o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Zdrowe życie
 » Odpowiedz na ten temat

Lewatywa i hydrokolonoterapia - wszystko na temat

1 2 3
[26.04.2009] 12:00
Monika26
Proszę o wypowiedzi i opinie wszystkich mających jakieś doświadczenia w tym względzie.

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[27.05.2009] 09:54
Beata32
Ja od 6 lat raz na dwa tygodnie robię sobie głęboką lewatywę z 2 litrów wody. Używam do tego wlewnika gumowego. Odkąd stosuję lewatywę lepiej się czuję, lepiej śpię, nie mam problemów ze zdrowiem. Polecam wszystkim ten zabieg!

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [14947543]
[17.06.2009] 16:34
KasiaB
Ja też stosuję. Jest OK.

IP i czas połączenia logowane. [15070661]
[02.07.2009] 15:10
Mirek5219
Ja stosuje lewatywe co 2 tygodnie. Przygotowuje 5 litrow roztworu z wywaru rumianku z dodatkiem soli. Najpierw pierwsza lewatywa w ilosci 1-1,5 litra w celu wstepnego wyplukania koncowego odcinka jelita grubego. Nastepnie druga lewatywa w ilosci 2-2,5 litra i dluzej trzymana aby oczyscic okreznice. Samopoczucie po takiej podwojnej lewatywie jest bardzo dobre i czuje sie lekko. Szkoda ze tak malo osob docenia zalety lewatywy. Pozdrawiam zwolennikow i licze ze czesciej beda w tym miejscu zabierali glos.A moze nawiazemy kontakt mailowy ? Czekam na propozycje.

IP i czas połączenia logowane. [15148627]
[08.10.2009] 09:03
Agnieszka22..
Dzisiaj przyjęłam swoją pierwszą lewatywę. Na zabieg namówiła mnie i pomogła w jego wykonaniu moja kuzynka, która jest gorącą zwolenniczką tego zabiegu. Ja przyjęłam 3 razy po 2 litry ciepłej wody. Zabieg średnio przyjemny, ale można się przyzwyczaić. Za to jeszcze nigdy nie czułam się tak dobrze. Myślę, że będę robić to regularnie.

IP i czas połączenia logowane. [15602869]
[23.10.2014] 00:20
[12.10.2009] 10:43
Mirek5219
Porownanie obu zabiegow jest na stronie:
http://colonica.w.interia.pl/uslugi/hydrokol onoterapia.htm
Nie ze wszystkim co tam jest napisane zgadzam sie.
Oczywistym jest ze cena zabiegu hydrokolonterapii 250-300 zl jest dla wiekszosci nie do zaakceptowania. Bylem raz i od tej pory sam robie sobie glebokie lewatywy. Kontakt ze mna mailto:mito08.op.pl

IP i czas połączenia logowane. [15622285]
[21.10.2009] 12:10
Majka19
Ja też od niedawna raz w tygodniu robię sobie lewatywę z ciepłej wody. W tym celu kupiłam sobie w sklepie medycznym 2litrowy wlewnik. Jak robię lewatywę, to za rzadko pierwszym razem udaje mi się przyjąć całą porcję wody. Po wlaniu niewielkiej ilości muszę przerwać i iść na sedes gdyż parcie jest zbyt silne. Dopiero drugi wlew mogę przyjąć cały. Czy wy też tak macie?

IP i czas połączenia logowane. [15666603]
[21.10.2009] 12:58
Mirek5219
Majka 19...
To normalne ze za pierwszym razem nie wchodzi 2 litry. Trzeba wstepnie oczyscic jelito i zrobic miejsce na wieksza ilosc. Dlatego wskazana jest pierwsza lewatywa w ilosci 1-1,5 litra. Jak piszesz po niej nie masz problemu przyjac calej porcji wody. I to jest normalne. Ja tez tak mam.

IP i czas połączenia logowane. [15666837]
[22.10.2009] 09:17
Majka19
Gdzieś w necie widziałam taką specjalną końcówkę do lewatywy. Po włożeniu do pupy napompowuje się dwa baloniki, takie jak w cewniku urologicznym, tyle że jeden jest wewnątrz a drugi pozostaje na zewnątrz. One mają zapobiegać przedwczesnemu wydaleniu wody i umożliwić wlanie całej porcji. Czy ktoś z was używał czegoś takiego? Gdzie to można kupić, bo w żadnym sklepie medycznym nie spotkałam?

