o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Klasyczna
 » Odpowiedz na ten temat

Gra na pianinie

1 2
[30.11.2009] 22:25
ClAuDiiA13
Witam, mam 13 lat jestem w 1 gimnazjum. Ostatnio myślałam o nauce gry na jakimś instrumęcie, wybrałam pianino. Teraz mam takie malutkie pytanka: Czy nie jestem "za stara" żeby rozpoczynać naukę? I czy gra na pianinie jest łatwa ? I ostatnie czy na keybordzie gra się tak samo jak na pianinie??

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[14.12.2009] 22:03
David001  dawidbzyk@tlen.pl
Cześć
Czy nie za późno?
Myślę,że absolutnie nie. W tym wieku można się oczywiście nauczyć sopro pod warunkiem samodyscypliny,codziennych ćwiczeń oraz pomocy dobrego mentora.
Czy grać jest łatwo??
To zalęży co chcesz grać. Są oczywiście utwory stosunkowo łatwe technicznie,które nie wymagają az tak wielu poświęceń,ale tych trudniejszych Chopinowskich czy Bachowskich też jest sporo.
Wszystko zależy od indiwidualnych umiejętności.
Pozdrawiam pytania możesz wysyłać na maila.

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [15942751]
[27.12.2009] 01:02
araukaria  dithane@tlen.pl
Witam! też chcę zacząć grać na pianinie tak profesjonalnie. od dziecka mnie ten instrument fascynował. Jakieś tam zdolności muzyczne raczej posiadam.Tak mi się wydaje. Kompletnie nie znam nut, ale umiem zagrać jedną ręką jakieś melodię ze słuchu , tak na wyczucie .Czuję odległości między dźwiękami, mamie tak czasem przygrywam jej chóralne kościelne przeboje jak czegoś nie zapamięta z kościoła.Ostatnio sobie na keyboardzie tak np andrea bocellego przygrywam, un amore cosi grande. Ale chciałabym tak umieć z użyciem lewej ręki:-/. jak to zrobić od czego zacząć. czy moę sama, czy lepiej szukać nauczyciela.Z góry dziękuję za odpowiedź.

IP i czas połączenia logowane. [15995964]
[29.01.2010] 21:31
flute16
Wiesz z nauczycielem bedzie Ci o wiele lepiej, choc ja sie ucze bez i jakos mi to wychodzi Na paczatku musisz znac nuty bez tego nie idzie I wiesz jak masz nuty na fortepian to masz zapisane w dwuch kluczach. Wiolinowym i basowym... W basowy jest zapisane sa nuty grane lewa reka a wiolinowym grane prawa...

IP i czas połączenia logowane. [16181520]
[16.03.2010] 12:56
akademia.sztuk
Lekcje gry na pianinie dla Do Na lekcje gry na pianinie zapraszamy tych z Państwa, którzy zawsze marzyli by nauczyć się grać na tym pięknym instrumencie. Naukę gry można rozpocząć w każdym wieku.
Dorośli, którzy dopiero teraz rozpoczęli swoją przygodę z pianinem, czerpią z muzyki wielką radość, czynią - często szybkie
i zaskakujące nas samych - postępy i z powodzeniem występują na szkolnych koncertach. Lekcje gry na pianinie przeznaczone są dla: dorosłych i dzieci rozpoczynających naukę muzyki od podstaw,
osób, które do tej pory uczyły się same,
pianistów - amatorów na każdym poziomie zaawansowania,
absolwentów oraz byłych uczniów ognisk i szkół muzycznych. Dwa razy w roku uczniowie biorą udział w koncercie fortepianowym. Program nauki dostosowany jest do potrzeb
i umiejętności każdego ucznia. Zajęcia odbywają się w trybie indywidualnym. W zależności od potrzeb ucznia, w trakcie nauki bazujemy na repertuarze klasycznym lub rozrywkowym, połączonym z nauką improwizacji. Lekcje prowadzone są przez starannie wykształconych muzyków. Wszyscy nasi pedagodzy posiadają wyższe wykształcenie muzyczne oraz uprawnienia do wykonywania zawodu nauczyciela gry na fortepianie.
Większość z nich to czynni pianiści, koncertujący na polskich oraz światowych estradach.
Współpracują z nami nauczyciele szkół muzycznych i wykładowcy akademiccy. www.akademiasztuk.pl akademia.sztuk@gmail.com

IP i czas połączenia logowane. [16403289]
[25.06.2017] 03:49
[20.03.2010] 18:28
aniakoller
Sluchaj ja udzielam gry na pianinie,jesli ktos chce to prosze... Biore od lekcji 15 zl. Mozna do mnie do domu przyjechac lub ja jade do kogos. Moj numer kom. 516933289, a gg. 8528605

IP i czas połączenia logowane. [16424071]
[31.01.2011] 13:39
pixelator
aniakoller (10.03.20 18:28):
Sluchaj ja udzielam gry na pianinie,jesli ktos chce to prosze... Biore od lekcji 15 zl. Mozna do mnie do domu przyjechac lub ja jade do kogos. Moj numer kom. 516933289, a gg. 8528605

Masakra, 15 zł. to co ty nauczysz za te 15 zł. ja bym bue chciał takiej nauczycielki. Dobra nauczycielka bierze 50-60 zł za godz.

IP i czas połączenia logowane. [17778189]
[16.04.2011] 10:12
Piotrek
Może temat stary ale co tam ... Jeśli chce się ktoś uczyć muzyki na poważnie - to tylko szkoła muzyczna - nie chodzi o zagranie utworu - chodzi o to żeby posiąść technikę a to żmudna praca w szkole muzycznej trwa ona praktycznie bez przerwy ale pierwszy rok to tylko ustawienie ręki , granie z barku , nie używania siły przerzucanie ciężaru z jednego palca na drugi itd. dopiero później przychodzi "granie" , które nie jest proste , na egzaminie do gimnazjum muz jest granie a vista co znaczy że dostajecie nuty i 30 min na przygotowanie się.

IP i czas połączenia logowane. [18273162]
[29.07.2011] 14:02
Wiki B
aniakoller (10.03.20 18:28):

IP i czas połączenia logowane. [18649469]
[31.01.2012] 10:50
lubiechrupac
Dla tych, którzy chcą grać na pianinie : ) - ŁÓDŹ Jeśli należysz do tych, którzy zawsze marzyli o tym, by grać na pianinie zapraszam Cię na lekcje, które pozwolą Ci samodzielnie grać. Zajęcia odbywają się w przyjaznej atmosferze z nastawieniem na osiągniecie zamierzonego celu. Sposób prowadzenia nauki dobieram indywidualnie do potrzeb ucznia. Istnieje możliwość nagrania swojego pierwszego utworu w formacie mp3! Umiejętności nauczyciela poparte wieloletnim doświadczeniem oraz 20 - letnim wykształceniem: Akademia Muzyczna: Wydział Fortepianu, Muzykoterapii, Studium Pedagogiczne. Zainteresowanych proszę o kontakt mailowy: lubiechrupac@gmail.com

IP i czas połączenia logowane. [19280355]
[11.03.2012] 16:28
trusskaweczka :)
Witaj
Uważam że nie jest za późno na naukę gry, bo sama też późno zaczęłam. Gram od 6 klasy podstawówki.
Na keybordzie gra się tak samo jak na pianinie, jeżeli chodzi o dźwięki trochę inaczej brzmią, a klawisze łatwiej się naciska.
Szczerze powiedziawszy nauka jest trochę trudna, i wymaga dużo ćwiczeń( ja np. ćwiczę 3-4 godziny, w zależności od trudności danego utworu)
Mam nadzieję że pomogłam

IP i czas połączenia logowane. [19387654]
[14.03.2012] 09:23
granapianinie
Jeśli myślałeś o nauce gry na fortepianie to miejsce dla Ciebie:www.naukagrynapianinie.com

IP i czas połączenia logowane. [19394463]
[14.03.2012] 09:51
nauka gry na fortepianie
Jeśli zastanawiasz się czy rozpocząć naukę gry na pianinie lub nie zastanawiasz się i chcesz grać dobrze trafiłeś: zajrzyj na naukagrynapianinie.com

IP i czas połączenia logowane. [19394513]
[23.07.2012] 13:43
guitarmaniak
Ja bym polecił szkołę internetową e-szkolamuzyczna.pl , są tam kursy prowadzone przez zawodowców. Nie trzeba nigdzie jeździć a wystarczy odpalić instrument komputer i się uczyć. Zobaczcie to koniecznie. Pozdrowienia!

IP i czas połączenia logowane. [19718733]
[17.03.2013] 18:28
emil_pianista
E tam, pewnie, że nie jest za późno! Nigdy nie jest za późno tak naprawdę, w szkołach muzycznych tylko Ci to wmawiają bo nauka w późniejszym wieku kosztuje więcej pracy. Jeśli jesteś z Poznania lub okolic, przejdź się do Muzosfery. Mają bardzo indywidualne podejście,dostosują program do Twoich potrzeb i preferencji, nie musisz uczyć się etiud, walczyków itp., tylko tego, co naprawdę chcesz. mają nawet rockschool, jako jedyni w Wielkopolsce. Myślę, że warto się do nich wybrać. Tutaj masz wwww jakby co muzosfera.edu.pl

IP i czas połączenia logowane. [20327600]
[17.03.2013] 18:30
emil_pianista
I oczywiście nie ma tam ograniczeń wiekowych

IP i czas połączenia logowane. [20327602]
[18.03.2013] 01:10
henryk_perkusista
potwierdzam co do muzosfery, mam 40 lat i ucze sie tam grac na perkusji, drugi rok teraz leci. jest naprawde fajnie, najbardziej mi sie podoba przyjazne nastawienie do ucznia i atmosfera. polecam wszystkim

IP i czas połączenia logowane. [20328872]
[01.04.2013] 12:30
dodka232
Serdecznie zapraszam przedszkolaczki i małe dzieci na indywidualne lekcje gry na pianinie.
Jestem studentką Uniwersytetu Warszawskiego. Wcześniej ukończyłam szkołę muzyczną I stopnia.
Moje lekcje trwają 35-45 minut - wszystko zależy od samopoczucia dziecka i decyzji rodziców.
Jedna lekcja kosztuje 35-45 zł
Pozdrawiam i zapraszam
telefon : 600 750 576

IP i czas połączenia logowane. [20369041]
[29.04.2013] 17:02
karmariusz89
Hej ! Też tak myślałem, że jestem za stary na naukę gry na pianinie. mam 24 lata i w zeszłym roku zacząłem naukę w prywatnej szkole "akademia-muzyki". Dobrali mi świetnego nauczyciela, który potrafi motywować ! Nie wiedziałem, że mając 24 lata można uczyć się grać . zazwyczaj do państwowych szkół muzycznych przyjmują dzieci do 16 lat. Jestem zadowolony z Akademii a już niedługo będzie koncert na którym być może zagram

IP i czas połączenia logowane. [20449020]
[20.05.2013] 01:29
katiexxc
Też ze swojej strony polecam Muzosferę, ucze się grać na pianinie pod ich okiem od 18 roku zycia, na razie jest do drugi rok, ale i tak jestem zadowolona

IP i czas połączenia logowane. [20497973]
[30.10.2013] 13:58
tomek53632
Ja szukając jakichś ofert do nauki gry na pianinie sporo się przy tym napociłem, żeby znaleźć coś, co naprawdę będzie odpowiednie dla mnie.l Ważne, żeby osoba była kompetentna. Mogę polecić z czystym sercem tą ofertę: http://eduexplorer.pl/wroclaw/nauka-gry-na-p ianinie myślę, że będziesz zadowolona

IP i czas połączenia logowane. [20834498]
[08.11.2013] 16:40
Ana123167
Jedna podstawowa sprawa jak chcesz się na prawdę nauczyć to na pewno dasz radę i nic cie nie wyjedzie w drogę. Sama się uczyłam i na początku było ciężko ale chciałam się nauczyć. Są różne metody. Mi najbardziej odpowiadało online. Uczyłam się ze strony http://eduexplorer.pl/warszawa/nauka-gry-na- pianinie
Musisz sama zdecydować jak się chcesz uczyć ja korzystałam z tego i raczej jestem zadowolona

IP i czas połączenia logowane. [20850801]
[10.11.2013] 22:22
katszy
na naukę gry na pianinie nie jest nigdy za późno Wystarczy znaleźć dobrego nauczyciela, który potrafi dobrze nauczyć i który przede wszystkim lubi swoją pracę i " zaraża" swoją pasją ucznia. osobiście mogę polecić tą stronę http://eduexplorer.pl/warszawa/nauka-gry-na- pianinie może się przydać

IP i czas połączenia logowane. [20855295]
[22.11.2013] 17:06
Kllaudia
Zachęcam do odwiedzenia strony http://eduexplorer.pl/wroclaw/nauka-gry-na-p ianinie szybki kontakt, profesjonalne oraz indywidualne podejście.

IP i czas połączenia logowane. [20876542]
[25.11.2013] 07:15
wiolka3
na naukę nigdy nie jest za późno. polecam Ci tą stronkę możesz tutaj znaleźć fajnych nauczycieli i umówić się z wybranym na lekcję http://eduexplorer.pl/wroclaw/nauka-gry-na-p ianinie polecam

IP i czas połączenia logowane. [20881149]
[03.09.2014] 05:17
Janko3456  janek64365@tlen.pl
Polecamwww.drmusic.pl 690571341 nauka gry na gitarze i nauka gry na pianinie Wrocław

IP i czas połączenia logowane. [21338665]
[03.09.2014] 05:26
Janko3456  janek64365@tlen.pl
A gdybyście chcieli pograć po godzinach to można umówić się na wieczór muzyczny organizowany przezwww.drmusic.pl tel 690571341 nauka gry na gitarze Wrocław i nauka gry na pianinie Wrocław

IP i czas połączenia logowane. [21338666]
[27.10.2014] 15:27
anka123321
W każdym wieku można zacząć się uczyć. Jesteś młoda więc nauka łatwiej bedzie Ci szła. Proponuję Ci zapisać się do szkoły muzycznej http://fundacjafabrykamuzyki.pl/ Tam podchodzą do każdego ucznia indywidualnie. Zajmą się Tobą profesjonaliści. Powodzenia

IP i czas połączenia logowane. [21419653]
[13.01.2015] 11:34
grahamkaa
ja uważam, że im wcześniej rozpoczniemy naukę gry tym lepiej, z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że ja wysłałam swojego syna do szkoły nauki gry na pianinie w wieku 7 lat i moim zdaniem to bardzo dobry wiek na naukę, wtedy dziecko najszybciej chłonie naukę. Syn robi tak szybkie postępy, że już po roku jego nauki stoimy przed wyborem instrumentu dla niego, na którym będzie grał w domu.

IP i czas połączenia logowane. [21557769]
[21.01.2015] 21:08
ronia31
Właśnie skończyłam oglądać pianistę, to fascynujące i trochę smutne dla mnie zarazem. Przypomina mi tatę, mój tato kiedyś uczył się grać i grał, miał pianino. Teraz już od dawna nie gra, pianina już nie ma a mnie przypomniały się lata młodości Stopka na dziś: Co Cię nie zabije to Cię wzmocni.

IP i czas połączenia logowane. [21575004]
[25.01.2015] 00:42
tomagima1970radoy
Piotrek (11.04.2011.16 10:12):
Może temat stary ale co tam ...
Jeśli chce się ktoś uczyć muzyki na poważnie - to tylko szkoła muzyczna - nie chodzi o zagranie utworu - chodzi o to żeby posiąść technikę a to żmudna praca w szkole muzycznej trwa ona praktycznie bez przerwy ale pierwszy rok to tylko ustawienie ręki , granie z barku , nie używania siły przerzucanie ciężaru z jednego palca na drugi itd. dopiero później przychodzi "granie" , które nie jest proste , na egzaminie do gimnazjum muz jest granie a vista co znaczy że dostajecie nuty i 30 min na przygotowanie się.

Jasne http://syntr.es/18

IP i czas połączenia logowane. [21580966]

1 2
 » Odpowiedz na ten temat