o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum o2.pl / Opinie czytelników do artykułów
 » Odpowiedz na ten temat

Seks w Biblii

1 2 3 4 Strony tematu:
[24.04.2009] 16:12
Redakcja o2.pl
Zapraszamy do komentowania artykułu:

W Starym Testamencie ciągle ktoś kogoś uwodzi lub kusi. Zaczyna się oczywiście od węża i Ewy, która pożarła owoc z drzewa wiadomości dobrego i złego. Potem są nieprzeliczone rzesze występnych kobiet i wiarołomnych mężczyzn, którzy taplają się w rozpuście i ani myślą przestać. Nie rusza ich nawet głos Boga, który grozi im wszelkimi kataklizmami.

http://doza.o2.pl/?s=4097&t=11611 --
Redakcja o2.pl

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[24.04.2009] 23:14
Żona Lota
Postacie opisywane w Pismie Swietym, nie wszystkie sa postaciami swietymi, Panie Radoryjski.
Wspolczesny czlowiek, nie powinien porownywac swoich swinstewek z przykladami zla. Powinien dazyc do nasladownictwa dobra, ktorego w Bibli jest pod dostatkiem.
Nie nalezy rozgraniczac Starego Testamentu od Nowego. Pismo Swiete jest caloscia i nie jest ksiega poswiecona Marii Magdalenie, dlatego tez nie dorobiono tej niewiescie macek w Nowym Testamencie. Wiemy o niej wystarczajaco duzo. Powtarzanie wszystkiego od poczatku, byloby bez sensu.

Niektorzy traktuja Pismo Swiete wybiorczo. Wybierajac ze Starego Testamentu Stworzenie Swiata i Dziesiec Przykazan, traca po drodze kawal historii. Religia chrzescijanska, nie opiera sie jedynie na Ewangeliach. Ewangelie sa kwintesencja wielkiej, nie dla wszystkich do konca zrozumialej filozofii Biblijnej.

A seks w Biblii? Jest poruszony na tyle, na ile ma zwiazek z prawdziwa miloscia, natomiast to co Pan nazywa seksem, jest przedstawione jako rozpusta i nierzad, ktorymi Bog sie brzydzi.
Skuszenie Adama, przez Ewe, mialo niewiele z takim seksem wspolnego. Raczej mialo zwiazek z wkroczeniem, w dorosle i pelne znoju, zycie na ziemi.

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [14764518]
[24.04.2009] 23:23
Żona Lota
Barteeek przykład dla ludzi (09.04.24 23:16):
blokers presidrnt moher (09.04.24 22:51):
Barteeek przykład dla ludzi (09.04.24 19:54):
Seks w bibli, mimo tego iż jestem chrześcijanem jest w tym wszystkim najmniej ważny, bo chodzi tutaj głównie o rozmnażanie.

Jak ktoś ma potrzebe, to się pójdzie masturbowac ja tak robie.

I to pewnie było powodem, że Ewa musiała skorzystać z węża, bo Adam się masturbował. A może Ewa była taka szkarada, że wolał masturbację. Albo była nienasycona i Adam wysiadł. Ciekawe czy Ewa się też masturbowała?

Na całym świecie, masturbuje się prawie każdy! Wole to! Niż jakieś małżeństwo, mimo iż jestem bardzo wierzący, to jestem przeciwny tej instytucji dla ludzi którzy nie chcą miec dzieci

Bo to jest dobre dla singli!

No widzisz Bartek? Gdybys ty jednak do tej matematyki sie przylozyl, nie pisalbys takich bzdur. Czy wiesz, ze matematyka byla kiedys uwazana za krolowa nauk filozoficznych?

PS
masturbacja szkodzi. Wypacza calkowicie pojecie seksu jako zblizenia, miedzy mezczyzna i kobieta. Czy chcesz do konca zycia pozostac koniobijca?

Moja stopka:
Kocham matematyke!

IP i czas połączenia logowane. [14764582]
[24.04.2009] 23:34
Żona Lota
Barteeek przykład dla ludzi (09.04.24 23:27):
Żona Lota (09.04.24 23:23):
Seks w bibli, mimo tego iż jestem chrześcijanem jest w tym wszystkim najmniej ważny, bo chodzi tutaj głównie o rozmnażanie.

I to pewnie było powodem, że Ewa musiała skorzystać z węża, bo Adam się masturbował. A może Ewa była taka szkarada, że wolał masturbację. Albo była nienasycona i Adam wysiadł. Ciekawe czy Ewa się też masturbowała?

Na całym świecie, masturbuje się prawie każdy! Wole to! Niż jakieś małżeństwo, mimo iż jestem bardzo wierzący, to jestem przeciwny tej instytucji dla ludzi którzy nie chcą miec dzieci

No widzisz Bartek? Gdybys ty jednak do tej matematyki sie przylozyl, nie pisalbys takich bzdur. Czy wiesz, ze matematyka byla kiedys uwazana za krolowa nauk filozoficznych?

PS
masturbacja szkodzi. Wypacza calkowicie pojecie seksu jako zblizenia, miedzy mezczyzna i kobieta. Czy chcesz do konca zycia pozostac koniobijca?

Moja stopka:
Kocham matematyke!

Kto Ci takich głupot naopowiadał dziecko? Że masturbacja szkodzi! Słyszałem takie teksty, od nie których osób! Ale to jest dobre dla samotnych osób z wyboru!

Masturbacja jest wytlumaczalnym zjawiskiem jedynie dla ludzi kalekich, ktorzy w inny, naturalny sposob, nie sa w stanie zaspokoic swoich potrzeb oczyszczenia organizmu z agresywnych energii, wywolanych naturalnym zapotrzewowaniem na zblizenie fizyczne z plcia przeciwna.

IP i czas połączenia logowane. [14764660]
[24.04.2009] 23:46
Żona Lota
Barteeek przykład dla ludzi (09.04.24 23:37):
Żona Lota (09.04.24 23:34):
Barteeek przykład dla ludzi (09.04.24 23:27):

PS

Moja stopka:
Kocham matematyke!

Kto Ci takich głupot naopowiadał dziecko? Że masturbacja szkodzi! Słyszałem takie teksty, od nie których osób! Ale to jest dobre dla samotnych osób z wyboru!

Masturbacja jest wytlumaczalnym zjawiskiem jedynie dla ludzi kalekich, ktorzy w inny, naturalny sposob, nie sa w stanie zaspokoic swoich potrzeb oczyszczenia organizmu z agresywnych energii, wywolanych naturalnym zapotrzewowaniem na zblizenie fizyczne z plcia przeciwna.

Jeśli chcesz wiedziec! To myśle czasem o seksie z płcią przeciwną! czy nawet z przedstawicielem gatunku tej samej płci! Ale ani z tym, ani z tym w grundzie rzeczy, jak o tym myśle nie dał bym rady! Z masturbacją jest troche inaczej, jest od czasu to czasu, ale bywa bardzo przyjemna

Jezeli zechcesz laskawie zaprzestac pisania jak ostatni osiol, bede z toba dalej dyskutowala, a jesli bedziesz mnie dalej razil w oczy swoimi sztucznymi bykolami, nie bede ci wcale ospisywala! Dotarlo k.. jego m.., czy nie???

IP i czas połączenia logowane. [14764752]
[25.11.2017] 04:33
[24.04.2009] 23:55
Żona Lota
blokers president moher (09.04.24 23:41):

...zlepkiem odrębnych tekstów wielu autorów, pisane przez wieki.

Biblia jest przesycona seksem, rozpustą i gwałtami. To jest najwyższej miary horror. I to wszystko firmuje Bóg.

Zlepek, to nie jest adekwatne okreslenie.

Boblia, nie jest przesycona ani seksem ani rozpusta. zeby o niej dyskutowac, trzeba ja najpierw poznac. Dokladnie poznac i nie pierniczyc farmazonow.

Bog niczego nie firmuje, bo nie jest zadna firma, a jezeli chodzi o seksualne exesy, to Bog wlasnie tego typu postepki jak pedalstwo, lezbijstwo masturbacje i inne rozpasanie, gani.

IP i czas połączenia logowane. [14764821]
[25.04.2009] 00:01
Żona Lota
blokers president moher (09.04.24 23:53):

masturbacja szkodzi. Wypacza calkowicie pojecie seksu jako zblizenia, miedzy mezczyzna i kobieta.

Moja stopka:
Kocham matematyke!

Masturbacja szkodzi tylko tym, którzy tak uważają. Podczas masturbowania gwałci się ideologię katolicką i robią tak również duchowni. Oczywiście ci uczciwi, bo cwani maja kochanki i kochanków.

Celibat uwazam za cos nienaturalnego i cos co bardzo wyraznie przeczy Pismu Swietemu. Powiedzialabym nawet, ze celibat, to ciezki grzech.

Szkodliwosc masturbacji jest udowodniona naukowo i mozna ten problem odgraniczyc od wszelkich religii.

IP i czas połączenia logowane. [14764863]
[25.04.2009] 00:05
Żona Lota
blokers president moher (09.04.25 00:00):
Żona Lota (09.04.24 23:55):

Bog niczego nie firmuje, bo nie jest zadna firma, a jezeli chodzi o seksualne exesy, to Bog wlasnie tego typu postepki jak pedalstwo, lezbijstwo masturbacje i inne rozpasanie, gani.

Gdyby Bóg tylko ganił, byłoby dobrze, ale Bóg jest znacznie gorszy. Wypędził naszych rodziców z raju, zesłał potop na ludzi, a w sądzie ostatecznym nas będzie przypalał.

Sam sie chyba usmiales, z tego co napisales

Na dzisiaj wystarczy, godzina duchow wybila! Żona Lota idzie lulu

IP i czas połączenia logowane. [14764889]
[25.04.2009] 01:04
st germain
bog nieplodnosci jest intelektem poza rozumu homiens sapiens z tego wynika.

IP i czas połączenia logowane. [14765161]
[25.04.2009] 01:07
st germain
ok...-))

IP i czas połączenia logowane. [14765173]
[27.04.2009] 00:34
samurai
W biblii sa bardziej soczyste kawalki np. na temat kazirodztwa corki z ojcem, czynione wczesnym rankiem, \"gdy czlowiek nie rozpoznaje drugiego czlowieka\", lub opisy, kiedy kobieta staje sie nieczysta, czyli przez stosunek analny i oralny z mezczyzna (co mowiloby, ze mezczyzna jest nieczysty per se...) i inne historie w typie kamasutry, tylko bardziej pokretne.
A ponizej link do malego teksciku na temat masturbacji, ciekawe, jak wiele osob w naszym kraju traktuje go powaznie...?
http://adonai.pl/czystosc/?id=22&kom_dodany= ok
dobrej zabawy!

IP i czas połączenia logowane. [14775920]
[27.04.2009] 00:40
BłękitnaM
Widzę, że autor wykazuje kompletny brak profesjonalizmu a swoim poziomem siegnął już dna... Do Autora: zanim zaczniesz coś pisać, sprawdź to! W Nowym Testamencie nie ma nigdzie napisane, że Maria Magdalena była nierządnicą. Jest to kłamliwy wymysł Kościoła, zresztą odwołany na Soborze II w latach 60 przez tenże Kościół, podczas którego oficjalnie przyznano się do przekłamania. Czemu Kościół kłamał przez tyle stuleci? Kto zna historię początków chrześcijaństwa, ten wie, mi się nie chce tego tłumaczyć...

Ps. Po śmierci żony Lota, ten sam Lot za przyzwoleniem Boga i Aniołów, spółkował z własnymi córkami, dotrzymującymi mu towarzystwa...I gdzie tu konsekwencja Boga ze Starego Testamentu? Przecież z miejsca powinien zabić Lota za kazirodztwo! No cóż....no comments...

IP i czas połączenia logowane. [14775950]
[27.04.2009] 00:48
Benejasz
"[...]widocznie człowiek potrzebuje mieć za wzór nawróconych grzeszników i odczuwać miłą świadomość, że jego własne świństewka są niczym w porównaniu z tym, jak prowadziły się i żyły postaci opisane w Piśmie Świętym."

Cóż za bzdura... Zaprzeczasz sam sobie, lub używasz niewłaściwych słów. Jeżeli stawiam sobie za wzór nawróconego grzesznika, to raczej staram się uwolnić od grzechu a nie porównywać kto z nas nagrzeszył więcej (co samo w sobie jest bzdurą, wszyscy zgrzeszyliśmy, to oznacza, że skazaliśmy siebie na śmierć, niezależnie od naszego pojmowania "ciężkości" grzechu). Stawiając sobie nawróconego człowieka za wzór powinniśmy skupić się na Jezusie jako Odkupicielu. Nie znajduję też żadnej myśli przewodniej w tym tekście. Sama nazwa "Seks w Biblii" nic nie mówi, brak tu jakiegokolwiek wstępu i sensu. Stwierdzasz też, że Maria Magdalena "na pewno" zostałaby potępiona gdyby była "postacią ze starego testamentu"... Moje pytanie brzmi: Skąd taki wniosek? Wg. jednego i drugiego testamentu każdy kto nie szuka zbawienia w Bogu jest potępiony, jeżeli zakładasz, że Maria Magdalena nie szukała tegoż to zalecam ponowna lekturę Biblii, tym razem bardziej wnikliwą. Nawet jeśli nie w celu budowania wiary, to przynajmniej nie ośmieszania się nieznajomością tekstu, zasad nim rządzących lub żerowaniem na przesłankach i pisaniem "pod publikę" jakichś paszkwili. Tekst ogólnie uznaje za bezwartościowy pod względem merytorycznym, informacyjnym i logicznym (o czym to w ogóle jest?) Pozdrawiam i zalecam spróbować jednak poznać Boga zanim cokolwiek powie się o Jego Słowie