IP i czas połączenia logowane. [15671286]
[23.10.2009] 08:47
Mirek5219
Cos takiego nosi nazwe BARDEX i z tego co wiem jest niedostepna na naszym rynku. Sa cewniki z jednym balonikiem ktore z powodzeniem mozna zastosowac. Stosowalem taki o srednicy 8mm i po napompowaniu balonika blokuje wydostawanie sie wody na zewnatrz.

IP i czas połączenia logowane. [15676216]
[24.10.2009] 09:52
Majka19
Mie rozumię dlaczego w Polsce nie można tego kupić???

IP i czas połączenia logowane. [15681136]
[25.10.2009] 16:59
Majka19
A próbował ktoś zestawu HTC typu COLEMA BOARD???

IP i czas połączenia logowane. [15687709]
[28.10.2009] 09:53
Karolina33
Ja od trzech lat z powodzeniem stosuję lewatywę raz w tygodniu. Lepiej się czuję, lepiej wyglądam, lepiej śpię. Polecam, to nic strasznego a efekt niesamowity.

IP i czas połączenia logowane. [15701637]
[30.10.2009] 09:30
Anita33
Mój mąż od 10 lat stosuje lewatywę. Ponad 3 lata temu też dałam się namówić i od tej pory on robi również mi. To jest wspaniały zabieg, który oczyszcza ciało. Czuję się czysto, świeżo i rześko. Polecam wszystkim bo warto.

IP i czas połączenia logowane. [15711561]
[05.02.2010] 00:45
lilly32
Bardzo, a to bardzo polecam zabieg czy to domowej lewatywy czy hydrokolonoterapii. Polecam ten zabieg szczegolnie przed samym okresem w celu wyeliminowania bolu miesiaczkowego badz nastrojow depresyjnych zwiazanych z PMS. Mialam okazje skorzystac z zabiegu hydrokolonoterapii na dzien przed miesiaczka. Musze przyznac, ze zabieg byl dla mnie dosyc bolesny (skurcze takie jak podczas miesiaczki. Jak poinformowala mnie moja terapeutka, mialam nagromadzona duza ilosc gazow. Jednak za kazdym razem po odprowadzeniu nieczystosci nastychmiast bol ustepowal. Na drugi dzien po dostaniu okresu absolutnie nie odczuwalam zadnego bolu miesiaczkowego, ani nie musialam brac nawet jednej tabletki przeciwbolowej, a musze przyznac, ze moje miesiaczki byly bardzo bolesne wraz z biegunka i wymiotami w tym samym czasie oraz zimnymi dreszczami. Ostatnio takze zle sie czulam przed okresem, mialam skurcze i psychicznie bylam wyczerpana, depresyjne mysli itp. Zrobilam sobie domowa lewatywe i odczulam taka ulge. Moje skurcze ustaly, a psychicznie czulam sie znakomicie, cala depresja rowniez zeszla. Ciekawa jestem tylko dlaczego tak sie dzieje? W jaki sposob lewatywa dziala tak niesamowicie na psychike? Co w takim razie powoduje takie doly? Czy sa to pasozyty? Jezeli ktos cos wie wiecej na ten temat prosze o odpowiecz.
orbitalpl@yahoo.com

IP i czas połączenia logowane. [16216740]
[15.02.2010] 09:30
monika305interia.eu
Zestaw do głębokiej lewatywy można kupić tutaj:

http://cgi.ebay.pl/Double-Balloon-enema-comp lete-system_W0QQitemZ180465894913QQcmdZViewItemQQptZUK_Colle ctables_Scientific_MJ?hash=item2a049b0601

Ja go kupiłam i jestem bardzo zadowolona. Kupiłam jeszcze stół do masażu, który służy mi jako leżanka i wałek pod biodra. Lewatywę przy pomocy tego zestawu przyjmuję w pozycji tzw. ginekologicznej, z wałkiem pod biodrami. Jestem z niego bardzo zadowolona. Zabiegi stosuję od 8 lat z bardzo pozytywnym skutkiem. Jeśli macie pytania lub chcecie o tym porozmawiać, zapraszam na e-mail: monika305@interia.eu

IP i czas połączenia logowane. [16267468]
[02.03.2011] 22:44
NA ZDRÓWKO
Lewatywę stosuję od 4 lat, 2 razy w tygodniu. W poniedziałek po weekendowych przebojach i w piątek po ciężkich dniach tygodnia. Wykonuję ją rano gdyż pokarm z poprzedniego dnia elegancko został strawiony, a jelito grube gotowe jest do oczyszczenia. Schemat oczyszczania przedstawia się następująco : 1. Tuż po przebudzeniu wypijam szklankę przegotowanej ciepłem wody (po paru minutach powoduje parcie i wypróżnienie jelita) 2. Między czasie przegotowaną wodę o temperaturze pokojowej mieszam z 2 łyżkami cytryny bez miąższu i pestek(dlaczego? - rzecz w tym, że proces fermentacji i gnicia zachodzą w środowisku zasadowym, lekkie zakwaszenie hamuje je, niszczy bakterie chorobotwórcze, stymuluje funkcjonowanie korzystnej i niezbędnej mikroflory. Oprócz tego kwas jest antytoksyczny, zabija pleśń, która jest wypłukiwana przez wodę i wydostaje się w postaci ciemnych strzępków) 3. Przelewam wodę do irygatora własnej roboty (jest to plastikowa 1,5l. butelka ;do spodu przyklejony super-mocnym klejem sznurek o kształcie pętelki służący jako wieszak butelki; z boku przy dnie jest dziurka o szerokości 5mm, którą zaklejam taśmą bezbarwną; nalewam wodę z cytryną; zakręcam nakrętką , w którą szczelnie wklejony jest wężyk gumowy o długości 2m zakończony plastikową końcówką od irygatora tzw. gruszki; końcówkę i odbyt smaruję olejem roślinnym, ponieważ jest on produktem naturalnym, nie blokującym porów skóry; wkładam końcówkę do odbytu i za sznurek zawieszam butelkę (np. na uchwycie prysznica) dnem do góry, odklejam taśmę i kładę się brzuchem na podłodze z pupą w górze, co ułatwia spływanie wody rurką do odbytu; gdy butelka będzie już pusta wyjmuję końcówkę , parę podskoków i ruchów brzuchem by jelito się "przepłukało"; a następnie wypróżniamy się! Tym oto sposobem pozbywam się z jelita grubego złogów kamieni kałowych. Więcej na ten temat oraz innych rewelacyjnych sposobów oczyszczania organizmu z toksyn znajdziecie Państwo w książkach MICHAŁA TOMBAKA. Jego rady są przepustką do wspaniałego samopoczucia i bezcennego zdrowia. TO DZIAŁA - POLECAM!!! Hmmm...

IP i czas połączenia logowane. [18093287]
[23.03.2011] 12:56
Naimad
Mam pytanko do zorientowanych. Widziałem w internecie zestaw do Hydrokolonoterapii kosztujący około 790-850 zł. Składał się z Deski (zółtej) i innych przyborów do wykonania tego zabiegu samodzielnie. Czy ktoś mogłby mi powiedzieć co w nim aż tyle kosztuje? Ewentualnie Mógłby ktoś podać link do jakiś zestawów HTC gdyż nigdzie nie moge znaleść jakiś tańszych innych producentów. Będe wdzięczny za jakiekolwiek odpowiedzi.
Pozdrawiam
Naimad

IP i czas połączenia logowane. [18172703]
[15.05.2011] 09:26
monika305interia.eu
Też widziałam ten zestaw. Nie wiem co w nim tyle kosztuje, bo to przecież tylko plastikowa deska, wiadro i wężyk. Wszystko mogło by kosztować 150zł, a producent i tak by zarobił, może nawet więcej bo sprzedał by większą ilość a tak to kto to kupi za 800zł???

IP i czas połączenia logowane. [18382147]
[20.11.2011] 11:38
tomi z gda
Cześć Wszystkim "lewitującym" ja jeszcze tego nigdy nie stosowałem, ale interesuję się tym i czytam w necie jakieś opinie. Większość pisze, że jest po zabiegu lepiej, a ja mam pytanie- co to właściwie znaczy lepiej? Co tak na prawdę jest inaczej? jaki to ma wpływ na trawienie, na wydalanie kału, na wzdęcia, na wielkość brzucha? Jakie jeszcze inne efekty zauważyliście? Proszę o rzeczowe odpowiedzi, a nie teksty w stylu: "lewatywa uzdrawia ciało i wydłuża życie... lub czuję się po prostu lepiej". Chcę Waszych obserwacji, a nie szalonych pomysłów że to lek "na wszystko". Pozdrawiam.
Tomasz z Gdańska

IP i czas połączenia logowane. [19049634]
[15.12.2011] 11:00
matronCH
Witam! wczoraj pierwszy raz zrobiłem sobie lewatywe. Trochę dziwne uczucie mieć wode w tyłku ale kiedy było po wszystkim czułem się lżejsszy
Zrobiłem to pod prysznicem (z odręconą słuchawka) więc nie wiem dokładnie ile wody zmieściłem. Pierwszy raz zapewne niedużo bo po chwili wydało mi się że nie wytrzymam, więc zakręciłem wode, odczekałem kilka minut i usiadłem na sedes. Potem wszystko powtórzyłem z tym, że wody nalałem bardzo duzo ( trzymałem odkręconą wodę dopoki nie zaczęła sama wypływac, mysle ze bylo to do granic mozliwosci). Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony rezultatem gdyz czuje sie lzejszy no i poprostu lepiej a z tego co czytalem jest rowniez lepiej dla zdrowia. O lewatywie zawsze mialem niezbyt przychylne zdanie, ze to obrzydliwe, ze nie zrobie tego nigdy, ze wstyd jednak wczoraj zmienilem swoje poglady. Od pewnego czasu mialem problemy z wyproznianiem i mysle ze wlasnie odkrylem na to sposob Lewatywe bede robil regularnie!

IP i czas połączenia logowane. [19137217]
[25.04.2012] 10:58
Agata P.
Ja lewatywę domową robiłam sobie raz, ale chyba coś było nie tak, bo żadnych większych rezultatów nie było, więc zdecydowałam się na zabiegi hydrokolonoterapii. zabieg może nie jest do końca super przyjemne bo odczuwa się co jakiś czas parcie, ale na pewno bardzo pomaga, szczególnie jak ktoś ma problemy z zaparciami tak jak ja. Zabieg robiłam na ursynowie- bardzo polecam bo profesjonalny personel i wszystkie czyste, sterylne, jednorazowe.
a do regularnych lewatyw pewni wrócę jak naucze się je dobrze robic
pozdrawiam wszystkich

IP i czas połączenia logowane. [19498904]
[22.08.2012] 15:29
drucbegunsso1984
nie spodziewalem sie tego po tobie -

IP i czas połączenia logowane. [19786928]
[26.10.2012] 10:35
zawiedzona
Ściema, lipa i tym podobne...
jest to nic innego, jak wykonanie kilku lewatyw, tylko na leżąco, choć do toalety też każą wstawać...
usłyszałam, że mam leniwe jelito, dostanę nowotworu, ale oczywiscie, jesli przyjde na kilka kolejnych zabiegow, to wszystko naprawimy...
Po zabiegu zostało mi z pól litra wody w brzuchu, która wchłaniała się dwa dni, dopiero po zakonczeniu zabiegu powiedziano mi, ze to norma, chodziłam więc napompowana z brzuchem jak balon! Nie wiedziałam w co się ubrać, żeby to schować!
Chudnięcie to kolejny wymysł marketingowy. Absolutnie nie miało miejsca, mimo, ze jestem na diecie.
Okazało sie, ze wykonujacy to bioenergoterapeuta, ktory nie umial nawet zidentyfikowac sluzu wyplywajacego z jelita (opinia wielu lekarzy gastrologów) i nawymyslal, ze sa to kawalki białka, wiec jem za duzo nabialu... a nie jem go wcale!

IP i czas połączenia logowane. [19951309]
[01.01.2013] 16:10
ona98
Mam pytanie czy woda do lewatywy musi być przegotowana i ostudzona, czy jaka? Prosto z kranu? Bo wiem, że na pewno nie mineralna, już w paru książkach czytałam, że woda mineralna zaburza równowagę kwasowo-zasadową i to skutkuje poważnymi schorzeniami po takiej lewatywie. Jakiej wody używacie, pytanie do tych co już nieraz stosowali lewatywę i pomogła ona im się oczyścić.

IP i czas połączenia logowane. [20111020]
[10.01.2013] 10:41
podlaczam sie do pytania
podlaczam sie do pytania ona98

IP i czas połączenia logowane. [20133430]
[20.01.2013] 19:19
anita.bancer
Ja miałam parę sytuacji gdzie leżałam po operacji ortopedycznej w domu i musiałam mieć zrobioną kilka razy lewatywę.
Pielęgniarka która wykonywała zabieg prosiła aby przegotować wodę. Potem musiała być dodana łyżeczka soli. Jak woda ostygła to do tego roztworu dodawane było mydło i oliwa czy inne składniki płynu. Dopiero jak płyn miał temperaturę 34-35 *C to był wlewany do irygatora i miałam z niego robioną lewatywę.
Jak robisz pojedynczą lewatywę raz kiedyś to ważna jest temperatura płynu która musi być w okolicach 34-36 *C. Zaś jeśi zabieg wykonywany jest w miarę często, ja na przykład miałam jedną lewatywę co cztery, pięć dni przez prawie miesiąc to ważne jest aby przegotować wodę i dodać soli.
Jakby co to piszcie,
Anita Bańcer
anita.bancer@gmail.com

IP i czas połączenia logowane. [20161614]
[05.02.2013] 10:11
Ola31
Mam pytanie do osob stosujacych regularnie lewatywe. Czy jak nie robicie lewatywy to jelita funkcjanuja normalnie? Czy lewatywa rozleniwia jelita i nie da sie potem nic wydalic bez niej?

IP i czas połączenia logowane. [20209255]
[06.03.2013] 18:41
AlaD
W mojej ocenie nie da sie stosowac lewatywy ciagle bo to nie jest zdrowe i faktycznie rozleniwi jelita.
Ja cierpie na zaparcia od dziecinstwa i stosuje lewatywe jak czuje sie zapchana badz po stosowaniu antybiotykow, jakichs duzych ucztach, zlej diety na wyjazdach kiedy wiem, ze bede miala murowane zaparcie.
Kiedys lewatywe stosowalam prawie codziennie przez miesiac i nie uwazam tego za godny pochwaly pomysl.
Eksperymentalnie wyprobowalam, ze stosowanie lewatywy co 2-3 dzien przez 1-2 tyg. powoduje, ze jelita wracaja do normalnego trybu.

IP i czas połączenia logowane. [20294152]
[07.03.2013] 13:52
Ola31
Ja robie lewatywe 2 razy w tygodniu, ale bez niej to ani rusz. Więc chyba nie mam wyjscia. Chyba lepsza lewatywa niż faszerowanie sie xenna. Jem dużo blonnika ale on nic nie daje oprocz tego ze ulatwia lewatywe. Martwi mnie to... Zaczelam robic lewatywe bo mi lekarz kazal bo cierpialam na zaparcia. Takze mam wybor -lewatywa albo meczenie sie i ciagle zaparcia. Nic procz niej nie dziala.

IP i czas połączenia logowane. [20296640]
[10.03.2013] 13:07
AlaD
Ja od dziecka mialam masakryczne zaparcia. Wszyscy zastanawiali sie czemu, przechodzilam wszelkie badania, nikt nie mogl powiedziec wprost dlaczego tak sie dzieje. Zaczelam od najprostszych spraw ktore wymagaj jedynie konsekwencji w dzialaniu i obserwowania co sie dzieje. Zaczelam od jedzenia o regolanych porach. Na sniadanie lekka kanapka z warzywami, na obiad saladka, itp. Przestalam pic kawe, cole w duzych ilosciach, zamienilam je na wode mineralna. W toku dalszych eksperymentow odstawilam mleko ktorego moj organizm nie tolerowal i jak sie okazalo, bylo ono jednym z podstawowych czynnikow powodujacych zaparcia.

IP i czas połączenia logowane. [20305745]

1 2 3
 » Odpowiedz na ten temat