o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Niepełnosprawni
 » Odpowiedz na ten temat

aparaty słuchowe

1 2 3
[23.03.2009] 19:43
honka2009
Kto mi może powiedziec gdzie moge uzyskac dofinansowanie albo jakąś pomoc finansową na aparaty oprócz NFZ i MOPR. Moje aparaty kosztują 24000 i dużo mi brakuje pieniędy żeby je kupic!

Pozdrawiam honka

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[26.03.2009] 17:38
pipen231
Czemu się nie starasz z NFZ?

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [14606286]
[12.07.2009] 23:07
chetnie_pomoge_
W Zielonej Górze za Tesco /ul. Energetyków/ znajduje się poradnia dla osób z wadami słuchu. Chętnie pomogą napisać wniosek, podpowiedzą i służą pomocą. Znajduje się tam także naprawa aparatów słuchowych.
W przypadku kupna dofinansowanego aparatu - możesz zapłacić nawet tylko 100 zł.

Pamiętaj - NFZ finansuje zakup sprzętu raz na 5 lat!

Pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [15193167]
[29.07.2009] 13:18
głuchyyyyyyy
dostałem dofinansowanie z NFZ i zapłaciłem 120zł za 1 aparat słuchowy na 5 lat w @@@nicach

IP i czas połączenia logowane. [15264064]
[30.07.2009] 13:49
0000ja
PIERWSZO SŁYSZE O CENIE ZA APARAT SŁUCHOWY W KWOCIE 24000. NAJDROZSZE APARATY TO KOSZT OKOLO 8 000 ZL

IP i czas połączenia logowane. [15268430]
[27.04.2017] 22:39
[04.01.2010] 16:51
andzikj
Aparaty słuchowe są refundowane, ale tylko dla dzieci, zdarza się tak, że refunduja też osobom w ciężkiej sytuacji materialnej oraz ze znacznym uszkodzeniem słuchu, głuchota. Kupić taki aparat można we wszystkich sklepach medycznych, najlepsze są z Siemensa. Najlepiej wybrac też dobre akumulatorki. Ja znalazłam na hurt.com.pl bardzo dobra oferte na takie właśnie akumulatorki. Polecam!!!

IP i czas połączenia logowane. [16044360]
[06.01.2010] 20:31
zuczek3103
Niestety w naszym pięknym kraju ciężko uzyskać jakieś dofinansowanie jak się ma jakiekolwiek problemy ze zdrowiem... w Twoim przypadku chyba byłoby najlepiej jeśli skonsultowałabyś się z kimś, kto ma wiedzę o przepisach dotyczących refundacji aparatów. Bo wiem, że z reguły takie sprzęty są refundowane ale niestety trzeba spełnić określone warunki... najlepiej jest być dzieckiem bo dzieci mają refundowane aparaty słuchowe. Gorzej jest z osobami starszymi. Bo nie do końca wiem jak sprawa wygląda w ich przypadku;/

IP i czas połączenia logowane. [16057222]
[24.02.2010] 13:34
kosmata_kulka
Moja kuzynka jest niedosłysząca i nie ma refundacji. Moim zdaniem to przegięcie, ci ludzie i tak dostatecznie cierpią. Dobrze, że chociaż na tych bateriach można zaoszczędzić. Na hurt.com.pl mają baterie i do aparatów i do implantów. Na bateriach RAYOVAC można zaoszczędzić masę pieniędzy w skali roku w porównaniu z bateriami kupowanymi w centrum audiologicznym.

IP i czas połączenia logowane. [16308167]
[24.02.2010] 20:37
SiwyTom  gerard-1948@tlen.pl
honka2009
Kto mi może powiedziec gdzie moge uzyskac dofinansowanie albo jakąś pomoc finansową na aparaty oprócz NFZ i MOPR. Moje aparaty kosztują 24000 i dużo mi brakuje pieniędy żeby je kupic!

Pozdrawiam honka

Ja jeszcze uzyskałem pomoc w Powiatowym Centrum Rodzinie, jedynie co trzeba posiadać grupę niepełnosprawności wydawana przez Komisję Przy Urzędzie Pracy, gdzie trzeba złożyć wniosek o nadanie grupy. Mnie taką pomoc przyznano w 50%, aparat też nie był tani 4900zł.
Wydaje mi się że firma Geers z której korzystam świadczy profesjonalne usługi. Serdecznie Pozdrawiam
SiwyTom
Skuteczna Wiedza
http://tnij.org/fq2m
http://tnij.org/frnr
http://tnij.org/ftxy

IP i czas połączenia logowane. [16310214]
[05.03.2010] 12:05
loara85
Generalnie to taką kwotę bardzo ciężko uzyskać, może zwróć się do jakiejś fundacji czy czegoś w tym stylu. Można tez poszukać na stronach producentów aparatów słuchowych, często pojawiają się tam takie informacje. Moja babcia ma już od jakiegoś czasu aparat, ale taki stary, teraz ma dostać nowoczesny, nawet już mierzyła. Polecano nam do niego baterie Rayovac Extra. Nie orientujecie się czy można je dostać na tym hurt.com.pl i w jakiej cenie. Z góry dziękuje za pomoc.

IP i czas połączenia logowane. [16346789]
[08.03.2010] 01:20
elodie
W naszym kraju to ciężko uzyskać dofinansowanie niestety na cokolwiek. Współczuję bardzo problemów jakie masz i niezazdroszczę tak wysokiej ceny aparatu, który musisz mieć. Mam nadzieję, że uda Ci się rozwiązać ten problem.
A w kwestii baterii, o których pisał ktoś wyżej, to fakt, najtańsze są w sklepie hurt.com. Mam znajomego, który od dziecka nosi aparat i przeczesywaliśmy kiedyś internet i wszelkie możliwe sklepy internetowe w poszukiwaniu najtańszych i po porównaniu cen w tamtym sklepie jest najkorzystniejsza oferta.

IP i czas połączenia logowane. [16361466]
[09.03.2010] 16:48
SiwyTom  gerard-1948@tlen.pl
Moje zdanie tanie baterie czy jakość baterii?, nie załatwimy wszystkiego na raz jeśli kupimy baterię tanią to obniżymy żywotność baterii i aparatu, musi być dobrane względem marki i firmy. Serdecznie Pozdrawiam
SiwyTom
Skuteczna Wiedza
http://tnij.org/fq2m
http://tnij.org/frnr
http://tnij.org/ftxy

IP i czas połączenia logowane. [16369146]
[16.04.2010] 16:07
Jasiek Bravo
SiwyTom (10.03.09 16:48):
Moje zdanie tanie baterie czy jakość baterii?, nie załatwimy wszystkiego na raz jeśli kupimy baterię tanią to obniżymy żywotność baterii i aparatu, musi być dobrane względem marki i firmy.
Heh, a słyszałeś o bateriach Rayovac Extra?
One są bardzo żywotne, a kupując je w kartoniku podwójnych blistrów to ich cena waha się w granicach 1,3zł za sztuke. Nie jest to zatem tak duzo. A co do dofinansowań. Nie słyszałe żeby NFZ cokolwiek dofinansowywał, ale słyszałem, że mozna je odpisac od podatku. i wanna make it last forever! uuu, babe!

IP i czas połączenia logowane. [16543129]
[01.05.2010] 01:39
kroppka
Nie można uzyskać dofinansowania na aparaty słuchowe, jednak zdaje się, że na końcoworoczne rozliczenie podatkowe można odliczyć sobie koszt kupna baterii do aparatów słuchowych.
Są również miejsca gdzie można zaoszczędzić na takicj aparatch i kupić je taniej, jak na przykład we wspominanym już sklepie hurt.com.pl gdzie mają przede wszystkim niskie ceny i duży wybór bardzo dobrych baterii

IP i czas połączenia logowane. [16607413]
[07.06.2010] 15:56
molinezja7
Z tego co wiem, to ten sklep jest bezpośrednim importerem tych baterii od producenta, także nie ma obaw, że będą stare. Kto używa ten wie, że bateria stara, która wyleżała się w magazynie, to kasa wyrzucona w błoto. Ja nie znalazłam lepszej oferty, także też mogę polecić ten sklep, może to Ci jakoś pomoże.

IP i czas połączenia logowane. [16768620]
[29.07.2010] 09:15
marasbone
Dobrze, że powstają takie tematy, ludzie niesłyszący będą mieli szansę kupić teraz tańsze baterie. Mój dziadek też nosi aparat słuchowy (niechętnie, ale nosi), będę musiał mu zaproponować zamawianie z hurt.com.pl , bo rzeczywiście mają taniej.

IP i czas połączenia logowane. [16981314]
[25.08.2010] 09:35
wrocejutro
Też znam trochę ten problem. Na szczęście nie dotyczy mnie bezpośrednio, ale mam w rodzinie osobę, która niedosłyszy. Już wcześniej trafiłem na informację o tym sklepie, ale warto ją rozpowszechnić dalej, bo na pewno wielu osobom się przyda. Ceny baterii nie są niskie, więc jeśli można oszczędzić kupując taniej dobrej jakości baterie.

IP i czas połączenia logowane. [17089575]
[22.09.2010] 12:26
marasbone
Z tej strony najbardziej opłaca się kupować baterie Rayovac Extra (przynajmniej według mnie), najdłużej trzymają i hurtownia obejmuje te baterie promocjami.

IP i czas połączenia logowane. [17204460]
[09.10.2010] 13:40
słuch
...a mój tato po pecdziesiątce otrzymał 560 zł. refundacji. Taką kwote otrzyma każdy kto ma rente lub grupe inwalidzką. 560 zł. to cena najtanszego aparatu w Polsce, więc gdy mój tato zakupił aparat cyfrowy za 1200 zł. to
złożył podanie z rachunkiem od pani doktor w NHZ i po około 2 miesiącach otrzymał te 560 zł. Pozdrawiam wszystkich

IP i czas połączenia logowane. [17270381]
[21.10.2010] 10:33
Magdadf
Dzień dobry, mam do sprzedania dwa używane przez dziecko cyfrowe aparaty słuchowe OTICON DELTA 6000. jeden z aparatów jest na gwarancji do kwietnia 2011 (był wymieniany). Cena oczywiście zdecydowanie niższa niż w Oticonie - aparaty są używane (cana w Oticon 1 aparatu ok. 4500,- zł)
W razie zainteresowania proszę o kontakt telefoniczny 607 451 883 begin_of_the_skype_highlighting607 451 883end_of_the_skype_highlighting lub mailowy magda@spedycjamdf.com.pl

IP i czas połączenia logowane. [17319805]
[11.11.2010] 20:37
Sylwia16
Ja mam do sprzedania aparat mało używany przez starszą osobę Simens Motion 300M na gwarancji, zakupiony w maju 2010, gwarancja 3 lata. Cena takiego aparatu ok 4000 zł, moja cena to 3000 (do negocjacji). Mój email:cssc21@o2.pl, tel:501796371

IP i czas połączenia logowane. [17408767]
[23.11.2010] 21:56
konikowski
zgadzam się z SiwymTomem - rzadko kiedy jakość idzie z niską ceną... co do baterii, to topowe są Rayovaci i Energizery, a najtaniej można je dostać na hurt.com.pl - zresztą ktoś tu już o tym wspominał...

IP i czas połączenia logowane. [17465024]
[07.12.2010] 03:16
Aparat słuchowy
może to pomoże:
http://allegro.pl/phonak-extra-22-stan-bdb-a parat-sluchowy-i1351423832.html

IP i czas połączenia logowane. [17524656]
[09.12.2010] 22:51
mammamija
Wydaje mi się że firma Geers z której korzystam świadczy profesjonalne usługi.

IP i czas połączenia logowane. [17538270]
[14.12.2010] 13:51
GrzesiekKraków  cargo17@tlen.pl
W hurt.com.pl kupuję baterie już od jakiegoś czasu dla dziadka i jest z nich zadowolony z tego co mi mówił, nie dość że są tańsze od tych co kupował wcześniej to jeszcze dłużej działają.

IP i czas połączenia logowane. [17559429]
[12.01.2011] 11:36
kolos11
Firma Geers może wygląda profesjonalnie ale osoby tam pracujące nie mają zielonego pojęcia o doborze aparatu słuchowego. Jak ktoś skończył np TiR i nie ma pracy idzie do Geers po trzy miesięcznym kursie staje sie protetykiem słuchu który nie potrafi dobrze odczytać audiogram a o poprawnym doborze aparaty możemy zapomnieć. Jak szukacie dobrego protetyka to poproście o okazanie dyplomu UAM lub spytajcie się jaką szkołę kończył ( UAM kierunek protetyka słuchu ) to są jedyne studia wyższe na tym kierunku w kraju i te osoby wiedzą co mówią.

IP i czas połączenia logowane. [17692390]
[16.01.2011] 14:49
sylwia16
Ja mam do sprzedania aparat mało używany przez starszą osobę Siemens Motion 300 M. Moja cena to 2000 do ew. negocjacji. Kontakt: cssc21@o2.pl

IP i czas połączenia logowane. [17711072]
[08.02.2011] 15:01
sonia2011
Jeżeli mogę coś polecić, to w tym sklepie: https://www.hurt.com.pl/?o=shpc&amp ;i=6 są najtańsze baterie do aparatów słuchowych. Polecam

IP i czas połączenia logowane. [17813201]
[25.04.2011] 23:20
Ktoś ;P
Moja ciocia nie słyszy w 50% (ma 67 lat )... Mogłaby dostać dofinansowanie ? Jeśli tak to skąd ? Pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [18309428]
[03.06.2011] 15:58
Asik
Z powyższymi opiniami o firmie GEERS zgadzam się w zupełności. Pracownicy umieją tylko ściemniać i ściągać kasę i większość z nich nie dysponuje żadnym dyplomem - że NFZ w ogóle przyzwala na coś takiego !! Poza tym polecam dowolny sklep za rogiem - na pewno będzie tam taniej niż w GEERSie!

IP i czas połączenia logowane. [18448884]
[27.01.2012] 10:18
Hania 1234
zuczek3103 (10.01.06 20:31):
Niestety w naszym pięknym kraju ciężko uzyskać jakieś dofinansowanie jak się ma jakiekolwiek problemy ze zdrowiem... w Twoim przypadku chyba byłoby najlepiej jeśli skonsultowałabyś się z kimś, kto ma wiedzę o przepisach dotyczących refundacji aparatów. Bo wiem, że z reguły takie sprzęty są refundowane ale niestety trzeba spełnić określone warunki... najlepiej jest być dzieckiem bo dzieci mają refundowane aparaty słuchowe. Gorzej jest z osobami starszymi. Bo nie do końca wiem jak sprawa wygląda w ich przypadku;/
Wszystko zależy od tego do jakiego Punktu Protetycznego się udamy ja znalazłam dla babci punkt gdzie pracownicy liczą się z człowiekiem i dobierają bardzo fachowo aparat i do ubytku słuchu i do możliwości finansowych pacjenta Gorąco Polecam http://www.audiocare.pl/

IP i czas połączenia logowane. [19269742]

1 2 3
 » Odpowiedz na ten temat