o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Ziemia - zasoby, ekologia, ludność
 » Odpowiedz na ten temat

pompa ciepla

1 2 3   » 5 Strony tematu:
[09.06.2009] 23:45
leoo
jak to działa? czy to się opłaca montować w domu jednorodzinnym?

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[17.06.2009] 09:22
ziom z blokowiska
Pompa ciepła działa dobrze. Jedyny z nią problem jest taki, że wysoki koszt inwestycji zwraca się po jakichś 10-20 latach

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [15068300]
[17.12.2009] 13:59
beatryczka
ziom z blokowiska (09.06.17 09:22):
Pompa ciepła działa dobrze. Jedyny z nią problem jest taki, że wysoki koszt inwestycji zwraca się po jakichś 10-20 latach
Musze przyznac ze interesowałam sie tym tematem.
JAki jest koszt takiej inwestycji ?

IP i czas połączenia logowane. [15955010]
[29.09.2010] 18:28
marko78
Koszt pompy ciepła to kilkadziesiąt tysięcy złotych. Cena w dużej mierze zależy od powierzchni jaką chcesz ogrzewać, od rodzaju gruntu, a także miejscowości (w niektórych rejonach jest znacznie drożej). Ja gdzieś słyszałem, że koszt takiej instalacji zwraca się nawet po 5 - 7 latach, ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć. Kiedyś mój znajomy pracował w firmie DPS, która zajmowała się takimi instalacjami i mówił, że taka metoda ogrzewania staje się coraz popularniejsza, coraz więcej osób decyduje się na pompy ciepła. Był z Wrocławia, nie wiem, może po prostu tam nastała moda na pompy ciepła, ale z drugiej strony coraz więcej postów na forach jest na ten temat, więc to chyba nie tylko kwestia Wrocławia

IP i czas połączenia logowane. [17233492]
[12.11.2010] 21:36
totar
Początkowy koszt inwestycji jaką jest zakup pompy ciepła jest dość wysoki jednak zwraca się po paru latach. Nie każdego stać na taki wydatek jednak zawsze warto rozważyć możliwość takiego zakupu. Szczególnie, że budując dom wykonujemy jedną instalację grzewczą na wiele lat. Zresztą cała budowa nie jest kwestią, na której można przyoszczędzić. Wiele osób ignoruje np. sprawę izolacji. A to dobra izolacja zapewnia nam skuteczność ogrzewania i niższe koszty ogrzewania.

IP i czas połączenia logowane. [17414115]
[24.04.2017] 09:25
[20.10.2011] 09:35
Ogrzewanie
Przykro, że ekologiczne rozwiązania są takie drogie. Skoro tyle się mówi o ochronie naszego środowiska, to większość ludzi powinna mieć przynajmniej możliwość zastosowania takich rozwiązań - a nie tylko bogaci... www.hoge.pl/h3525-centralne-ogrzewanie-lublin .html - dla wykonujących centralne ogrzewanie w Lublinie,
a jeśli poszukujesz firmy hydraulicznej w Lublinie -www.katalog.polskie.net.pl/strona/8501-hydra ulika-lublin.htm

IP i czas połączenia logowane. [18928401]
[29.11.2011] 21:24
Abigaj
Pompa cieplna moze byc z położonego rurażu na terenie działki.Natomist jak jest mozliwość wybudowania dwóch otworów studziennych,jeden do pobierania wody,drugi do zatłacznia ochłodzonej to jest najlepsze.jak to działa?
jest to odwrotnośc DZIAŁANIA LODÓWKI.
W zamrażalniku jest tmp minusowa,natomiast z tyłu lodówki mamy temperatury plusowe.Kazdy to może sprawdzić.

IP i czas połączenia logowane. [19091759]
[29.06.2012] 12:49
JacekW_BB
Witam! Pompa ciepła jak najbardziej jest opłacalna. Nasi klienci płacą za ogrzewanie budynków ok. 150-180 m2 ok. 2000-2300 zł w skali roku. Oczywiście dom domu nie bywa z reguły równy, ale takie mniej więcej są koszty eksploatacji pomp ciepła. Nie ukrywam, że nadal jest to drogie pod kątem początkowej inwestycji źródło ciepła - koszt przy wyżej podanych metrażach to ok 50-55 tys zł z kolektorem poziomym, zaś 60-65 tys zł z odwiertami jako dolnym źródłem. Stopa zwrotu to jednak kilka lat, więc przy założeniu, że większość osób buduje dom na kilkadziesiąt lat jest to nadal opłacalna inwestycja. Co do awaryjności jeśli tylko pompa zostanie dobrze dobrana przed instalacją (niezwykle istotne jest obliczenie zapotrzebowania cieplnego domu) sprężarka powinna wytrzymać 20 lat, pompy obiegowe z 12-15 lat, zaś jedynym newralgicznym elementem instalacji jest zawór trójdrogowy, który gdy w układzie występuje "twarda" woda może uszkodzić się po 7-8 latach, ale koszt wymiany to jedyne 200-300 zł. Jacek Walewski
tel. 601096066

IP i czas połączenia logowane. [19657932]
[04.07.2012] 14:24
tarantin833
ziom z blokowiska (09.06.17 09:22):

jak większość ekologicznych źródeł prądu czy ciepła. ekologicznie C-zero http://www.citroen.pl/citroen-c-zero/

IP i czas połączenia logowane. [19671246]
[11.07.2012] 11:06
lubelski
Ale pompa powietrzna już taka droga nie jest, a niesie ze sobą spory komfort i oszczędność związaną z CWU Jak masz chwilę, to polecam:
http://ogryzka.pl/uslugi/in-serwis-montaz-in stalacji-sanitarnych-w-lublinie-s1197/

IP i czas połączenia logowane. [19688806]
[18.07.2012] 10:45
violett_83
Choć w Polsce system dofinansować na pompy ciepła nie jest jeszcze tak rozwinięty jak w innych krajach członkowskich UE, to istnieją różne źródła z których można pozyskać środki. Warto się tym zainteresować! http://www.katalogbudowlany24.pl/instalacje/ ogrzewanie/buderus-inserw-pl-ogrzewanie-podlogowe-lublin-s12 0.html

IP i czas połączenia logowane. [19705299]
[27.07.2012] 13:30
alerty
Rozwiązanie niezłe, aczkolwiek mało popularne. Ludziom się wydaje, że to jakaś abstrakcja, a szkoda. Podobno całkiem dobrze się sprawdza, tylko trzeba trochę o tym poczytać, dowiedzieć się o co chodzi i jak działa. Na pewno ułatwia to wiele spraw i jest nowatorskim rozwiązaniem dla osób, które myślą o innowacjach w swoim domu. Tu jest sporo o tym: http://www.odnawialnecieplo.pl/odnawialna-en ergia-dla-domu/223-naturalne-rodo-ciepa-w-domu-pompa-ciepa

IP i czas połączenia logowane. [19727892]
[27.07.2012] 17:45
nick znick
Tak jak napisał tokar, koszt takiej pompy po kilku latach się zwraca. Dotyczy to wszelkiego rodzaju urządzeń, które oszczędzają energię. Z tego co wiem, Makroterm robi też takie pompy. Dobre rozwiązanie, chociaż ja akurat potrzebowałem czegoś innego.

IP i czas połączenia logowane. [19728320]
[05.08.2012] 23:46
tarantin833
nick znick (12.07.27 17:45):
Tak jak napisał tokar, koszt takiej pompy po kilku latach się zwraca. Dotyczy to wszelkiego rodzaju urządzeń, które oszczędzają energię. Z tego co wiem, Makroterm robi też takie pompy. Dobre rozwiązanie, chociaż ja akurat potrzebowałem czegoś innego.

czego dokładnie? ekologicznie C-zero http://www.citroen.pl/citroen-c-zero/

IP i czas połączenia logowane. [19748726]
[30.08.2012] 15:12
kartofel22
Witam,
To wszystko zależy ile chcesz wydać na tę pompę. I pamiętaj, że nie droga nie zawsze znaczy dobra. Osobiście polecam wyroby firmy Wasser Mannwww.wassermann.pl , bo to marka z tradycją. Zresztą sprawdź stronę, ale w województwie Wielkopolskim i Lubuskim to jest numer jeden. Pozdrawiam.

IP i czas połączenia logowane. [19808300]
[01.09.2012] 17:07
luster
Pytanie do ekspertów:
Czy pompa ciepła Sofath od firmy Wasser Mann jest dobra i do czego można ją zastosować? Czytam nawww.wassermann.pl o szczegółach, ale chciałbym znać obiektywne zdanie.

IP i czas połączenia logowane. [19813534]
[17.09.2012] 12:11
Nnekke
Oczywiście, że opłaca się je instalować grzeją nas zimą i chłodzą latem. Wszystko jest zautomatyzowane, więc nie musimy martwić się obsługą oszczędzamy na rachunkach i dbamy o środowisko. Polecam w związku tym, konkurs dzięki któremu łatwym sposobem możemy taką pompę wygrać http://www.nuos.aristonheating.pl/konkurs-wy graj-pompe-ciepla-Ariston-Nuos.php

IP i czas połączenia logowane. [19852683]
[18.09.2012] 19:03
tarantin833
Nnekke (12.09.17 12:11):
Oczywiście, że opłaca się je instalować grzeją nas zimą i chłodzą latem. Wszystko jest zautomatyzowane, więc nie musimy martwić się obsługą oszczędzamy na rachunkach i dbamy o środowisko. Polecam w związku tym, konkurs dzięki któremu łatwym sposobem możemy taką pompę wygrać http://www.nuos.aristonheating.pl/konkurs-wy graj-pompe-ciepla-Ariston-Nuos.php

jak chłodzi latem? ekologicznie C-zero http://www.citroen.pl/citroen-c-zero/

IP i czas połączenia logowane. [19856468]
[19.09.2012] 18:38
chrupcia
Znacznie tańsze są wentylatory Inventer z funkcja rekuperacji. Można je zakładać stopniowo nawet w wybudowanym już domu. Sama eksploatacja jest bardzo tania, a oszczędności ciepła do 90% traconego wcześniej. Przy okazji oczyszcza powietrze z roztoczy, zarodników i innych świństw.

IP i czas połączenia logowane. [19859323]
[20.09.2012] 17:54
re-velka
Hej, rozpracowuję temat pomp ciepła. Wstępnie zdecydowałam się na pompę z dolnym zasilaniem, chociaż jeszcze czytam i pytam
Ceny pomp można znaleźć tutaj - http://pompy-ciepla-ceny.pl/, a w necie można znaleźć kalkulatory zwrotów inwestycji.

IP i czas połączenia logowane. [19861976]
[20.09.2012] 18:12
erykah.1984
re-velka (12.09.20 17:54):
Hej, rozpracowuję temat pomp ciepła. Wstępnie zdecydowałam się na pompę z dolnym zasilaniem, chociaż jeszcze czytam i pytam
Ceny pomp można znaleźć tutaj - http://pompy-ciepla-ceny.pl, a w necie można znaleźć kalkulatory zwrotów inwestycji.

Liczyłam koszty różnych typów ogrzewania i w moim przypadku inwestycja zwrócić się po ok. 8 latach, to całkiem niezły termin, biorąc pod uwagę fakt, że dom buduje się na lata.

IP i czas połączenia logowane. [19862032]
[20.09.2012] 18:15
erykah.1984
Pokrótce o działaniu pomp ciepła znajdziecie na http://www.pompy-ciepla-ceny.pl/pompa-ciepla -zasada-dzialania.html
Polecam porozmawiać także ze specjalistą, który dokładniej to wszystko objaśni.

IP i czas połączenia logowane. [19862039]
[14.03.2013] 13:38
Lucek z Łodzi
jest to inwestycja ale oszczędności na ogrzewaniu są duże. Mogę polecić Gorenje, ja jestem z niej zadowolony. Założyła mi ją firma R&K, która ma też autoryzowany serwis tej marki, więc nie martwię się co dalej jeśli dojdzie do awarii (odpukać w niemalowane)

IP i czas połączenia logowane. [20317523]
[25.03.2013] 08:51
Mirka32
u mnie ta sama firma R&K zakladala kociol gazowy Brontje, polecam, bo sa blisko (Lodz), sa sprawdzeni i mozna ufac ich umiejetnosciom

IP i czas połączenia logowane. [20349359]
[27.06.2013] 18:29
spokojna
zamontowałam pompę ciepła - faktycznie sprawdza się.
Zaniepokoiłam się bo w instrukcji użytkowania pisze - ciśnienie czynnika roboczego w odwiercie powinno być na manomerze powyżej jeden, a u mnie jest zero. Czy tak może być ? jeśli nie to o czym może to świadczyć ?

IP i czas połączenia logowane. [20577735]
[30.06.2013] 16:05
zeniew12
Pompa to świetna inwestycja. Ja posiadam firmy Makroterm, nie była droga i od 2 lat nie miałem z nią żadnych problemów.

IP i czas połączenia logowane. [20584285]
[05.07.2013] 14:27
Aladynn
Viessmann i tylko viessmann! Podczas budowy domu długo zastanawiałem się jakie rozwiązanie będzie najlepsze, dla mnie. Początkowo wydawało mi się, że może lepiej będzie zamontować coś innego, ale Panowie z 3E-HEATING bardzo szybko przemówili mi do rozsądku. Warto jest zaufać specjalistom

IP i czas połączenia logowane. [20594549]
[26.07.2013] 13:39
Klinka456
Jeśli nie zamontujesz pompy ciepła kielce to pewnie się nie przekonasz. Wiele osób mówi, że pompy ciepła kielce i kolektory słoneczne świętokrzyskie opłaca się instalować, ale są też przeciwnicy. My zaryzykowaliśmy i kupiliśmy pompy na http://gronetsolar.pl/oferta/pompy-ciepla/

IP i czas połączenia logowane. [20637703]
[27.07.2013] 20:26
bartek_kawa
Dobrą firmą jest Apclima, która zajmuje się instalowaniem pomp ciepła. Wiadomo, że jest to dość skomplikowana technologia i dlatego warto zwrócić się do firmy z doświadczeniem.

IP i czas połączenia logowane. [20640609]
[01.08.2013] 18:22
Angie00
bartek_kawa (13.07.27 20:26):
Dobrą firmą jest Apclima, która zajmuje się instalowaniem pomp ciepła. Wiadomo, że jest to dość skomplikowana technologia i dlatego warto zwrócić się do firmy z doświadczeniem.

Zastanawiałem się czy nie wyposażyć mojego domu w kolektory słoneczne. Już nawet kontaktowałem się z tą firmą, by mi coś doradzili. Okazało się jednak, ze efektywniej będzie zastosować metodę solanka/woda. Dobrze, że potrafili tak doradzić, bo często po prostu firma dostaje zlecenie i to wykonuje.

IP i czas połączenia logowane. [20650469]
[22.08.2013] 11:52
kermit04091979
Czesc wszystkim mam na sprzedarz pompe grundfosa w bardzo dobrym stanie wraz z srubunkami mosieznymi pompa wczesniej byla uzywana w kotle grzewczym jest sprawna 100% specyfikacja :
KOSPEL - Grundfos
typ ups 15-50
230V
50Hz
MAX. 10bar
Jak ktos by był zainteresowany prosze o kontakt na
gg 24883907
jkdom1979@wp.pl

IP i czas połączenia logowane. [20690754]

1 2 3   » 5 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat