o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum o2.pl / Opinie czytelników do artykułów
 » Odpowiedz na ten temat

Seks w Biblii

1 2 3 4 Strony tematu:
[29.04.2009] 08:41
marekVB
Maria Magdalena wg najnowszych badan wcale nie byla nierzadnica i prostytutka! Zostala oczerniona i tak przedstawiona w ewangeliach. Takze to nieprawda. Naprawde wiecej profesjonalizmu w pisaniu artykulow panie redaktorze.

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [14788632]
[29.04.2009] 16:26
searcher true
Poza błędami interpunkcji razi nieznajomość kontekstu historycznego, błędy w merytoryczne i pobieżne przejrzenie materiału przez twórcę. Poza tym należało by chociaż uważnie przejrzeć tekst np. o Marii Magdalenie - gdzie w biblii jest choć fragment, ze była tą prostytutką?? A co do obrazu to radzę zapoznać się z oficjalną interpretacją... nie koniecznie kościelną ale historyczną..a wiele się wyjaśni.

IP i czas połączenia logowane. [14790816]
[29.04.2009] 19:01
on czyli Tom
Artykuł słaby - ale to oczywiście tylko o2, wiec niczego wiecej nie mozna sie spodzewać.

IP i czas połączenia logowane. [14791743]
[29.04.2009] 22:06
Artykul slaby
on czyli Tom (09.04.29 19:01):
Artykuł słaby - ale to oczywiście tylko o2, wiec niczego wiecej nie mozna sie spodzewać.

ale temat chodliwy.

IP i czas połączenia logowane. [14792955]
[30.04.2009] 18:07
blea
Czyń Dobro Wierz w Dobro (09.04.27 22:51):
Johnfox (09.04.27 21:37):
klawiszowiec2 (09.04.24 19:07):
Potrzeby seksualne to naturalne potrzeby człowieka, nie rozumiem dlaczego kościół katolicki naucza że seks jest czymś złym i wstydliwym

Nie nie nie, błąd. Znowu wszystko ludzie zwalają na biedny kościół, sam nie jestem zbyt wierzący ale wkurza mnie takie coś.
Przede wszystkim: jak zwykle O2 pokazuje że jest na DNIE publikując takie artykuły jak ten. Nie ma tutaj ani konkretnych argumentów ani krzty zrozumienia. LUDZIE! Kościół nie naucza że seks jest zły. Złe jest kiedy zboczony pedofil próbuje zgwałcić dziewczynkę albo (trochę trafniej i dokładniej) kiedy dwa napalone nastolatki zaczynają się obmacywać na wycieczce szkolnej.

Zapamiętajcie jedną rzecz: jak pójdziecie tam, gdzie wszyscy prawdopodobnie nigdzie nie dojdziecie. MYŚLMY SAMODZIELNIE ALBO NASZA \\\\\\\"CYWILIZACJA\\\\\\\" FAKTYCZNIE ZNIKNIE DO TEGO MAGICZNEGO 2012 roku...

Ograniczona przez wiare istoto! zapamiętaj: Kościół i wiara wymusza poczucie winy na człowieku za jego naturalne zachowanie! na tym jadą od wieków strasząc nas gniewem Boga który notabene stworzył nas na własne podobieństwo czyli jest: złodziejem, mordercą, pedofilem, egoistą malkontentem i wiele wiele innych! Z drugiej strony jest też: dobry kochający, współczujący a przedewszystkim \\\"mądry\\\" więc wiedział co robi gdy nas twórzył ( i niech mi tu nikt nie wciska kitu o danym nam prawie wyboru bo to wymyslił człowiek czyli kościół ). W Boga Stwórcę i w czynienie dobra wierze ale nie w kościół i inne nieopodatkowane firmy (inwestycje) religijne zmyślone prze mądrych dla panowania nad niczego nieświadomym ludem. Biblia to moim zdaniem stek bzdur napisanych i zmyślonych przez człowieka aby straszyć ludzi im lud bardziej zastraszony tym bardziej podwładny! Więc otwórzcie oczy Ci którzy jeszcze mają choć troche rozumu w głowie i widzą własnymi oczami co się dzieje w około a przedewszytkim w obrębie kościoła.

popieram....ewidentnie(wszystkie te chore kometarze brzmia jak stek bzdur...to pisza jacys zachipnotyzowani czlonkowie jakiejs sekty)ludzie opanujcie sie....wyprano wam mozgi....doszczetnie

IP i czas połączenia logowane. [14796812]
[25.11.2017] 04:34
[01.05.2009] 10:58
Tadeuszek
Przeciez synowie Boga mieli sex z ziemiankami i za to Bog ukaral ziemian potopem. Pozniej sam bog mial sex z Maria i ta urodzila Jezusa. Sex nie byl i nie jest zakazany przez Boga, tylko KK stara sie tego zabraniac, bo sami oficjalnie nie moga.

IP i czas połączenia logowane. [14800493]
[02.05.2009] 17:01
Jeży
klawiszowiec2 (09.04.24 19:07):
Potrzeby seksualne to naturalne potrzeby człowieka, nie rozumiem dlaczego kościół katolicki naucza że seks jest czymś złym i wstydliwym

Kościół Katolicki tak NIE NAUCZA, od lat zakonnicy głośno nawołują małżeństwa do radosnego i ostrego barabara ku chwale Pana; NIE ŁŻYJ !!!

IP i czas połączenia logowane. [14806611]
[04.05.2009] 04:07
melaaaa
Fatalnie napisany artykul.. szkoda gadac..

IP i czas połączenia logowane. [14814180]
[04.05.2009] 10:20
lord martin...
biblia to zbior tekstow w rodzaju noweli. nie jest to pismo od boga. boga potrzebuja ludzie slabi ktorzy swoje lenistwo lub partactwo tlumacza "wola panska". ciemnota.

IP i czas połączenia logowane. [14814606]
[04.05.2009] 11:15
Zona Lota
lord martin... (09.05.04 10:20):
biblia to zbior tekstow w rodzaju noweli. nie jest to pismo od boga. boga potrzebuja ludzie slabi ktorzy swoje lenistwo lub partactwo tlumacza \"wola panska\". ciemnota.

Marzysz aby zostac lordem? Silny biedaku, marzycielu..

Boga nie potrzebuja ludzie, ktorzy sami uwazaja sie za bogow.
Kazdy cierpi na jakies szalenstwo, ale jeden potrafi to wykorzystac, a inny w marzenia tylko sie udaje, ktorych spelnic ich nie moze, bo nie wierzy

IP i czas połączenia logowane. [14814805]
[04.05.2009] 23:42
Niekatolik
Kim jest autor i co to za rynsztokowy język? Chyba nigdy nie miał Pisma Świętego w ręku.

Seks w Biblii nie jest głównym tematem. Nie wiem co wspólnego z seksem ma wąż i Ewa.
Sodomici nie \"oddawali się czynom lubieżnym\", ale byli zwykłymi pederastami - sadystami. Nie chcieli \"przelecieć każdego po kolei ze trzy razy i puścić wolno\", ale żądali bezwzględnego poddaństwa, w grę wchodziły także stosunki ze zwierzętami. Nie \"postali trochę przed drzwiami Lota, ponarzekali, ale nie zastosowali przemocy\" i nie byli \"w gruncie rzeczy łagodnymi zboczeńcami\", lecz byli agresywnymi bezwzględnymi bandytami, którzy musieli zostać przez aniołów\" oślepieni, bo inaczej wdarliby się do domu Lota. Żona Lota zaś nie była \"chorobliwie ciekawa\", ale pożałowała materialnej wygody jaką pozostawiła.

Skąd \"autor\" wie w jakim wieku była żona Potyfara? W opisie w księdze Rodzaju nie ma o tym mowy. Nigdzie indziej też, bo to informacja nieistotna.

Pół godziny szukałem Zuzanny i Joakima i znalazłem - Zuzannę w ewangelii wg. Łukasza, a Joakima III jako patriarchę Konstantynopola z przed stu lat, a z Biblią miał tyle wspólnego, że skrytykował jej przekład. Nie przypominam sobie takiej sytuacji w księdze Daniela, a nie chce mi się jej teraz znów czytać.

\"Czołowa nierządnica Nowego Testamentu Maria Magdalena\" - to piękna postać. Potrafiła zmienić swoje życie i pójść za Słowem Boga, które głosił Jezus - i na pewno nie było jej łatwo. Oprócz Marii Magdaleny, w Nowym Testamencie jest jeszcze kilka nierządnic.

\"Autor\" powinien się wstydzić tak zakłamanego tekstu.

IP i czas połączenia logowane. [14819464]
[04.05.2009] 23:55
Zona Lota
Pewnie autor Biblie zna jedynie ze sluchania poglosek.

IP i czas połączenia logowane. [14819535]
[05.05.2009] 23:18
MFJIERBH
PS
masturbacja szkodzi. Wypacza calkowicie pojecie seksu jako zblizenia, miedzy mezczyzna i kobieta.

>>>> lo matko!

IP i czas połączenia logowane. [14825471]
[06.05.2009] 15:23
alka12345654
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/islam_zna czy_poddanie_sie_bogu_78167-1--1-a.html

IP i czas połączenia logowane. [14828318]
[08.05.2009] 14:21
misiaka
rzecz jasna ze najstarsza ksiega swiata Biblia nie wynosi seksu jako takiego.Pokazuje natomiast przyklady i sytuacje i tym rozni sie od ksiazeczek o seksie.Ksiazecki takie co niektorych dosc deprawuja ,natomiast Biblia poucza

IP i czas połączenia logowane. [14840861]
[08.05.2009] 14:26
misiaka
Niekatolik (09.05.04 23:42):
Kim jest autor i co to za rynsztokowy język? Chyba nigdy nie miał Pisma Świętego w ręku.

Seks w Biblii nie jest głównym tematem. Nie wiem co wspólnego z seksem ma wąż i Ewa.
Sodomici nie \\\"oddawali się czynom lubieżnym\\\", ale byli zwykłymi pederastami - sadystami. Nie chcieli \\\"przelecieć każdego po kolei ze trzy razy i puścić wolno\\\", ale żądali bezwzględnego poddaństwa, w grę wchodziły także stosunki ze zwierzętami. Nie \\\"postali trochę przed drzwiami Lota, ponarzekali, ale nie zastosowali przemocy\\\" i nie byli \\\"w gruncie rzeczy łagodnymi zboczeńcami\\\", lecz byli agresywnymi bezwzględnymi bandytami, którzy musieli zostać przez aniołów\\\" oślepieni, bo inaczej wdarliby się do domu Lota. Żona Lota zaś nie była \\\"chorobliwie ciekawa\\\", ale pożałowała materialnej wygody jaką pozostawiła.

Skąd \\\"autor\\\" wie w jakim wieku była żona Potyfara? W opisie w księdze Rodzaju nie ma o tym mowy. Nigdzie indziej też, bo to informacja nieistotna.

Pół godziny szukałem Zuzanny i Joakima i znalazłem - Zuzannę w ewangelii wg. Łukasza, a Joakima III jako patriarchę Konstantynopola z przed stu lat, a z Biblią miał tyle wspólnego, że skrytykował jej przekład. Nie przypominam sobie takiej sytuacji w księdze Daniela, a nie chce mi się jej teraz znów czytać.

\\\"Czołowa nierządnica Nowego Testamentu Maria Magdalena\\\" - to piękna postać. Potrafiła zmienić swoje życie i pójść za Słowem Boga, które głosił Jezus - i na pewno nie było jej łatwo. Oprócz Marii Magdaleny, w Nowym Testamencie jest jeszcze kilka nierządnic.

\\\"Autor\\\" powinien się wstydzić tak zakłamanego tekstu.

Rzeczywiscie trzeba przyznac ze autor nie pokazal prawdy o Biblii.Swiadczy to o malej znajomosci Biblii

IP i czas połączenia logowane. [14840908]
[10.05.2009] 07:45
Edward 121
Ot Mity Greckie i to cala podstawa ideologiczna ciemnogrodu. Ale tu żaden rozum nie da rady, bo wizja\"nieba\" jest silniejsza nawet tylko po to by przekonał się trup

IP i czas połączenia logowane. [14850309]
[11.05.2009] 17:09
Nawiedzony
on czyli Tom (09.04.29 19:01):

Artykuł znośny, napisany z przymrużeniem oka, ale więcej seksu widziałem na http://www.myfreepaysite.com/welcome_pl.php , niż w tym tekście. Niezła rozrywka

IP i czas połączenia logowane. [14858357]
[31.05.2009] 06:51
Drzongil
A ja ciekaw jestem jak sie odbylo to zwiastowanie.