IP i czas połączenia logowane. [14775991]
[27.04.2009] 00:52
amb
Artykuł taki w sumie o niczym, albo jego główna myśl przeleciała mi podczas próby znalezienia ciekawego fragmentu.
Pozdrawiam.

IP i czas połączenia logowane. [14776011]
[27.04.2009] 01:40
teesa
Autor zapomniał napisać, jak poczynali sobie aniołowie z "córkami człowieczymi" i o wielu, wielu wątkach z pośladkami w roli niepośledniej

IP i czas połączenia logowane. [14776135]
[27.04.2009] 01:45
hmmm....tak to jest.
A dwie córki najprawdopodobniej Lota chociaż nie jestem pewna upiły ojca i poczęły z nim dzieci

IP i czas połączenia logowane. [14776141]
[27.04.2009] 03:00
MARPA
Ale porąbane komentarze,spróbuję się dostosować
Powiem krótko.Gdyby ojciec szanownego kolegi wegetarianina był wielbicielem poglądów kolegi masturbatora to nie musielibyśmy czytać tych wszystkich ekowegopeace spamów a świat byłby lepszy.

IP i czas połączenia logowane. [14776234]
[27.04.2009] 03:26
holender007
Powiem tak wasze komentarze są lepsze niż ten cały pozal sie boze artykuł który ma swobie wiecej błedów niż liter Ale za to wasze wypowiedzi a w szczególności wielki szacunek dla kolesie który bawi sie dzwoneczkiem koles rozwala mnie swoja głupotą i dziecinym podejsciem do zycia daje mu max 14 lat bo jego wypowiedzi pasuja to tego rocznika.
Pozdro dla wszystkich którzy nie moga spac lub tak jak ja ciezko pracują

IP i czas połączenia logowane. [14776244]
[27.04.2009] 05:05
kawusia
to jest zastanawianie się pt, 'ile diabłów zmieści się na końcu szpilki' !
Mężczyźni [jak świat światem], mają tylko JEDNĄ RELIGIĘ, a jest nią wzwód własnego członka. Swiat zaludniają potfory, ale gówno mnie to obchodzi !

IP i czas połączenia logowane. [14776304]
[27.04.2009] 07:09
Bartoszzzzz
masturbacja to grzech smiertelny podobnie jak seks pozamalzenski a Kosciol nie naucza ze seks jest czyms zlym i wstydliwym. czyms ogromnie zlym jest seks pozamalzenski, aborcja, antykoncepcja

IP i czas połączenia logowane. [14776335]
[27.04.2009] 07:21
eunuch13
Zboczuchu najpierw dobrze przeczytaj a potem interpretuj treść najstarszej księgi historii.

IP i czas połączenia logowane. [14776347]
[27.04.2009] 07:50
andreasiak
samurai (09.04.27 00:34):
W biblii sa bardziej soczyste kawalki np. na temat kazirodztwa corki z ojcem, czynione wczesnym rankiem, \\\"gdy czlowiek nie rozpoznaje drugiego czlowieka\\\", lub opisy, kiedy kobieta staje sie nieczysta, czyli przez stosunek analny i oralny z mezczyzna (co mowiloby, ze mezczyzna jest nieczysty per se...) i inne historie w typie kamasutry, tylko bardziej pokretne.
A ponizej link do malego teksciku na temat masturbacji, ciekawe, jak wiele osob w naszym kraju traktuje go powaznie...?
http://adonai.pl/czystosc/?id=22&kom_dodany= ok
dobrej zabawy!

Stosunku kazirodczego dopuściły się córki Lota z ojcem. Dopuścił się czegoś podobnego także Abraham, który za żonę wziął przyrodnią siostrę Sarę (mieli tego samego ojca-Teracha). Wówczas takie rzeczy były i nagminne w tamtejszej kulturze, i nie były też zabronione przez prawo boże. Kazirodztwo zostało zakazane przez Boga dopiero w czasach życia Mojżesza, jakieś 400 lat po Abrahamie i Locie. O stosunku analnym i oralnym, które czyniłyby mężczyznę czy kobietę nieczystymi, Biblia nie wspomina nigdzie. Te sprawy pozostawiono sumieniu męża i żony, bo tylko im Bóg (dopiero po ślubie) pozwolił posunąć się dalej poza pocałunek. Jako nieczyste uznano odbywanie stosunku w trakcie krwawienia menstruacyjnego. Masturbacji Biblia niegdzie nie zabrania, nawet o niej nie wspomina. Biblijny Onan (od którego przyjęto popularną nazwę masturbacji - onanizm) tak naprawdę stosował stosunek przerywany, by nie doszło do zapłodnienia żony, z którą normalnie współżył. Kiedy się zabiera głos w jakiejś sprawie, warto się przygotować. I - przekonałem się niejeden raz - opłaca się sięgnąć do źródeł i nie poprzestawać jedynie na komentarzach innych pseudoznawców. Dzisiaj Biblia jest powszechnie i łatwo w Polsce dostępna. Jeśli ktoś jej nie może zdobyć, mogę nawet podarować. "Głuchy telefon" został już dawno w wielu eksperymentach naukowych wystarczająco ośmieszony. Zróbmy dziurę w całym gg 6414364

IP i czas połączenia logowane. [14776376]
[27.04.2009] 08:27
red67
do dzisiaj nie zmieniło sie za wiele seks zawsze był w kościele zły co nie znaczy ze niektórzy wielebni nie moga mieć rodzin i dzieci,spokojnie sobie żyć z datków parafian i dalej rozgrzeszać grzeszników.pozdrawiam ksiedza irka.

IP i czas połączenia logowane. [14776413]
[27.04.2009] 08:30
andreasiak
Pan Michał Radoryski chciał napisać coś mądrego. Starał się, to widać, ale przemieszał legendy, bajki, Biblię i wypociny Dana Browna. Wrzucił to do betoniarki i wyszło to, co z betoniarki wyjść mogło. Ta Zuzanna-żona Joakima z księgi Daniela to czysta fikcja. Taka postać tam nie występuje, nawet aluzji do tej historii nie ma. Co do żony Potyfara, niedoszłej kochanki Józefa, to nigdzie w Biblii nawet wzmianki nie ma na temat jej wieku. Mogła być niemal rówieśnicą Józefa, co jest bardzo prawdopodobne, bo faceci na stanowiskach często biorą sobie młodsze żoneczki (to problem nie tylko Marcinkiewicza). Sąsiedzi Lota nie chcieli współżyć z jego gośćmi, ale mieli zamiar dokonać na nich zbiorowego gwałtu i w tym celu przyszli do niego. Pod drzwiami nie postali, ale zostali oślepieni i tylko dlatego nie dali rady zrealizować swoich zamiarów. O tym, że Lot był prawy, świadczy jego postawa w tej sprawie oraz wcześniejsze rekacje na panujące w Sodomie zepsucie (2 Piotra 2:7). Ale z tej historii warto wyciągnąć jeszcze jeden wniosek. Prawość jest ważna-możesz wówczas dostać szansę uratowania. Ale tylko szansę, nie gwarancję. Trzeba jeszcze okazać posłuszeństwo i zrobić to, co do uratowania się jest konieczne. Szansę uratowania życia dostała też żona Lota i narzeczeni córek. Widocznie też nie byli całkiem zepsuci. Ale oni z tego nie skorzystali: faceci w ogóle się wyśmiewali z Lota a żona ociągała się z opuszczeniem miejsca, które z wyroku Boga było skazane na zagładę. Jedni i drudzy (druga) są sobie winni - dostali szansę i pokazano im kierunek, w którym mogą bezpiecznie uciekać. Nie skorzystali. Postawę podobną do zięciów Lota przejawia pan Michał Radyroski-autor artykułu. Jak tamci wyśmiewa się z poważnych rzeczy. Dobry humor jest przyjemny, nawet potrzebny, ale naprawdę śmieje się ten, kto się śmieje ostatni, jak Lot przykładowo, a nie jego zięciowie. Zróbmy dziurę w całym gg 6414364

IP i czas połączenia logowane. [14776420]
[27.04.2009] 08:30
malajka
Myślę, że seks to nieodzowny element naszego życia. Dlaczego postacie biblijne z krwi i kości ludzkie nie miałyby ulegać żądzą prowadzącym do prokreacji. Pełne seksu są pamiętniki te dawne i współczesne, dlaczego Biblia miałaby być czymś odmiennym. Biblia jest po prostu ludzka, chociaż pisana pod natchnieniem. Oprócz Boga, Jezusa są tam zwykli ludzie, których potomkowie uwierzyli chociażby w faszyzm, czy komunizm. A oni byli trochę lepsi, bo zamiast Hitlera czy Stalina chcieli uwierzyć w Jahwe. Ale zapamiętaj: seks owszem, tylko we własnym łóżku i z właściwym, stałym partnerem płci odmiennej.

IP i czas połączenia logowane. [14776421]
[27.04.2009] 08:36
andreasiak
Masz rację, "malajka". Seks w zamierzeniu Boga nie miał służyć jedynie do prokreacji. Gdyby tak było, to ludzie odczuwaliby tę potrzebę tylko raz w roku, jak zwierzęta w czasie rui. Jednak w zamierzeniu Stwórcy seks u ludzi miał nie tylko przedłużać gatunek, jak u z wierząt, ale i dawać przyjemność, rozkosz nawet, zacieśniać więzi przyjaźni i miłości między małżonkami... I tak jest, jeśli się to robi z właściwym partnerem, jednym (jedną), i odpowiedniej płci. Zróbmy dziurę w całym gg 6414364

IP i czas połączenia logowane. [14776432]
[27.04.2009] 08:43
andreasiak
BłękitnaM (09.04.27 00:40):
...Ps. Po śmierci żony Lota, ten sam Lot za przyzwoleniem Boga i Aniołów, spółkował z własnymi córkami, dotrzymującymi mu towarzystwa...I gdzie tu konsekwencja Boga ze Starego Testamentu? Przecież z miejsca powinien zabić Lota za kazirodztwo! No cóż....no comments...

Pytasz, czemu Bóg nie zabił Lota za kazirodztwo? Może po pierwszse to nie on współżył z córkami, ale to one go upiły do nieprzytomności i wykorzystały jego nieświadomość. Winne były raczej one, nie Lot. Ale nie tylko dlatego. Kiedy uważnie czytasz stary Testament, to dowiesz się, że kazirodztwa Bóg zabronił dopiero 400 lat później, w czasach życia Mojżesza. Za życia Lota nie było prawa bożego zakazującego czegoś takiego. Także Abraham za przyzwoleniem Boga współżył ze swoją żoną Sarą, która była jego siostrą, mieli tego samego ojca. Prawo nie działa wstecz. Na tym plega także boska sprawiedliwość. Zróbmy dziurę w całym gg 6414364

IP i czas połączenia logowane. [14776457]
[27.04.2009] 09:15
EU
GEORGES DE LA TOUR- "THE PENITENT MAGDALEN"
=D

IP i czas połączenia logowane. [14776536]
[27.04.2009] 09:20
kozmo1
Maria Magdalena nie trzyma puszki perfum tylko naczynie z mirrą, którą namaszcza się zmarlych i którą w niedzielę wielkanocną chciała namaścić ciało Chrystusa. Stad jej wyobrażenie często nazywano "myrrophoros", to jest niosąca mirrę.

Nie jest też epizodem, a postacia kluczową, pierwszym świadkiem Zmartwychwstania.

Tu tzreba dodać, że ludziom mylą się trzy postaci: Marii Magdaleny, Marii siostry Łazarza oraz janogrzesznicy uratowanej od ukamienowania.

IP i czas połączenia logowane. [14776562]
[27.04.2009] 09:32
WALLAS19
Bardzo, bardzo płytki ten artykulik.

IP i czas połączenia logowane. [14776597]
[27.04.2009] 10:23
XXX251083
Drogi autorze, nie ma kilku Ewangelii, jak sugerujesz. Każdy teolog powie Ci, że jest 1 w czterech oficjalnie zaakceptowanych przez Kościół wersjach.

IP i czas połączenia logowane. [14776749]

1 2 3 4 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat