o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Sprzęt
 » Odpowiedz na ten temat

Jaka drukarka

1 2
[09.04.2009] 13:19
predi888
Siema wam,poleccie mi jakąś drukarke(lub urządzenie wielofunkcyjne)które drukuje na papierze fotograficznym.
Z góry dzieki>

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[09.04.2009] 15:14
ksiksi
Wiesz ja mam canona mx310. To urządzenie wielofunkcyjne Drukuje bardzo ładne zdjęcia (oczywiście na papierze foto). Można od razu podłączyć aparat do niego, chociaż ja najpierw je zgrywam na kompa i potem wiadomo czasem lekka obróbka a potem drukowanie Jestem bardzo zadowolona Z czystym sercem mogę Ci polecić, kupiłam sobie w vobisie za 420 zł, więc nie zapłaciłam za dużo, a efekty są super Ponadto dobrze kopiuje

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [14680020]
[09.04.2009] 17:03
predi888
A czy to urzadzenie bedzie drukowac na brystolu formatu A4? bo głownie o to mi chodzi.

IP i czas połączenia logowane. [14680520]
[09.04.2009] 19:39
brystolu nie da rady
predi888 (09.04.09 17:03):
A czy to urzadzenie bedzie drukowac na brystolu formatu A4? bo głownie o to mi chodzi.

jest za gruby

IP i czas połączenia logowane. [14681415]
[09.04.2009] 20:08
chodowca kur amatorskich
Ja ci polecam drukare taką żeby drukowała. Może to byc drukara atramentoa lub laserowa ostatecznie może to byc laserowa lub atramentowa.

IP i czas połączenia logowane. [14681607]
[24.09.2017] 18:02
[10.04.2009] 15:00
predi888
jeden kolo mi powiedział że jak wydrukuje na papierze fotograficznym to i sobie poradzi z brystolem bo to ta sama grubośc i z tąd moja ciekawośc.>

IP i czas połączenia logowane. [14685802]
[13.04.2009] 16:21
ksiksi
A wiesz ze nie wiem nie probowalam jeszcze z brystolem

IP i czas połączenia logowane. [14701108]
[14.04.2009] 08:06
TRUMPET
ksiksi (09.04.13 16:21):
A wiesz ze nie wiem nie probowalam jeszcze z brystolem

A próbowałaś już z papierem ściernym?

IP i czas połączenia logowane. [14704108]
[14.04.2009] 08:08
ksiksi
TRUMPET (09.04.14 08:06):
A próbowałaś już z papierem ściernym?

Papierem ściernym to ty się możesz podetrzeć cieciu jeden!

IP i czas połączenia logowane. [14704111]
[15.04.2009] 00:01
lajf_entusiast
Ja polecę to co sama mam - kupiłam jakiś czas temu przez allegro ale teraz widzę że jest o wiele tańsze - http://www.electro.pl/produkt-BROTHER_Drukar ka_Wielofunkcyjna_Brother_DCP_385C_2B_NOTATNIK_magnetyczny_G RATIS-92384 ,263.html

Dobra, tania i z wieloma funkcjami - a zwłaszcza ze względu na port PictBrige
bardzo ładnie drukuje różne zdjęcia

IP i czas połączenia logowane. [14709273]
[15.04.2009] 22:27
MANIEKRGERTETT
BROTHER I TYLKO BROTHER TANIE , OSZCZĘDNE NIEDROGIE - POSIADAM DCP-135C KOMPLET TUSZY - 20 ZŁ NA ALLEGRO

IP i czas połączenia logowane. [14713832]
[15.04.2009] 22:43
Komandos
brystolu nie da rady (09.04.09 19:39):
predi888 (09.04.09 17:03):

jest za gruby

Co to znaczy "za gruby"?
Brystol może mieć 150-300 g/m2.
Miałem do czynienia z papierem fotograficznym o gramaturze 160-280 g/m2.
Dotychczas posiadałem Epsona Stylus Color 400 (podawanie papieru od tyłu i podnoszone głowice) i drukowała dosłownie "na wszystkim".
Obecnie posiadam HP Photosmart C4580 (do 280 g/m2) i drukowałem na kopertach, papierze fotograficznym, tekturze wizytówkowej i sprawuje się dobrze. Co do atramentów, to ekonomicznie są zbiorniczki w wersji XL (2 razy droższe, ale 5 razy wydajniejsze), stosuję także zamienniki i refile. "W słowach chęć jeno widzim, w działaniu potęgę. Trudniej dzień dobrze przeżyć, niż napisać księgę." (A.Mickiewicz)

IP i czas połączenia logowane. [14713948]
[19.04.2009] 12:50
jedi123  padbar@tlen.pl
Polecam drukarke wielofunkcyjna HP Deskjet F4280. Osobiście jestem z niej bardzo zadowolony. Kupiłem ją nawww.electro.pl bo tam zapłaciłem niewiele a i notatnik dostałem gratis. I nie było problemów z odbiorem. A to dla internautów ważne

IP i czas połączenia logowane. [14731962]
[19.04.2009] 12:52
kutasolog
bardzo dobrym rozwiązaniem drukowania z komputea jest zakup drukarki. Z drukarką jest zawsze lepiej bo drukuje i nie trzeva przepisywac ręcznie tekstu Znam się na kutasach i komputerach!!!
Mój iloraz inteligencji IP=180
Moja żona jest imbecylem a mój syn półimbecylem!
http://kutasolog.republika.pl

IP i czas połączenia logowane. [14731972]
[29.04.2009] 14:44
mirelka32
wszystko zalezy od tego ile kasy mozesz wydac. drukarki foto sa juz od 150zl do kilku tysiecy.. na domowe potrzeby polecam ktoras hp photosmart, np.
http://www.vobis.pl/oferta/drukarki_skanery_ i_faksy/drukarki/879094_hp_photosmart_d5460.aspx
radzi sobie z papierem o gramaturze do 252 g/m2 wiec z brystolem powinna dac rade, chociaz moim zdaniem lepiej drukowac na specjalnym papierze foto..

IP i czas połączenia logowane. [14790298]
[12.05.2009] 12:48
PomocnaKrysia
Ja Ci polecam firmę HP jeśli chodzi o drukarki, tylko nie wielofunkcyjne, a w miarę zwykłą, poza tym można kilka razy nabić pojemnić, a w przypadku np. EPSON, to @@@son i się szybko sypie, zamienniki są bardzo tanie, lecz chińskie, CANONy się dobrze nabija, ale czasami są problemy z odczytem takiego pojemnika przez drukarkę, o LEXMARKACH możesz zupełnie zapomnieć, to jest jeszcze gorszy badziew niż EPSON, a o pojemnikach już nie wspomnę. Także jeśli już do wg. mnie najlepiej HP, tylko nie bele jaką za 150zeta w Media Markcie, bo to syf, taka do 300 powinna wystarczyć
-----------------------
www.dragonball.uggo.pl

IP i czas połączenia logowane. [14863552]
[24.05.2009] 11:09
Piotrekmegabajt
http://www.megabajt-debno.pl/

IP i czas połączenia logowane. [14930283]
[24.05.2009] 11:22
Komandos
PomocnaKrysia (09.05.12 12:48):
Ja Ci polecam firmę HP jeśli chodzi o drukarki, tylko nie wielofunkcyjne, a w miarę zwykłą, poza tym można kilka razy nabić pojemnić, a w przypadku np. EPSON, to @@@son i się szybko sypie, zamienniki są bardzo tanie, lecz chińskie, CANONy się dobrze nabija, ale czasami są problemy z odczytem takiego pojemnika przez drukarkę, o LEXMARKACH możesz zupełnie zapomnieć, to jest jeszcze gorszy badziew niż EPSON, a o pojemnikach już nie wspomnę. Także jeśli już do wg. mnie najlepiej HP, tylko nie bele jaką za 150zeta w Media Markcie, bo to syf, taka do 300 powinna wystarczyć
-----------------------
www.dragonball.uggo.pl

Moja opinia jest zupełnie odwrotna
Mam epsona, który służył mi 15 lat!!! I to prawie cały czas na podróbkach. Potrafiłem na niej drukować do 2 tys. stron miesięcznie. Kilka miesięcy temu nie wytrzymała czarna głowica, ale mechanicznie nadal drukarka działa bez zarzutu, drukuje na grubym papierze... teraz tylko kolor

Wszystko zależy od tego, jakie modele będziemy porównywać, za jaką kasę.

Miałem do czynienia z HP DJ 610, 690, itp. i to jest badziewie
Ciągłe czyszczenie mechanizmu, inaczej nie zabiera papieru i głowica przeskakuje.
Obecnie posiadam HP Photosmart C4580 i na razie jestem zadowolony.
Ładnie skanuje, drukuje na grubym papierze, z kopertami trzeba trochę poeksperymentować z obszarem wydruku, ładnie skanuje. "W słowach chęć jeno widzim, w działaniu potęgę. Trudniej dzień dobrze przeżyć, niż napisać księgę." (A.Mickiewicz)

IP i czas połączenia logowane. [14930328]
[24.05.2009] 12:23
lajosz
Komandos (09.05.24 11:22):
-----------------------
www.dragonball.uggo.pl

Mam epsona, który służył mi 15 lat!!! I to prawie cały czas na podróbkach. Potrafiłem na niej drukować do 2 tys. stron miesięcznie. Kilka miesięcy temu nie wytrzymała czarna głowica, ale mechanicznie nadal drukarka działa bez zarzutu, drukuje na grubym papierze... teraz tylko kolor

Ciągłe czyszczenie mechanizmu, inaczej nie zabiera papieru i głowica przeskakuje.
Ładnie skanuje, drukuje na grubym papierze, z kopertami trzeba trochę poeksperymentować z obszarem wydruku, ładnie skanuje.

Święte słowa z tym Epsonem. Też mam Epsona (wiekowego), a co do głowicy która padła, to jeśli rzeczywiście padła fizycznie, to oczywiście po niej, ale może być inaczej.
Otóż firma Epson stosuje taki trik, że montuje w głowicy licznik wyrzuconych kropli atramentu i jeśli ten licznik przekroczy określoną przez producenta wartość, to sterownik drukarki wysyła do użytkownika komunikat o konieczności oddania urządzenia do serwisu w celu wymiany głowicy, bo głowica (uwaga) jest uszkodzona fizycznie.

Otóż nie koniecznie jest to prawda, a najczęściej prawdą nie jest.

Takie postępowanie firmy (moim zdaniem słuszne), najprawdopodobniej jest podyktowane tym, że firma chce zachować pozycję producenta wysokiej jakości produktów i dlatego nie dopuszcza do degradacji jakości wydruków pomimo tego, że głowica jest nadal sprawna i może drukować.

Piszę to wszystko tylko dlatego, że gdzieś w necie jest programik (napisany chyba przez Ukraińców) który umożliwia zresetowanie licznika głowic firmy epson.
Po takim resecie, głowica (którą niby trzeba wymienić) pracuje nadal, a komunikat serwisowy się nie pojawia.

Wiem to, bo sam przetestowałem i tylko dlatego moja drukarka Epson nie trafiła na (zasłużoną) emeryturę i nadal drukuje.
Oczywiście jakość tych wydruków nie jest taka jak po zakupie urządzenia, ale naprawdę niewiele gorsza.

Sadzę, że wiele drukarek Epson trafiło do kosza z w/w powodów, a nadal mogłyby drukować.

IP i czas połączenia logowane. [14930584]
[24.05.2009] 12:41
Komandos
lajosz (09.05.24 12:23):
Komandos (09.05.24 11:22):
-----------------------
www.dragonball.uggo.pl

Ładnie skanuje, drukuje na grubym papierze, z kopertami trzeba trochę poeksperymentować z obszarem wydruku, ładnie skanuje.

Święte słowa z tym Epsonem. Też mam Epsona (wiekowego), a co do głowicy która padła, to jeśli rzeczywiście padła fizycznie, to oczywiście po niej, ale może być inaczej.
Otóż firma Epson stosuje taki trik, że montuje w głowicy licznik wyrzuconych kropli atramentu i jeśli ten licznik przekroczy określoną przez producenta wartość, to sterownik drukarki wysyła do użytkownika komunikat o konieczności oddania urządzenia do serwisu w celu wymiany głowicy, bo głowica (uwaga) jest uszkodzona fizycznie.

Otóż nie koniecznie jest to prawda, a najczęściej prawdą nie jest.

Takie postępowanie firmy (moim zdaniem słuszne), najprawdopodobniej jest podyktowane tym, że firma chce zachować pozycję producenta wysokiej jakości produktów i dlatego nie dopuszcza do degradacji jakości wydruków pomimo tego, że głowica jest nadal sprawna i może drukować.

Piszę to wszystko tylko dlatego, że gdzieś w necie jest programik (napisany chyba przez Ukraińców) który umożliwia zresetowanie licznika głowic firmy epson.
Po takim resecie, głowica (którą niby trzeba wymienić) pracuje nadal, a komunikat serwisowy się nie pojawia.

Wiem to, bo sam przetestowałem i tylko dlatego moja drukarka Epson nie trafiła na (zasłużoną) emeryturę i nadal drukuje.
Oczywiście jakość tych wydruków nie jest taka jak po zakupie urządzenia, ale naprawdę niewiele gorsza.

Sadzę, że wiele drukarek Epson trafiło do kosza z w/w powodów, a nadal mogłyby drukować.

W moim Epson Stylus Color 400 licznik informuje tylko o zużyciu zbiorniczka.
Soft nie informuje mnie o zużytej głowicy, tylko zwyczajnie głowica się zużyła. Początkowo myślałem, że to zabrudzenie i kupiłem nawet specjalne płyny czyszczące, ale na niewiele się to zdało. W końcu służyła mi przez tyle lat wydrukowała tysiące kartek, więc spokojnie zarobiła na siebie

Kupiłem już inną drukarkę - szybszą, o wyższej rozdzielczości, ze skanerem, czytnikami kart i z dającymi się regenerować zbiorniczkami "W słowach chęć jeno widzim, w działaniu potęgę. Trudniej dzień dobrze przeżyć, niż napisać księgę." (A.Mickiewicz)

IP i czas połączenia logowane. [14930669]
[12.08.2009] 20:14
cocombre  cocombre@tlen.pl
Używałam Epsona i byłam z niego zadowolona, dopóki nie podkusiło mnie na OKI (sklep-oki.pl). Teraz uważam, że nie ma lepszego sprzętu. Jest wydajny i niezawodny. poszedł

IP i czas połączenia logowane. [15330728]
[12.08.2009] 23:45
perfectcircle
Samsung - SCX-4500 jest według mnie jedną z najlepszych ofert, świetny przy dużych ilościach drukowanie, cichutko działa i bardzo przyjemny i szybki w użyciu. Polecam bo w sesji sprawdził się bez zarzutu. Można go dostać na sklep.drtusz.pl w bardzo dobrej cenie i myśle że to jest bardzo dobry zakup na lata więc jak najbardziej warto.

IP i czas połączenia logowane. [15331913]
[13.07.2010] 20:16
izabella89
Pamietaj zeby tylko od samego poczatku nie męczyć swojej drukarki tanim zamiennikiem jesli chodzi o tusz.
Zdecydowanie lepiej wyjdziesz na tym kiedy bedziesz uzywac oryginalnego tuszu.

IP i czas połączenia logowane. [16917217]
[15.07.2010] 16:04
onesagain
A może coś takiego? http://www.medialux.pl/dzial/komputery/kateg oria/?id=203∏=67356 jest stosunkowo niedroga i SAMSUNGA, muszę przyznać, że mam zaufanie do tej marki. Ja ogólnie jestem posiadaczką Drukarki ze skanerem z ksero w 1 firmy Brother, i muszę przyznać, że w ogóle się nie sprawdza, więc odradzam.

IP i czas połączenia logowane. [16924035]
[25.07.2010] 22:15
brakmitlenu
Jeśli masz trochę hajsu na wydaniu to uderzaj po jakiś sprzęt hp albo canona. Brothery też są dobre i nieco tańsze, ale to też zależy od konkretnego modelu. Zajrzyj sobie na stronkę doktortusz.pl tam mają sporo drukarek i pomogą Ci w wyborze tej konkretnej jak im powiesz dokładnie o co Ci chodzi i na czym Ci zależy. ...

IP i czas połączenia logowane. [16967602]
[12.08.2012] 13:11
kikazzz
Zajrzyj na avans.pl koniecznie! Mają tam całkiem spoko wybór drukarek różnych - dostosowanych do wielu potrzeb, zaś ceny są przystępne, trzeba pilnować promocji. Mają bardzo dobrą obsługę klienta, a dostawa do domu lub do sklepów Avans jest szybka i bezpieczna

IP i czas połączenia logowane. [19762567]
[04.08.2014] 13:30
eyherger
http://druktech.abstore.pl/ popatrz sobie tutaj jakie maja drukarki, na pewno cos wybierzesz i pomoga Ci w doborze najlepszej

IP i czas połączenia logowane. [21296858]
[24.08.2014] 19:00
alan091
Szukaj drukarki gdzie nie będzie problemu z dostępnością do zamienników. Ja takimi kryteriami kierowałem się wybierając drukarkę do domu. Ostatecznie wybór padł na Brothera. Dodatkowo korzystam z zamienników Asarto, które bardzo dobrze wypadają jakościowo, a cena jest naprawdę niska.

IP i czas połączenia logowane. [21325943]
[25.08.2014] 06:46
lekczer
Proponuję ten model:
http://www.skapiec.pl/site/cat/6/comp/957816
Toner wymieniałem ostatnio ponad 2 lata temu ponieważ wystarcza na dobre 1500 stron ( przy zadrukowaniu ok 5% czyli przeciętna strona z tekstem).
Myślę, że każdy powinien być zadowolony szczególnie, że nie jest to drogi sprzęcik i można sporo zaoszczędzić.

IP i czas połączenia logowane. [21326479]
[27.08.2014] 12:00
FrankWilliams
proponowana drukarka jest dobrym rozwiązaniem - chociaż HP w eksploatacji nie są najtańsze (ale zawsze można korzystać z zamienników)

IP i czas połączenia logowane. [21329974]
[12.09.2014] 10:10
Werona56
A jakie zamienniki polecasz? Czy są one słabsze jakościowo od oryginalnych tuszy?

IP i czas połączenia logowane. [21349870]

1 2
 » Odpowiedz na ten temat