IP i czas połączenia logowane. [14970217]
[01.08.2009] 22:09
też
Do redakcji o2.pl
Zapraszam do dyskusji - nie jestem fanatykiem - jednak więrzę - ale nie przepisuję na ślepo !
Potrafię kojarzyć , myśleć i w logiczny sposób przedsawić swoje racje.
Oczywiście nie boję się krytiki i porażek .
Nie śwituszę i nie przeklinam ( na takim forum ) !!!
Zajrzę tu jutro , a nawet jeszcze dzisiaj - czekam na przyjęcie zaproszenia - widzę , że nie reklamujecie się , nikogo ( a to dobre forum - bo można ) .
Pozdrawiam !

IP i czas połączenia logowane. [15279450]
[08.11.2009] 19:31
Pilo
Zamiast dyskutować o błahych fragmentach może ktoś by poczytał sobie cały ST i przytoczył więcej przypadków na tle historii i prawa narodu wybranego zamiast zastanawiać się czy symboliczna para pierwszych ludzi masturbowała się? Artykuł owszem tak... uważam że jest płytki i prowokacyjny. Jakie to dzisiaj modne: prosić o zdanie wszystkich bez względu na to czy ma się na dany temat wiedzę lub nie. Kpina....

IP i czas połączenia logowane. [15762057]
[01.12.2009] 18:32
jestem ciekaw
A co się działo pomiędzy Adamem i Ewą? Przecież mieli te same geny skoro Ewa powstała z żebra Adama. Jeśli tak było to byli... rodziną, jak np. brat i siostra i do tego bliźniętami jednojajowymi. A więc to co robili, a w wyniku czego urodzili się Kain i Abel było kazirodztwem. Ładnie zaczęło się na tym świecie- zboczeństwa, mordy i złodziejstwo. No i tak jest do dziś

IP i czas połączenia logowane. [15879955]
[22.01.2010] 20:24
glorian7
Wszechmogący Bóg kazał rozradzać się i rozmnażać (Rdz.1,28) I poznacie prawdę,a prawda was wyswobodzi,bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej zbieżnej ze świecką.

IP i czas połączenia logowane. [16143564]
[04.02.2010] 21:18
rydz78
O seksie biblijnym świetnie powiedziano Gratuluję!. Grunt to myślenie zdrowe,obiektywne - spokojne traktowanie spraw

IP i czas połączenia logowane. [16215555]
[26.11.2010] 14:38
.aSia.
tutaj znalazłam ciekawy wykład http://efilmiki.com/aj-jacobs-yjc-rok-zgodni e-z-bibli-2-2-xqyg2aWJjdiobHk.html na temat życia zgodnego z biblią

IP i czas połączenia logowane. [17476662]
[29.09.2011] 20:16
JoannaA
Artykuł słaby, chociaż temat ciekawy. Bóg stworzył seks - stworzył człowieka i kazał mu sie rozmnażać, no niestety człowiek to wypaczył niewiarygodnie. Polecam autorowi lekture Pieśni nad Pieśniami i ksiażke Kris-a Vallotton-a "Rewolucja Seksualna".

IP i czas połączenia logowane. [18856009]
[14.05.2017] 03:28
Joanna1999
Jest tutaj ktoś, kto ma ochotę na wirtualny seks? Jestem zdzirowatą i wyuzdaną suczką. Kochanie czekam na Twój telefon, zróbmy to razem. Tu znajdziesz moje fotki i kontakt:http://sextelefon.bzykacz.pl/aldona/ Moja cipka czeka na twojego kutaska, chcę wraz z Tobą przeżyć rozkosz. Gwarantuję Ci, że w czasie rozmowy naprawdę się bawię i mam nadzieję, że Ty też będziesz to robił. Mam bardzo sprośne myśli, nie zdziw się, że potraktuję Cię ostro, podnieca mnie dominacja ale jak sobie zażyczysz będę grzeczną suczką.

IP i czas połączenia logowane. [22732604]

1 2 3 4 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat