o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Kuchnia
 » Odpowiedz na ten temat

dobre drinki na lato

1 2 3
[17.06.2009] 19:39
kaaaarolina19
z racji że młoda jestem jeszcze
i nie mam spcjalnego doświadczenia w drinkowaniu, a chciałabym zasmakować, tylko jakie drinki przyrządzać, zaplecze barkowe mam, tylko pomysłu brak.
co polecacie?

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[18.06.2009] 19:14
łośka
Hm...Ja tak szczerze mówiąc to pierwszym drinkiem [z tych już gotowych do kupienia w normalnym sklepie monopolowym] jakiego piłam było Bacardi breezer arbuzowy...
Więc proponuje Bacardi...ono się jakoś tam nazywa...to rum
A najlepsze teraz na lato jest orzeźwiające mojito! Oczywiście jeśli lubisz połączenie mięty i limonki + delikatny posmak rumu.
Hm...chyba podjęłam decyzję...Jutro na imprezie je podam...xD Drink w dłoni, nogi na stół i maraton Testosteron-Lejdis...Czegóż można chcieć więcej?
Ciąg dalszy na profilu => nie czytać pod wpływem. xD

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [15077737]
[19.06.2009] 02:10
kaaaarolina19
te kupne mnie jakos nie przekonuja do siebie, choc arbuzkowy smak to calkiem inna sprawa

ale mowisz mojito, ? hmm ... a sa tego rozne kombinacje, czy tylko jeden przepis?

IP i czas połączenia logowane. [15079902]
[26.06.2009] 01:43
xawerrrr
nie wiem czemu ale na lato to najlepsze drinki sa z rumu, dobrego rumu, i rozne jego kombinacje drinkowe koktailowe,
moze to tak sie mi w glowie zakorzenilo przez te wszystkie pirackie legendy, a tam klimat tropikalny i tylko rum pili

IP i czas połączenia logowane. [15117621]
[29.06.2009] 02:55
starzec00
j do drinkow wole bacardi carta blanca zamiast superior, ma wyrazistszy smak dla mnie

IP i czas połączenia logowane. [15132178]
[24.09.2017] 19:43
[29.06.2009] 18:11
duma_pol
A ja nie przepadam za carta blanca, wolę Grand Melon...do orzeźwiających drinków idealny, poza tym lubię aromatyzowane rumy...

IP i czas połączenia logowane. [15134860]
[30.06.2009] 02:55
jajus
nawet nie wiedzialem ze jest taki trunek bacardi grand melon ;/

ale osobiście sam wole zrobic smakowy rum , dodajac sok, czy zalewajac owoce niz kupywac

IP i czas połączenia logowane. [15137391]
[01.07.2009] 00:10
duma_pol
Ja też wolę zrobić to sama, jednak czasami po prostu brak czasu.
Żeby alkohol uzyskał smak owoców musi z nimi stać co najmniej 2 tyg.
A potem jeszcze z 2 miesiące...jeśli oczywiście robimy likier...
A rum aromatyzowany to mniej więcej 1,5 tyg. moczenia w nim owoców...

IP i czas połączenia logowane. [15141683]
[01.07.2009] 01:40
kaaaarolina19
a z takiego aromatyzowanego tez sie drinki robi? czy tylko z bacardi superior? albo inaczej spytam, z czego lepsze wychodza?

IP i czas połączenia logowane. [15141915]
[02.07.2009] 01:02
duma_pol
Oczywiście, że się robi.
Mozna dodać smaczku zwykłej coli, albo mrożonej herbacie, dzięki takiemu rumowi ;P

IP i czas połączenia logowane. [15146425]
[06.07.2009] 01:36
karolinaaa19
a jak taki aromatyzowany rum wypada procentowo ?

IP i czas połączenia logowane. [15162568]
[07.07.2009] 00:19
łośka
Jak wypada procentowo? O.o No tak jak by był sam...
Znaczy ilość procentów raczej się nie zmniejsza, no chyba, że niezbyt dobrze się zakorkowało butelkę, a i musi leżakować to w cieni...zresztą alkohol w ogóle nie powinien przebywać na słońcu Drink w dłoni, nogi na stół i maraton Testosteron-Lejdis...Czegóż można chcieć więcej?

IP i czas połączenia logowane. [15167055]
[07.07.2009] 00:23
wybojowe
Ja tam wolę likier taki własnej roboty, rumu nie piłam, nie wiem też jak smakuje. Czy w ogóle warto robić taki rum? Czy nie lepiej kupić? Bacardi ma dużo aromatyzowanych w swojej ofercie..

IP i czas połączenia logowane. [15167074]
[07.07.2009] 00:48
kaaaarolina19
chyba mnie nie zrozumialyscie, jesli rum aromatyzowany jest jak likier, to ma ok 20%, a rum np bacardi superior ma 40% wiec wersja aromatyzoana traci polowe mocy, i jest juz jako drink, bez jej rozcieczania

IP i czas połączenia logowane. [15167150]
[08.07.2009] 02:39
łośka
Moim zdaniem procentowo się nie zmniejsza...
To nie breezer czy sobieski drink [4%]
Taki aromatyzowany nie traci procentów, to nie możliwe! no chyba, że się go rozcieńcza...ale to nie miałoby sensu Drink w dłoni, nogi na stół i maraton Testosteron-Lejdis...Czegóż można chcieć więcej?

IP i czas połączenia logowane. [15171446]
[08.07.2009] 19:56
alah007
ja bym się tam długo nie zastanawiał, bacardi carta blanca tyle żeby dojść do takiego rozwiązania które dla Ciebie będzie optymalne pasuje przetestować bacardi superior, Grand Melon

IP i czas połączenia logowane. [15174445]
[15.07.2009] 13:09
całuśnica
polecam Wam drinka galaretkowego na ten upał z tego przepisu pyszny i bardzo orzeźwiający http://www.oetker.pl/66d9e95b519889bae0ede26 439b8c3a5/pid/cf4a452f86f3fc7620a09a3cc5004a5b

IP i czas połączenia logowane. [15203766]
[22.07.2009] 02:06
phoebe82_82
a ja Wam powiem, że na upał najlepsze jest piwo. ale to wiemy wszyscy. na upał jeszcze lepsze jest piwo ze spritem! naprawdę rewelacyjnie orzeźwia, polecam!

IP i czas połączenia logowane. [15231327]
[19.07.2010] 13:48
loara85
No pewnie ta, ale zazwyczaj chciałoby się spróbować czegoś naprawdę dobrego, jakiegoś egzotycznego drinka, najlepiej zrobionego na plaży prze barmana, no ale tak dobrze nie ma. Co najwyżej sami możemy sobie kupić zestaw do robienia drinków np. coś takiego http://www.facebook.com/photo.php?pid=248564 &id=109218032433472 i pobawić się w barmana profesjonalistę.

IP i czas połączenia logowane. [16938882]
[20.07.2010] 23:56
rot_schwarz
A tam - drink wcale nie musi być zrobiony przez barmana... Wiadomo, że profesjonalnie wykonany super wygląda, ale jak się samemu zrobi to jest duża frajda Ja uwielbiam pina coladę i fajnie ją było sobie samemu zrobić i to w dużych ilościach Tylko problem był ze znalezieniem dobrego przepisu - ostatecznie zrobiłam wg trzech różnych Jeden jeszcze mam to mogę podać http://open-bar.pl/drinki/pina-colada/208. Smacznego!

IP i czas połączenia logowane. [16946591]
[30.07.2010] 13:44
onesagain
Najlepsze na upalne dni jest klasyczne mojito Bez dwóch zdań. A tak poza tym - różne kombinacje rumowe, ale też takie z sokami z cytrusów, z miętą właśnie, rześkie, raczej nie słodkie.... Dla smakoszy piwa pozostaje zawsze schłodzony browarek, idealny na ciepłe dni - dla mnie wersja z syropem z limonki, lub sokiem pomarańczowym - pycha

IP i czas połączenia logowane. [16986217]
[11.08.2010] 23:03
patrycja_cz
Ja proponuję wszelkie ciekawe połączenia z malibu
Malibu z wódką i sokiem limonkowym
Malibu z sokiem żurawinowym i grejpfrutowym
malibu z colą
malibu ze spritem i sokiem ananasowym
wszystko oczywiście dobrze schłodzone lodem.

IP i czas połączenia logowane. [17036610]
[13.10.2010] 11:35
stylgirly
ja uwielbiam w letnie wieczory ( i nie tylko ) Mohito, Malibu z sokiem ananasowym i kolorowy drink Bahama mama. Kiedy nie mam wszystkich składników w domu żeby samemu przyrządzić wtedy idę do mojego ulubionego lokalu na krakowskim Kazimierzu Le Scandale, gdzie są one robione mistrzowsko

IP i czas połączenia logowane. [17285537]
[31.10.2010] 23:37
patrycja_cz
stylgirly (10.10.13 11:35):
ja uwielbiam w letnie wieczory ( i nie tylko ) Mohito, Malibu z sokiem ananasowym i kolorowy drink Bahama mama. Kiedy nie mam wszystkich składników w domu żeby samemu przyrządzić wtedy idę do mojego ulubionego lokalu na krakowskim Kazimierzu Le Scandale, gdzie są one robione mistrzowsko
a z samym ananasowym to nie próbowałam a z czego robi się bahama mame? (fajna nazwa)

IP i czas połączenia logowane. [17363735]
[15.12.2010] 10:03
sebastienX
Drink na lato tylko z AGWĄ Uwielbiam drinki z tym alkoholem. Mają śliczny kolorek i smakują wyśmienicie. Mój ulubiony! Green Angel /Zielony Anioł/
Składniki:
8 listków bazylii, 12.5 ml Pallini Limonchello, 37.5 ml Dżinu Martini Millers, 25ml Agwy, 25 ml czystego soku jabłkowego, cukier waniliowy
sposób przyrządzania:
do schłodzonego shakera /naczynia typu Boston Glass/ wrzucić 8 listków bazylii, wypełnij kostkami lodu, następnie proszę zrosić Limonchello i wymieszaj. Następnie odsącz Limonchello, dodaj resztę płynnych dodatków (gin, agwa i sok jabłkowy). Na brzegu kieliszka typu Martini zatknij kawałek limonki, resztę obręczy kieliszka obsyp cukrem waniliowym. Nalej z shakera mieszankę do kieliszka i drink jest gotowy do spożycia.

IP i czas połączenia logowane. [17563868]
[26.12.2010] 20:51
Barriso
Musze się zgodzić z przedmówcą Gorąco polecam tą wódeczkę do każdego z drinków. każdy wtedy smakuje niebiańsko hehe Agwa to jest to

IP i czas połączenia logowane. [17612181]
[14.01.2011] 23:54
czekoladowybanan
Też miałam przyjemność skosztować AGWY. Jest ona ekskluzywnym alkoholem dlatego smakuje tak dobrze Kto nie pił niech żałuje i łapie się za nią jak najszybciej

IP i czas połączenia logowane. [17704702]
[03.02.2011] 15:08
rokin99
Specjalnie się zarejestrowałem aby móc spytać. Chłopaki proszę powiedźcie gdzie mogę dostać ten alkohol? Bardzo mi zależy na jego kupnie, ponieważ kumpel ma niedługo 18-tkę i chcemy mu ją kupić w prezencie. A wiem, że on ją bardzo lubi i to będzie strzał w dziesiątkę!

IP i czas połączenia logowane. [17792328]
[07.02.2011] 11:05
czekoladowybanan
A więc tak. Agwa niedługo wyjdzie i w Polsce bo interesuję się rynkiem więc słyszę to i tamto. Ale jeżeli nie chcesz czekać to możesz zamówić w pierwszym lepszym sklepie na zachodzie (internetowym of course) Tylko wtedy płacisz za wysyłkę ale z drugiej strony nie wiadomo dokładnie kiedy będzie u nas w PL. Ja zamówiłem przez neta i byłem zadowolony

IP i czas połączenia logowane. [17808008]
[23.02.2011] 22:44
Barek88
Na letnie wieczory polecam whisky albo rum - z colą albo jeszcze lepiej z napojem Ginger Ale Oczywiście do tego kostki lodu. http://www.dyskrecja.pl/

IP i czas połączenia logowane. [17882872]
[26.02.2011] 20:33
rajman2
czy to jest trunek na zasadzie ABSYNTHU? Rzeczywiście na różnych forach poruszany jest temat AGWY, same dobre opinie, lecz czy oby to nie będzie nielegalne? Mam nadzieję, że będzie w każdym sklepie. Poczytałem kilkadziesiąt wypowiedzi internautów, super drinki są robione z AGWY. Poszukałem też w sieci trochę przepisów, ślinka cieknie! A te nazwy: Liquid envy, COCA NATION smile, Jungle Flame, albo AMSTERDAM BREAKFAST! hehe nawet nie są trudne w przygotowaniu. Dość już mam wscieklych psow, sex on the beach czy tequilla sunrise.. Teraz nadszedł czas na COCA NATION!!! Let us do it!

IP i czas połączenia logowane. [17895046]

1 2 3
 » Odpowiedz na ten temat