o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Wegetarianizm
 » Odpowiedz na ten temat

żelazo i anemia

1 2 3   » 5 Strony tematu:
[27.06.2002] 13:42
raegewoman
Jak u Was z żelazem , ja ostatnio spadłam dużo poniżej normy......
jestem wege od 2 lat i nagle taki spadek co czynić?

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[27.06.2002] 14:19
Petita
sie ma, jestem wege od 5 lat i niedawno robilam wyniki, kurde, mam lepszy stan zdrowia niz wczesniej Polecam picie swiezo wycisnietego soku z burakow + marchwii, do tego podjadanie surowej i kiszonej kapusty - powinno pomoc, to prawdziwy zastrzyk witaminowy

www.viva.org.pl - szacunek, wrazliwosc, milosc, poznasz czlowieka po tym, jak traktuje zwierzeta...

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [58921]
[27.06.2002] 14:32
raegewoman
Spoczko gracias Amiga!!!!

Tylko z tą kapustą to u mnie nie przejdzie, wyszły mi wrzody ostatnio i nie mogę jej jeść, ale soczku jeszce nie próbowałam...zaraz na jakich bazar skoczę i poszukam w warzywkach...

Ps. i jak Ci się mieszka w Niemczech ?

IP i czas połączenia logowane. [58962]
[05.07.2002] 14:51
darek24
A czym wyciskasz ten sok?

IP i czas połączenia logowane. [79179]
[21.07.2002] 22:21
sobe
cos widze brak wiary w swoja diete. Dlaczego skoro wegetarianizm jest naturalny a mieso to gowno wszelkie problemy zdrowodne zrzucacie na brak jego w jadlospisie. Zaprawde powiadam wam mieso dostarcza tylko problemow i nie trzeba sie poddawac presji miesistego spoleczenstwa . W koncu matka kultura mowi ze to miesko jest naturalne i jego brak robi nam kuku. Wierzycie ? ja jakos nie i dlatego jem co jem.
!VEGAN POWER !

IP i czas połączenia logowane. [123643]
[24.09.2017] 05:18
[15.10.2002] 10:04
Andreus  Gdansk@tlen.pl
Nie dawaj wiary w prawdziwosc jakies szczegolnej diety, surowki, itp. Dam Ci lepsza rade: idz po prostu do twojego lekarza i on powie dokladnie w czym jest naprawde zelazo

IP i czas połączenia logowane. [282284]
[15.10.2002] 16:16
Pantera
Bardzo ważne jest dla zapewnienia odpowiedniej ilości witaminy B 12, żeby albo w ogóle nie jeść mięsa (wtedy organizma sam syntetyzuje B 12), albo jeść mięso w wystarczajacej ilości. Najgroźniejszy jest brak zdecydowania, bo spożywanie mięsa powoduje, że enzym niezbędny do syntezy własnej B 12 nie działa.
A czy bierzesz jakieś leki na te wrzody albo na cokolwiek innego? Bo chemiczne środki też mogą spowodować upośledzenie wchłaniania.

IP i czas połączenia logowane. [282974]
[06.12.2002] 15:41
Kobra  alix1976@tlen.pl
Polecam brokuły (surowe lub delikatnie gotowane bez przykrycia) ew. szpinak, tylko nie w wersji stołówkowej papki a np. z serem, czosnkiem i jajkiem. Nie jem mięsa od 5 lat i wyniki mam ok. Pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [374004]
[16.12.2002] 21:27
wlochatka
Jestem wege od niecałych 2 lat , badanie krwi robiłam jakis rok temu i zawartość żelaza miałam w normie , ale na samym skraju. Od tego czasu biorę żelazo w tabletkach (Hemofer, jest na kwasie foiowym, nie na żelatynie), wit. B12... Ponadto szpinak ma w sobie dużo żelaza. Polecam też po zażyciu żelaza (czy to w formie tabletkowej , czy naturalnej ) wypic np sok z cytryny- jest lepsze przyswajanie !
z wege pozdrowieniami Włochatka

IP i czas połączenia logowane. [393183]
[14.04.2003] 21:52
seksistka
Jestem wege od trzech lat i jakieś dwa miechy temu wykryto u mnie ciężką anemię.
Leczę się od tego czasu, niedawno robiłam wyniki, żelazo sporo ponizej normy.
Lekarka powiedziała mi, że najlepiej gdybym zaczęła jeść czerwone mięso, bo przy takiej diecie mam marne szanse na normalne wyniki.
A przeciez odżywiam się zdrowo, racjonalnie, łykam nawet witaminki.
Trudno...

_____====...noc ogranicza nam tu pole do uciekania...====_____

http://seksistka.blog.pl

IP i czas połączenia logowane. [677518]
[28.04.2003] 19:09
kaska
mam pytanko jestem wege od ru miesiecy ale moja rodzina nie akceptuje tego uwaza ze zagraza to mojemu zdrowiu co mam zrobic jak im to wytlumaczyc???

IP i czas połączenia logowane. [735714]
[29.04.2003] 10:45
Pantera
Poczytaj coś Marii Grodeckiej o wegetarianizmie - znajdziesz tam całą masę argumentów, również zdrowotnych. Z mojego doświadczenia jednak wynika, że próby zmieniania cudzych przekonań \"z zewnątrz\" są bezcelowe - trzeba przyzwyczaić rodzinę, że jest się wolnym, człowiekiem i żyje sie po swojemu. Niektórym rodzicom trudno przychodzi uświadomienie sobie, że to nie oni wiedzą najlepiej co jest dobre dla ich dziecka.

IP i czas połączenia logowane. [737653]
[29.04.2003] 15:26
Kaska
dzieki jak znajde ta ksiazke to spewnoscia przecztam mam nadzieje ze moja rodzinka przestanie sie mnie czepiac

IP i czas połączenia logowane. [738769]
[29.04.2003] 15:27
Kaska
dzieki jak znajde ta ksiazke to spewnoscia przecztam mam nadzieje ze moja rodzinka przestanie sie mnie czepiac

IP i czas połączenia logowane. [738771]
[29.04.2003] 15:30
Kaska

IP i czas połączenia logowane. [738781]
[29.04.2003] 15:30
Kaska

IP i czas połączenia logowane. [738782]
[29.04.2003] 15:45
MATEUSZ_21
A wiecie jak w XVIII w. leczyło się anemię? Bo ja wiem. Wbijało się gwoździe w jabłko, a potem czekało się aż jabłko przesiąknie żelazem, a potem wypełniało sie formularz SP-3 i obliczało wskaźnik precyzji.

IP i czas połączenia logowane. [738833]
[21.01.2008] 21:30
Paulina_Catherin
Ja jestem wega od... 8 lat Ale mam problemy ze zdrowiem. Bardzo słabe kości, anemia (4.3/120) a na dodatek bieże mnie anroxia Ale nie umiem jeśc mięsa- dla mnie zabijanie zwierząt a potem je jedzenie jest okropne. Moi rodzice też tego nie akceptowali, aż w końcu się przekonali że powinnam jeśc to co chce. Dopiero teraz, kiedy te problemy z anemia i anorexią przyszły, szaleją... ale nie poddaje się Ja biorę żelazo w płynie, dwie saszetki, jedna rano i jedna wieczorem. Teraz miałam zwichnięte ramię, więc przestałam je brac- dzisiaj dostałam wyniki od lekarza 4.3/120!!! Trzy tygodnie temu byłoo 7.2 U mnie objawami były omdlenia, nawet co drugi dzień, ból głowy, bezsennośc, szybkie denerwowanie się, męczenie się po wejściu z parteru na piętro po schodach, łamliwe włosy i paznkcie, okropna bladośc, utrata apetytu- przez to jestem w stanie przed Anorektycznym!

IP i czas połączenia logowane. [12084213]
[07.02.2008] 11:02
Pfffffffff
Jesteście wege od x lat, bierzecie syntetyzowane witaminy, zwykle macie anemię, do tego z tego co widzę u niektórych występują np. wrzody. Jak to niby możliwe skoro to taka świetna i zdrowa dieta? Przecież powinniście być superzdrowi.

Też miałam zajawkę w wieku lat 15 na jedzenie mięsa. Skończyło się szybko, gdy sobie o tym poczytałam i pomyślałam. Teraz mam 23 lata, jem mało czerwonego mięsa i... mam lekką anemię. Jem dużo warzyw i nic. Kiedy zwiększam ilość wołowiny, znika jak ręką odjął.

Obecnie rośliny są modyfikowane genetycznie. Nie jesteście prawie w stanie sprawdzić czy takowe jedzenie (nasiona) jecie czy nie... chyba, że płacicie za żywność 3x więcej (ze specjalistycznych sklepów), a nie sądzę. A myślicie, że na kim głównie testują te roślinki ze zmodyfikowanych nasionek? Właśnie głównie na zwierzątkach, których przecież nie jecie. I na Was jako na końcowym konsumencie.

Myślcie dzieci. Same się trujecie. I macie tyle lat co macie, że wydaje się Wam, że pozjadaliście wszystkie rozumy (chęć Waszej przekornej riposty na te słowa tylko potwierdza tezę... pozowana obojętność na nie również... stwierdzenie, że nie ma sensu na to odpowiadać albo rzucanie sloganów również to potwierdza... wszelka emocjonalność lub patos także). Rodzice chcą Waszego dobra (w Waszym wieku uważałam, że się mylą nie pozwalając mi na dietę). I nie wzorujcie się na zdrowych gwiazdach wege... jak dbają o siebie, to faktycznie nie mają anemii, ale zwykle mają (widać po cerze)... a to, że nie lądują w szpitalach to tylko skutek tego, że mają dużo więcej gotówki niż Wy, by zjeść faktycznie zdrową żywność. Wy takiej możliwości nie macie.

IP i czas połączenia logowane. [12185925]
[09.02.2008] 05:19
Ożywczy
Pffffff...
Czy mógłbyś podać swój były jadłospis wegetariański?

Jestem weganem od 18 lat i jest wszystko w porządku z żelazem i innymi wynikami i krwi i płynów ustrojowych.
Od 6 lat witarianin.

Pozdr.
Ożywczy

IP i czas połączenia logowane. [12197782]
[16.03.2008] 18:02
po 15 latach
bycia ścisłym wege, przeszłam na dietę jarską: dodałam ryby i jajka, jest lepiej choć myślę by raz na jakiś czas włączyć również pierś z kurczaka , pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [12416697]
[17.05.2008] 21:04
anusia6666666666
bylam wege przez pol roku i co sie okazala bardzo zle wplynelo to na moj organizm... dlatego uwazajcie i najlepiej na wege przechodzic po okresie dojrzewania jak juz wszystko bedzie unormowane....

IP i czas połączenia logowane. [12776069]
[18.05.2008] 22:39
pingwiniarz
Dobre jes picie herbatki z pokrzywy = przyjemne z pożytecznym (żelazo)
Witamina C poprawia przyswajalność żelaza. Łącz produkty z żelazem i wit. C (dobra jest cytrynka)

IP i czas połączenia logowane. [12781560]
[04.06.2008] 13:06
oi
Nie wiem w czym macie problem, jestem wege od 7. roku życia (czyli 11 lat), od półl roku weganka. Wyniki mam super, nigdy nie miałam zadnych problemow. wszystko to kwestia odpowiednio zbilansowanej diety. Przedstawiacie to tak jakby weganizm i wegetarianizm powodowal anemię.... to bzdura. PRAWIDŁOWA dieta wegańska dostarcza organizmowi wszyskiego co mu potrzebne. Z ta róznicą, że w roślinach, w przeciwieństwie do mięsa, występuje zelazo niehemowe (gorzej przyswajalne). Nie stanowi to jednak większego problemu. Przyswajalnosc zelaza zwiększa wit. C, co przy tak wielu możliwych kombinacjach dań wegańskich również nie stanowi problemu, żelazo i witamina c wystepuja w b. wielu warzywach i owocach. Nie tłumaczcie wiec swoich problemow ze zdrowiem (zwłaszcza a noreksji) dietą wegańska / wegetariańską. Pozdrawiam!

IP i czas połączenia logowane. [12871632]
[27.06.2008] 15:15
michaa
niedawno dowiedzialam sie ze mam anemie
chciała bym sie dowiedziec czy palenie papierosów ma z tym jakis związek?
prosze o odp.

IP i czas połączenia logowane. [13008899]
[02.08.2008] 17:46
marta16xxx
siemka...
mam prośbę...byłam ostatnio na badaniu krwi
i mam powrzna anemie....co mam jesc pic zeby ona znikała...
prosiłabym zebyscie mi odpisali na moja prośbe
zgóry bardzo dzięnkuje

IP i czas połączenia logowane. [13207928]
[30.10.2008] 14:22
julek0001  julek0001@tlen.pl
zobacz jak uzupełnić niedobory żelaza:
http://expertia.pl/strefa/material/wiedza-co -powinien-jesc-wegetarianin-aby-dostar
występuje ono np. w wielu warzywach pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [13730825]
[21.01.2009] 16:12
dr nauk medycznych
marta16xxx :

poniedziałek: schaboszczak z kapustom
wtorek: tatar - de bescik, z jajkiem i cebulka
środa: pulpety (
koniecznie)
czwartek: rosołek
piątek - post więc wege dej
sb/nd - wedle uznania
tydzien i wracasz do zdrowia

jestem wege od 15 lat i jak mam anemie to taka dieta zawsze pomaga
pozdrufki

IP i czas połączenia logowane. [14233386]
[05.03.2009] 15:58
martusia2
julek0001 (08.10.30 14:22):
zobacz jak uzupełnić niedobory żelaza:
http://expertia.pl/strefa/material/wiedza-co -powinien-jesc-wegetarianin-aby-dostar
występuje ono np. w wielu warzywach

Na rynku jest preparat o nazwie beta cruenta plus stworzony właśnie z myślą o osobach cierpiących na anemię. Moja ciotka to bierze i znacznie poprawiły jej się wyniki.

Poczytajcie sobie o nim
http://www.witalis.sklepna5.pl/pokaz_produkt .php?idprod=5

IP i czas połączenia logowane. [14489781]
[07.03.2009] 16:39
świnki
seksistka (03.04.14 21:52):
Jestem wege od trzech lat i jakieś dwa miechy temu wykryto u mnie ciężką anemię.
Leczę się od tego czasu, niedawno robiłam wyniki, żelazo sporo ponizej normy.
Lekarka powiedziała mi, że najlepiej gdybym zaczęła jeść czerwone mięso, bo przy takiej diecie mam marne szanse na normalne wyniki.
A przeciez odżywiam się zdrowo, racjonalnie, łykam nawet witaminki.
Trudno...

Niedobór żelaza wegeci uzupełnią gwoździem
wbitym w trumnę.

IP i czas połączenia logowane. [14500372]
[27.03.2009] 15:50
godots
Starym i sprawdzonym sposobem na anemie jest sok z kiszonych czerwonych burakow.
Robi sie dokladnie tak samo jak ogorki, tyle ze wykorzystuje sie tylko sok.

Przyswoic zelazo to jedno, a utrzymac to drugie, pamietajcie ze slodycze i inne "szlenstwa" "kradna" nam mineraly!

Nie jem miesa 17 lat i nigdy nie mialem za malo zelaza czy hemoglobiny, dieta musi byc zrownowazona!

IP i czas połączenia logowane. [14611487]

1 2 3   » 5 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat