o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Moje doświadczenia z...
 » Odpowiedz na ten temat

Szare mydło na zaparcie

[03.10.2009] 16:34
DZYNIA
Hej mam straszne zaparcie i niewiem co robić,ale przypomniało mi się,że moja mama jak byłam mała to wkładała mi kawałek mydła w tyłek i potem szłąm się załatwić bez problemu,pomysł Babci
ale nie wiem ile tego mydłą włożyć i w jakiej pozycjim najlepiej wchodzi? i czy to może być normalne mydło a nie szare.?
POMÓŻCIE i podzielcie się doświadczeniem

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[03.10.2009] 16:44
Ferdusik
Moja mama też mi tak samo wkładała kawałek mydła w tyłek jak nie mogłam zrobić kupy,było to nieprzyjeme,ale skuteczne,ale ile masz włożyć, nie za dużo,ale nie za mało,żeby zadziałało,może ta@@@ i długość połowy palca....?
Może ktoś inny wie dokładnie ile...
a pozycja połóż się,albo coś...
a najlepiek kup czopki glicerynowe

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [15579938]
[03.10.2009] 16:49
Gdzyb
Ja sama stosuje kawałek mydła co kilka dni,żeby się regularnie wypróżniać,to super patent jest

Ja kładę się na plecach,podkurczam nogi i siup,a ile, to zależy jaki kawałek mi się ukroi,ale tak około połowy palca jak mówiłaś...
a jak nia mam tak dużego kawałka,to wkładam dwa mniejsze i git
dasz radę...

IP i czas połączenia logowane. [15579961]
[03.10.2009] 16:51
Emanuelalala
To chyba babcie to stosowały, anie my w dzisiejszych czasach,,,
ale skoro to działa?
na serio to działa???

IP i czas połączenia logowane. [15579969]
[03.10.2009] 16:52
GORSETOWA
Słyszałam o tym, ale nic dokładnie nie wiem

IP i czas połączenia logowane. [15579975]
[23.10.2014] 19:08
[08.11.2011] 12:54
mydlasa
zobacz też to http://goo.gl/hZbzu
http://bit.ly/kosmetyki-do-ciala-mydla-naturalne

IP i czas połączenia logowane. [19006279]
[08.11.2011] 18:01
dziewczyny, a ja myslę, że dużo lepsze by tutaj były... aplikatory Waszych mężów! No wiecie o co chodzi...

IP i czas połączenia logowane. [19007160]
[10.11.2011] 16:31
dielia
Coś mi się obiło o uszy, faktycznie.

IP i czas połączenia logowane. [19013526]
[16.11.2011] 16:14
janiewiem
zrobiłam dwa czopki z mydła, użyłam ich w odpowiedni sposób, minęły jakies 2 h i nic... nie mam pojęcia dlaczego nie pomogło, a niby takie szybkie efekty miały być..

IP i czas połączenia logowane. [19034762]
[17.11.2011] 12:16
Poseł
Chętnie pomogę nawet bez mydełka

IP i czas połączenia logowane. [19037834]
[26.01.2012] 12:04
młoda_
najlepsze jest szare mydło, te nowoczesne nie zawsze działa. Tak mówi moja mama bo do dzisiej stosuje na mnie mydełko, mam częste zaparcia. Tata struga z mydła dwa, trzy czopki i mama je wkłada, na długość palca. Do tego jeszcze zawsze mierzy mi temperaturę w pupie bo mówi że tak jest dokładniej i szybciej. Chciałam sobie sama juz wkąłdac to mydło, ale jak włożę za płytko to się wysuwa, a nie mogę sie przemóc włożyć całego palca do pupy, więc mama jest niezawodna

IP i czas połączenia logowane. [19267120]
[02.12.2012] 19:15
DZIECI
witam mam ten sam problem co wszysty maje dziecko nie załatwia się od 4 dni nie wiem co mam zrobić nie wiem jak mam dziecku wsadzić do tyłka mydło nie wiem też jak się przyrządza taki czopek pomóżcie pilne.

IP i czas połączenia logowane. [20040854]
[03.12.2012] 06:05
Nikola_2002
młoda_ (12.01.26 12:04):
najlepsze jest szare mydło, te nowoczesne nie zawsze działa. Tak mówi moja mama bo do dzisiej stosuje na mnie mydełko, mam częste zaparcia. Tata struga z mydła dwa, trzy czopki i mama je wkłada, na długość palca. Do tego jeszcze zawsze mierzy mi temperaturę w pupie bo mówi że tak jest dokładniej i szybciej. Chciałam sobie sama juz wkąłdac to mydło, ale jak włożę za płytko to się wysuwa, a nie mogę sie przemóc włożyć całego palca do pupy, więc mama jest niezawodna

Szare mydło jest niezawodne. Sama mam czasem zaparcia i wtedy tata struga czopki właśnie z szarego mydła. Mają 3-4 cm długości i niecały cm grubości. Mama wkłada mi je jak leżę na boku z podkurczonymi nogami., mniej więcej na długość palca. Mierzy mi też temperaturę w pupie albo pochwie, bo mówi, że wtedy jest najdokładniej.

IP i czas połączenia logowane. [20041926]
[04.12.2012] 05:48
Nikola_2002
zabawki (12.12.03 16:35):
jak dziecku zrodić lewotywe niewie ktaś jak to nalerzy przydządzić bo moja curka chce zrobić ale niemorze prosze o pomoc

Chyba letnia woda z mydłem

IP i czas połączenia logowane. [20044203]
[13.01.2013] 13:32
rolua
Wiesz, mydło to może sposób skuteczny, ale niezbyt fajny :/ Nie lepiej brać regularnie probiotyki takie jak Multilac? Ja od kiedy je biorę nie mam problemów z zaparciami, także działają.

IP i czas połączenia logowane. [20140817]
[30.01.2013] 14:39
murania
Strasznie dziwny sposób, raczej niezbyt przyjemny i niezbyt.... normalny?
Na przewlekłe zaparcia należy zastosować dietę, najlepiej przy konsultacji z gastrologiem. Przede wszystkim należy unikać mięsa wieprzowego, serów żótłych, tłustych smażonych potraw. Oprócz tego warto się wesprzeć jakimś preparatem, dobre jest np. Novipaye http://drlucas.com.pl/pl/p/Novipaye/74 - bardzo pomaga podczas zaparć, reguluje perystaltykę jelit. Jest w 100% naturalne i całkiem smaczne w smaku.

IP i czas połączenia logowane. [20191001]
[30.01.2013] 20:46
DorisSz
Mama jest pielęgniarką i stosowała to na mnie. Przygotowujesz kawałek mydła, najlepiej szarego. Długość ok. 3-4 cm. Warto posmarować je kremem. Kładziesz się na bok i podkurczasz kolana. Tuż przed wsunięciem do pupy przesz jak do zrobienia kupy. Jakoś wtedy łatwiej wchodzi. Warto w sobie to trochę potrzymać aby popracowało.

IP i czas połączenia logowane. [20192073]
[22.05.2013] 22:50
irishap12987
ja jak mialam zaparcia to mama wkladala mi czopki z mydla. To jest tak że strasznie szczypało i musialam mocno przeć, ale i tak nie mogłam się wypróżnic. Moim zdaniem to dobry sposob na zaparcia nawykowe, jak ktos wstrzymuje zrobienie kupy. Bo po takim czopku musi mocno przeć bo niewytrzyma. Przy wkladaniu czopka najlepiej wypiac pupe, nawilżyc, mocno zaprzeć, wsunąć czopek najgłębiej jak się da i zacisnąc pupe. Ewentualnie trzymac czopek palcem żeby nie wypadł

IP i czas połączenia logowane. [20504284]
[27.09.2013] 08:36
Art455
Może się komuś przyda:
http://zaparciablog.wordpress.com/

IP i czas połączenia logowane. [20765376]
[13.02.2014] 17:54
SuzanaF
Moja matka często umieścić mydło w moim odbytu, kiedy nie był w stanie "zrobić błoto". Zrobiłem to samo z moimi dziećmi, ponieważ, chociaż może to być bolesne, że jest bezpieczny, a to sprawia, że błoto wyjdzie wkrótce.

IP i czas połączenia logowane. [21040627]
[24.04.2014] 22:15
SuzanaF
Jeśli chcesz wiedzieć: najlepiej jest używać mydła gliceryny lub mydło bez dodatku zapach, aby czopków mydła. Wyciąć kawałek mydło wielkości małego palca do pierwszego Golonka (niemowlę) lub drugi Golonka (starsze). Użyj k.y lub wazelina jako smar włożeniu czopek go. Może być konieczne umieścić dziecko w kolana i zacisnąć za pomocą nogi. Będą one prawdopodobnie płakać, kiedy wcisnąć go. Ale oni potrzebować ten, ono wola współpracownik im wobec czynić śmierdzący stos, 10 + minut.

IP i czas połączenia logowane. [21148591]
[25.04.2014] 03:31
SuzanaF
Ja być Polku z import.

IP i czas połączenia logowane. [21148895]
[25.09.2014] 14:02
loginkowa91
Mam straszne zaparcie dziś, z tego powodu nawet nie poszłam na wykłady ;// czytałam na kilku stronach o tym i nigdzie nie znalazłam sposobu z szarym mydłem O przykładowo: http://www.biomedical.pl/zdrowie/domowe-spos oby-na-przeczyszczenie-3287.html - tym bardziej jestem zaskoczona, nie powiem, że nie mam takiego mydła bo mam... tylko zastanawiam się na ile te wasze opinie są wiarygodne bo jak to czytam to oczy mi na wierzch wychodzą.. ale jestem w takiej desperacji itak fatalnie się czuje że chyba spróbuję wszystkiego, nawet vodkę z pieprzem piłam i pepsi popijałam.. podwójna moc i nic!!!! czy jest tutaj ktoś normalny, kto może to potwierdzić?

IP i czas połączenia logowane. [21369015]

» Odpowiedz na ten temat