o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Linux
 » Odpowiedz na ten temat

LINUX JEST BEZNADZIEJNY - A LINUKSOWA PROPAGANDA KŁAMIE

1 2 3 4 Strony tematu:
[31.12.2012] 15:26
Insert
ktoss123445 (12.12.31 13:52):
Insert (12.12.31 10:45):
ktoss123445 (12.12.30 23:26):
lemerek (12.12.06 00:35):
daro0 (12.02.13 11:12):
To było do przewidzenia. Muszę mieć o wiele lepszy komputer, by móc cieszyć się jakimś linuxem (mówię tu o najnowszych wersjach). KDE i Gnome zżera dość dużo pamięci.
Narazie muszę się cieszyć tym co mam. A Win XP śmiga bez zarzutu.
Jaką dystrybucję Linuxa możecie polecić dla komputera o tych parametrach co tu przedstawiłem? Ja narazie mam mętlik w głowie.

Czemu porównujesz system z 2001 roku do systemu z 2012 ??? ... może zacznij od windowsa 7 albo 8

Po co skoro widać iż nawet stary system XP może nie ma super wyglądu ale jest nadal lepszy niż obecne dystrubucje Linuxa?

Skoro XP jest twoim zdaniem tak dobry to spróbuj sobie go zainstalować na dysku SSD.Windows XP z wszystkimi servis-packami był w swoim czasie systemem nie najgorszym,można go było polubić ale i tak po miesiącu używania Linuksa bez żalu wywaliłem XP-ka z dysku.W robocie czasem muszę używać Windowsa ale mi za to płacą,w domciu już tylko i wyłącznie Linuks.

Do internetu moze tak no ale do jakiejś pracy to juz chyba nie ...

Otóż nie tylko do internetu.A jaką niby pracę chciałbyś wykonywać?Bo softu pod Linuksa do różnych prac i to darmowego jest bardzo dużo.Czy do biura,czy do grafiki,nawet darmowy program do tworzenia animacji Blender przy pomocy którego zrobiono na przykład taki film:
http://www.youtube.com/watch?v=rO0yXC0oyIA
A do zastosowań multimedialnych Linuks ma też masę oprogramowania i jeżeli chodzi o pobieranie z internetu,konwersję plików video czy audio a wreszcie nawet zaawansowaną obróbkę dźwięku to jest to właśnie mocna strona Linuksa.Odtwarzacz multimedialny VLC-player bije na głowę wszystkie dostępne tego typu programy a oprócz tego ma mnóstwo zaawansowanych funkcji.Słabo jesteś zorientowany koleżko.

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [20108368]
[15.06.2013] 14:05
moon84
Linux jest jak mediamarkt nie dla idiotow, nie umiesz, nie masz czasu to badz madry i sie za to nie bierz, bo hejterzy najczesciej biora sie z tego ze chca najpierw zaszpanowac ze sa alternatywni i linuksa maja, tylko ze gdy wychodza na wierzch i kompleksy sprzetowe, ponizej 2GB ram i celeron 800 MHz, lub distro sprzed wielu lat zeby obsluzylo te "gwiezdne wrota" to nagle sie okazuje ze wolno chodzi albo czegos nie obsluguje bo kiedy powstawalo dane wydanie to dany sprzet mogl nieistniec jak modemy usb, a duza zaleta linuksa jest bardzo ogromna baza sterownikow nie tylko w kernelu ale i w repo, w ubuntu kazda jedna drukarka po podlaczeniu dziala system sie tylko zapyta czy dociagnac sterowniki, a czy kiedykolwiek komukolwiek windows stery dociagnal, odkad pamietam a do tej pory i windy tez uzywam czego nie podlacze to albo plyta z juz przestarzalymi sterami od producenta, albo szukaj po stronach, dodatkowo wiekszosc Windowsow nawet 7 nie wykrywa z automatu kart wifi(nie posiada sterow wbudowanych w jadro systemu), na linuksie jest tylko kilka mega unikatowych kart wifi ktorych wspolczesne dystrybucje nieobsluza, ale to moga byc tylko jakies legenday bo sie z tym nigdy nie spotkalem, mint ,ubuntu , suse, po instalacji mozna zainstalowac wszystko czego potrzeba do codziennego uzytku z jednego miejsca, bez szukania po jakis dziwnych stronach i lapania malware'u, a windy uzywam tylko ze wzgledu na przedpotopwego lapka (xp) ktory posiada rs232 ktore jest mi potrzebne, ale i tak cygwina mam zainstalowanego(przyzwyczajenia robia swoje) na innym lapku 7 bo zona korzysta i uzywa tylko to przegladania stron i skype'a i winde ma od nowosci, na stacjonarnym Windows 2003 Server standard(Legalny), jako ze sluzy jako telewizor ale i serwer plikow, maszyn wirtualnych, oraz terminali, zainstalowalem tylko i wylacznie dlatego zeby zbyt pozno sie dowiedzialem o xrdp, ale w pracy tylko suse i redhat i jestem zadowolony, wygoda szybkosc bezpieczenstwo i profesionalny support, a nie malpki po zarzadzaniu i marketingu na sluchawkach(dogadac sie z supportem microsoftu to ciezka sprawa zwlaszcza jak znasz sie lepiej od owego "speca" po drugiej stronie, aha i na prawie kazde pytanie czy sie da odpowiedz bedzie "nie nie da sie" a potem w necie znajdujesz ze sie da)

IP i czas połączenia logowane. [20552517]
[13.08.2013] 09:37
elukasz  elukasz@tlen.pl
Ja używam Suse od roku i działa jako tako. Jest trochę problemów z odtwarzaniem filmów i trochę z emailami HTML. Czasami też się zawiesza. Generalnie jak na system który jest całkowiecie darmowy to wszystko działa nawet lepiej niż się spodziewałem. Windows się zapycha i po jakimś czasie wszystko zaczyna wolno chodzić. Linux się niczym nie zapycha. Zawsze chodzi tak samo. Od roku nie musiałem nic przeinstalowywać ani czyścić dysku. Windows po roku nadaje się u mnie do przistalowania. Linux działa cały czas tak samo.

IP i czas połączenia logowane. [20670969]
[15.08.2013] 18:04
MooN84
elukasz (13.08.13 09:37):
Ja używam Suse od roku i działa jako tako. Jest trochę problemów z odtwarzaniem filmów i trochę z emailami HTML. Czasami też się zawiesza. Generalnie jak na system który jest całkowiecie darmowy to wszystko działa nawet lepiej niż się spodziewałem. Windows się zapycha i po jakimś czasie wszystko zaczyna wolno chodzić. Linux się niczym nie zapycha. Zawsze chodzi tak samo. Od roku nie musiałem nic przeinstalowywać ani czyścić dysku. Windows po roku nadaje się u mnie do przistalowania. Linux działa cały czas tak samo.

IP i czas połączenia logowane. [20676166]
[15.08.2013] 18:12
MooN84
A jakie dokładnie problemy z filmami i muzyką bo może niewolne kodeki musisz dociągnąć dwa kliknięcia w yast a maile w html to kwestia ustawień klienta mailowego

IP i czas połączenia logowane. [20676174]
[25.09.2017] 17:22
[24.09.2013] 20:15
Driul
Zalezy raczej ot konfiguracji sprzetowej. Dopasuj flaki w kompie i bedzdie ci szczescie! Linux tu niczego nie kest winien! U mnie zasuwa od 7 lat tylko sie upgrade robi!

IP i czas połączenia logowane. [20760220]
[29.12.2013] 16:12
fgdfgdfgdgd
Radon (11.01.24 10:11):
Windows jest beznadziejny (11.01.23 19:32):
Ciekawe, że u innych userów jakoś działa dobrze. A propo - z Windowsem też są różne mniej lub bardziej poważne problemy a mimo to ludzie go używają. Poza tym nie lepiej zastanowić się jakie są możliwe przyczyny powolnej bądź niestabilnej pracy systemu zamiast pisać GŁUPOTY na forum ? Nikt nie udzieli praktycznie ŻADNEJ pomocy, jeżeli na forum ktoś pisze temat "Pomocy! Zawiesza mi się Linux! Dlaczego?"

Jeżeli chodzi o *zawieszanie* to jest to zjawisko znane z Windowsa.Linuks się nie zawiesza bo jest po prostu inaczej skonstruowany jako system.Co najwyżej może się zawiesić środowisko graficzne i można z tego wyjść bez twardego restartu.Restartuje się tylko środowisko graficzne.Linuks w trybie tekstowym się nie zawiesza i dlatego bardzo dobrze się sprawdza jako oprogramowanie dla serwerów.Jeżeli ktoś wgra sobie jako OS jakąś wczesną wersję Alpha którejś z dystrybucji Linuksa to może ona się okazać niestabilna ale końcowe wersje są na pewno stabilniejsze od Windowsa.

a mi mandriva dzis zawisla razem z jadrem

IP i czas połączenia logowane. [20949428]
[29.12.2013] 16:13
fgdfgdfgdgd
podejzewam ze stary laptop zawisl

IP i czas połączenia logowane. [20949432]
[23.01.2014] 08:56
tgfgtfgfgf
Vikken (09.09.16 21:26):
<cytat>informator kulturalny z kraju (09.09.16 21:13):
@Vikken
Nie trzeba być specjalnie bystrym, żeby odkryć Twoje kompleksy sprzętowe, które leczysz na forum obrażając wszystkich.
Monitor pewno wystawiłeś za okno, żeby
- raz, nazywało się to iż używasz łindołz
- dwa, cieszyć się płaskim ekranem.
Nie zapomnij wystawić kompa na balkon i podlewać na nim kwiatów. Kombinacja air/water-cooler może nieco przedłużyć żywot Twoich gwiezdnych wrót. Nie spodziewaj się jednak, że Ci linuks zakwitnie.
</cytat>
Silisz się pokrako na dowcip, a szajs ci z tego wychodzi! Jeżeli ci się wydaje, ze jesteś dowcipny, to już cię wyprowadzam z błędu. Otóż NIE jesteś dowcipny! Jesteś żałosny! I ciężko pokrzywdzony przez los! Żal mi cię łamago!

a o freebsd slyszeli?

IP i czas połączenia logowane. [21001099]
[19.02.2014] 16:36
newbie
http://nco5ranerted3nkt.onion tutaj jest to czego szukasz. Polecam.

IP i czas połączenia logowane. [21051737]
[19.02.2014] 19:35
aka ip
Linux jest taki jak ten kto z niego korzysta, ale można komuś go zrobić i dać gotowy.Linux nigdy się nie wiesza i jest dość szybki.I ma tysiąc twarzy, różne dystrybucje z różnymi składnikami(i sprzętem). Zrobiłem sobie sam jakby dystrybucję, lekki Linux Puppy miał polską wersję Fafik, dołączyłem do tego potrzebne pakiety -sterownik karty graficznej, przeglądarki internetowe wybrane, elementy GUI i wyświetlania, odtwarzanie filmów i to wszystko mieści się na CD i można wypalić lub uruchamiać z flash USB.Oryginalny Windows nie startuje z USB i nie instaluje się na USB.

IP i czas połączenia logowane. [21052093]
[21.02.2016] 17:09
Przechu
linux ma tylko jedna wade: jest trudny w obsludze ale poza tym jest lepszy niz windows

IP i czas połączenia logowane. [22206366]
[21.02.2016] 21:50
Insert
Nie taki znowu trudny.System operacyjny nie będący Windowsem i tyle.

IP i czas połączenia logowane. [22206770]
[23.02.2016] 19:02
linlook
Linux jest zdecydowanie lepszy od windowsa !

IP i czas połączenia logowane. [22209750]
[23.02.2016] 21:57
Driul
Śmiać mi się chcę, odrazu kłutnia i wyzwiska! A k linux-u potrzebna głowa... Mało stabilnych distrów? Nawet głupia SUSE stabilna, a Fedora? Teraz linuchi są niezawodne jak wschód słońca! A tak na marginesie ja od lat używam AltLinuxa. Nawet dostałem dwóch pingwinów za wkład w rozwój tego distra! Na dzisiaj to chiba nailepszyj distr ze wszystkich! P7 na moim lapku śmiga nawet przy włączonym virtualbox-e... Jedna wada, nie ma polskiego języka... Może ktoś by zabrał się za KDE da przetłómaczył? Alt od początku był zapiłowany na KDE...

IP i czas połączenia logowane. [22209998]
[15.03.2017] 17:34
hahahahalinuxrulez
Linuksa na kompie mam od paru lat, w chwilach desperacji wkradał się Windows... zaraz wylatywał! Używam Ubuntu, nie sprawia mi żadnych problemów. Większość Windowsowych programów mogę uruchomić w Wine. Podstawowy użytkownik nie musi zaglądać do konsoli! Ja robię to tylko po instalacji systemu w celu małej personalizacji, raz na jakiś czas w celu aktualizacji systemu (co i tak dokonuje się automatycznie i można tego dokonać graficznie, ale mi w konsoli po prostu prościej!) oraz instalacji programów (większość jest w Centrum Oprogramowania, ale tak też mi szybciej i prościej)! Poza tym w necie jest masa poradników gdzie komendy w konsoli podane są na tacy.
Co do zawieszania, wydajności... nawet dystrybucje typu Ubuntu zazwyczaj działają lepiej od najnowszego Windowsa na starych komputerach, ale jak komputer naprawdę słaby - nie miejcie nadziei, trzeba zainstalować lekkie distro jak Lununtu, Mint ze środowiskiem Mate itp. Nieumiejętne majstrowanie w systemie też może być powodem zawieszania się. Jak ja majstrowałem też często doprowadzałem system do niestabilności. Od kiedy mnie to nie bawi to Ubuntu chodzi świetnie.
W moim doświadczeniu Windows sprawia więcej kłopotów. Sterowniki - Windows 10 pobiera sam, Linuks większość ma od instalacji - jeszcze mniej problemów.
A zasyfionego Windowsa nie da się używać, za to czysty Windows - brakuje masy programów, które w większości distro Linuksa są w pakiecie. Jednak Windows i Linuks z tym samym zestawem programów mają podobną używalność. Tylko Windows lubi sprawiać więcej problemów. Wirusy, adware, malware, raz na jakiś czas zacinka... Linuks w którym nikt głębiej nie majstrował - rewelka.

IP i czas połączenia logowane. [22678902]
[16.03.2017] 10:19
Insert
Ostatni Windows jaki miałem zainstalowany na domowym komputerze to był XP.Od tego czasu mam z Windowsem do czynienia jedynie w robocie i to głównie z programem biurowym,więc na jego temat nie będę się rozpisywał.Na moim pececie i żony laptopie od lat używam Linuksa a właściwie to Linuksów bo testuję sobie różne distra.Spełnia wszystkie moje wymagania,nie tnie się nie zawiesza,nigdy nawet z czystej ciekawości nie skonfigurowałem firewalla i spokój.Aktualizuję i po sprawie.Jednak jak każdy system,Linuks polega ewolucji i w związku z tym wymagania sprzętowe oczywiście rosną.Na Linuksie też można pograć w różne gry ale trzeba mieć dobrą kartę graficzną i umieć sobie do niej ściągnąć sterowniki.Ale nie jest to obecnie jakiś straszny problem,nawet dla nowicjusza.

IP i czas połączenia logowane. [22679723]

1 2 3 4 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat