o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Gospodarka i giełda
 » Odpowiedz na ten temat

Jak wysłać paczkę do USA?

[11.02.2010] 15:27
spychacz007
Niech mi ktoś poradzi w jaki sposób wysłać tanio do USA paczkę około 0,5 kg? Chodzi o towar sprzedany na Ebay-u, który wart jest ok 500 zł. Kiedyś na pocztach niektórych były celniczki i wypisały SAD -a i zrobiły odprawę na miejscu, plomby itp., wysyłka pocztą i potem nie płaciło się VAT -u od tej sprzedaży - na fakturze była stawka VAT ex. A teraz nie ma już celników na pocztach i jak to zrobić niech ktoś doradzi, bo kurierem to robią odprawę i owszem ale ta całą wysyłka wyjdzie drożej niż wartość tej paczki. Bez odprawy będzie VAT 22% od sprzedaży. Zresztą nie wiem czy można swój towar co się sprzedaje jako firma wysyłać poza UE bez odprawy celnej? Czy są jakieś firmy co robią odprawę i wysyłkę w miarę TANIO ?

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[18.02.2010] 17:06
Pawbug66
Ja dość często wysyłam paczki do USA i zawsze korzystam z brokera AIN. (ich strona www.ainkurier.pl) Specjalizują się w przesyłkach zagranicę m.in. do USA. Koszty są dużo mniejsze niz UPS czy DHL. Na ich stronie jest przejrzysty kalkulator kosztów wiec wszystkiego sie dowiesz, powodzenia nic co ludzkie nie jest mi obce

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [16282630]
[19.02.2010] 11:19
loara85
Potwierdzam, AIN Kurier to naprawdę jedna z najtańszych firm na rynku, która zajmuje się dostarczaniem paczek m.in. do Stanów. Poza tym mają dość niskie ceny jak za takie usługi, wiec chyba warto z ich usług skorzystać.

IP i czas połączenia logowane. [16286080]
[19.02.2010] 23:07
666698989
loara85 (10.02.19 11:19):
Potwierdzam, AIN Kurier to naprawdę jedna z najtańszych firm na rynku, która zajmuje się dostarczaniem paczek m.in. do Stanów. Poza tym mają dość niskie ceny jak za takie usługi, wiec chyba warto z ich usług skorzystać.

Czuję Twój dotyk,na mojej śpiącej jeszcze skórze.
Moje gęste włosy,unosisz namiętnie ku górze.
Muskasz moje usta,w geście powitania.
Tak wiem,nie zjemy razem śniadania..
Dotyk wyzwala dreszcze,na ciele napiętym niczym struna.
Słyszę jak szepczesz mi do ucha,mój ty aniele.
Składasz na drżących ustach,pocałunek pełen obietnic.

Poznełm Cię i już wiem,że jesteś pełena tajemnic.

Uwielbiam zatracać się,w Twojej dzikiej naturze.
Uwielbiam Twój ciepły oddech,na mojej rumianej skórze.

Masz w sobie oblicze czułej miłosci Któa całuje i kocha,każdego letniego poranka.

Daj mi chwilę zapomnienia,tylko tą ostatnią noc spełnienia...
..więc to był tylko sen,realny był tylko dotyk wiatru...?

IP i czas połączenia logowane. [16289064]
[01.04.2011] 10:02
Sylvia
Pawbug66 (10.02.18 17:06):
Ja dość często wysyłam paczki do USA i zawsze korzystam z brokera AIN. (ich strona www.ainkurier.pl) Specjalizują się w przesyłkach zagranicę m.in. do USA. Koszty są dużo mniejsze niz UPS czy DHL. Na ich stronie jest przejrzysty kalkulator kosztów wiec wszystkiego sie dowiesz, powodzenia
A ja próbuję uzupełnić pola żeby się dowiedzieć ile mnie to będzie kosztowało, uzupełniłam wszystko i wyskakuje mi, że za mało danych. O co chodzi?

IP i czas połączenia logowane. [18210442]
[31.10.2014] 11:35
[06.04.2011] 17:37
sonia2011
najlepiej za pośrednictwem brokera. Jeden z popularniejszych to chyba AIN. Działa na tej zasadzie co kurier, ale ma niższe ceny. Z resztą u nich na stronie jest przelicznik, więc możesz sprawdzić ile będzie kosztować przesyłka.

IP i czas połączenia logowane. [18232692]
[11.05.2011] 10:52
margarita-4
Sylvia, a ja właśnie sprawdziłam ten przelicznik i wszystko jest ok - nie wiem, może akurat jak ty sprawdzałaś to pominęłaś jakąś rubrykę albo coś się stało z netem. Może trzeba spróbować raz jeszcze?

IP i czas połączenia logowane. [18368526]
[25.02.2012] 00:26
Norbi23
Ja wysyłam przez wysylamtaniejPl, do USA akurat nie próbowałam ale usługi zagraniczne też mają w ofercie. Ja jeszcze się na nich nie zawiodłam. Wszystko dochodzi szybko i tanio

IP i czas połączenia logowane. [19348708]
[08.06.2012] 23:25
palemka79
DHL w pakiecie ekonomicznym dla osób prywatnych ma przesyłki do USA nawet w 2 dni. Ceny całkiem przystępne a w promocji premium jeszcze jakieś lepsze warunki są, tutaj więcej http://www.przesylkidhl.pl/miedzynarodowe/pl acegotowka/pakietekonomiczny/

IP i czas połączenia logowane. [19606647]
[19.06.2012] 17:13
jacob
Ja proponuje spytac w logistic system. Tanio maja i pomagaja w odprawie celnej ktora jest w cenie wiec nic wiecej nie zaplacicie. Kto nie pyta ten błądzi

IP i czas połączenia logowane. [19631969]
[19.06.2012] 17:15
jacob
orientuje sie ktos czy osoba prywatna moze zaimportowac sobie caly kontener do Polski ?

IP i czas połączenia logowane. [19631977]
[21.06.2012] 13:35
jarzębinka
palemka79 (12.06.08 23:25):
DHL w pakiecie ekonomicznym dla osób prywatnych ma przesyłki do USA nawet w 2 dni. Ceny całkiem przystępne a w promocji premium jeszcze jakieś lepsze warunki są, tutaj więcej http://www.przesylkidhl.pl/miedzynarodowe/pl acegotowka/pakietekonomiczny/
premium jest dla firm, ale dla klientów indywidualnych tez to u niech drogo nie wychodzi

IP i czas połączenia logowane. [19636477]
[24.06.2012] 14:40
Jullek
Ja również korzystam z wysylamtaniej(pl)..za granice wysyłałam już nie raz bo mają super promocje i naprawdę się u nich opłaca..co więcej przesyłki docierają bardzo szybko

IP i czas połączenia logowane. [19644030]
[18.07.2012] 18:50
kajetan32
ja korzystam z wysylamtaniej(pl).. wysyłka u nich przebiega szybko i sprawnie, również zagraniczna..w moim przypadku tak przynajmniej było..ceny również są bardzo konkurencyjne

IP i czas połączenia logowane. [19706393]
[19.04.2013] 09:36
Delebs
Podpisuje się pod postem Żanetki. Również korzystam z tej firmy i jestem zadowolony.

IP i czas połączenia logowane. [20423942]
[23.04.2013] 21:39
Nati8632
Wysylamtaniej nie wysyla do USA !! Tylko UE :/

IP i czas połączenia logowane. [20435001]
[30.08.2014] 10:08
Bonnie
sama często wysyłałam przesyłki międzynarodowe. Zawsze korzystałam z FastPost.pl na stronie można wybrac najlepsza dla siebie opcje. w kalkulatorze oblicza się koszt wysyłki.

IP i czas połączenia logowane. [21334085]
[30.08.2014] 10:18
Bonnie
jeśli chodiz o przesyłki międzynarodowe to ja korzystam z FastPost.pl tam jest kilku dostawców, na stronie można wyliczyć dokładny koszt naszej wysyłki i jest instrukcja która jest bardzo pomocna.

IP i czas połączenia logowane. [21334092]

» Odpowiedz na ten temat