o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Sci-fi / Fantasy
 » Odpowiedz na ten temat

szukam bajki

1 2
[19.04.2014] 17:10
raxit
Hej a kojarzy ktoś bajkę o misiach serduszkami (coś jak w bajce Troskliwe misie ) które żyły na jakichś chmurkach tęcze itd.. i byl tez chlopiec który na poczatku był zły i chciał je wyłapać do takiego worka.. na końcu one bardzo w niego wierzyły i stał się dobry .. Mam nadzieję, że też ktoś oglądał i skojarzy ..to nie była bajka odcinkowa raczej .. przynajmniej ja na kasecie mialam jedna taka dluzsza.

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [21141879]
[28.08.2014] 22:39
Rapsodia89
bubus3 (12.04.2012.22 22:27):
Witajcie!
opis bajki, której szukam, może być trochę pokręcony, ale mam nadzieję, że ktoś pomoże.
Otóż bohaterką była dziewczynka, prawdopodobnie straciła mamę, albo ona zaginęła... była jakaś zła czarownica, czy coś w tym stylu. Dziewczynce pomagał jakiś cukrowy ludek, ale potem do wody wpadł i się rozpuścił (na końcu się okazuje, że jednak się uratował). Potem ona sama chodzi, ratuje z podziemi jakąś jaskółkę, chyba kret ją więził... Potem jakieś żaby spotyka, co ją zamykają w domu, bo chcą, żeby była żoną ich syna i próbują przez jakieś 3 owoce ją w żabę zmienić, ale ona rozpoznaje podstęp i ucieka dzięki ich synowi, bo on się nie chce z nią żenić, skoro ona nie chce... czy jakoś tak... potem chyba w jakimś zamku coś się dzieje, w każdym razie wszystko dobrze się kończy Kojarzy mi się coś z Calineczką, ale nie mogę tak tego znaleźć... Mam nadzieję że ktoś będzie wiedział o co chodzi Proszę o kontakt na bubus3@op.pl dzięki z góry

To jest jedna z wersji "Calineczki" miałam to kiedyś na VHS

IP i czas połączenia logowane. [21332429]
[20.11.2014] 16:05
Kakadu
emilli89 (13.11.2013.19 01:42):
szukam starej bajki w roli głównej był ichabod, czarownica i jeździec bez głowy. ichabod wyróżniał sie nieco większą odwagą, niż ten z 30-sto minutowej bajki disneya a miejscem akcji były jędzowe pielesze

Mam wrażenie że szukamy tego samego znalazłeś/aś coś może? Mnie już to męczy od kilku dobrych lat. Pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [21460054]
[12.12.2014] 23:25
Icequeen
premek (13.07.2013.12 22:10):
witam szukam bajki oczywiscie pelnometrazowa kreskowka nie typu toy story wiec tak chlopiec mieszka w domu i sprzety domowe agd toster lampka biurowa zyja jak zabawki w toy story i chlopec po pewnym czasie wyprowadza sie sprzety domowe w tesknocie poszukuja go i ruszaja w podroz za chlopcem na koniec bajki laduja na wysypisku ale chlopec ratuyje je jakos nie pamietam ale w kazdym badz razie zabiera je so d wwojego mieszka nie w blokach prosze o pomoc chyba w miare opisalem tresc bajki

To chyba "Dzielny mały toster", ale nie wiem, która część.

IP i czas połączenia logowane. [21501821]
[03.01.2015] 23:28
PiterPaker
Siema. Szukam bajki, która była serialem. Pamiętam że była jakby kraina dobrych i złych snów. Z krainy złych snów leciały takie jakby bańki ze złymi snami, które były brzydkiego koloru. Z krainy dobrych snów leciały bańki z dobrymi snami do świata ludzi. Dwie krainy rywalizowały między sobą. Najbardziej pamiętam głównego złego bohatera, który był szefemm w złej krainie. Nie jestem pewien ale chyba był podobny do nameczańskiego smoka z dragon balla. Wokół niego była lawa. Ogólnie siedzibę miał w jakimś mrocznym miejscu z lawą chyba. Nie jestem pewny ale dobrymi bohaterami były misie albo coś takiego.
Jest jeszcze jedna bajka, którą chciałbym przypomnieć. Wydaje mi sie że też coś ze snami. Tylko że w każdym odcinku tej bajki jakieś inne dziecko przechodziło do świata głównych bohaterów i tam właśnie też były jakieś misie i bohaterowie z ty dwóch bajek moga mi się mylić. Ale znowu pamięta złego bohatera. Potrafił latać, nie był człowiekiem. Był potworem z białą i wydłużoną głową. Jego głowa przypominała czaszkę konia albo czegoś podobnego. Ten zły odnajdywał te dzieci które przechodziły do krainy i sprowadzał na zła drogę albo coś innego złego z nimi robił. Nie pamiętam dobrze. Dzięki za pomoc z góry.

IP i czas połączenia logowane. [21539165]
[20.08.2017] 02:27
[05.02.2015] 17:57
Skleroza
Witam! Poszukuję bajki o takim chłopcu co miał (chyba) uratować świat przed złą czarownicą(?). Pamiętam, że zdobył takie dwie złote obręcze, które kontrolował i jak ktoś ich dotknął to one się zapalały. Chłopiec miał też czerwoną wstążkę. Cała bajka była utrzymywana w klimacie kultur wschodnich.
Może mi ktoś pomóc?

IP i czas połączenia logowane. [21602649]
[12.07.2015] 00:58
dagaaa8
Szukam bajki japońskiej co leciała na poloni 1. Dokładnie jej nie pamiętam...
Było to o dziewczynie co bardzo chciała mnieć siostre, więc ja sobie z książki wyczarowała... Nie pamiętam dokładnie,ale trochę ta (siosrta z tej bajki) przypominała czarodziejke z księżyca. Ale to nie była czarodziejka z księzyca ani nie czarodziejka sally oraz czarodziejka Bia.

IP i czas połączenia logowane. [21865951]
[12.07.2015] 01:10
dagaaa8
Już znalazłam,dzięki

IP i czas połączenia logowane. [21865958]
[27.12.2015] 13:51
no more
bajka o czarownicy która zmieniała się w jeźdźca bez głowy to the new misadventures of ichabod crane
miłego oglądania

IP i czas połączenia logowane. [22123955]
[29.02.2016] 15:00
Kasia1991
Cześć. Szukam bajki, którą oglądałam jak byłam mała (lata 1990/2000). Wiem, że była to bajka o królu lwie (ale nie o Simbie, zupełnie inna bajka), dokładnie było to miasteczko chyba jak dobrze kojarzę lwów. Wiem, że mu pomagał jakiś ptak (prawdopodobnie papuga). Zbyt dużo nie pamiętam ale jak byłam mała zrobiłam rysunek tego lwa. Załączam go tu: http://www.speedyshare.com/jwkRd/1.jpeg

IP i czas połączenia logowane. [22217830]
[01.03.2016] 21:21
poszukiwacz86
Witam, szukam bajki, w której był totem złożony ze zwierząt (żółwia, orła i jeszcze jakiegoś). Znalazłem Paw Paw Bears, w którym jest coś takiego, ale wydaje mi się, że ta bajka była jednak inna. Przede wszystkim nie kojarzę tych niedźwiadków. Pomóżcie...

IP i czas połączenia logowane. [22219724]
[31.05.2016] 07:28
zakimak
Zobaczcie sobie anime po polsku http://www.ceneo.pl/artykuly/Anime_po_polsku , jak szukacie fajnych bajek. Te co opisujecie moim zdaniem i tak mało ciekawe.

IP i czas połączenia logowane. [22328294]

1 2
 » Odpowiedz na ten temat