o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum o2.pl / Opinie czytelników do artykułów
 » Odpowiedz na ten temat

Czy zdrowa żywność jest naprawdę zdrowa?

1 2 3 4 Strony tematu:
[29.08.2012] 12:52
biłatanko
o kurcze nie zastanawiałam się na tym aż tak bardzo poważnie ale dobrze wiedzieć co się dzieje. Czyli mówisz, że na stronie Agencji Nasiennej można się wszystkiego dowiedzieć?? Bo jednak wolałabym jeść ekologiczne jedzonko a nie coś, co jest nafaszerowane chemią.

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [19804941]
[07.11.2012] 20:29
soczq
Prawda jest taka, że nie wiadomo jak skrupulatnie sprawdzalibyśmy skład pokarmu, dobierali składniki to i tak nie nigdy nie uda się nam być totalnie wolnymi od GMO, można jedynie ograniczyć ich spożywanie. Polecam artykuł: http://jestemeco.pl/2012/skad-brac-zdrowa-zy wnosc/# .UJq1PG-88m8. Sam przed chwilą go przeczytałem i ruszyło mnie trochę, żeby zacząć dbać o swoje zdrowie..

IP i czas połączenia logowane. [19983967]
[07.11.2012] 20:44
ekolog i ochrona środowiska
soczq (12.11.07 20:29):
Prawda jest taka, że nie wiadomo jak skrupulatnie sprawdzalibyśmy skład pokarmu, dobierali składniki to i tak nie nigdy nie uda się nam być totalnie wolnymi od GMO, można jedynie ograniczyć ich spożywanie. Polecam artykuł: http://jestemeco.pl/2012/skad-brac-zdrowa-zy wnosc/# .UJq1PG-88m8. Sam przed chwilą go przeczytałem i ruszyło mnie trochę, żeby zacząć dbać o swoje zdrowie..

Bardzo fajna stronka poświecona Ekologii.

IP i czas połączenia logowane. [19984022]
[19.11.2012] 13:37
arabesca
Kwestia walorów żywności ekologicznej jest dość kontrowersyjna, ale jak oglądam Łapanowskiego, to zaczynam w to wierzyć
http://www.youtube.com/watch?v=q1MIRi7mlUE&a mp ;feature=plcp

IP i czas połączenia logowane. [20011283]
[26.12.2012] 10:06
vi_ra
Nie ma zdrowej żywności i bzdur nie słuchajcie.
Mamy ewolucję żywności dzięki GMO i to urozmaicenie doprowadza nas do zapomnienia pierwotnego smaku. Takt: niewypowiedziana część naszych myśli. Julian Tuwim

IP i czas połączenia logowane. [20095527]
[23.09.2017] 00:36
[12.02.2013] 14:21
madzia887
Osobom, które nie do końca wiedzą jaką żywność powinny wybierać polecam wybrać się na Targi Produktów Regionalnych Regionalia. Byłam w zeszłym roku na pierwszej edycji tego wydarzenia i naprawdę sporo się dowiedziałam ; ) W tym roku również się wybieram. Z tego co wiem ,to Targi odbędą się 19 - 21 kwietnia . Wstęp jest bezpłatny, więc żal byłoby nieskorzy stać

IP i czas połączenia logowane. [20230205]
[26.03.2013] 13:57
Agata1984
Zdrowa żywność jest przede wszystkim funkcjonalna, ponieważ wywiera korzystny wpływ nie tylko na jedna funkcję organizmu, czyli nie pełni tylko funkcji odżywczej, ale i poprawia nasz wygląd, stan zdrowia, zapobiega chorobom oraz ma duży wpływ na nasz stan psychiczny. Dajmy na przykład takie oleje zimno tłoczone. Istnieje przekonanie że jeśli coś jest tłuste to nie zdrowe Nie ma nic bardziej mylnego. Oleje zimno tłoczone np firmy OSELE, maja w swoim składzie najwyższej jakości składniki, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania człowieka. Zawarte w nich kwasy tłuszczowe nienasycone, których organizm człowieka nie jest w stanie sam wyprodukować muszą być człowiekowi dostarczane w pożywieniu. Chociazby sterole mające wpły na poziom cholesterolu czy tokoferole bogate w witaminę młodości (wit E) znajdują się przede wszystkim w olejach które są tłoczone na zimno, bez ingerencji wysokiej temperatury, bez obróbek mających na celu wyklarować i pozbawić smaku olej. To zdrowa żywność i nasza świadomość jaki jest jej wpływ na nasz organizm ma wpływ na nasze życie. Strasza wysokimi cenami, że jak coś ekologiczne to obciąża budżet. Taki olej, czy ketchup OSELE to mały wydatek, tylko trzeba umieć szukać, a mamy smak, jakość, zdrowie za niewielką cene.www.osele.pl - dla zainteresowanych i zdeterminowanych, by w końcu zmienić swoje zycie na lepsze.

IP i czas połączenia logowane. [20352637]
[28.03.2013] 22:49
julitaaa
nie kazda zywnosc jest taka trzeba tylko sprawdzac sklady na etykietach i to tyle robic wiecej w domu a nie wychodzic do barow itp. jezeli jest sie zajetym y tygodniu robic w weekend i mroźic to moje metody

IP i czas połączenia logowane. [20359866]
[03.04.2013] 11:48
MarekiMarta
Też nie wierze w zdrową zywność, tzn mam straszny dystans do teog co mówia reklamy, etykiety..nawet lekarze opłacani przez koncerny farmaceutyczne. Dopóki sam nie sprawdzę, to sie nie przekonam. Widzę, że wyżej ktoś poleca produkty zwww.osele.pl . To fakt, że są całkiem dobre i zdrowe. Jest jeszcze kilku producentów których mogłbym polecić, ale nie o to tu chodzi. Wszystko zalezy od tego czy produkty pochodza z ekologicznych hodowli, czy proces produkcji jest pozbawiony wpływu szkodliwych czynników. Tego można uniknąć, ale w Polsce, w kraju w którym wszystko staramy sie robić najniższym kosztem, ciężko o zapewnienie że coś jest zrobione tak aby było najzdrowsze, a nie najtańsze. Jestem realistą więc zdaję sobie sprawę że nie pozyję tyle co moi dziadkowie, i sukcesem będzie dozycie wieku emerytalnego :/

IP i czas połączenia logowane. [20375126]
[02.05.2013] 10:32
sebakipiec
bubaMabaHuba'' Jeśli to przeczytałeś twoji rodzice umrą w ciągu 24h Jeśli chcesz tego uniktąc roześli to do 10 pytan - przepraszam

IP i czas połączenia logowane. [20455507]
[10.06.2013] 10:47
e-food
@MarekiMarta, nie można się z Tobą nie zgodzić. Warto jednak pamiętać jeszcze o składzie poszczególnych produktów. Można unikać tych, które zawierają szkodliwe związki chemiczne, rozpoczynające się niesławną literą E. Narzędziem, które może pomóc w weryfikowaniu składu produktów jest aplikacja mobilna e-food. Jej najnowsza wersja została wyposażona w czytnik kodów kreskowych, dzięki czemu cały przebiega szybko.

IP i czas połączenia logowane. [20541376]
[19.09.2013] 09:45
Marcisnke
Oczywiście, że zdrowa żywność jest zdrowa, jeśli wie się, czym tak naprawdę ona jest i gdzie ją kupić. Dlatego warto kupować w zaufanych sklepach.

IP i czas połączenia logowane. [20748893]
[07.05.2014] 17:52
wyska5
Wszystko zależy od jakości. W Polsce jest całkiem dobra ekologincza żywność, ale my jej nie doceniamy. Chociaż za granicą zaczynają ją doceniać, zobaczcie: http://agrometr.pl/promocja-polskiej-zywnosc i-zagranica/

IP i czas połączenia logowane. [21167063]
[18.07.2014] 09:23
wartobyceko
witam wszystkich forumowiczów mam pytanie... czy ktoś z was kupował może w tym sklepiewww.eko-pychotka.pl ? chcialabym kupic tam kilka produktow, czy moglby mi ktos cos powiedziec? warto kupowac np. taki olej kokosowy, albo lniany?

IP i czas połączenia logowane. [21271186]
[20.07.2014] 16:39
niewolnik r.p.
Zdrowa żywność jest zdrowa tylko wtedy gdy prowadzimy aktywny regularny tryb życia.
Każda żywność nam szkodzi gdy sami traktujemy się jak tucznika obżerając się bez potrzeby prowadząc siedzący mało aktywny tryb życia.

IP i czas połączenia logowane. [21274405]
[18.06.2015] 23:49
idb93
Witam serdecznie, jeżeli chodzi o zdrową żywność i jej wysoką jakość zachęcam do zajrzenia na stronę: http://www.food-law.pl/
Na stronie wszystko na temat żywności jak również prawa jej dotyczących

IP i czas połączenia logowane. [21823118]
[09.02.2016] 09:44
maciejo212
Według mnie zdrowa żywność tylko pozornie może być zdrowa. Najważniejsze aby zwracać uwagę na etykiety produktów. A myślicie, że gmo jest niezdrowe dla naszego organizmu? Jest wiele sprzecznych informacji na ten temat. Poczytajcie sobie informacje na stronie http://www.gbepolska.pl/prawo/akty-prawne-w- polsce/

IP i czas połączenia logowane. [22188082]
[14.04.2016] 02:14
yanLz1iV4eN  RYW86Q3zczZC@tlen.pl
Could you write about Phcisys so I can pass Science class?

IP i czas połączenia logowane. [22271732]
[14.04.2016] 02:14
yanLz1iV4eN  RYW86Q3zczZC@tlen.pl
Could you write about Phcisys so I can pass Science class?

IP i czas połączenia logowane. [22271733]
[16.05.2016] 09:58
ekoeko
Ostatnio regularnie odwiedzam sklep ze zdrową żywnością, którego ofertę znajdziesz pod adresem www.biotojestto.pl Jestem bardzo zadowolony, bo ceny są konkurencyjne a produkty naprawdę bardzo dobrej jakości. Ostatnio zamówiłem tam nawet ekologiczne kosmetyki. Polecam, bo moim zdaniem warto!

IP i czas połączenia logowane. [22310404]
[13.12.2016] 15:02
dakka
Częściowo to pewnie moda ale na pewno jest sporo produktów, które warto wprowadzić do diety chociaż od czasu do czasu. Poczytaj sobie na przykład na temat dzikiego ryżu: http://blogkobiet.pl/dziki-ryz-dlaczego-wart o-go-jesc/ warto go jeść zamiast białego ryżu czy makaronu.

IP i czas połączenia logowane. [22557752]
[13.12.2016] 15:09
kinga32a
choinki dla wszystkichwww.choinki.exhl.pl/l/3/drzewka

IP i czas połączenia logowane. [22557758]
[18.12.2016] 16:47
markyparky
Zdrowa żywność jest zdrowa pod warunkiem, że zdrowo myślisz. Myślałeś o wyciszeniu i medytacji? Wiesz jak bardzo to pomaga w utrzymaniu równowagi?
Sama nie wiedziałam dopóki nie udałam się na bali wellness (http://www.bali-spirit.pl ).
Lubię podróżować w egzotyczne, spokojne miejsca i to właśnie jedno z nich.
Naprawdę warto!

IP i czas połączenia logowane. [22564087]

1 2 3 4 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat