11.2013] 09:11
klaraTT
carmenn (13.11.06 00:04):
klaraTT (13.10.29 22:44):

u mnie na te objawy podzialal adcort
lekarz cos podobnego wam sugerowal ?

Nie - mnie lekarz zalecił seks oralny z emigrantami z Bangladeszu , których penisy mają zbawienny wpływ na śluzówkę i migdałki a jądra podczas ruchów frykcyjnych masują twarz.

IP i czas połączenia logowane. [20846832]
[11.11.2013] 16:29
vika62
ja stosuję AdCort od paru tygodni i zauważyłam, że nieco zładogniały problemy z suchą śluzówką. jako osłona spisuje się dobrze. mam nadzieję, że to efekt niekrótkotrwały.

IP i czas połączenia logowane. [20856377]
[13.11.2013] 01:36
carmenn
vika62 (13.11.11 16:29):
ja stosuję AdCort od paru tygodni i zauważyłam, że nieco zładogniały problemy z suchą śluzówką. jako osłona spisuje się dobrze. mam nadzieję, że to efekt niekrótkotrwały.

i tylko te suchosci mialas jako efekt przyjmownia sterydow ?

IP i czas połączenia logowane. [20859280]
[02.01.2014] 10:23
vika62
carmenn (13.11.13 01:36):
vika62 (13.11.11 16:29):

i tylko te suchosci mialas jako efekt przyjmownia sterydow ?

tak. i teraz już po prawie dwóch miesiącach mogę z całą pewnością stwierdzić, że jest zdecydowana poprawa. adcort na poważnie łagodzi suchą sluzówkę. jeśli ktoś ma podobne objawy przy lekach wziewnych to polecam!

IP i czas połączenia logowane. [20957770]
[03.01.2014] 18:35
Monika_81
Od 6 tygodni zazywam AdCort jako suplement diety. Juz po 3 tygodniach zauwazylam zdecydowana poprawe. I z kazdym dniem jest coraz lepiej.

IP i czas połączenia logowane. [20960727]
[03.01.2014] 20:00
goog
idź sie uduś niedorajdo

IP i czas połączenia logowane. [20960949]
[07.01.2014] 15:28
:)musli
Ludzie szukają pomocy a zawsze się trafi jakiś ......, szkoda gadać.
U mnie problem ma mój brat, po sterydach wiecznie coś mu się robi w buzi, kupiłam mu już AdCort jakiś czas temu i mówi że widzi poprawę, więc faktycznie jest nieodzownym suplementem przy sterydoterapii.

IP i czas połączenia logowane. [20968821]
[07.01.2014] 15:53
frendzel
A czy na pewno nie ma żadnych skutków ubocznych?? Bo ja to zawsze dygam przed pakowaniem w siebie prochów. :/

IP i czas połączenia logowane. [20968849]
[07.01.2014] 15:58
:)musli
frendzel (14.01.07 15:53):
A czy na pewno nie ma żadnych skutków ubocznych?? Bo ja to zawsze dygam przed pakowaniem w siebie prochów. :/

Mój brat nie zgłaszał żadnych skutków ubocznych.

IP i czas połączenia logowane. [20968853]

1 2 3
 » Odpowiedz na ten temat