o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Ogólne forum dla studentów
 » Odpowiedz na ten temat

WSL/ WYŻSZA SZKOŁA LOGISTYKI W POZNANIU/

[04.05.2009] 18:26
MARCIN1238KAMIK
Co myślicie o tej szkole????? Jaki jest tam pozim???? Trudno jest????????Bardzo proszę o odpowiedz!!!!!

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[05.05.2009] 17:21
mdiksdnkiwnmdk
jak chcesz się czegos nauczyć to nie polecam a jak chcesz mieć papier to zapraszam

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [14822737]
[14.06.2009] 00:22
michaŁ maya 234
mdiksdnkiwnmdk (09.05.05 17:21):
jak chcesz się czegos nauczyć to nie polecam a jak chcesz mieć papier to zapraszam

Wyższa szkoła logistyki to najgorsza uczelnia wyższa w Poznaniu, jaka tylko mogła powstać!!!! Bardzo bardzo niski poziom nauczania!!!!!! Nie zdasz jakiegos przedmiotu czeka cie poprawka nie zdasz poprawki zdajesz poprawkę poprawki i tak w kółko!!!!
Bardzo bardzo ciężko to z tej uczelni wylecieć,nie wiem jak to jest możliwe.Uczelnia zachęca tylko rewelacyjnym budynkiem.
Po roku zmieniłem Uczelnie na Politechnikę (też logistyka) i naprawde różnica jest masakryczna. W WSL czułem się jak w podstawówce.To straszne ale zamiast się rozwijać ,ze świadomością cofałem się w rozwoju hehe Na szczęście nadrobiłem Najlepsze jest to, że w LO jechałem na samych trójach,a na studiach w WSL miałem stypendium naukowe.pozdrawiam i nie polecam

IP i czas połączenia logowane. [15050650]
[16.06.2009] 14:26
pv
najlepsza uczelnia w Poznaniu! super podejście kadry profesorskiej! super ludzie! polecam!!

IP i czas połączenia logowane. [15063917]
[17.10.2009] 23:58
szarik88
Co da wyższa uczelnia państwowa? Ładniejszy papierek? Nie żartujcie. Poszukajcie pracy i zobaczycie, że na rynku pracy liczy nie liczy się papierek a "prestiż" uczelni państwowych wiele stracił na znaczeniu. Poczytajcie też opracowania w tym temacie. Istotne jest doświadczenie, łatwość przyswajania wiedzy i dostosowania się do nowych warunków. Która uczelnia da Wam doświadczenie? Żadna, ani państwowa, ani prywatna. Praktyka pokazuje, że rzeczywistość różni się od studiów i na nowo uczysz się wielu rzeczy. Studia mogą co najwyżej zapoznać z jakąś dziedziną, w sposób ogólny rozszerzyć wiedzę i dać podstawę do samodzielnego zgłębiania tematu.

Mam kolegów po studiach państwowych 5-letnich dziennych, którzy studiowali (lub studiują) na regionalnych, poważnych i rozpoznawalnych uczelniach w Polsce. Nieliczni z nich mają jakąkolwiek pracę nie mówiąc już o dobrej pracy. Wielu pluje sobie w twarz, że nie poszło na studia prywatne, bez nadętych "państwowych" profesorów, że nie uczyli się swoim tempem i zdawali może nawet na n-tym terminie (na prywatnych z tego co widzę jest przynajmniej o 1 termin więcej) a w między czasie nie nabywali tak ważnego doświadczenia.

Porozmawiajcie z kierownikami i dyrektorami firm, ale tymi trzeźwo myślącymi (jest też beton z brakiem wiedzy, ale ogromnym mniemaniem o sobie). Sytuacja na rynku pracy zmieniła się. Większe szanse na pracę ma osoba z wykształceniem średnim ale 5 latami doświadczenia, niż student Politechniki bez doświadczenia. Taka jest prawda i rzeczywistość. Zmiana uczelni niczego nie zmieni.
Studiować oczywiście warto, bo same tylko szanse zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną z tytułem przynajmniej licencjata, wzrastają z obserwacji do 60-70%, a po zatrudnieniu wyższa kategoria zaszeregowania i wyższa pensja o marnych kilka groszy.

Na WSL można spotkać dwie grupy studentów: tych którzy przyszli tam dla "papierka" i tych którzy chcą zdobyć wyższe wykształcenie poparte solidną wiedzą (a WSL z pewnością posiada, oprócz wysokiej klasy zaplecza technicznego, bogatą bazę materiałów i zasobów w dziedzinie logistyki gdyż, dla nie oświeconych mam informacje -uczelnia ta została założona przez sztab najwyższej klasy specjalistów z Instytutu Logistyki i Magazynowania). Ostateczny wybór do której grupy chce się należeć jest kwestią wyłącznie indywidualną. To co wielu razi, to fakt, że profesorowie w żaden sposób nie starają się wyeliminować tych "papierkowców". Wyznaczają im kolejne terminy popraw, zaliczeń..i tak kręci się błędne koło (no i nie ma co ukrywać -przynoszące spory dochód uczelni; ale to już sprawa tych, którzy jakoś nie mają chęci do nauki).
Zapraszam serdecznie do STUDIOWANIA na Wyższej Szkole Logistyki.

IP i czas połączenia logowane. [15650422]
[24.04.2014] 12:31
[11.01.2010] 21:34
student wsl
najlepsza uczelnia jaka może być
super podejście kadry wykładowczej
super ludzie i spoko atmosfera
POLECAM!

IP i czas połączenia logowane. [16085550]
[22.01.2010] 18:06
Polecający
Polecam wszystkim rozpoczynającym studia. Wcale tak nie jest łatwo jak kolega wyżej pisze, nie ma poprawek poprawkowej poprawki. Dwie poprawki i komis zależy jeszcze jaki przedmiot i czy to są ćwicz czy examin. Nauczyć się sporo można tylko trzeba chcieć, a nie liczyć na ściągi i zalkę. Ambitny się nauczy, a leń będzie jechał na ściągach i poprawkach byle mieć papierek. Tak jest wszędzie więc nie wciskajcie mi że polibuda czy inne szkoły maja inaczej. Wszędzie są ambitni i lenie.

IP i czas połączenia logowane. [16142813]
[10.02.2010] 11:44
ATMAN87
Zgadzam się z szarik88

Studia na WSL (2 stopień) zacząłem w tym roku, wcześniej studiowałem u siebie w mieście w wydziale zamiejscowym uczelni z Łodzi. Obie szkoły to szkoły prywatne. Zliczyć już nie mogę ile razy trafiałem na dyskusje typu \\\"jaka uczelnia lepsza- prywatna czy państwowa?\\\". Oczywiście kadra naukową odgrywa ogromną role w procesie nauczania ale ludzie którzy zadaja takie pytania chyba dawno zapomnieli że studiowanie to proces ciągły i nie ogranicza sie do murów uczelni. W każdej szkole, na każdym etapie obserwuje sie ludzi którzy chcą się uczyć i tych drugich. Chcesz sie uczyć- to się nauczysz- kupujesz książkę, siadasz w domu i sie uczysz- to jest studiowanie, uczysz sie dla siebie i jak chcesz to się nauczysz w większości uczelni. Słyszałem o rażącym poziomie jakichś uczelni państwowych chyba (a o poziomie ich studentów jeszcze więcej) ale takich uczelni, które wręcz utrudniają Ci naukę jest bardzo mało. WSL posiada świetną kadrę, która zawsze jest przygotowana do zajęć, odpowiada na wszystkie pytania i potrafi wyjaśnić naprawde wiele. Też widzę na korytarzach mnóstwo osób które bardziej myślą o tym jak i skąd ściągnąć a nie sie nauczyć- ale to chyba ich problem co? A jak ktoś zdaje poprawke poprawki to chyba świadczy o jego poziomie a nie szkoły co? To że szkoła zezwala na poprawki to jej sprawa i jej interes, skoro dajesz sie kroić na kasę to tylko Twój problem. Poza tym, jesli jest tak łatwo to spróbuj miec średnią 5,0 albo wyżej- skoro jest tak łatwo to chyba da rade co? Chciałbym to widzieć. Tez prawdopodobnie bede miał stypendium- ale co to za osiągnięcie, az tak wielkie skoro stypendium jest od 4.25? Kolego michaŁ maya 234 jeśli oceniasz szkołę po ocenach jakie dostajesz (im gorsze masz tym lepsza szkoła) to coś tu naprawdę nie gra. Szkoda że nie opisałeś więcej- czym róznią sie zajęcia na WSL od tych z politechniki, dokładnie. Podsumowując chcesz to się naprawde nauczysz a WSL potrafi w tym bardzo pomóc. Błędem jest myśleć że tylko od szkoły zalezy Twoje wykształcenie- bo zależy przede wszystkim od Ciebie. Wiedza jest w książkach a nie w murach a książki można wypożyczyć, kupić i czytać też w domu.

PS. Co do tego że michaŁ maya 234 czuł się jak w podstawówce- ja też nie czuję presji i jakiegoś nacisku ze strony wykładowców, wielu tłumaczy rzeczy naprawde bardzo prostym językiem może stąd to odczucie? Ja dla przykładu mogłem się czuć nieswojo kiedy osobie z państwowej bardzo renomowanej uczelni tłumaczyłem metody wyceny materiałów wychodzących z magazynu a przecież to takie proste prawda? Zaznaczam ze osoba ta bynajmniej nie jest nieukiem. Myślę że świadczy to o tym jak wiedza jest przekazywana na uczelniach.

Wiedza jest w książkach.

IP i czas połączenia logowane. [16245476]
[10.02.2010] 11:58
ATMAN87
PS2. Ja w LO jechałem różnie- były 3 były 4 i były 5, ale przecież na studiach nie uczysz sie tego samego co w LO prawda? Matematyka wygląda inaczej, statystyka też- wszystko ma zastosowanie bardziej praktyczne, wszystko jest inne- co nie znaczy ze łatwiejsze czy trudniejsze- zalezy od osoby, mi zdecydowanie lepiej idzie na studiach tych i innych bo bardziej "czuje" te sprawy. Gdybym dostał teraz jakies zadanie z LO z rachunku prawdopodobieństwa pewnie bym nie wyliczył- ale co z tego? Skoro mi to aktualnie nie jest potrzebne i pewnie długo nie będzie a wszystkich wzorów zapamiętać się nie da. Jak jest problem otwierasz książkę (albo pewnie google) i szukasz. Poza tym w WSL uczą ludzie i z politechnik i z uniwersytetów . Zakres nauczania może być inny bo zdaje się że po politechnice kończysz logistyke z tytułem inż. a wsl. mgr.

IP i czas połączenia logowane. [16245537]
[13.04.2011] 22:42
lililihgvyvb
jest ok.ludzko.

IP i czas połączenia logowane. [18264445]
[27.05.2011] 15:07
rerererererefhdcvjh
Hej,jeśli chcesz studiować zaocznie moim zdaniem nie powinnaś się przejmować poziomem, ponieważ prawdziwy poziom masz na studiach dziennych studia zaoczne to 60 % dziennych, wszystko zależy od ciebie jak chcesz być specjalistą z logistyki to masz, możlwiośc uczestniczenia w licznych konferencjach na uczelni poza nią, uczestnictwa w kole logistycznym i itp., a jeśli chcesz przejść na 3 to też przejdziesz, ale wiadomo nie o to chodzi. A studiowanie na Wsl jest opłacalne jest to pierwsza logistyczna uczelnia w Polsce, w której nie znajdziesz zbędnych przedmiotów tak jak na innych Np pp.., Dlatego na Wsl uczą specjaliści, którzy założyli Państwowy Instytut Logistyczny, który tworzył pierwsze pojęcia logistyki i rozwiązanie problemów logistycznych w Polsce. Ponadto na uczelni będziesz dowiadywała się samych nowości, małe ilości teorii niezbędnej do zrozumienia tematu a potem bardzo cenne informacje od najwyższych specjalistów w Polsce. Są liczne wyjazdy do firm w Polsce i Niemczech, możliwości studiowania za granicą i otrzymania podwójnego dyplomu. Wspaniali ludzie którzy zawsze ci pomogą niespotykane na publicznych uczelniach gdzie każdy goni w wyścigu szczurów. Ja nie dawno skończyłem te studia i zawsze wygrywałem na rozmowach kwalifikacyjnych z kujonami z ue pp . No to na tyle pozdro

IP i czas połączenia logowane. [18424293]
[21.07.2011] 00:24
elwi
czy ktoś z was wybiera się na WSL?

IP i czas połączenia logowane. [18622592]
[25.07.2011] 14:56
ewelina12
Ja sie wybieram na studia II stopnia tylko mam pytanie. Mianowicie chcialabym dowiedziec sie od Was o ilosc zajec na studiach dziennych II stopnia? Byłabym wdzięczna

IP i czas połączenia logowane. [18636815]
[02.08.2011] 19:52
oliwia123456
a ja mam takie pyt: czy trzeba zdać jakies dod. przedmioty na maturze zeby sie dostac na wsl?

IP i czas połączenia logowane. [18663933]
[09.08.2011] 10:45
agulina90
Jest to słaba szkola niepubliczna, przyznaję.
Jeśli chodzi o logistykę, to może na Wyższej Szkole Komunikacji i Zarządzania? Tam jest kierunek inzynierski zarządzanie i inżynieria produkcji, gdzie jedną ze specjalności jest właśnie zarządzanie logistyką. Wiem, że ten kierunek jest oblegany i cieszy się ogromną popularnością. Radzę zamienić WSL na WSKiZ http://www.wskiz.edu/index.php?option=com_co ntent&amp ;task=view&id=167&Itemid=176

IP i czas połączenia logowane. [18685253]
[21.01.2012] 13:02
genre
Szanowny michaŁ maya 234, jeżeli WSL jest nic niewarta to powiedz proszę dlaczego wykładają na tej uczelni dr z Politechniki, Ekonomicznej, UAM? Status i poziom uczelni nie jest niski , i skończ pierdzielić palancie bo takich jak Ty w polskim rządzie jest wielu.

IP i czas połączenia logowane. [19252383]
[03.02.2012] 15:21
lolekbobek
WSL jest nawet ok... Studiowałem tam przez 3 lat i generalnie jestem zadowolony. Wykładowcy posiadają bardzo dużą wiedzę i można wiele wynieść wiedzy z tych zajęć. Oczywiście nie brakuje nieuków, którzy psuja opinię tejże uczelni, ale tak bywa na każdej uczelni. Studiowałem tez na innej poznańskiej uczelni niepublicznej i publiczne i odchyłu jakościowego co do nauki nie widziałem miedzy tymi trzema uczelniami. A przewaga WSL jest to, iż jest uczelnią specjalistyczną, a nie od wszystkiego. A jak to mówiła babcia z reklam ACE "co jest do wszystkiego to jest do niczego". Zatem bez demagogii

IP i czas połączenia logowane. [19290448]
[05.05.2012] 23:39
boleklolek
potrzebuję pomocy!!! Muszę oddać pracę z ekonomiki transportu u lewandowskiej. temat:
Organizacja działu transportu w przedsiębiorstwie produkcyjnym
Projekt jest mega obszerny, począwszy od struktury wyrobu przez wydajnośc produkcji, obliczenia lokalizacji transportu, lizing itd. Jeżeli ktoś robił to wie o czym mówie. Ja tego nie ogarniam, jezeli jest to możliwe to proszę o pomoc (najlepiej gotowca ...)

IP i czas połączenia logowane. [19523884]
[05.05.2012] 23:40
bolek lolek
potrzebuję pomocy!!! Muszę oddać pracę z ekonomiki transportu u lewandowskiej. temat:
Projekt jest mega obszerny, począwszy od struktury wyrobu przez wydajnośc produkcji, obliczenia lokalizacji transportu, lizing itd. Jeżeli ktoś robił to wie o czym mówie. Ja tego nie ogarniam, jezeli jest to możliwe to proszę o pomoc (najlepiej gotowca ...)

IP i czas połączenia logowane. [19523890]
[12.05.2012] 13:59
ing bank śląski
Pomyśl o swojej karierze zawodowej już na studiach Poznaj bliżej ING Bank Śląski - jeden z największych uniwersalnych banków w Polsce
i zostań naszym reprezentantem w swoim środowisku akademickim!
Skorzystaj z wyjątkowej możliwości rozwoju, rozbuduj swoją sieć kontaktów, weź udział w szkoleniach i warsztatach przygotowanych specjalnie dla Ciebie.
Na czym polega Program Ambasadorski? Jest to forma współpracy pomiędzy ING Bankiem Śląskim a środowiskami uniwersyteckimi na terenie całej Polski. W trakcie rocznej kadencji wybrani studenci zostają certyfikowanymi Ambasadorami naszego banku i współpracują z nami w zakresie budowania wizerunku ING Banku Śląskiego jako atrakcyjnego pracodawcy na swoich uczelniach.
Do zadań Ambasadora należy m.in. opracowanie i realizacja autorskiego projektu budowania wizerunku pracodawcy na swojej uczelni,
planowanie udziału ING Banku Śląskiego w wydarzeniach akademickich,
współpraca podczas organizacji targów pracy, spotkań, gościnnych wykładów prowadzonych przez ING Bank Śląski,
reprezentowanie naszej firmy na swojej uczelni (władze uczelni, biuro karier, organizacje studenckie, studenci itd.),
realny wpływ na wybór projektów realizowanych w kolejnej edycji programu Praktyka z Lwem. Co zyskuje Ambasador? udział w dedykowanych warsztatach w Centrali ING Banku Śląskiego (szkolenia merytoryczne, udział w próbnym Assessment Centre i rozmowie rekrutacyjnej z pełną informacją zwrotną),
bliższe poznanie ING Banku Śląskiego i jego pracowników oraz specyfiki pracy w międzynarodowej korporacji finansowej,
stworzenie sieci kontaktów branżowych,
unikalne doświadczenie i wiedza zdobyte w trakcie realizacji samodzielnego projektu,
najświeższe informacje o propozycjach skierowanych do studentów i absolwentów w formie newslettera,
dla najlepszych zaliczenie udziału w Programie jako wstępnej rekrutacji do programu Praktyka z Lwem.
aplikuj !!!! http://www.ingbank.pl/o-banku/kariera/studen ci-absolwenci/program-ambasadorski

IP i czas połączenia logowane. [19537674]
[22.01.2013] 12:50
Przyszły student
Witam mam pytanie czy warto wybrac WSL czy trzeba sie na maxa kuc cały czas czy nie ma takiego zapierniczania ze musisz perfekt zeby zaliczyc sesje itp. i co lepiej wybrac PWSB WSL czy WSB pomózcie ( jesli chodzi o POznan ) no i czy drogo wynosza takie studia

IP i czas połączenia logowane. [20166476]
[22.01.2013] 12:51
Przyszły student
A no i jeszce czy wystarczy podstawowa matura zeby sie tam dostac ? ? błagam pomózcie

IP i czas połączenia logowane. [20166483]
[24.01.2013] 21:13
Kamil Sz.
Ogólnie jest średnio - niektóre przedmioty przejdziesz jak burza a niektóre ze względu na wykładowców będziesz musiał wkuć bo ściągnąć się po prostu nie da u nich(biorą np. po 5-6 pomocników do pilnowania na 30 osobową grupę). Są też przedmioty, na które chodzisz bo chcesz i fajnie się słucha prowadzących, którzy tak Ci przedmiot wyłożą, że nie trzeba się posiłkować ściagami(Pan Palicki, Pan Romonow, Pan Cyplik). Jedyne co mnie zraziło to słowa ex lektora gdy chciałem oddanie pracy mgr przeciągnąć o tydzień "no jaaaaakto Pan chce korzystać z dobra szkoły a nie płacić - będzie Pan poważny...". Tak mnie wqrwił grubas, ze zawiesiłem sobie studia i miałem spokojnie 2 lata możliwość wznowienia i obrony za 350zł i nie musiałem się płaszczyć i o przedłużenie tej materialnej świni prosić(300zł). Pozdrawiam !

IP i czas połączenia logowane. [20173886]
[02.03.2013] 14:45
ło matko
bolek lolek (12.05.05 23:40):
Dziecko w technikum robi taki projekt ... poszukaj gościa a dostaniesz gotowca. Lizing - ciekawe ...

IP i czas połączenia logowane. [20282021]
[12.04.2014] 17:30
shiva
Hey, mam pytanie , wybieram się na WSL. Jakie są wymagane przedmioty maturalne?

IP i czas połączenia logowane. [21131653]

» Odpowiedz na ten temat