o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum O kobietach
 » Odpowiedz na ten temat

Przedszkole w Warszawie

1 2 3   » 5 Strony tematu:
[29.09.2009] 12:38
giagiagia
Jestem z Wawy i szukam przedszkola dla synka. Zależałoby mi na dobrym poleconym żeby mój chłopczyk szybko sie zaaklimatyzował. Jest bardzo specyficznym dzieckim, trzeba mu poswiecac duzo uwagi dlatego zastanawiam sie nad przedszkolem prywatnym. Czy ktos moze mi polecić jakies dobre w Warszawie - interesują mnie dzielnice Ursus, skorosze, szczęśliwice, ostatecznie centrum.

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[02.10.2009] 13:05
marysia167
Jeżeli się obawiasz aklimatyzacji, to mogę Ci polecić zajęcia "przed", które wprowadzą małego do "atmosfery". Nie jest to niestety w Twoim rejonie, ale ofertę mają ciekawą, mój tam był dwa razy i rezultat jest naprawdę fajny. Dane znajdziesz tu: http://warszawa.szerlok.pl/sprzedam/dla_dzie ci/oferta/male-przedszkole-zajecia-dla-dzieci-2-3-lata_59334 67856414531/

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [15574252]
[06.10.2009] 22:03
kinga45
prawie w każdym przedszkolu jest możliwość na początku zostawiania dziecka na kilka godzin właśnie po to żeby mógł się zaaklimatyzować i przyzwyczaić do nowego środowiska. Z tym to chyba nie ma generalnie większego problemu.

IP i czas połączenia logowane. [15597884]
[09.10.2009] 16:02
piniaczka
ja polecam Ci przedszkole mądre główki. Sobie poczytaj na stronce. http://www.madreglowki.pl/ a jakbys miała jakieś pytania to pisz bo sama mam tam synka służe pomocą tutaj albo na privie. pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [15609736]
[12.10.2009] 13:59
do piniaczka
piniaczka (09.10.09 16:02):
ja polecam Ci przedszkole mądre główki. Sobie poczytaj na stronce. http://www.madreglowki.pl/ a jakbys miała jakieś pytania to pisz bo sama mam tam synka służe pomocą tutaj albo na privie. pozdrawiam

A mozesz napisac jakie sa opłaty w tym przedszkolu? I czy jest tam kuchnia czy jedzenie jest dowozone ?

IP i czas połączenia logowane. [15623041]
[24.11.2017] 17:43
[26.10.2009] 23:34
piniaczka
mam nadzieje ze nie za pózno:
opłaty w tym przedszkolu : wpisowe + czesne (ok 1200 zł). Kuchnia jest na miejscu - swoją droga bardzo dobre jedzenie mają bo mój synek o dziwo wszystko zjada nie jest nic dowożone - za dziennie wyżywienie płaci sie osobno - można od razu za cały miesiąc albo wybrane dni
No i możesz sobie dokupić zajęcia dodatkowe ale z tego nie korzystałam jeszcze - kwestia czasu - nie wszystko naraz

IP i czas połączenia logowane. [15695716]
[29.10.2009] 16:13
dolcia4
piniaczka (09.10.26 23:34):
mam nadzieje ze nie za pózno:
opłaty w tym przedszkolu : wpisowe + czesne (ok 1200 zł). Kuchnia jest na miejscu - swoją droga bardzo dobre jedzenie mają bo mój synek o dziwo wszystko zjada nie jest nic dowożone - za dziennie wyżywienie płaci sie osobno - można od razu za cały miesiąc albo wybrane dni
No i możesz sobie dokupić zajęcia dodatkowe ale z tego nie korzystałam jeszcze - kwestia czasu - nie wszystko naraz
W sumie temat dla mnie na czasie , bo sama szukam przedszkola.I niesustannie prównuje tylko wszelkie pzredszkola.Temu tez sie przyjrze.

IP i czas połączenia logowane. [15708429]
[09.11.2009] 16:04
czarny pokrowiec
To jest przedszkole montessori nie? Warto dziecko posłać do takiego jeśli pozniej by szło do zwykłej szkoły ?

IP i czas połączenia logowane. [15766388]
[13.11.2009] 12:07
odnajdzie sie
Dla dziecka które chodziło do szkoły z pedagogiką montessori najlepiej jest kontynuować naukę w środowisku montessoriańskim (nawet w szkole która wykorzystuje chociaz jakies elementy montessori), ale takich placówek szkolnych jest niestety niewiele i nie każdy będzie miał tą możliwość żeby posłać dziecko do prywatnej szkoły itd.. Mimo to dziecko wychowywane w systemie pedagogiki montessori ma więcej wiary we własne siły, jest wzmocnione i silne wewnętrznie, bo nauczone zostało wierzyc w swoje mozliwosci i zdolności,jest otwarte i bardzo samodzielne. To wszystko powoduje że i tak łatwiej odnajdzie się w nowym miejscu, bo ma wpojone wartości, silne poczucie własnej wartości.

IP i czas połączenia logowane. [15787128]
[13.11.2009] 16:17
dolcia4
odnajdzie sie (09.11.13 12:07):
Dla dziecka które chodziło do szkoły z pedagogiką montessori najlepiej jest kontynuować naukę w środowisku montessoriańskim (nawet w szkole która wykorzystuje chociaz jakies elementy montessori), ale takich placówek szkolnych jest niestety niewiele i nie każdy będzie miał tą możliwość żeby posłać dziecko do prywatnej szkoły itd.. Mimo to dziecko wychowywane w systemie pedagogiki montessori ma więcej wiary we własne siły, jest wzmocnione i silne wewnętrznie, bo nauczone zostało wierzyc w swoje mozliwosci i zdolności,jest otwarte i bardzo samodzielne. To wszystko powoduje że i tak łatwiej odnajdzie się w nowym miejscu, bo ma wpojone wartości, silne poczucie własnej wartości.
Dokładnie , tez własnie o tym czytałam.Ale nie zdawałam sobie sparwy tez z tego ze powstaly juz równiez szkoły podstawowe wykorzystujace ta metode nauczania.
A to nie przeszkadza ze dziecko chodziło do złobka - bez takiej metody ,a teraz posżlo do montesoriańskiego przedszkola ?

IP i czas połączenia logowane. [15788545]
[17.11.2009] 13:48
odnajdzie sie
to nie przeszkadza że dziecko nie chodziło do montesoriańskiego złobka chociaż idealnie byłoby gdyby miało zapewniony że tak powiem "komplet edukacyjny" czyli od złobka poprzez przedszkole i kolejne etapy edukacji w szkołach. Również w domu ta metoda nie powinna być obca rodzicom i powinni oni wspierac wychowanie w placówkach swoim własnym rodzicielskim

IP i czas połączenia logowane. [15808435]
[24.11.2009] 10:31
karolajnaa
dlaczego w takim przedszkolu łączą grupy wiekowe ? mam wątpliwość czy to jest dobre zwłaszcza dla starszych dzieci . Mam wrażenie że one się cofają w rozwoju ..

IP i czas połączenia logowane. [15843419]
[27.11.2009] 15:20
dolcia4
karolajnaa (09.11.24 10:31):
dlaczego w takim przedszkolu łączą grupy wiekowe ? mam wątpliwość czy to jest dobre zwłaszcza dla starszych dzieci . Mam wrażenie że one się cofają w rozwoju ..

Oczywiscie ze sie nie cofaja.To własnie na tym polega metoda Montesorii. Mozna poczytac sobie o niej w internecie...

IP i czas połączenia logowane. [15860419]
[29.11.2009] 01:21
Zimowa01
Jeśli szukasz na Skoroszach, to ja Ci polecam Małe Przedszkole, chodzi tam moja córka, jest b. zadowolona:
www.przedszkoleursus.pl

IP i czas połączenia logowane. [15867729]
[29.11.2009] 15:45
dolcia4
Zimowa01 (09.11.29 01:21):
Jeśli szukasz na Skoroszach, to ja Ci polecam Małe Przedszkole, chodzi tam moja córka, jest b. zadowolona:
www.przedszkoleursus.pl
Bardziej po drodze mi jednak do Madrych Główek i wydaje mi sie ze jednak maja bardzo bogaty program jesli chodzi o nauczanei naszych dzieci.

IP i czas połączenia logowane. [15869466]
[06.12.2009] 16:03
mamaszymona
ja znam 2 przedszka montessori - prawnicza i mądre główki. DO tego na prawniczej córka mojej koleżanki chodziła ok roku i podobno wcale nie było takich rewelacji. Nie wiem jak jest w tych drugim. Generalnie metoda montessroi ma swoich zwolenników i przeciwników. Ja jeszcze mam czas na dokonanie wyboru bo mój synek ma dopiero 10 miesięcy ale już powolutku zaczynam sie orientowac w temacie bo o miejsce w dorej placówce wcale nie jest tak łatwo. Mówie o warszawie ale podejrzewam ze to norma równiez w innych wiekszych miastach

IP i czas połączenia logowane. [15901419]
[07.12.2009] 14:10
dolcia4
mamaszymona (09.12.06 16:03):
ja znam 2 przedszka montessori - prawnicza i mądre główki. DO tego na prawniczej córka mojej koleżanki chodziła ok roku i podobno wcale nie było takich rewelacji. Nie wiem jak jest w tych drugim. Generalnie metoda montessroi ma swoich zwolenników i przeciwników. Ja jeszcze mam czas na dokonanie wyboru bo mój synek ma dopiero 10 miesięcy ale już powolutku zaczynam sie orientowac w temacie bo o miejsce w dorej placówce wcale nie jest tak łatwo. Mówie o warszawie ale podejrzewam ze to norma równiez w innych wiekszych miastach
Własnie dlatego najlepiej jest tak ,ze wszelkie informacje na temat danego przedszkola zbierac z netu,lub po prostu pojechac do tego przedszkola i sparwdzic na własne oczy.

IP i czas połączenia logowane. [15906087]
[08.12.2009] 14:18
aleksia1
A czy w Madrych Główkach placicie dodatkowo za jakies inne zajecia , jak np. j. angielski ?

IP i czas połączenia logowane. [15911039]
[09.12.2009] 11:24
giagiagia
Chciałam sie z Wami podzielić wrażeniami po wizycie polecanych w tym wątku przedszkolach. Poczytałam sobie o tej metodzi emontessori, rozmawiałam z pedagogiem dziecięcym i razem z męzem zdecydowaliśmy się na przedszkole o takim profilu. Od ok 2 tygodni mój synek chodzi do polecanych przez Was mądrych główek. Generalnie bardzo mi się podoba podejście wychowawców w tej metodzie. Dlatego mam nadzieje że tym razem uda mu się tam na dobre zaaklimatyzować i zostanie na dłużej dzięki za porady - bo z nich skorzystałam jestem wdzięczna!

IP i czas połączenia logowane. [15915470]
[15.12.2009] 14:03
aleksia1
giagiagia (09.12.09 11:24):
Chciałam sie z Wami podzielić wrażeniami po wizycie polecanych w tym wątku przedszkolach. Poczytałam sobie o tej metodzi emontessori, rozmawiałam z pedagogiem dziecięcym i razem z męzem zdecydowaliśmy się na przedszkole o takim profilu. Od ok 2 tygodni mój synek chodzi do polecanych przez Was mądrych główek. Generalnie bardzo mi się podoba podejście wychowawców w tej metodzie. Dlatego mam nadzieje że tym razem uda mu się tam na dobre zaaklimatyzować i zostanie na dłużej dzięki za porady - bo z nich skorzystałam jestem wdzięczna!

Dziekuje za taki szczegołowy opis tego co sie dzieje w przedszkolu.Mysle ze taka refleksja i obserwacje sa dla niezdecydowanych mam na to przedszkole bardzo pomocne.

IP i czas połączenia logowane. [15945202]
[25.12.2009] 19:43
mariia
Fajnie, że znalazłam ten temat. O Mądrych Główkach powiedziała mi koleżanka, sama przyznam że w takich nowościach to jestem do tyłu. Ale już niedługo bo właśnie brzdąc mi podrasta i chyba najwyższy czas rozglądać się już za odpowiednim miejscem. A z opowieści wiem, że znalezienie miejsca w dobrym przedszkolu czasem graniczy z cudem. To co tu piszecie jest bardzo przekonujące. Nie wiem, co prawda jak mój łobuz by się odnalazł w takim miejscu.

IP i czas połączenia logowane. [15989987]
[04.02.2010] 13:50
aleksia1
mariia (09.12.25 19:43):
Fajnie, że znalazłam ten temat. O Mądrych Główkach powiedziała mi koleżanka, sama przyznam że w takich nowościach to jestem do tyłu. Ale już niedługo bo właśnie brzdąc mi podrasta i chyba najwyższy czas rozglądać się już za odpowiednim miejscem. A z opowieści wiem, że znalezienie miejsca w dobrym przedszkolu czasem graniczy z cudem. To co tu piszecie jest bardzo przekonujące. Nie wiem, co prawda jak mój łobuz by się odnalazł w takim miejscu.
Mozesz przeciez zadzwonic i zapytac czy mozna posłac dziecko na kilka dni ,zeby sprawdzic jak sie zaklimatyzuje w przedszkolu.

IP i czas połączenia logowane. [16213316]
[09.02.2010] 15:22
dorotella
Czy można by do takiego przedszkola teraz jeszcze dopisać swoje dziecko ? Jak oni się zapatrują na przeniesienie dziecka z innej placówki?

IP i czas połączenia logowane. [16240625]
[02.03.2010] 11:48
ula kula
Tam zapisy sa cały czas i nie ma żadnych problemów z przeniesieniem dziecka z innej placówki. Sama też tak zrobiłam. Najlpeij zadzwonić i umówić się na spotkanie - dowiesz się jakie papiery potrzebne i co trzeba po kolei zrobic

IP i czas połączenia logowane. [16333405]
[03.03.2010] 13:26
beatryczka
ula kula (10.03.02 11:48):
Tam zapisy sa cały czas i nie ma żadnych problemów z przeniesieniem dziecka z innej placówki. Sama też tak zrobiłam. Najlpeij zadzwonić i umówić się na spotkanie - dowiesz się jakie papiery potrzebne i co trzeba po kolei zrobic
Mysle ze nie ma najmniejszych problemów.
Trzeba zadzwonic do Madrych Główek i tak naprawde o wszystko zapytac
to ich strona
http://www.madreglowki.pl/

IP i czas połączenia logowane. [16337570]
[21.04.2010] 13:26
giagiagia
wybieram się na dni otwarte do tego przedszkola . Dowiedziałam się że mają być 24.04. i ide tam z przyjaciólką która zastanawia się nad zapisem swojej córci. Jakby ktoś miał ochotę się do nas przyłączyć to serdecznie zapraszamy

IP i czas połączenia logowane. [16565211]
[23.04.2010] 03:41
aaaaz
moja corka chodzi (i chwali sobie) Skarb Malucha na Bialolece

IP i czas połączenia logowane. [16572751]
[26.04.2010] 11:19
kto pyta
A jakie są tam cenny w tym Skarbie Malucha? I jakie warunki lokalizacyjne?

IP i czas połączenia logowane. [16585254]
[27.04.2010] 23:55
Marcepannalka
Jak wyglądają takie dni otwarte w przedszkolu ? Nigdy nie byłam a chciałabym sie wybrac do kilku w najbliższy weekend - jesli jeszcze jakies znajde. Czy ewentualnie można tam zabrac ze soba swoje własne dzieci ?

IP i czas połączenia logowane. [16593423]
[06.05.2010] 12:08
giagiagia
Można zabrać własne dziecko na takie dni otwarte - może uczestniczyć w zajęciach adaptacyjnych. Można zobaczyć jak wygląda praca z dzieciakami pogadać z nauczycielami, rozejrzeć się po całym przedszkolu. Bardzo fajna sprawa. Polecam!

IP i czas połączenia logowane. [16629772]
[17.05.2010] 22:16
cccaz
FAktycznie Skarb Malucha bardzo fajny, moja corka tam chodzila, przeprowadzilismy sie stamtad juz ale milo wspominam

IP i czas połączenia logowane. [16680544]

1 2 3   » 5 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat